Babylon Berlín

Německo, (2017–2022), 31 h 17 min (Minutáž: 42–62 min)

Předloha:

Volker Kutscher (kniha)

Volker Bruch, Liv Lisa Fries, Benno Fürmann, Lars Eidinger, Peter Kurth, Mišel Matičević, Leonie Benesch, Ronald Zehrfeld, Karl Markovics, Hannah Herzsprung (více)

Série(4) / Epizody(40)

Berlín v bouřlivých dvacátých letech minulého století – metropole lidí s talentem a ctižádostí, těch, kteří se činí. Pod nablýskaným povrchem však chudý lid usiluje o lepší život. Je to doba organizovaného zločinu a politického extremismu. (HBO Max)

Recenze uživatele Lachtaan k tomuto seriálu (4)

Série 1 (2017) (S01)

Na HBO GO vybíráme doma seriály většinou na základě dostupnosti dabingu a zrovna dobový seriál od našich sousedů se bez jakýchkoli sebemenších znalostí synopse jevil jako správná volba. Jenže mezitím, co se druzí doma baví a chtějí sledovat nadále, mě tenhle seroš absolutně minul účinkem a místo toho, abych jej denodenně hltal, chodím k němu po večerech jen odpočívat a neustále doufat, že se do něj ještě ponořím. [viděno na HBO GO] ()

Série 2 (2017) (S02)

Přestože se ve druhé sérii už leccos slepilo dohromady, příběh začal dávat větší smysl a došlo i na nějakou dávku akce, já stále nedostal možnost jakkoli sympatizovat s osudem kohokoli z postav. Gereon i Charlotte jsou zahraní dobře, ale i v momentech, kdy měli na kahánku, jsem nedokázal nic procítit. A ne, nejedná se o chybu v mých emocích. [viděno na HBO GO] ()

Série 3 (2020) (S03)

Ano, Berlínu se ani napotřetí nedá upřít nádherná výprava a celkové prostředí, v němž se pohybujeme. Zbytek je už ale nemastná neslaná šeď, s níž jsem měl velký problém, abych u ní vydržel a dokoukal jsem seriál jen z čisté setrvačnosti. Jestli bude další řada, už u ní nebudu. [viděno na HBO GO] ()

Série 4 (2022) (S04)

Přestože jsem se loni po opravdu ultra nezáživné třetí řadě pokračování zřekl, ono skutečně přiletělo a jelikož moji spolusledující oproti mně seriál milují, dali jsme mu opět šanci. A ačkoli jsem byl zase valnou většinu času zmaten nebo mininálně znuděn, výpravu, masky a celkovou stylizaci berlínských třicátých let se seriálu upřít nedá a po tom nedořešeném konci chci i já 5. řadu. [viděno na HBO Max] ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna