Babylon Berlín (TV seriál)

• Německo

Babylon Berlin

Babylon Berlín

Krimi / Drama / Historický / Válečný

Německo, 2017, 12 h 7 min (Minutáž: 43–48 min)

Předloha:

Volker Kutscher (kniha), Achim von Borries (kniha)

Volker Bruch, Liv Lisa Fries, Peter Kurth, Matthias Brandt, Leonie Benesch, Severija Janušauskajtě, Lars Eidinger, Misel Maticevic, Fritzi Haberlandt, Karl Markovics, Jens Harzer, Ernst Stötzner, Jördis Triebel, Christian Friedel, Thomas Thieme, Denis Burgazliev, Anton von Lucke, Ivan Shvedoff, Hannah Herzsprung, Waléra Kanischtscheff, Dimitri Alexandrov, Henning Peker, Sebastian Urzendowsky, Thorsten Merten, Rüdiger Klink, Benno Fürmann, Jacob Matschenz, Marie Gruber, Irene Böhm, Ivo Pietzcker, Pit Bukowski, Lilli Fichtner, Laura Kiehne, Werner Lustig, Holger Handtke, Hildegard Schroedter, Julius Feldmeier, Victor Pape-Thies, Hanns Zischler, Godehard Giese, Waldemar Kobus, Jeanette Hain, Johann Jürgens, Anton Rattinger, Florian Panzner, Gabriele Völsch, Joachim Paul Assböck, Oleg Tikhomirov, Roland Wolf, Werner Wölbern, Peter Schneider, Marc Hosemann, Tim Fischer, Ulrike Panse, Judith Neumann, Martin Thuernau, Michael Gerber, Daniel Krauss, Rosa Enskat, Alexander Hörbe, Jörg Malchow, Jesse Albert, Thomas Eickhoff, Felix Raffel, Oliver Bröcker, Hendrik Heutmann, Jan Böhme, Peter Trabner, Emil von Schönfels, Robert Viktor Minich, Dieter Rita Scholl, Gloria Endres de Oliveira, Gisa Flake, Paul Matic, Marko Dyrlich, Oskar von Schönfels, Lutz Blochberger, Dietrich Brüggemann, Udo Samel, Marie-Anne Fliegel, Franz Dinda, Vincent Krüger, Luc Feit, Kerstin Thielemann, Bryan Ferry, Marion Kracht, Sophie Charlotte Conrad, Jytte-Merle Böhrnsen, Georg Blumreiter, Alexander Khuon, Christoph Schechinger, Christian Beermann, Justus Carrière, Finn Fiebig, Leonard Kunz, Levin Henning, Sanne Schnapp, Nikolai Will, Thomas Chemnitz, Rolf Kanies, Axel Buchholz, Günter Lamprecht, Susanne Böwe, Peter Becker, Martin Seifert, Wolfgang Lindner, Detlef Bierstedt

Magnificentní, úžasný, strhující seriál z prostředí poválečného Německa. Takzvaná Goldene Zwanziger atmosféra tehdejšího Berlínu je zde propracovaná na jedničku. Není zde jediná postava, která by během šestnácti episod nějak překážela, či naopak dostávala málo prostoru. Tento seriál si člověk s vervou do detektivek prostě zamiluje! Pro mě zdaleka nejlepší počin z dílny německých seriálů. No a Liv Lisa Fries (Charlotte) je zjevení z nebe. :)(18.7.2018)

Udělat z toho šest, nebo osm dílů, byla by to možná seriálová událost roku. Takhle mi zůstala na jazyku lehká pachuť, mnohdy zbytečně natahového děje, který jen rozmělňuje divákovu pozornost. Ale samozřejmě, já to vydržel a nakonec vůbec nelituji. Na Němce solidní věc s kvalitní výpravou a ústředním, ještě lepším songem, který jsem si bezmezně zamiloval.(23.7.2018)

Seriál, ktorý Vás pomaly, ale isto pohltí. Každá ďalšia časť je lepšia, ako tá predchádzajúca. Historické reálie sú samozrjeme upravené, aby bol celok čo najnapínavejší. Každopádne seriál ponúka výborný pohľad na obdobie v nemeckej histórii, o ktorom ľudia vedia len veľmi málo. Pritom je toto práve obdobie veľmi zaujímavé. Pre mňa obrovské a milé prekvapenie. Dávam poctivých 90%.(2.1.2019)

Fantastický (údajne najdrahší nemecký) seriál, mix žánrov kriminálnej drámy a politického thrilleru s kvalitnou noir atmosférou, prostredím, dobovými kostýmami a charakterovo nie až tak celkom jednoznačnými, ale špičkovo stvárnenými postavami. Strhujúci nepredvídateľný dej, vcelku dobrý soundtrack a veľmi vydarené zobrazenie a vykreslenie obdobia medzivojnovej Weimarskej republiky, kde nablýskané divoké večierky ostro kontrastujú s biedou v uliciach. V takej politicko-spoločenskej mizérii sa ani nedá príliš čudovať, kto sa môže potom ľahko dostať k moci.(21.1.2019)

Velice zdařilá věc, reálie Německa konce dvacátých let - velmi zajímavé (doporučuju všem nespokojeným s jejich sociální situaci). Přesto mi k udělení 5* něco chybělo (identifikace s postavami, možná příliš rozsáhlé). Přesto za poslední dobu (po vyjedeni hlavních titulu quality TV) určitě velký zážitek. Nicméně konec byl už trošku "chytrý", víc než na co stačili autoři.(6.7.2018)

• - K roku 2018 se jedná o nejdražší neanglicky hovořící drama všech dob. (raininface)

• - Když Gereon Rath (Volker Bruch) volá, aby byl spojen s Kolínem, zmíní se o číslech „13-08“. Henk Handloegten se narodil 13. srpna. (lllkkk)

• - Dne 30. září 2018, kdy na německé obrazovky vstupoval cyklus Babylon Berlin, uvedly tři rozhlasové stanice Westdeutscher Rundfunk, Radio Bremen a rbb osmidílný rozhlasový cyklus „Der nasse Fisch“ („Mokrá ryba“), inspirovaný románem Volkera Kutschera. (Přemek)