Zloba: Královna všeho zlého

• USA Maleficent: Mistress of Evil (více)

Přešlo pět let. Královna černé magie Zloba žije spokojeně na čarovných Blatech a její kmotřenka Růženka dospívá. Jejich vzájemný vztah, který se zrodil ze zrady a pomsty, rozkvetl a zkošatěl. Nicméně nenávist mezi lidmi a kouzelnými bytostmi nezmizela. Svatba mezi princem Filipem z království Ulstead a Růženkou ze sousedních Blat je důvodem k radosti, a mnozí doufají ve spojenectví mezi znesvářenými světy. Avšak nečekaný zvrat událostí a setkání s novými mocnými spojenci dostane Růženku a Zlobu na opačné strany Velké války, která podrobí jejich rodinná pouta náročné zkoušce. (Falcon)

Sefko

Po remeselnej stránke lepšie ako jednotka ale po príbehovej len ďalšie nastavovanie kaše. A to nehovoriac o deckom humore á la Disney. ()

Pintenta

Tešila som sa na pokračovanie Maleficent, tešila som sa na Angelinu. Tá bola opäť očarujúca, o tom niet pochýb.. Len mi nejde do hlavy - prečo je akoby zákonom u amerických režiséroch - keď robia pokračovanie úspešného snímku, tak musia pritvrdiť? Na čo aj tu, v rozprávke, vojna, streľby?? Rúcanie budov, prostredia? Plus na to všetko aj zbytočne natiahnutý dej, kde sa chvíľami zívalo.. Pre dieťa priveľa.. Jednotka ma viac bavila, viac vtiahla do deju, nenudila som sa ani minútu.. Po skončení druhého dielu, príbehu, mám horkú pachuť v ústach po celej tej vojne, bitke, plánovaniu, pokazilo mi to náladu - to už nie je rozprávka pre deti, to je za hranicou.. škoda, a tak som sa tešila.. ()

Tom10000

Druhé pokračování příběhu o víle Zlobě a Růžence. Jak filmově, tak i dějově uplynulo pět let. Příběh: Už pět let vládne Růženka Blatům jako královna. Filip jí je stále nablízku a jejich kamarádství přerůstá v lásku. Zloba si užívá klidu, tedy do doby, než se od svého společníka dozví zprávu, že Filip požádal Růženku o ruku, a ona souhlasila. Jelikož má špatné osobní zkušenosti se svoji mladou láskou, je proti svatbě, a to i přesto, že by se tím spojila království Blata z Růženčiny strany a Ulstead z Filipovi strany. Jen neochotně souhlasí se setkáním s Filipovými rodiči. Přeprosí ji až Růženka jako De facto její dcera. Mimo jiné se dozvídáme něco málo o královně, matce Filipa, a jejím zlém plánu na zničení Blat. K tomu jí poslouží věrní vojáci, který občas přepadnou hranice a zároveň především její věrný skřet, kterému sebrala křídla a jenž ji pomáhá se zkoumáním uloupených víl a podobných stvoření. Když Růženka a Zloba přijdou do zámku, jsou srdečně přivítáni králem i přes útěk prostých lidí od Zloby. Při večeři konfrontuje královna Zlobu starými událostmi a řečemi o Růžence jako budoucí De facto dceři královny. Zloba se rozčilí a je obviněna z následného prokletí krále. Požádá Růženku, aby se s ní vrátila do Blat. Ale co Růženka viděla, a co královna řekla, ji zatemní mysl a odmítne. Zloba odletí s nepořízenou. Při odletu je sestřelena královninou věrnou služebnou a zřítí se do moře, odkud je vylovena záhadným mužem. Královna dále pokračuje ve svádění Růženky na temnou stranu a dozvídáme se, že Zloba se dostala do posledního útočiště jejího druhu. Vůdce všech víl si přeje zničit království a královnu. Zloba se poddá touze po pomstě, která ji zatemní mysl. Ke všemu získá moc od jednoho z umírajících společníků, mezitím totiž došlo k jednomu útoku při hledání zlodějů kytky, která má způsobit zničení sličného lidu Blat. Při tom musel Con Zlobu ochránit, a zaplatil za to životem. Vojáci královny kytky natrhali a skřet z nich vyrobil smrtící prášek, který každé stvoření promění v jeho neživou podobu. Při chystání svatby je již Růženka v temném opojení královny a začíná si uvědomovat, že se mění. Na svatbu jsou pozván i "lid" Blat. Je to trik, jak je dostat do kostela a tam na ně vypustit jedovatou látku, která je již dokončena. Při příletu lidu Zloby je království připraveno. I přes veškerou snahu královny se útok nepodařilo zcela odrazit, především díky příletu Zloby. Ta je již mnohem více mocná, ale také pod vlivem temných myšlenek. Růženka přitom málem opět zpečetí svůj osud a skoro se píchne o vřeteno kolovratu, místo toho se dozví pravdu o královně a opět má čisté myšlenky. Společně s princem Filipem a společníkem Zloby vysvobodí svůj lid. Zloba se dostane ke královně a chystá se ji zabít. Naivní Růženka se ji snaží zadržet, královna ale šípem prostřelí Zlobu a zabije ji. Dočasně. Slzy Růženky ji pomohou vrátit se mezi živé, dokonce se promění v mocného předka jejího druhu. Zastaví královnu a vyhraje bitvu. Královna je zajata, koná se svatba a království jsou spojena (konec filmu). Díl, který se kvalitativně dá srovnávat s předešlým, i přesto se mi vždy líbil více ten první. Elle Fanning a Angelina Jolie se zase ukázali v dobrém světle. Snad vyjde i třetí díl, i když se zdá, že příběh je uzavřen. Ale kdo ví, co Disney vymyslí. 90 procent. Doporučuji! () (méně) (více)

AdelleR

Na jedno podívání dobré. Zloba stavěla na netradičním převyprávění pohádky z pohledu záporačky, ale tohle už je vyloženě jen pokračování něčeho, co bylo úspěšné. Nadhled zmizel, už je to prostě jenom pohádka. Věřím, že děti z toho budou nadšené, ale pro diváky předchozí Zloby už to podle mě tak úplně není; dějová linka velmi naivní, antagonistka prokouknutelná naprosto všemi směry, bylo jasné, kudy to povede. Moc tomu nepřispěly ani trapné vtípky především od trojice víl, kterým jsem se v jedničce občas zasmála, ale tady jsem je snášela opravdu těžce. Ale bitka byla fajn! A herecké obsazení naprosto skvělé, Ejiofor a Skrein mile překvapili. Český dabing to ovšem opět nezvládl, místy fakt hrůza, a hlavně - přeložit "fae", což se v angličtině teď používá víc místo "fairy", aby to znělo cool, nepřeložit na rozdíl od jedničky jako víla, ale nechat to jako /fej/? Černí fejové? Vážně? Tomu jsem se smála pokaždé, když to nadhodili. ()

ArchAngel_

Naprostá pecka! Jedno z největších překvapení roku ... Disney film, co není úplně Disney .... výrazně lepší než první díl, temnější, dospělejší, s bohatšími lepšími efekty a originálnějším příběhem. Velké překvapení, čekal jsem klišovitý natahovaný druhý díl, ale je to mnohem lepší film než jednička a doufám, že bude pokračování, které ještě přidá na temnotě a brutalitě ... dobrý směr. Hodnocení 90%. ()

jmennno

Takový lepší průměr. Neurazí, nenadchne. Ale hezky se na to kouká. To rozhodně ano. I příběh je okey. Ale zkrátka tomu něco chybí. Ale Angela je zde super. Její lícní kosti stojí za to. ()

Lunaria

Pozor Spoilery!!!! Opravdu jsem se na tento film těšila, když jsem viděla trilery. Počítala jsem hodiny do premiéry a opravdu za ty peníze, když přivřu oko stálo. V teto chvíli jediné co mě mrzí, že ČSFD nedává možnost hodnotit filmy lépe co se týká hvězd za(děj, charaktery, scény, hudbu, atmosféru,efekty).A co nám samotná Zloba: Královna všeho zlého muže nabídnout? Odehrává se o pět let poději od konce 1. filmu( Ano nějaké změny tam budou). A začneme kritikou. Opravdu si nevzpomínám, že by v 1. filmu byla zmíněna informace, že Blata má sousedství se dvěma královstvími a to s jedním extrémně vyspělým.Již na začátku bylo vidět, že jde o jiné prostředí(kdo ví možná jiná strana Blat, která mají v sobě postavený zámek a ano ten zámek opravdu( co je ukázaný na začátku stojí přímo v samotných Blatech). Trůn a místo, kde končil 1. film byly zachovány i v 2. filmu. Další a EXTRÉMNÍ KRITIKU schytá jednoduchá charakteristika nových postav zejména vůči královně. Už při 1. setkání bylo velmi jednoduché poznat, že právě ona( omlouvám se za použitý výraz) je hlavní záporná mrcha.(Na tom si sakra mohli dát více záležet).... A teď k té hezčí části. Film má úžasného ducha a efekty i přesto, že jsou některé charaktery a pasáže lehce předvídatelné. Vás udrží v napětí od začátku až do konce.Velmi nádherné kostýmy a charakter některých postav. Místy velmi vtipné pasáže a citově vyrovnaný. Konec byl smutný hlavně u jednoho z jejího lidu jsem takovýto smutný konec nečekala. Samotné finále bylo nejen vtipné ale také, akční a dohnalo mě i k slzám a u toho jsem si říkala ne takhle to skončit přece nemá.Nesmí. Ti kdo uvidíte/ viděli jste pochopíte, že mluvím o Zlobě ke konci filmu. Ano film je sice slabší na rozdíl od 1. ale ne až tak moc, když se na to podívám takto. Ano mohli si na celém filmu dát trochu více záležet, ale není to propadák, nebo film co si zaslouží hodit do koše jen kvůli nedokonalostem. Ty mají koneckonců všechny filmy.Doporučuji se na něj podívat všemi věkovými kategoriemi a milovníky fantasy, ()

majorzeman13

Skvělá Angelina Jolie a Michelle Pfeiffer. Krásný pohádkový vizuál a triky ! Akce je fajn ,prima. Černí Fejové jsou fakt hustý,cool postavy.Scénář a příběh dle mne jednoduchý,méně povedený,průměrný. Lehce nadprůměrná fantasy pohádka= 70% !! Prostě pohodová fantasy !! PS: Je to ještě vůbec pohádka ?? ()

evita_

Ja som unesená. V tom pozitívnom zmysle slova samozrejme. Mne sa páčilo snáď všetko, okrem princeznej, ktorá im skutočne veľmi nevyšla, nuž ale nevadí. Aj majster tesár sa utne. Maleficent bola nááááááááááááááááááááááááááádherná, šaty hnusnej kráľovnej boli dokonalé. Všetky! Lesné príšerky a stvorenia boli neskutočne roztomilé. Moja rojkovská duša a rozjímanie nad rozkošnosťou tých malých potvoriek boli naplnené po okraj. Miernu tachykardiu mi spôsobilo keď sa Mileficent rozhodla rozpadnúť sa na čiastočky, nuž ale ako to v rozprávkach býva, všetko sa na dobré obrátilo. Sa teším keď si to pozriem znova. Spolu s jednotkou ide jednoznačne o môj najobľúbenejší Disney filmový počin. ()

Verdolin

Nato, že se film jmenuje po Zlobě, docela mi v tom filmu chyběla. Když už se konečně účastní nějaké akce, tak si divák řekně, no konečně, ale za chvíli je to zase o něčem jiném. Ne, že by to bylo úplně špatné, akce nechybí, ale tak nějak jsem si celý film říkala, kdy už přijde konečně to něco, ten šmrnc, co byl v prvním díle na každém kroku. Princenza mi chvílema přijde, že se asi pořádně praštila do hlavy, když uprostřed války a hlavně bitvy přijde mezi válčící strany a káže o morálce...nehledě na to, že jí kvůli tomu musí pořád někdo zachraňovat, no, kdyby tam nebyly takové hvězdy, které zahrály, jak se od nich čekalo (hlavně Michell, která podle mě byla v hlavní roli filmu nebo Anglina), tak by to bylo tak na tři hvězdy, takhle jsem dala čtyři, protože půlky se nemůžou. Za mě velká škoda, mělo to větší potenciál. ()

rejzak

Pro tento typ filmů mám prostě slabost. Krásný vizuál a příběh postavy, která je v klasické pohádce o Šípkové růžence považována za zápornou a přitom to tak vůbec není. Ano, děj byl jednoduchý a předvídatelný, ale to bylo právě to skvělé. Jednou je to pohádka a tak člověk může vypnout mozek a jen se kochat kouzelným prostředím a užívat si emoce. ()

sad12

Recenze je bez spoilerů. - Průměrný Disney Film. Efekty jsou překrásné a obsazení je též dle mého názoru stále skvělé. Avšak, to vše bylo i v minulém díle. Co tento díl udělal lépe? Nic. Stále se drží toho samého, co vydělává peníze. Scénář stojí za starou bačkoru, je předvídatelný a postavy se chovají, jako by byli úplně blbé a především stále nechápu, co vedlo tu královnu k tomu, co dělala. Ty, co film viděli ví o co mi jde. Když se některým postávám něco stalo, tak mi to líto vůbec nebylo, takže jakoby smutné scény nebyli vůbec smutné, což je též špatně. ------------------------------------------------------------------Dávám filmu 60 % -> Průměr. - Když člověk nad tím filmem přemýšlí, neužije si to, ale když člověk si usedne pořádně do sedačky a libuje si nad výbornými efekty, tak si rozhodně film užije a odpočine si u něho. ()

Mart4s

Jakmile se v Hollywoodu povede natočit film, který má finanční úspěch, zákonitě musí dostat další díl. O to víc, když se jedná o pohádku pro děti. Ale ono vlastně, proč ne. Vysoký rozpočet je ve filmu opravdu znát a já musím uznat, že jsem si film užil, aniž bych pořád koukal na hodinky. Jako dospělí sice nevěřícně kroutíte hlavou, když si před maličkou chvílí jdou všichni po krku a vzápětí odřená a místy zakrvácená Růženka prohlásí, že ihned proběhne svatba za jásotu a potlesku všech přítomných. Potom si ale vzpomenete, že jedná o film pro ty nejmenší a šťastný konec prostě musí být za každou cenu. Nicméně je potřeba si přiznat, že k pohádce o Šípkové růžence to má opravdu, ale opravdu daleko. ()

BStone

Pokračování fantasy-pohádky, jejíž první film se mi líbil jak vizuálem, tak příběhem. Dvojka pokračuje v tomtéž, akorát přibyly nějaké to nové postavy. Kouzelný vizuál zůstal, došlo i na větší bitvu, která už mě značně otravovala. Dnes si zřejmě většina režisérů myslí, že v jejich filmu musí být nějaká ta epická bitva ve stylu GOT, jinak to nebude ono. Je to asi trochu jinak... Film je poměrně průměrný, za kouknutí ale určitě stojí. Taky je tady jednoznačně vidět, že Disney své kvóty ohledně obsazení bere opravdu poctivě :-) 60% ()

SpeedShot

Růženka jako super vypatlaná kráva, kterou bych nejraději hodil z věže. Jinak pěkná "pohádka", až na dementní scénář a role Růženky a Prince... To, že Růženka může za smrt půlky bytostí ze své říše a nespočet mrtvých lidí je v pořádku a přeci to nenaruší její svatební den... a není důvod se mračit :/ ()

Disney oznámilo své plány

Disney oznámilo své plány