MEG: Monstrum z hlubin

The Meg

Akční / Sci-Fi / Horor / Thriller

USA, 2018, 113 min

• Oktavianus

I blockbuster o žralocích může být chytrý a na výši. Tohle je jen nudná zhovadilost, dopředu vykastrovaná kvůli ratingu a upravená pro čínský trh. MEG je plný těch nejklasičtějších a nejotravnějších klišé, které si lze vymyslet. Hrdina – profesionál, který už jenom chlastá a dá problém ho přesvědčit, aby šel znovu do akce. Trauma minulosti. Brilantní vědec s krásnou dcerou na výzkumné stanici – sakra, tohle klišé existuje od sci-fi v 50. letech! Zbytečná dojemná úmrtí některých postav. V některých případech úmrtí nedávají smysl. V jednom případě prostě jeden z hrdinů spadl do vody, ostatní ho vytáhli a on… prostě umřel? Jako proč? Cože? Rodící se sympatie z původních antipatií mezi chlapáckým hrdinou a chytrou hrdinkou. Zákeřný boháč myslící jen na sebe. A mnoho dalších… kdyby šlo o přiznanou poctu starým sci-fi, ok. Ale tvůrci to tak prostě udělali, protože měli pocit, že „se to tak má dělat“. Jo, megalodon vypadá opravdu luxusně a digitálně vykouzlený podmořský svět bere dech... do chvíle, kdy obrovské monstrum doráží na Stathama, zatímco on jen tak žertovně kope v porovnání se žralokem malinkými nožičkami. To prostě působí směšně. Podprůměrný žraločí thriller. A kdokoli ho hodlá srovnávat s Čelistmi, koleduje si o žalobu za nactiutrhání od Spielberga.(10.8.2018)

Divím sa, že vôbec takýto béčkovy film šiel do kín, ale nevadí, rad som si ho kukol. A ešte niečomu som sa divil, v kine len teraz si neviem spomenúť. Čo sa týka samotného filmu, tak je to taká klasika, že nájdu veľkého prehistorického žraloka, ktorého skratka treba utratiť, pretože je príliš besný. Zo začiatku ma to celkom bavilo, pretože sa to bralo celkom vážne a dokonca to malo akú takú záhadnú atmosféru. Druha polka s akciou už ma bavila trošku menej, kedže každú chvíľu niekto padal cez palubu, černoši začali hláškovať suchými vtipmi a celkom kazili atmosféru, alebo bola akcia až extra úsmevná a pritiahnutá za vlasy, ale dobre je to Statham povedzme, že by tomu žralokovi utiekol, kedže okrem toho, že je herec je aj potápač. Ale nebudem až taký kritický, pretože všetci vieme, že nemožne od toho očakávať ďalšie Čeľuste. Páčila sa mi ako bola spravená podmorská základňa a aj hudba od Harryho tiež bola dobrá a pokiaľ to neberiete vážne je to vlastne aj celkom sranda, hlavne preto, že je tam Statham, ktorý to proste vie utiahnuť. No a už som si spomenul, že čomu som sa divil. Kam vlastne zmizol rozpočet ? Pretože tých 130 miliónov tam moc nevidno. Sú len dve možnosti. Buď ich dali Jasonovi na novú Corvetu alebo ich zožral Meg. Obľúbený soundtrack: Mana One. 65% - 3*(9.8.2018)

A jo, zábava jak se patří. A to i se všemi zápory, které k blockbusterům patří. Scénáristické boty, klišé kam se podíváš a ani china friendly kulisy nepodrazily nožky solidní akci, povedeným trikům, napínavé honičce za megažralokem a solidní režii. Vzhledem k tuně céčkových shark filmů, které jsou jen pásovou výrobou pro milovníky filmového trashe, ale skutečné fanoušky žraločích thrillerů neukojí, je to příjemnou radostí a vzkříšením pro film důležitého zabijáka. Meg mě bavil, těším se na pokračování.(15.8.2018)

Rozhodně oba palce na horu!!! Knihu jsem nečetl tak netuším jak moc se drželi předlohy. Ale jako film, vynikající. V prvé polovině sází na napětí a postavy, což atmosféru opravdu vybudují, pak přichází akce. Jsem i rád, že to neudělali jak asi jsme všichni doufali, že žralok bude hltat lidi v desítkách, byť upoutávky to jasně naznačovali. Statham je tu fakt boží a hlášky a vtipy jsou vynikající. Nemůžu si pomoc, pro mě rozhodně nejlepší film roku a žralocích ten nejlepší. Jo tím myslím lepší jak Čelisti. Jen se z nich všichni neposerte, pro mě je stejně nejlepší díl Čelistí právě třetí díl. Meg vede!!!(9.8.2018)

Jason Statham a mega žralok. Těšil jsem si, až si tohle béčko pustím doma. Díky ČSFD jsem si to užil v bezvadném letním kině. Čekal jsem béčko, bylo to béčko, užil jsem si béčko. (Čelisti jsem z toho vážně nechtěl.) MEG je vlastně skvělý letní film s obřím žralokem. I když někdy, to tvůrci vážně přehnali a něco bylo až zbytečně ujeté. Hodně to tlačí nahoru sympaťák Statham, bez něj by to bylo o kus horší. Ale scéna jak je táhnutý za lodí, byla dobrá. Nebo když si zpívá Just keep swimming... . Jinak je to ovšem film, který má zvládnuto cgi, humor i kameru. Příběh nepřekvapí, neurazí. Plakáty jsou trošku zcestní. To že není žádný gore mi vlastně ani jinak nevadí. Já se bavil, dostal jsem přesně to, co jsem očekával. Těch filmů o žralocích je zoufale málo. Mělčiny nebo 47 metrů jsou lepší. A to i přesto, že tam není žralok jako autobus. [7. Filmový Víkend ČSFD] (50 %)(13.8.2018)

• - Snímek je natočen na základě románu „Meg: A Novel of Deep Terror“ z roku 1997. Téhož roku získalo práva na natočení filmu studio Disney, avšak roku 2015 jej převzalo studio Warner Bros. (fiLLthe3DD)

• - Coby součást marketingu posloužila i hra „Hungry shark evolution“, jež je určena pro mobilní zařízení – pro hru bylo použito logo filmu a rovněž je možné hrát i za speciálního žraloka právě z tohoto filmu. (fiLLthe3DD)

• - Původně měl snímek režírovat Eli Roth. (fiLLthe3DD)