MEG: Monstrum z hlubin

• Austrálie

• Kanada

Akční / Sci-Fi / Horor / Thriller

USA / Čína, 2018, 113 min

Jak už sem psal v diskuzi, tohle je prostě něco, co vám zlepší náladu po nepodařené Mission: Impossible - Fallout. A jak už sem psal, film má tři části, první připomíná Čelisti, žraloček se schovává a dělá fóry, v druhé části, začne žraloček už pořádně blbnout, aby se pak ve finále nasral a zkoušel Statham sežrat. To že tohle, neni Příběh žraloka, vám dojde hned v úvodu, žralok je totiž mazaný, lstivý a má slušný apetit, takže ta úmrtnost je tady překvapivě velká. Gore mi tady ani nijak nechybělo, jelikož to celé dobře zpracované a navíc když žralok kousne, tak žádné gore ani neni zapotřebí. Navíc je to celé dobře nahláškované, je tu dost napínavých scén, a i Stathamovi jde docela o kejhák. Ale to už se opravdu opakuji, v diskuzi sem všechno vykecal a do komentu mi zbyla, jenom tahle žraločí polívka.(9.8.2018)

MEG nejvíce dojíždí na dvě věci. Jednak na dopředu očekávatelný problém s přístupností, kvůli čemuž potenciálně adrenalinový a napínavý námět trpí neustálým zlehčováním a obrazovou vyměklostí, jednak na snahu o polidštění hlavních hrdinů, která působí většinou hrozně směšně - máme tu ve finále tu nejklasičtější sortu postav od lékaře přes uječeného černocha až po hezkou vědkyni, a máme tu samozřejmě Jasona Stathama, který se zpočátku utápí v chlastu a výčitkách, ale po většinu filmu je za neskutečně cool neohroženého superhrdinu, takže divák postupně nevnímá žraloka jako strašnou hrozbu, nýbrž je zvědavý na další Jasonův hrdinský kousek. Ale já to beru. MEG totiž poztrácel jakékoli áčkové ambice už oznámením tvůrčího týmu a těch 150 melounů nalila produkce do uvědoměle natvrdlé a skvěle vypadající zábavy, kde se všichni dostatečně vyblbli (Statham to nehorázně táhne, Turteltaub místy potěší vynalézavou akcí nebo napínavými hlediskovými záběry) a nebýt té zmíněné snahy o osobní konflikty a s tím spojenými nudnými dialogy, film by utekl jako voda. Ono natočit rodinný film s krvelačným žralokem taky není žádná sranda, a tvůrcům se to docela povedlo. I pejsek to nakonec přežil. 60%(15.8.2018)

• SNCIS

"Vysvětlíte mi ten váš problém a já odmítnu. Nabídnete mi peníze. Stejně odmítnu. Budete apelovat na mé lepší já a zase odmítnu." Jason Statham neodmítl a rozdal si to s M E G A žralokem. "Co takhle dvě pivka? Protože já si jedno dám." - "Tohle není společenská návštěva, Jonasi." - "Takže jste mě nepřiletěli vrtulníkem jen tak pozdravit?" Scénář je tupý a efekty nic moc, neboť to vidím celé animované. "Ty musíš být ten blázen." - "Kdo mi tak říká?" - "Moje máma, Dr. Heller." - "Já nejsem blázen. Jen jsem viděl věci, co ostatní ne." - "A přesně to se bláznům stává." Pokud bude pokračování, tak má Žraločí tornádo konkurenci. - 30%.(8.12.2018)

Jedině Jason Statham si to prostě může rovnou na férovku rozdat s dvacetimetrovým žralokem a vyhrát. Ultimátní a úderné béčko které cílí hlavně na Asijský trh a já mu to ani nemám moc za zlé. Film se nebere vážně a střídá žánry dobrodružnýho thrilleru s komedií aby evidentně natvrdlý příběh odlehčil, na druhou stránku to je paradoxně věc, která mi vadila asi nejvíc. Vynechal bych naprosto otravnou postavu ukecaného černocha, vynechal bych postavu bývalé manželky protože představa že někdo jde proti žralokovi s bývalou manželkou a u utoho navíc vzniká nový vztah s jinou buchtou je totálně mino i na tenhle mega splácaný multižánr nesmyslů. Mám rád žraločí filmy, mám rád monster filmy a kdyby byl film víc thriller než komedie, možná bych se i víc bavil, na druhou stránku by asi film nevydělal takový ranec. Čekal jsem od toho jednoduchou zábavu a taky jsem jí více či méně dostal a třeba takový začátek, kdy se jen hledá dno příkopu a připravuje záchranná mise je skvělý, jakmile přijde na řadu humor už to jde z kopce a konec je parodie. I tak bych pokračování asi uvítal, do kina ovšem ani tentokrát ne é. 60%.(6.12.2018)

No tak by jsme to měli za sebou, začátek mi moc nedodal ukázky sice skvělého podmořského světa který byl krásny a jemně temný povídaní a spousta zábavy v ponorkách. Postupem co ubíhaly minuty se bratr ďábla žraločího ukázal a pěkně pozdravil princeznu a tak film začíná trošku více zaujímat. Když vezmu v potaz jak dlouho se nic nedělo a pak se to pěkně rozjelo tak super ale Jason trošku více pojedl knedlíku a vrhl se skrz moře na nestvůru, jenže v zápěti byl on jídelníček a tak přišla na řadu laciná klec ale zároveň slušná podívaná a akce a hned je z toho dost solidní úlovek je načase si oddechnout, ale to nikdo nečekal že přijde ta pravá svině a to samotný ďábel ten pravý nefalšovaný, ještě větší mrcho žrout, jenže jen nám zapózoval na fotečku a byl puf. Byl jsem celkem zklamaný že jsem ho dostal strašně málo chtěl jsem víc no ale konec kdy jorkšír se vydal na menší plavbu sice nevím kam tak byl stejně největší frajer a hned poté se mi můj milý kámoš vrátil a hned poté to gigantické monstrum dostalo chuť na pár plavců a šlo se nasnídat, konečná akce na honěnou byla sice pěkná ale jemně chycená za vlasy a tak Jason ukázal že je celkem odolný i téhle potvoře. Když to celé vezmu do kupy byla to bomba gigantické žraločí akce které měli být větší delší a mělo se použit dělostřelectvo jen pro zábavu, ale jsem spokojený celkem slušné 4 slabší hvězdy.(11.9.2018)

• - Snímek je natočen na základě románu „Meg: A Novel of Deep Terror“ z roku 1997. Téhož roku získalo práva na natočení filmu studio Disney, avšak roku 2015 jej převzalo studio Warner Bros. (fiLLthe3DD)

• - Ve scéně, kdy Taylor (Jason Statham) zachraňuje doktorku z plastové „klece“ na žraloky a utrhne se jeřáb, volá posádka u lodi, že padá jeřáb. Taylor na to okamžitě reaguje. Jenže Taylor nemá celoobličejovou masku a ani nijak upravenou masku, má pouze klasickou masku s přístrojem v puse. Tudíž volání z lodi nemohl slyšet. (Ace.A.T.L.)

• - Původně měl snímek režírovat Eli Roth. (fiLLthe3DD)