Seriozně upachtěné. A ty konečné výsledky?! Padám do mdlob.Tvář vody - to určitě není film na nějakou cenu. A už vůbec ne na tu hlavní. Nejlepší film roku to není. Když už jsme u těch uměleckých kvalit, kterým já neholduji, tak třeba takové 3 Billboardy byly umělecky nepoměrně výš, takže klidně mohly brát hlavní cenu. Dále bych nikdy žádnou cenu neudělil Gary Oldmanovi. Celá jeho kariéra je založena na přehrávání, jen si toho nikdo nevšiml. Nominované filmy značně kvalitativně nevyrovnané. Páni akademici zabalte to. Oscar už je senilní. Co taky chtít po devadesátiletém dědečkovi. Měl jsem to dost často ztlumené. Průvodní slovo a simultánní překlad - nemám slov. Vyhrát Margot Robbie, hned by bylo veselo. Cenu brala stará semetrika Allison Janney, která sice na pokraji sexuální smrti píchá mladé kolečko, ale je to jen dočasné, než klučina pozná mladou vaginu. Celý ceremoniál působil rutinně. Vůbec se nevyplatilo být tak časně vzhůru. Takže to vlastně držely nostalgické okamžiky, které v nesčetných kolážích dávaly vzpomenout na úspěšné filmy let minulých, průvodce večerem Jimmy Kimmel a jeho trefy do problémů společnosti a dámské ozdoby Jennifer Lawrence, Margot Robbie, Gal Gadot a spol. Ceny za krásu se ten večer ale nerozdávaly. 5/10(5.3.2018)

Kimmel rozhodně není můj šálek kávy, nudil mě a doufám, že příští rok už pro moderování osloven nebude. Na druhou stranu jsem ocenila, že zdaleka ne všichni předávající a vítězové zmiňovali tu katastrofální kampaň #metoo a filmové hvězdy něžného pohlaví se až na výjimky oblékly do krásných barevných šatů. Nejlepší hudební číslo patřilo písni, která nevyhrála, ale jinak v podstatě nemám k vítězům výhrady. Z oceněných celovečerních snímků jsem viděla všechny (až na cizojazyčnou kategorii) a Tvář vody mě opravdu zaujala nejvíce. Tak zase za rok.(7.3.2018)

Udeľovanie Oscarov už desiatky rokov nie je iba o filmoch, ale aj o politike a názoroch. Čo je pre mňa trošku škoda, pretože ak chcem sledovať čo sa deje vo svete, budem pozerať publicistickú reláciu. Ale ono každý filmový tvorca má počas večera šancu na ventil, nič sa nedá robiť. Nie som sklamaný ( myslím kvalitu prenosu, nie udelené ceny ), len trochu znudený.(5.3.2018)

• Enšpígl

Já jsem původně ani psát komentář nechtěl, ale nemůžu odolat možnosti si tady veřejně uplivnout na pořad, kvůli kterýmu jsem nespal a který byl kvalitou na urovni monoskopu. Moderátor jedna velká katastrofa, celá koncepce byla tak neskutečně nudná, že i den ve výběhu želvy obrovský bude proti tomu super akční jízda. Je otázkou co si vlastně ještě moderátor v USA může dovolit říct, ženy se musí chválit, černochy litovat, strašná doba, strašná. Pak tam přihopsá Frances McDormand a začne vyzývat všechny nominované ženy ať vstanou a publikum začne tleskat, no nevím jestli na tenhle teatr budu mít příště žaludek a propo Frances svým výkonem se Margot ani nepřlíbížila, postava jednoho výrazu těžko může předčít tak emotivní a osobnostně nevyrovnanou bytost jakou hrála Margot, ale to jen tak na okraj, dávno se ví, že akademici vybírají vítěze podle jiných měřítek než je kvalita. A ještě po ty tři český uvaděče, označit film S Láskou Vincent za polský.... noo vlastně co se divím filmový expert u nás může být i první odchyceny bezdomáč na hlaváku. Ne, fakt, srát na tohle všechno, koukat na filmy a zbytek přejít jako nežádoucí přidružený element.(5.3.2018)

• campix

Poněkud musím upravit svá tvrzení z několika předchozích ročníků, že se jedná o poměrně nudnou a sterilní zábavu. Tento rok se předávací ceremoniál filmové akademie opět posunul ještě více nudným směrem. Jimmy Kimmel nebaví, a to už druhým rokem. Vtip a nadsázka se vytratila, všechno je přesně vykalkulované a umělé. Fascinuje mě linka ohledně vodního skútru, který dostane osoba, která bude mít nejkratší děkovnou řeč ve prospěch plynulosti ceremoniálu. Navíc když vezmu potaz fakt, že každých 10-15 minut následuje reklamní pauza, bez kterých by byl ceremoniál tak o hodinku kratší. Nic významného se letos nestalo, vítězové byli v drtivé většině očekávání a ve většině případů se nedá říci, že by tomu tak bylo neprávem. Chce to novou krev, nový náboj.(9.3.2018)