Reklama

Reklama

Oscar 2018

(pořad)
  • USA The 90th Annual Academy Awards (více)
TV spot
Publicistický
USA, 2018, 239 min (Alternativní 90 min)

Režie:

Glenn Weiss

Scénář:

Megan Amram

Účinkují:

Jimmy Kimmel (moderátor), Steven Spielberg, Viola Davis, Willem Dafoe, Woody Harrelson, Richard Jenkins, Christopher Plummer, Sam Rockwell, Armie Hammer (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Slavnostní vyhlášení 90. ročníku výročních cen Americké filmové akademie, živě z Dolby Theatre v Hollywoodu. Cena Americké akademie filmového umění a věd se udílí pravidelně od roku 1929. Letos budou tedy vyhlášeny výsledky jejího již 90. ročníku. V přímém přenosu z Dolby Theatre v Hollywoodu se dozvíme, které snímky a tvůrčí osobnosti si letos odnesou legendární zlatou sošku, která, ačkoli jde o pouhou přezdívku, je po celém světě známá jako Oscar. Mezi nominovanými snímky letos mimo jiné najdeme tituly jako Dunkirk režiséra Christophera Nolana, Lady Bird Grety Gerwick, nebo Phantom Thread Paula Thomase Andersona. Šanci na ocenění hereckého výkonu mají také Denzel Washington, či Gary Oldman mezi muži a Meryl Streep, Margot Robbie, nebo Sally Hawkins mezi ženami. Slavnostním ceremoniálem, který se jako každoročně koná v Dolby Theatre v Hollywoodu a který bude již podruhé za sebou uvádět moderátor, producent a komik Jimmy Kimmel, nás z pražského studia provedou filmoví publicisté Tomáš Baldýnský a Saša Michailidis. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (65)

Matty 

všechny recenze uživatele

Vtipy, režií i výběrem předávajících tak opatrné, až to bylo nudné. Jako kdyby se všichni ještě vzpamatovávali z trapasu, kterým končil předchozí ročník, a dělali vše pro to, aby se něco podobného neopakovalo. Anebo tvůrci večera prostě rezignovali na zvyšování atraktivity (a sledovanosti) a jen se chtěli s předáváním nějak důstojně vypořádat. Sebe i druhé vykrádajícího Kimmela už prosím víckrát ne. Příště by mohl moderovat třeba Kumail Nanjiani, který byl vtipný pokaždé, když promluvil. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Já jsem původně ani psát komentář nechtěl, ale nemůžu odolat možnosti si tady veřejně uplivnout na pořad, kvůli kterýmu jsem nespal a který byl kvalitou na urovni monoskopu. Moderátor jedna velká katastrofa, celá koncepce byla tak neskutečně nudná, že i den ve výběhu želvy obrovský bude proti tomu super akční jízda. Je otázkou co si vlastně ještě moderátor v USA může dovolit říct, ženy se musí chválit, černochy litovat, strašná doba, strašná. Pak tam přihopsá Frances McDormand a začne vyzývat všechny nominované ženy ať vstanou a publikum začne tleskat, no nevím jestli na tenhle teatr budu mít příště žaludek a propo Frances svým výkonem se Margot ani nepřlíbížila, postava jednoho výrazu těžko může předčít tak emotivní a osobnostně nevyrovnanou bytost jakou hrála Margot, ale to jen tak na okraj, dávno se ví, že akademici vybírají vítěze podle jiných měřítek než je kvalita. A ještě po ty tři český uvaděče, označit film S Láskou Vincent za polský.... noo vlastně co se divím filmový expert u nás může být i první odchyceny bezdomáč na hlaváku. Ne, fakt, srát na tohle všechno, koukat na filmy a zbytek přejít jako nežádoucí přidružený element. ()

Reklama

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Že nevyhraje nejlepší z nominovaných, jsem zvyklý, že vyhrál ten nejhorší z nich, je přesto trochu smutné, zvlášť když ročník byl docela silný. Tady je ale asi místo na hodnocení provedení předávacího večera, který byl snad ještě o kus nudnější, než bych čekal - Kimmel je zoufale otravný, vykrádá vtipy zašlých memů a ještě má tendenci opakovat vítězům "méně důležitých kategorií" jako střih, že nikoho nezajímají. Vděčné byly alespoň střihové montáže oscarové historie, i když kdejaký youtuber by zvládl lepší - vůbec potenciál oslavy výročí zůstal nevyužitý. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Na letošní Oskary jsem popravdě koukat ani nechtěl. Hlavně proto, že mě většina nominovaných filmů vůbec nezaujala. Nejlépe vycházely Tři billboardy kousek za Ebbingem a Já, Tonya a zbytek, co jsem viděl, byl tak strašně průměrný a nezajímavý, že níž už akademie klesnout nemohla. Úplně zapomněli na tak filmařsky vydařené kousky jako Velká hra, Blok 99 nebo Wind River, a bylo jim to jedno. Hlavně, že v nominacích máme pár černochů, nějakýho politika a jsme korektně v pohodě. To je vlastně i to slovo, které letošní Oskary vystihuje – korektnost. Jimmy Kimmel byl tak vysranej, aby někoho neurazil, že se v druhé polovině ceremoniálu na scéně skoro ani neobjevil. A jelikož je v Hollywoodu aktuálně tématem #metoo, tak tu všichni byli opatrní, aby nějaká hollywoodská herečka neosočila svého souseda po levici kvůli sexuálnímu harašení. Kvůli tomu i plno herců na ceremoniál ani nedorazilo. Celkově vzato tenhle ročník byl hodně špatný. Nehledě o to, že celé předávání Oskarů byla jedna velká strašná, nesnesitelná nuda, ve které se nedělo vůbec nic. Doslova! Jimmy měl jedinej nápad se skútrem, kterej stejně zanikl v té záplavě nudy, že ani pointu neměl. Jedinou radost mi udělali ocenění jak u hlavních tak u vedlejších herců a hereček. Jen Francis by u toho nemusela tak moc feministicky kecat. Jediný plus letošních Oskarů nakonec bylo to, že se vešel v časovém horizontu čtyř hodin a já stihl přijít včas do práce. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Koukám pátým rokem, takže mé znechucení není tak výrazné a vlastně se možná budu opakovat, ale každé roky zkrátka dostanem to podobné (až na loňskou výjimku s obálkami). Jimmy Kimmel i napodruhé fungoval jako moderátor úplně v pohodě (hlavně už ne Elen), ale doufám, že příští rok přijde na scénu zas někdo nový. I letos mě obtěžovaly reklamy (koho ne??), byl jsem tak nějak spřízněn s rozdáním ocenění (až na opomenutí the Post a Billboardy jsou film roku...a co se týče nominací, kde je sakra Wind River?) a opravdu mě obtěžovaly zpívané sekvence (kromě Showmana). Takže taková pohoda bez extra překvapení, 4 hodiny poměrně rychle utekly, ale vlastně jsem měl také takový pocit, že po velkém haló před oscary už po nich o jednotlivých filmech takřka neuslyšíme, a příští rok si to povinné martyrium zopakujeme..Já budu opět u toho. ()

Galerie (22)

Reklama

Reklama