Oscar 2018 (TV pořad)

The Oscars

The 90th Oscars

Noc Oscarov

Publicistický

USA, 2018, 239 min (Alternativní: 90 min)

• Enšpígl

Já jsem původně ani psát komentář nechtěl, ale nemůžu odolat možnosti si tady veřejně uplivnout na pořad, kvůli kterýmu jsem nespal a který byl kvalitou na urovni monoskopu. Moderátor jedna velká katastrofa, celá koncepce byla tak neskutečně nudná, že i den ve výběhu želvy obrovský bude proti tomu super akční jízda. Je otázkou co si vlastně ještě moderátor v USA může dovolit říct, ženy se musí chválit, černochy litovat, strašná doba, strašná. Pak tam přihopsá Frances McDormand a začne vyzývat všechny nominované ženy ať vstanou a publikum začne tleskat, no nevím jestli na tenhle teatr budu mít příště žaludek a propo Frances svým výkonem se Margot ani nepřlíbížila, postava jednoho výrazu těžko může předčít tak emotivní a osobnostně nevyrovnanou bytost jakou hrála Margot, ale to jen tak na okraj, dávno se ví, že akademici vybírají vítěze podle jiných měřítek než je kvalita. A ještě po ty tři český uvaděče, označit film S Láskou Vincent za polský.... noo vlastně co se divím filmový expert u nás může být i první odchyceny bezdomáč na hlaváku. Ne, fakt, srát na tohle všechno, koukat na filmy a zbytek přejít jako nežádoucí přidružený element.(5.3.2018)

Udeľovanie Oscarov už desiatky rokov nie je iba o filmoch, ale aj o politike a názoroch. Čo je pre mňa trošku škoda, pretože ak chcem sledovať čo sa deje vo svete, budem pozerať publicistickú reláciu. Ale ono každý filmový tvorca má počas večera šancu na ventil, nič sa nedá robiť. Nie som sklamaný ( myslím kvalitu prenosu, nie udelené ceny ), len trochu znudený.(5.3.2018)

• kaylin

Názory na vyhlášené se budou různit, ty hodnotit nechci. Absolutně zůstal nevyužit potenciál 90. výročí - videomontáže jsou fajn, ale to je všechno. Kimmel byl už trochu nudný a chtělo by to někoho, kdo přinese něco nového, ale nejen humor, celkově do večera, aby to bylo zajímavější a ne jen posezení hvězd na jednom místě. Česká verze je bohužel tragická a simultánní překlad nefunguje. Pokud v tom chce ČT pokračovat, doufám, že s jinými komentátory, kteří nebudou u každé ceny tvrdit, že to vlastně bylo jasné. Celé předávání bylo spíše zklamáním.(5.3.2018)

• luka4615

Nad celým přenosem jako by se vznášel "duch" loňského "faux pa" při předávání cen, což mělo velmi negativní vliv na divácký zážitek. Přišlo mi, že všichni, od moderátora až po herce, jsou jaksi opatrnější, pročež většina přenosu byla velká a strojená nuda. Co se samotných cen týče, Akademie se ve svých výběrech vážně začíná rapidně horšit!(5.3.2018)

• jhrasko

Ušlachtilá nuda. Tak korektné až to bolelo. A tak aspoň vďaka za do koberca oblečenú Frances McDormand a jej nefalšovanú radosť, vďaka za Kumail Nanjiani a jeho dokonalý humor nech povedal čokoľvek, vďaka za Mayu Rudolph a Tiffany Haddish. A Greta Gerwig zhrbená ako malé dievčatko, roztomilé. ALE: chlapci na ČT, prepáčte, ale toľko vecných chýb - Sally Hawkins nominovaná po prvýkrát? Vážne? (Blue Jasmine nič?). Denzel Washington nominovaný po 9.X ako Laurence Olivier a Spencer Tracy...vážne? Čoby herec po 8.x, to za prvé a zároveň Laurence Olivier mal nominácií 10. F. Murray Abraham v prehľade hlavných hercov a Vy že bol ocenený ako vedľajší a že v prehľade nemal byť...vážne? a Ruth Prawer Jhabvala bola manželka Jamesa Ivory. Nie muž, žena....toto nie sú chyby vyplývajúce z komentovania v priamom prenose, to je zlá príprava. Prepáčte, ale podceňujete filmových fanúšikov a to sa nemá...(11.3.2018)

• Meryl Streep, Greta Gerwig

The Oscar Nominee Luncheon held at the Beverly Hilton, Monday, February 5, 2018