So streamom to bolo tento rok výnimočne zúfalé, tak som (popri tom sekaní a vypadávaní) viacmenej úplne rezignoval na snahu užiť si show a sledoval doslova len odovzdávanie cien. Som rád za Rockwella, Deakinsa, del Tora, trochu ma mrzia Bilboardy aj Margot, a pri vyhlasovaní kategórií originálny scenár a najlepší film som zostal obarený. Som to fakt nečakal. Hodnotenie pridám po zhliadnutí záznamu. Edit: Tak najlepšiu ďakovačku mal Kimmel :D. A po ňom tvorcovia efektov k Blade Runnerovi - tomu sa povie úprimná radosť. A režisér Icarusa - nikto šťastnejší v sále ani nebol, normálne som mal radosť zaňho. A to som ten film nevidel. Celkovo to samozrejme slabšie bolo, hlavne oproti silnému predošlému ročníku. Čo sa týka show, humoru, songov (najviac ma bavil Bernal, a spomienka na zosnulých, samozrejme). Najlepší vtip bolo asi #oscarssoblack s Mayou Rudolph, a po tom "Do you have any pot?" A tak celkovo ma najviac zasiahlo, že Frances vyfúkla oscara Margot. Že som si ani nestihol uvedomiť, že najlepší výkon vlaňajška podala Sally Hawkins. By som jej ho dal za všetko kde som ju kedy videl - by pre ňu mohli vyrobiť špeciálnu kategóriu, kde by bolo možné dostať cenu aj za účinkovanie v Paddingtonovi. A vyhli by sme sa tej záverečnej šaškárni. Ps: Povedal som si, že k #metoo sa vyjadrovať nebudem, ale predsa, strašne strašne mi chýba, aby niekto verejne poukázal na rozdiel medzi kauzou Weinstein a kauzou Spacey. To už odbáčam, každopádne o pár rokov sa možno opäť začne k preukázaniu viny používať prezumpcia neviny. Bolo by fajn.(5.3.2018)

Už roky zásadne nesledujem priamy prenos plný reklám a strojenej nudy. Sledujem to na druhý deň cez archív, kde všetku reklamu pretočím. Ak mám komentovať program, tak nebol úplne najlepší, chýbalo mi viac humoru, ale moderátor J. Kimmel mi sedí. Minulý rok bol vtipnejší, to je fakt. Spevácke čísla ma veľmi neoslovily, dosť nudné a strojené. Najväčší problém vidím v tom ako Oscary strácajú svoju iskru a prestíž tým, že každý rok dávajú ceny slabším a slabším filmom...Nikdy doteraz sa mi nestalo aby som ignoroval oscarové filmy alebo ich priemerne hodnotil! Začalo to priemerným filmom Birdman, potom Spotlight, minulý rok opäť nevýrazný Moonlight a teraz vrchol Tvár vody... 4x po sebe priemerný pre mňa absolútne nezaujímavý film, to nebolo zvykom. Ešte donedávna bol oscarový film pojmom, dnes mám pocit, že prišla doba, keď si musím rozmyslieť či chcem oscarový film vidieť.13 nominácií filmu Tvár vody jednoducho nepochopím, ale i ostatné filmy neboli nič moc. Fandil som Dunkirku a Trom bilbordom, fajn bola i Ja Tonya. Všetko ostatné dosť priemerné. Prečo hodnotím štyrmi hviezdami? Program bol viacmenej fajn, ale veľmi ma potešil filmový zostrih fakt nádhera , potešil i G. Oldman, S. Rockwell a rozosmial W. Beatty. Zase...70%.(7.3.2018)

• Frajer42

Až na nechutně otravného a mimořádně nevtipného kokota moderátora, který se mi neustále pokoušel sledování kurvit, byl večer v rámci možností fajn. Na rozdíl od předchozího roku, kdy mezi sebou soupeřily povětšinou filmu průměrné až lehké sračky, tak letos se sešlo hned několik mimořádně vydařených snímků. Za sebe rozhodně opěvuji Dunkirk a Tři billboardy. Oba filmy mě totálně dostaly. Špatná určitě nebyla ani vítězná Tvář vody. Kdybych ovšem měl tu moc o vítězi rozhodnout já, jakožto největší filmový expert, tak Tvář vody byla letos nejlépe třetí nejlepší film. Podařilo se mi správně předpovědět 20 ze 24 kategorií. Výběr nejlepšího filmu mě rozhodně překvapil. Bohužel právě moment překvapení byl zcela určitě jediným důvodem, proč nechali akademici tuhle audiovizuálně půvabnou zoofilní pohádku zvítězit, a to navzdory evidentně nižší filmové kvalitě, než tomu bylo u konkurentů. Taktéž nerozumím nezařazení Michaela Shannona v kategorii vedlejších herců, který byl ve své roli opět úžasný. Trošku mě uklidňuje fakt, že by v konkurenci s úžasným Samem stejně nezvítězil. Důvodem, proč jsem tento oscarový večer absolvoval bylo jako každoročně to, že jsem se díky krátkým prostřihům blíže seznámil s několika filmy, které v budoucnu budu mít zájem vidět. Účel byl tedy splněn. Tento rok si dali chystači večera opravdu záležet na výzdobě. Nepamatuji si, že by byla některý rok takhle vydařená. Dost se mi líbily krátké prostřihy vítězů v jednotlivých kategorií z let minulých. Takže do příště by se to chtělo maximálně oprostit od všech nezajímavých píčovin, které ze sebe byl schopen Kimmel dostávat a soustředit se čistě na filmy. Taktéž mi neskutečně smrděl ten všudepřítomný odér snahy o generovou rasovou a kulturní vyváženost (letos nově i vyváženost v sexuálních odchylkách, začalo se zlehka u zoofilie a předpokládám, že se bude stupňovat), což je kolosálně otravným trendem současnosti. Výstupy většiny herců při předávání byly hrozně otravné, zejména co se týče negerského(opičího) zastoupení. Zkrátka je toho do příště hodně k zlepšování.(7.3.2018)

• jhrasko

Ušlachtilá nuda. Tak korektné až to bolelo. A tak aspoň vďaka za do koberca oblečenú Frances McDormand a jej nefalšovanú radosť, vďaka za Kumail Nanjiani a jeho dokonalý humor nech povedal čokoľvek, vďaka za Mayu Rudolph a Tiffany Haddish. A Greta Gerwig zhrbená ako malé dievčatko, roztomilé. ALE: chlapci na ČT, prepáčte, ale toľko vecných chýb - Sally Hawkins nominovaná po prvýkrát? Vážne? (Blue Jasmine nič?). Denzel Washington nominovaný po 9.X ako Laurence Olivier a Spencer Tracy...vážne? Čoby herec po 8.x, to za prvé a zároveň Laurence Olivier mal nominácií 10. F. Murray Abraham v prehľade hlavných hercov a Vy že bol ocenený ako vedľajší a že v prehľade nemal byť...vážne? a Ruth Prawer Jhabvala bola manželka Jamesa Ivory. Nie muž, žena....toto nie sú chyby vyplývajúce z komentovania v priamom prenose, to je zlá príprava. Prepáčte, ale podceňujete filmových fanúšikov a to sa nemá...(11.3.2018)

• kaylin

Názory na vyhlášené se budou různit, ty hodnotit nechci. Absolutně zůstal nevyužit potenciál 90. výročí - videomontáže jsou fajn, ale to je všechno. Kimmel byl už trochu nudný a chtělo by to někoho, kdo přinese něco nového, ale nejen humor, celkově do večera, aby to bylo zajímavější a ne jen posezení hvězd na jednom místě. Česká verze je bohužel tragická a simultánní překlad nefunguje. Pokud v tom chce ČT pokračovat, doufám, že s jinými komentátory, kteří nebudou u každé ceny tvrdit, že to vlastně bylo jasné. Celé předávání bylo spíše zklamáním.(5.3.2018)

• Danny Glover, Daniel Kaluuya

The Oscar Nominee Luncheon held at the Beverly Hilton, Monday, February 5, 2018