Oscar 2018

(pořad)
  • USA The 90th Annual Academy Awards (více)
TV spot
Publicistický
USA, 2018, 239 min (Alternativní 90 min)

Režie:

Glenn Weiss

Scénář:

Megan Amram

Účinkují:

Jimmy Kimmel (moderátor), Steven Spielberg, Viola Davis, Willem Dafoe, Woody Harrelson, Richard Jenkins, Christopher Plummer, Sam Rockwell, Armie Hammer (více)

Slavnostní vyhlášení 90. ročníku výročních cen Americké filmové akademie, živě z Dolby Theatre v Hollywoodu. Cena Americké akademie filmového umění a věd se udílí pravidelně od roku 1929. Letos budou tedy vyhlášeny výsledky jejího již 90. ročníku. V přímém přenosu z Dolby Theatre v Hollywoodu se dozvíme, které snímky a tvůrčí osobnosti si letos odnesou legendární zlatou sošku, která, ačkoli jde o pouhou přezdívku, je po celém světě známá jako Oscar. Mezi nominovanými snímky letos mimo jiné najdeme tituly jako Dunkirk režiséra Christophera Nolana, Lady Bird Grety Gerwick, nebo Phantom Thread Paula Thomase Andersona. Šanci na ocenění hereckého výkonu mají také Denzel Washington, či Gary Oldman mezi muži a Meryl Streep, Margot Robbie, nebo Sally Hawkins mezi ženami. Slavnostním ceremoniálem, který se jako každoročně koná v Dolby Theatre v Hollywoodu a který bude již podruhé za sebou uvádět moderátor, producent a komik Jimmy Kimmel, nás z pražského studia provedou filmoví publicisté Tomáš Baldýnský a Saša Michailidis. (Česká televize)

lenkqudx

Oscary sledujem už tretí rok po sebe, ale tento bol rozhodne ten najhorší. Neviem, či to bolo z toho dôvodu, že víťazi boli dopredu známi takmer v každej kategórii a žiadne prekvapenie sa nekonalo, alebo to bolo z toho dôvodu, že si moderátor a asi aj samotní tvorcovia povedali, že tento rok si dáme radšej na všetko pozor, aby sa neopakoval minuloročný “trapas”. Jimmy Kimmel dostal po druhýkrát šancu asi len z toho dôvodu, aby odčinil minulý rok. Zlepšenie sa však nekonalo, a aj keď mám jeho show rada, Oscary by si mali pre ďalší rok vybrať niekoho atraktívnejšieho. Na to, že išlo o 90.jubilejný ročník tam žiadne nazretie do minulosti nebolo (tie videá pred hl.kategóriami nepočítam, boli tam aj minulý rok) a autori si akoby povedali, že z toho urobia najväčšiu nudu za posledných 90 rokov. Hudobné čísla takisto nezaujímavé, možno to bolo takým slabým ročníkom, alebo im len došli nápady na väčšiu show. Jimmyho vtipy ešte trápnejšie ako minulý rok, a to som si myslela, že to už nejde. Zobrať celebrity do kina oproti asi nikto nepovažuje za nejaký husársky kúsok. Aj napriek tomu hodnotím tromi hviezdičkami, pretože aspoň konečne došlo k väčšej diverzite ako po minulé roky a ceny sa dostali do správnych rúk (okrem hlavnej sošky, ale čo už, Akadémia asi este nie je moc “dospelá” na to, aby ocenila snímky s posolstvom.) ()

sun.eagle

Z té americké snahy být za všech okolností korektní a hlavně neurazit nebo ještě hůř nezapomenout ocenit členy minority, což je o 1000% důležitější než ocenit něco tak banálního jako je herecký výkon nebo kvalitu filmu, tak z toho všeho se mi chce zvracet. A za to co tam předvedla ta Frances Mac Donaldová nebo jak se to jmenuje...nejdříve se ozvali černoši že jim nikdo nedá Oscara, a příští rok udílení opanují. Pak se ozvou ženy které by nejraději všechny muže vykastrovali a vyřízly jim jazyky a usekaly ruce aby na ně nemohli oplzle mluvit nebo šahat, nebo nedejbože požadovat koitus. A světe div se ženy opanovaly letošní Oscary. Kdo se ozve příště? Ceny Grammy jdou do hajzlu už dlouho, ted je následují i Oscaři. ()

MiLuka

Celá ta show se jen třpytila a zářila jak diamant, luxusní až opulentní podívaná, až přecházel zrak. Chtěla jsem toho být aspoň na chvíli součástí, a tak jsem nebyla líná ve 2 ráno vstát a usednout k obrazovce. To, že má Amerika "trochu jiná měřítka" na herce i kvalitu filmů vím už dávno, netřeba se tedy k tomu nějak vyjadřovat. K čemu se ale vyjádřit rozhodně musím, je výběr moderátora Jimmy Kimmela, který celou tu nádheru totálně zabil svou strohostí, nudností, trapností a já nevím co ještě. Takže to největší faux pas Oscarů má jméno Jimmy Kimmel. Totální přehmat. ()