Oscar 2018

(pořad)
  • USA The 90th Annual Academy Awards (více)
TV spot
Publicistický
USA, 2018, 239 min (Alternativní 90 min)

Režie:

Glenn Weiss

Scénář:

Megan Amram

Účinkují:

Jimmy Kimmel (moderátor), Steven Spielberg, Viola Davis, Willem Dafoe, Woody Harrelson, Richard Jenkins, Christopher Plummer, Sam Rockwell, Armie Hammer (více)

Slavnostní vyhlášení 90. ročníku výročních cen Americké filmové akademie, živě z Dolby Theatre v Hollywoodu. Cena Americké akademie filmového umění a věd se udílí pravidelně od roku 1929. Letos budou tedy vyhlášeny výsledky jejího již 90. ročníku. V přímém přenosu z Dolby Theatre v Hollywoodu se dozvíme, které snímky a tvůrčí osobnosti si letos odnesou legendární zlatou sošku, která, ačkoli jde o pouhou přezdívku, je po celém světě známá jako Oscar. Mezi nominovanými snímky letos mimo jiné najdeme tituly jako Dunkirk režiséra Christophera Nolana, Lady Bird Grety Gerwick, nebo Phantom Thread Paula Thomase Andersona. Šanci na ocenění hereckého výkonu mají také Denzel Washington, či Gary Oldman mezi muži a Meryl Streep, Margot Robbie, nebo Sally Hawkins mezi ženami. Slavnostním ceremoniálem, který se jako každoročně koná v Dolby Theatre v Hollywoodu a který bude již podruhé za sebou uvádět moderátor, producent a komik Jimmy Kimmel, nás z pražského studia provedou filmoví publicisté Tomáš Baldýnský a Saša Michailidis. (Česká televize)

Yokolobuna

Jasně, ty věcné plky o rovnoprávnosti už skutečně lezou na nervy. Pomineme-li tenhle otravný aktivismus, šlo o velice zábavný ročník na vsech frontách. Zejména v porovnání s dva roky starou šarádou Chrise Rocka jsem se bavil náramně... ()

Torpid

Intenzívní prozření, že tenhle hollywoodskej celebritální kmen je pro normálního smrtelníka stejně nepochopitelnej, jako ten nejskrytější indiánskej tábor uprostřed amazonie. Má oblíbená Frances McDormand staví všechny ženy do šiku a mně se bortí obdivná láska k ní. Ti borci, kteří se většinu života derou do tohodle VIP klubíku, s motivací a ambicemi na své cestě za úspěchem, prosadit se mezi tisícovkami podobně talentovaných lidí, dost často asi za pomoci všech dostupných prostředků, tak ti samí borci, když TO dokážou, začnou vyvažovat pyje a vagíny, žluté, černé, bílé, teplé, a nevím jaké další. Až tuhle raketu konečně dokonale vyváží, doufám že konečně odstartují na Mars. ()

Hpatrik

Jimmyho Kimmela mám hodně rád, letos ale nedostal tolik prostoru jako minule, a když už se ke slovu dostal, tak ho nijak zvlášť oslnivě nevyužil, a kromě překvapení nic netušících diváků, to bylo dost nevýrazné. Což by mohl být i takový leitmotiv letošních oskarů, protože nevýrazné byli opravdu ve všem. ()

dainio

Otřesné je to, že mother! od Aranofskyho, která dokáže vyrazit dech, neměla ani jednu nominaci v žádné kategorii. To samé Jennifer Lawrence nebo Javier Bardem. Ono, když je něco kontroverzní, tak se to prostě akademikům nehodí do krámů. To jsou samé kampaně, homo-black-woman a objektivita není. Za Rockwella i McDormand jsem rád, Peele taky ok. Ale režie a film "Tvář vody" ? To je řádný mindfuck. The Disaster Artist, Last Flag Flying, Battle of Sexes atd.? Kde jsou? ()

boni odpad!

Upřímně ani nevím, jestli mě má ještě zarážet to, že tahle fádní píčovina vůbec někoho zajímá, nedej bože že jí někdo přikládá byť jen nicotnou vypovídající hodnotu. Omlouvám se za takto pejorativní sdělení, ale prostě v této souvislosti nemohu jinak. Už si asi každý stihl všimnout, že u udílení těchto „filmových“ cen nehraje filmová kvalita nikterak zásadní roli. Žijeme v takové době, že se hledí v prvé řadě na to, aby tam bylo společensky korektní zastoupení žen, rasových a sexuálních „menšin“ a kdoví koho (čeho) ještě. Já nemám nic proti tomu, když bude v nějaké nominaci buď 5 bílých mužů, nebo třeba 5 černých žen s homosexuálními sklony, které do Ameriky připluly na ručně dělaném voru z bambusových tyčí, a vyhrají postupně ve všech možných (i nemožných) kategoriích. U filmových cen mě zajímá jen to, aby tam byli akorát ti, kteří si to zaslouží svým filmovým umem. To je to signifikantní a vše ostatní je podružné. Bohužel od doby vítězství tak povrchního blábolu, jako je Milionář z chatrče, to jde s milou Akademií od desíti k pěti. Až po loňském udílení se to muselo zákonitě zastavit, protože horší film pro hlavní cenu než Moonlight…. no, tak ten už vážně najít asi nelze. Ještě se sluší dodat, že třeba takové pizdě, jako je Emmička Kamenná, tak té bych snad i přál, aby jí nějaký oplzlý syn Abrahámův sáhnul na švába - třeba by potom nebyla tak zapšklá. ()

Dandy95

Fajn ročník, ale pořád slabý. Objevilo se mnohem míň politiky, než jsem čekal, což bylo potěšující. Jimmy Kimmel to ustál i s malým množstvým humoru a tak nějak pořád napjatou atmosférou ve vzduchu. Highlighty byly skútr, návštěva kina, Mark Hamill a presentování finální kategorie. Člověk si nemůže nevšimnout absence velkého množství A-čkových postav hollywoodu. Co se však týče kategorií, nominovaných a vítězů, tak za mě spokojenost a po dlouhé bylo vidět skutečně hodně kvalitních filmů a výkonů v mnoha kategoriích. Nechť se tento rok zapíše do dějin jako rok, kdy si Roger Deakins odnesl svého dlouho zaslouženého oskara! (Jo a Kobe Bryant má teď víc oskarů než Joaquin Phoenix, Tom Hardy a Michael Keaton dohromady) ()

AgnesDee

Žádné velké zklamání, ale taky žádné překvapení. Naštěstí se to letos obešlo bez velkých katastrof, i když si z nich všichni dělali srandu. ()

Mkartaylas56

Co se týče vítězů, tak nás (až možná na hlavní kategorii) nemohlo nic překvapit. Kdybych měl zhodnotit samotný večer, tak teda nic moc. Na to, že se jedná o jubilejní 90. ročník, tak jsem čekal, že si pro nás organizátoři a i moderátor J. Kimmel připraví něco speciálního. Bohužel šlo o suché předávání cen, kde až snad na jeden vtípek chyběla komediální vložka, která by byla opravdu vtipná. Do příště by to chtělo vyměnit moderátora. I když nemám nic proti Jimmymu, tak dneska nebyl moc dobrý a tedy pro příště to chce oživení. A ještě na závěr malá poznámka: vyměňte komentátory v ČT, protože ten překlad prostě neměl úroveň a hrozně se to poslouchalo. 50% ()

Locksley odpad!

Oscar je dokonale omezený muž, jak řekl ten ubohej uvaděč. Svět se prej mění k lepšímu, žvanil jeden. Kimmel je stejně blbej jak vypadá. Co víc říct k týhle sračce. Korbitch to popsal naprosto přesně. ()

wanry02

Za mě vzhledem k mému natěšení jsou tito oscaři velkým zklamáním. Samozřejmě nechci zde hovořit o výsledcích, které byli pro mě celkem přijatelné (tedy až na hlavní kategorii, tam bych to viděl jinak), ale co se týče provedení celého večera tak jsem vážně zklamán. Pro mě naprosto trapný a nesympatický moderátor Jimmy Kimmel (kterého tam tedy nedali tolik jako v minulém ročníku což bylo štěstí), který tedy nevím jestli to je z jeho hlavy, ale to přepadení v kině, no pane bože nebo skútr což byla skvělá cena za nejkratší proslov, to byla jedna z nejtrapnějších momentů vůbec. Ale jinak i celkové pojetí bylo oproti minulému ročníku o poznání nudnější no a tak já doufám že to bude příští rok o poznání lepší (a snad bez Jimmyho Kimmela). 40% ()

Gtados

Všechno už tady bylo snad řečeno. Mrzí mě, že zrovna 90. ročník Oscarů, byl tím nejslabším co jsem viděl za ta léta co Oscary pravidelně sleduji. Slabý moderátor, nevtipné a někdy až trapné momenty. Ty tři šašky na ČT nebudu ani komentovat, protože překládat a dát tomu nějaké průvodní slovo by zvládli lépe i studenti zemědělské školy. Pokud Oscary do budoucna, tak v USA s jiným moderátorem a v ČR bez keců tria Fuka, Baldýnský a Michailidis....Největší vtip večera je cena za nejlepší film, to si snad dělají srandu ne? ()

Sexy_Beast odpad!

Po tohtoročnom výbere ocenení Oscar skutočne znamená už len istú "prestíž", že sa môže taký del Toro pochváliť "Mám Oscara za totálne stupidný film". Nejdem sa radšej rozpisovať ani o tej politickej korektnosti, ktorú každým rokom viac a viac trepú do celého programu. ()

Misoponia

Neuvěřitelná nuda a trapnost, kterou jsem musela jen proklikat, protože sledovat to celý, asi si raději vydloubnu oči. A to jsem až doteď poctivě sledovala každé předávání. Bohužel mi to připadalo jako odvar z minulého ročníku, ale bez Matta Damona a nějakého zajímavého momentu, hudební vystoupení se taky moc nepovedly. Jestli Kimmel nedokáže přijít na nic lepšího než "my 9-year old self" a rozdávání cukrovinek publiku v kině, tak je asi něco špatně. Nominované filmy až na Three Billboards nezajímavé. Když může dostat Oscara v hlavní kategorii a za režii taková dementní slátanina jako je Tvář vody, tak už asi cokoliv. Oscaři ztrácí prestiž. Pryč jsou ty časy, kdy bylo předávání zábavné a za něco stálo (třeba 2009 s Hughem Jackmanem). Kimmela už ne, prosím. ()

ESNYR

Postupem let se z toho stala fraška, jako z každého podobného ocenění (je jedno jestli to nazvete slavíkem, globem, lvem, oscarem a nebo jakýmkoliv jiným názvem) V začátcích se oceňovalo jen pár kategorií a byla to událost která znamenala opravdové ocenění nějakého herce / herečky / fimu. Dnes se rozdávají plešatí kluci snad i za nejlepšího svačináře a z prestižní ceny kterou dříve dostalo za rok tak 5 lidí, se stala ozdobná dekorace kterou má doma i taxikář jen proto že odvezl na plac asistenta vojína číslo 2 který je ve filmu 28 vteřin a kamera jej zabírá plných 16 vteřin z detailu a 12 vteřin z povzdálí. Oscaři se rozdávají jak na běžícím pásu a když se dívám na ty "oceněné" musím se ptát za co vlastně tito ocenění tu sošku dostávají. Jediná věc která mě napdá je že tyto ceremonie se dělají jen proto že reklama je výdělek který zaplatí i 300 sošek a tak je rozdávají každému koho to ještě zajímá. Děkovné řeči se z několika minutových dojemných (opravdových, protože před 50 lety dostat Oscara znamenalo že jste vážně nejlepší) proslovů smrskly na 30 vteřinové "děkuji" a rychle jedeme dál, protože za 4 hodiny trvání programu, se musí tady těch sošek rozdat ještě dalších 48 a není čas se dojímat. Korunu tomu nasazují všichni kteří cenu nedostal, protože .... rasismus, sexismux, xenofobie, a další a další obviňování díky kterému je ubližováno desítkám chudáků kteří se do roztrhání těla snaží podat co nejlepší výkon a nakonec utřou hubu. ¤ na konec už zbývá jen dodat že ty srance které dostávají Oscary si to vážně zaslouží, protože ta cena už dávno ztratila svoji váhu a je tak jedno kdo a za co ji dostane. Takže gratuluji dalším 849 oceněným kteří si ji doma můžou vystavit a hrdě se tak zařadit k 5 943 662 oceněným kteří ji mají doma taky. Fakt prestižní cena .... opravdu .... Hvězdu neuděluji ani jednu, protože není za co. Pitvoření a hloupé řeči nemám jak ocenit. ()

]V[()Rt

Zámořskou politickou scénu moc nesleduji, takže popravdě nevím co na tamní voliče v nejbližších dnech čeká. Možná proto mi tenhle intenzivní a dosti agresivní předvolební výplach přišel očima a ušima středoevropana naprosto nesnesitelný. Na pódiu se vždy po jakémsi vylosování z obálky střídali jednotliví kandidáti se svými plamennými projevy. Každý dostal +/- stejný prostor a na cestu zpátky do svých štábů jakýsi suvenýr. Jednu hvězdu za to, že američani prostě i z předvolední debaty udělají estrádu. Moravec by se měl koukat:-) A američanům upřímně přeji dobrou volbu. ()

jirka.maso

Tak jsem mylně doufal, že vyhraje po dlouhé době konečně opravdu dobrý, koukatelný film jako je Tři billboardy za Ebbingem... A on to sebere ten rybinou načichlý, nazelenalý kýč... ()

Tomas_PO

Scéna podujatia, to bol teda riadny glamour and glittering, miestami až príliš gýčová. No technická realizácia a pohyby scény úžasné. The host nezaujal, prílišná konformita síce nevyrobila žiaden škandál, no vôbec nezaujala. Hudobné vystúpenia, snáď až na Mary J Blige takisto nezaujali. Celý priebeh bol viac menej štandardne konzervatívny. Intrúzia do divadla s ľudmi bola megatrápna, rovnako až príliš časté oslovovanie Meryl. Nosná téma sexuálneho harrasmentu bola podaná rovnako veľmi decentne, tým pádom neúčelne. ()