Warren Beatty v titulní úloze romantického gangstera, který založil Las Vegas. Hrdinou amerického retrosnímku Bugsy (1991) je známý americký gangster Benjamin Siegel (1902–1947), přezdívaný pro svoji prchlivou povahu Bugsy (něco jako magor). Díky svému dlouholetému přátelství s Meyerem Lanskym, s nímž vyrůstal v židovské části Brooklynu, se vypracoval na jednoho z pohlavárů v organizaci Charlieho „Lucky“ Luciana a byl poslán do Hollywoodu, aby tam dohlédl na obchody. Díky dalšímu příteli z dětství, známému herci Georgi Raftovi, se v Hollywoodu rychle etabloval a stal se součástí bohatého společenského života filmových hvězd, producentů a dalších členů různorodé filmové komunity. Měl vztahy s řadou hereček, ale jeho osudem se stala začínající hvězdička Virginia Hillová, která ho jako jediná dokázala k sobě připoutat. Elegantnímu a poněkud romanticky založenému gangsterovi, který dokonce snil o tom, že by se mohl stát hercem, nakonec zlomil vaz jeho celoživotní sen – vybudovat v nevadské poušti zářivé centrum hazardu Las Vegas. Značně znepokojeni Siegelovým velikášstvím a rozhazovačností se jeho newyorští bossové nakonec rozhodli ho zlikvidovat. Las Vegas jim ovšem vložené investice mnohonásobně vrátilo.
Tvůrci snímku v čele s režisérem Barrym Levinsonem (držitel Oscara za Rain Mana) se soustředili na barvité vykreslení hollywoodské komunity na začátku 40. let. Iniciátorem projektu byl Warren Beatty, který také s gustem vytvořil titulní postavu uhlazeného ale nebezpečného zabijáka. Více než rovnocennou partnerkou v úloze Virginie Hillové je mu Annette Beningová, která se touto rolí nejen definitivně prosadila, ale našla současně i muže svého života (s proslulým bývalým sukničkářem Beattym žije dodnes a mají spolu čtyři děti). Za zmínku stojí i další vynikající herecké výkony, mj. Harveyho Keitela (Siegelova pravá ruka Mickey Cohen), Bena Kingsleyho (Lansky) a Joea Mantegny (George Raft). Film získal dva Oscary (nejlepší výprava a kostýmy) a v dalších sedmi kategoriích byl nominován (nejlepší film, režie, původní scénář, kamera, hudba a mužské herecké výkony v hlavní i vedlejší roli – Beatty, Keitel). Z řady dalších ocenění se sluší připomenout ještě Zlatý glóbus za nejlepší film-drama a Ceny losangeleských filmových kritiků za nejlepší scénář, režii i film. (Česká televize)

helloween93

Skvělý životopisný film, který vystihuje život Bugsyho Siegela, člověka, který dal základ městu Las Vegas. Bugsy si chce splnit sen a vybudovat město hazardu v poušti, financovat to má mafie, jenže to dopadne katastrofálně a nikoho by nenapadlo, že zde později opravdu vznikne největší město hazardu na světě. První film, kdy jsem se setkal s Warrenem Beattym, potěšila mi i účast Harveyho Keitela. ()

GIK

Jedna z nejlepších gangsterek. Perfektní herci + scénář + hudba + rozumná stopáž = mimořádný zážitek. Aktualizace 2023: Sekuriťák ve studiu se skoro zhroutí, když mu herec oznámí, že osoba, které právě nadával, je jeho známý. Okamžitě se začne omlouvat, děkovat a skoro se rozpláče. // Rekordní nafoukanost mafiánského nafoukance. Vleze do domu a majiteli arogantně oznámí, že se musí vystěhovat, protože jeho barák právě kupuje. Majitel se opět začíná hroutit, když nadutec mírně zvýší hlas. Vždyť ho nezná! // Mafiánský kápo mlátí mnohem urostlejší jinochy, než je on sám. O dvě hlavy větší kumpáni do sebe nechávají ochotně bušit, jen aby udělali střízlíkovi radost. // Komediální vězení à la Hilton, do kterého se každý mafián musí nutně těšit. // Totální šaškárna s chystaným atentátem na Mussoliniho. „Ten klaun zná Mussoliniho?“, není náhodou Mussolini ještě mnohem větší klaun než jeho přítel? // 7. minuta – první vražda. // K Bugsymu si přijede postěžovat jeho dávný kamarád. Je jak hromádka neštěstí, psí oči by obměkčily i kámen. Beník mu uleví od jeho starostí. /// Nejlépe zahranou scénou je rozhovor manželky s Benjaminem o rozvodu. /// Zednářská symbolika: 11:42 – Beatty – skrytá ruka; Bening – one eye symbolism. ()

Killingjoke

Benjamin „Bugsy“ Siegel byl velmi rozporuplnou postavou. Chladnokrevný gangster s psychopatickými sklony, snílek s touhou spáchat atentát na Mussoliniho a vizionář, který v nehostinném prachu Nevadské pouště založil Las Vegas. Jeho život byl plný až neuvěřitelně dramatických zvratů a stejně tak dramatická byla jeho smrt, kdy umíral (na rozdíl od tohoto filmu) se třemi kulkami v hlavě… Snímek Barryho Levinsona se soustřeďuje na poslední roky Bugsy Siegela, tedy období jeho působení v Kalifornii, kde se setkal se svou osudovou láskou Virginií Hillovou. Na jednu stranu tak přichází období plné vášně a plnění tajných tužeb a snů, na stranu druhou se blíží neodvratitelný konec, protože podvést své přátele z mafie se nikdy nevyplácí. Do hlavní role byl obsazen Warren Beatty, který mimo svou podobnost se skutečným Siegelem, hraje naprosto skvěle a to jej vlastně krom role v Bonnie a Clyde nijak moc rád nemám. Obzvlášť pak ve scénách, kdy Siegel zuří a odkrývá se tak jeho psychopatická stránka (scéna, kdy mlátí starého známého z mafie Joe Adonise, zato že urazil Virginii a přitom se na sebe dívá do skla a češe si vlasy prostě nemá chybu). Annette Bening jako promiskuitní a panovačná femme fatale Virginia Hillová je také skvělá a s chlapy to prostě umí… Jak už to tak u životopisných filmů bývá, spousta událostí byla přizpůsobena neklopýtajícímu tempu vyprávění a filmaři pozměněna. To však divákovi, neznajícímu fakta ze skutečného života Benjamina Siegela vůbec nemusí vadit. Mne tato látka hodně zajímá a četl jsem o Siegelovi z několika zdrojů, přesto mi odchylky od jeho skutečného životního příběhu nijak zvlášť nevadily a film jsem si i tak skvěle užil… ()

waska

Skvělý životopisný snímek s ještě lepším Warrenem Beattym o založení Las Vegas. Myslím, že nic víc nemusí být napsáno. ()

Chosef76

Gangsterská sága se skvělým Warrenem Beattym v roli bonviána a násilníka Bugse. Miloval ženy a snil o městě hazardu v nevadské poušti.....Nostalgicky jsem vzpomínal na několik dní v LV a film si maximálně užíval, nejen díky hereckým koncertům, nádherným dobovým kostýmům, ale i úžasné hudbě. Rád zopakuji. ()

josieaddms

Hmm, očekávala jsem přeci jen trochu víc. Werren Beatty výborný, Kigsley, Keitel, Neuwirth, všichni mi tam seděli. Můj hlavní problém byla Beningová, občas mi ve filmech sedne tak akorát, někde mě i docela baví, tady mi ale hrozně lezla krkem. Byl to film podle skutečných osob, a událostí které dost ovlivnili svět Ameriky. To mě hodně zajímá, a ve filmu to bylo pojaté hodně zábavně. Vůbec, čtyřicátá léta, vlivní muži v drahých oblecích, vůně peněz a pach smrti... Bylo to zajímavě pojaté, a místy i dost vtipné. Stejně ale je to ve výsledku průměr, protože otravná i klíčová věc u filmů je ta, že strašně záleží na hercích, dokáží vám film buď úplně zkazit, nebo naopak, díky nim si ho úplně zamilujete. Ta scéna s narozeninami jeho dcery byla hodně dobrá, a hudba Morriconeho je prostě úžasná. Takže pro mě je to tak 60% ()

Marty7CZ

Nádherná a pravdivá retrostylovka s vynikajícím Beattym a vůbec komplet hereckým ansáblem. Je to skvělá podívaná. ()

Docflash

Zajímavost: Bugsy byl pohřben v $ 5,000 postříbřené rakvy. Na phřbu bylo pouze pět truchlících : jeho ex-manželka, dcery Barbara a Millicent, jeho bratr Maurice, a jeho sestra Bessy. Bugsyho vražda se nikdy nevyřešila. Kmotrou dcery Millicent byla Hollywoodská hvězda Jean Harlow,která předčasně zemřela ve 26 letech roku 1937.Zde je jediné interview,od Millicent Siegel Rosenové .http://www.youtube.com/watch?v=sG4shsMOK_Y ()

4k7

Snímek si plných 5 hvězdiček možná nezaslouží, ale libuju si v takovém žánru. Zvlášť pokud příběh čerpá z nějaké historické události. Bugsy (celým jménem Benjamin Siegel) položil ve 40. letech slušný základ, díky kterému je dnes Las Vegas vyhlášené město hazardu, neřesti a hříchů. Bugsy byl trochu netradiční gangster, víc než peníze ho zajímaly jeho sny a pro mě nesympatická Virgínie. Zbudování prvního casina s názvem Flamingo v opuštěné Nevadské poušti, působilo ve své době jako velmi riskantní a bláznivý nápad. Původní rozpočet 1,5 miliónů dolarů se zvýšil až na 6 milionů... všechno muselo být perfektní nehledě na to, že Bugsy si neuměl pohlídat své finance. I přes problémy u slavnostního otevření Fleminga (kde nikdo nepřišel), se postupem času z casina stala továrna na peníze... jen Bugsy už u toho nebyl. Film vznikl v roce 1991 a opravdu působí, jako kdyby se vše odehrávalo pár desítek let zpátky. Kriminální drama, které je o moci, chtíči, nenávisti i splněných snech... ()

Hawaj

Parádní filmeček se skvělými hereckými výkony. Annette Beningová mě naprosto rozjíždí. Mladej Cage v době kdy býval uvěřitelnej. kdykoliv na to narazím, zustanu vejrat s otevřenou pusou. ()

subic

Takhle to pravděpodobně bylo, když Ben Bugsy Siegel postavil v Las Vegas první hotel a kasíno. Až na to, že těch 6 mil. dolarů, co tu proinvestoval, byly peníze mafie. Hezký, akorát místy dost zdlouhavý příběh. ()

pestak

Film o posledních 10 letech života ganstera Bugsyho Siegela, muže z vizí holywoodské kariéry a posedlostí postavit luxusní kasino uprostřed Nevadské pouště. Film dává důraz na na styl retro a pečlivé prokreslení charakterů jednotlivých postav. Warren Beatty zahrál Bugsyho dokonale. ()

gotham

I když je zde plno hereckých osobností, dá se říct že je to taková one-man show Warrena Beattyho. Je to vlastně autobiografický snímek Benjamina Siegela, který stál za vznikem dnes legendárního Las Vegas. Siegel zde určitě není zobrazen jako nějaký ctnostný občan, ze kterého by si lidé měli brát příklad. Je to prostě tvrdý neústupný obchodník, který má svůj sen a zatím si jde, ať se děje cokoliv. Jde přes mrtvoly, zničí svojí rodinu, své blízké a nakonec zničí i sám sebe. Vidím zde určitou podobnost s postavou ze Zjizvené tváře Tonym Montanou, obě tyto postavy mají jediný cíl, a to dostat se k moci, ovládnout veškeré své okolí, což je však nakonec pošle ke dnu. 90% ()

Darth Kedr

Kvalitní film o životě věčného snílka Benyho Siegela. Byl to sice násilnický gangster, ale zároveň vizionář. Ve filmu sice je pár věcí trochu jinak, ale není to nijak na škodu. Nenápadná, ale pro atmosféru snímku zásadní hudební linka v podání mistra Ennia Morriconeho je jako vždy perfektní. Výborný film, dokonce bych dal Oscara i Warrenu Beattymu za dokonale ztvárněnou hlavní roli. Stojí za zhlédnutí! ()

calculus

Hodně bláznivá doba, milionářské pozlátko, Kalifornie, Hollywood..., až se mi tady trochu vytrácel pocit autentičnosti. Mafián, co "střílí jen ty špatné", a to včetně Mussoliniho:-), pak ta gangsterská lovestory... Trošku koktejl, ale proč ne. Každopádně nutno dodat, filmy např. s De Nirem jsou o dost někde jinde. ()

MiniMer

Filmy s takovouto tématikou mě moc neberou, až na pár výjimek typu Kmotr(což je prostě klasika), ale tento film jsem rozhodně neviděla naposled. Asi to bude především kvůli hlavní dvojici, proč to k sakru hráli tak přesvědčivě? :-) ()

AndrewNewman

Škoda, že sa film nevenoval len výstavbe Las Vegas. Pretože len to robí zo Siegela legendu. Inak to bol strašne odpudivý bastard a nasilnik, ktorý sa nechal parádne ojebať. No mal jeden revolúčny nápad, vďaka ktorému sa o ňom nakrútil film. Bolo super zase vidieť Mickeyho Coena a Luciana, ale na Scorseseho Casino sa to neťahá. Ale boli to príjemne strávené dve hodinky. Holt mám mafiánske filmy rád a o to viac ak sa točia okolo krásnych štetiek a "výherných" automatov. ()

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci