Poslední království

• Velká Británie The Last Kingdom
Velká Británie, (2015–2022), 42 h 33 min (Minutáž: 51–59 min)

Předloha:

Bernard Cornwell (kniha)

Alexander Dreymon, David Dawson, Ian Hart, Millie Brady, Eliza Butterworth, Harry McEntire, Mark Rowley, Emily Cox, Arnas Fedaravicius, Adrian Bouchet (více)

Série(5) / Epizody(46)

Alfréd Veliký brání své království před seveřany. Uhtred, který se narodil jako Sas, ale vychovali ho Vikingové, se snaží nabýt svého právoplatného dědictví. (Netflix)

taibrek

Konečne pozreté. Je to v pohode podívná. V podstate som to teraz dopozeral. Jedinej veci, ktorej nechápem je, že prečo vsetci z Uhtredovej rodiny musia umierať? Na konci je šťastný, že je tam kde mal byť.... Čo tam vrátil od svojej minulosti? Syna mnícha eunucha a dcéru bojovníčku... Sorry riešim rody v tomto seriálu, ale o to tu ide ... Niektoré úmrtia úplne zbytočné ...ako keby chceli ušetriť, ale niekdy je menej viac 😉 ()

scaven

Vikings od BBC, která zaspala... a je to dobře. Pozdě a hůř. Divný kostýmy, divnej cast... příšerný triky a kamera jak z roku 1995. Kucí tam chtěli narvat alespoň víc lidí, ale zase tolik jich tam taky neni. Takže to nepůsobí ani komorně, ani velkoryse. Jazyková bariéra se "vyřešila" tim, že tam chlapci z východu všichni mluvěj jako Schwarzenegger. No jako smutný... Takže tu nemáme nápad, nemáme tu způsob zpracování, kostýmy na prd, herci kožený a ten hlavní frajer trochu zženštilej sliz. ()

SteewCZ

Takže zhlédnuty 4 díly a dávám 4*. Jak jsem tu již četl, je to příliš americké. Ale stále to stojí za to. Vikings se to nevyrovná, ale každý seriál nemůže být stejný :) ()

stepma

Poutavé, super muzika, krvavé přiměřeně a ne nechutně. Jen ten Uthred ve mně přibližně prostřední čtyři díly vzbuzoval dojem mladého blbečka, který pro to svoje "I want to get welth" je ochoten jít přes mrtvoly. Občas mi ty jeho myšlenkové pochody připadaly dost zkratkovité, věřím, že v knížce je jednání pochopitelnější. Ke konci, zdá se mi, vyspěl a to je dobře. Nejpůsobivější a nejopravdovější postavy - Ubba a správňák Ragnar the Younger. Opět vyjadřuji přání, aby seriál osmým dílem skončil (ale to moc nevypadá) nebo alespoň aby další série nedegradovaly. ()

zekon

Je fajn že se občas objeví dívatelný historický seriál a že se najde režisér co se i na historii mrkne :) Netvrdím že jde o dokonalou kopii historii, ale aspoň odpovídá prostředí. Žádní králové v gobelínech, krásné lesknoucí se hrady, rytíři ve stříbrných zbrojích apod. Kůže, meče, vidláci, král na úrovni starosty moravské vesnice a bitvy o jednotkách 50 lidí. Jo pak se to jinak vstřebává. Oproti Vikingům tohle má šťávu a udrží. Uhtred je sice dost manekýn ale špína a syrovost prostě v tom seriálu jsou na prvním místě. ()

mmajjkii

NEJHORŠÍ ZNĚLKA SERIÁLU JAKOU SI VYBAVÍM. Co to má být, to jako sehnali bandu moronů a nahráli jak dělají ÁÁÁáÁááÁÁÁÁáÁáÁááÁáÁááÁÁ. To jen tak mimochodem a teď. Uthred mě místy dost sereD, díky bohu za Leofrica, !Spoiler!netvítmt cot stit btezt něj tpotčntut vt druthét stériit!Spoiler!, Ragnar zatím vypadá dost kůl (jako většina Dánů, kteří se nám představili trochu blíže), !Spoiler!sntad btudte ntáhtratda zta Leot fricat!Spoiler!. V průběhu těch náboženských keců dost trpím, ale k seriálu to prostě patří. Děj je dle očekávání vcelku povedený. Někteří zde papričkují, že je to příliš strohé, já si naopak myslím, že je to parádně svižné a pořád se tam něco děje. Takže zatím spokojenost, druhé sérii dám rozhodně šanci. Hodnocení pro první sérii 4*, IMDb 8/10. ()

Wartord

Božské dílo. V době, kdy bylo křesťansví ještě v plenkách, byla motivace sjednocovat říše z důvodu trvanlivosti, ale zde nám to je předloženo způsobem, že samo nikdy nic nejde a lidi musíte k činům ukecat a přesvědčit je o společném cíli. Tím je právě náboženství. Charismatický Alfred, jehož konání je zcela uvěřitelné a řekl bych, že správné. Uhtred son of Uhtred je zpracován naprosto úžasně. Jeho osobní rozkol mu nebrání uvažovat rozumně a do seriálu vkládá tu důležitou věc - nikdo se nesnaží samolibě vykládat boží vůli jako fakt, naopak každý je opravdový člověk, který už někdy pochyboval. Po první sérii ani nedýchám. Atmosférická podívaná s výborným castingem, ještě lepší výpravou, která vypadá vkusně a konečně si také poradili s takovou věci, jako normanské štíty. Sice mohu kroutit hlavou, když někdo zapíchne meč do hlíny, ale co už. Člověk není dokonalý a stejně tak i já, s klidem The Last Kingdom vychválím do nebes. ()

Mraxis

Všichni oslavují Hru o trůny pro krásnou kinematografii, lokace, příběh, charaktery. I když velice dobře chápu, co lidi láká na tomto středověkém, mírně fantasy eposu, nikdy jsem nebyl schopen si ho oblíbit. Až po shlédnutí The Last Kingdom jsem pochopil proč. Šlo právě o schopnost pohltit diváka do jednotného děje a připoutat k postavám, která by se v Last Kingdom měla velebit. Příběh člověka rozpolceného mezi dvěma kulturami, který se pohybuje v drsném světě středověku a učí se ze svých chyb, i ze svého okolí. Mění se v průběhu seriálu. Divák potřebuje pochopit postavy a jejich motivace, vcítit se do nich ať už se jedná o kladnou či zápornou postavu. Tento seriál si skutečně nebere žádné servítky, neexistují tu superhrdinové a každá postava je čistě lidská, chybující, či řízená svým světem a svými motivacemi. Děj se netáhne, kde v jiných seriálech je celá série zaměřená na pochod z bodu A do bodu B, tady je každý díl malý film, malé epické dobrodružství, které dohromady dává nádhernou, zajímavou a poutavou podívanou. Ať už se jedná o lokace, bitvy, zvraty, všechno je inteligentně a precizně podané. Člověka to často donutí přemýšlet nad nesnadnými tématy. Vřele doporučuji. Tento seriál byl pro mě audiovizuální pouť s nádhernou výpravou na kterou jen tak nezapomenu a rád se na ni vydám znovu. // První série 95% ()

Reall

Konečně seroš, který jsem dokoukal do konce! A chci další pokračování! Tohle je přesně to, co jsem mezi těmi sračkami hledal, tak dlouho. ()

otecBobby

Destiny is all. Jako milovník literární předlohy seriálové zpracování beru. A ve skutečnosti se mi zamlouvá každým dílem víc. ()

Elegan

Pomalejší rozjezd, ale nakonec super. Hezky se na to kouká, ale jsou tam drobnosti. Ty holky mu už dokola nevěříte, fungování času úplně nefunguje. Jinak největší plus jde ale za tím, že si to nehraje na blbý a radši možnou dějovou linku utnou, než aby se stal zázrak, nebo kravina. ()

maximusBZ

Netusim preco ale v predchadzajucich seriach ma Alfred nebavil nesedel mi no v tejto serii waw tak zahrateho chradnuceho krala , taku charizmu a vykon aký podal klobuk dole podla mna najlepsia zahrana postava v tejto serii ..výborný serial dakujem ()

Ja.Malachi

nemám slov....tu je aj 5* málo...nič lepšie tu ešte nebolo z tejto doby!!!a porovnávať to (ako tu niektorý robia) so seriálom vikingovia a vyhlasovať že vikingovia sú o triedu dve lepší tak museli pojesť tie huby čo jedia jasnovidci na videnie budúcnosti..:D...čiže zrelý do liečebne...:D...vždy hodnotím aj podla toho ako často používam rýchloposun...tu som v 95% zabudol čo to je..a ked som v tých 5% nejakú pasáž rýchloposunul..aj tak som si to musel vrátiť lebo som mal pocit že mi niečo zaujímavé ušlo,a neľutujem a popravde nechcem ani dabing,len by tomu ubral atmosféru-tá surovosť reči je úžasná a pasuje sem ako riť na šerbeľ.:D..u mna teda mocných 100%!!! ()

Mangoo

Prvnich par byla fakt zabava a pak to zmrzacily takove dementni faily jakoze jasne ZROVNA TED vyrazi armada co tlela tam v lesoch cekala az borec bude mit hlavu na spalku apod kokotinky. Skoda bych vydrzel i dalsi dily.. ()

Armat-M41A

1. Série - ač historický žánr nevyhledávám tohle mě hodně zaujalo a první dva díly mě totálně navnadily. Zhruba někde před polovinou se to sice trochu zadýchá ale po malém odpočinku a hlubokém a pomalém nádechu, proběhne cílem se vztyčenou hlavou. Výprava dokonalá, vykreslení doby přesně takové jaké jsem si představoval, dobře obsazené a hlavně perfektně napsané postavy. Teď šupem na druhou řadu. 2. Série - o fous lepší než ta první 3. Série - o fous lepší než ta druhá. Více psát netřeba. ()

enoemis13

Hodnotené po 4. sériach: Začiatok seriálu absolútne skvelý - od Uthredovho otca cez Ragnara až po Thyrinu svatbu. Pre mňa absolútne neverohodná postava hlavného hrdinu (ktorý vážne vyzerá ako ... ), s makupom a s namaľovaným ksichtom (obzvlášť v druhej sérii). Ostatné postavy však sadli perfektne: Alfréd, Aethelwold, Aethelred ... a tak je celkom zaujímavé sledovať dejovú linku, kde v podstate ide o vzťahy medzi buzíkom a Alfrédom a obranu posledného kráľovstva, obohatenú o také polopríbehy: Cornwall, pomsta Ragnara ml., Erik a jeho láska ... Musím uznať nelogičnosť chovania postáv, teda najmä tej hlavnej ale .... striedanie tých jeho žien tiež zaujímave... po tretej sérii však musím s hodnotením ísť dole a to hlavne kvôli nesmrteľnosti postáv (nestarnutiu), od prvej série prešlo asi tak 15 rokov a predsa buzík, kňaz ... vyzerajú stále rovnako. Okrem toho občasné klišé už lezie na nervy. Celkovo jeden z najlepších seriálov, pre mňa lepší ako kolegovia Vikings, s nevhodne obsadeným hlavným hercom, so zaujímavou dejovou líniou ... 4. séria v prakticky tom istom duchu ako prvé tri, pár postáv sa našťastie so seriálom rozlúčilo, prišlo pár nových, inak celkom pekne sa sérial drží anglických dejín, hodnotenie nemením .... 85% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD