47 metrů

• Velká Británie 47 Meters Down (více)

Dovolená je prý ideální čas k tomu, aby člověk vyzkoušel nové věci – zážitky na hony vzdálené těm, které zná z každodenního života. Takhle aspoň Kate (Claire Holt) přesvědčila svou sestru Lisu (Mandy Moore), aby se v chatrné kovové kleci ponořily pod hladinu oceánu a ocitly se tváří v tvář velkému bílému žralokovi. Na dovolenou v Mexiku se dvojice vydává jen chvíli poté, co si Lisa prošla bouřlivým rozchodem. Jedním z důvodů, proč ji bývalý partner opustil, byla i údajná Lisina nudná povaha, proto jí přijde celkem vhod, když se v baru seznámí s Benjaminem (Santiago Segura)‚ a Louisem (Yani Gellman), kteří obě dívky přemluví, aby se společně vydaly za životním zážitkem na moři. Když se ale jejich klec odtrhne od lodi a prudce míří ke dnu, sestry se ocitají v pasti obklopené zuřivými žraloky. A kyslík zatím rychle ubývá… (Bontonfilm)

DavidWebb

Od režiséra Johannesa Robertsa o chĺpok lepší flick ako The other side of the door ničmenej, pred nedávnom som videl The Shallows, ktoré sú podľa mňa predsa len lepšie, navyše pri sledovaní som sa nemohol ubrániť dojmu, že sa tvorcovia neinšpirovali iba jeho relatívnym úspechom ale aj záver bol v zásade len trochu vylepšený plagiát. V každom prípade pozrieť sa to dá hoci som nebol po celú dobu napätý, tak som sa ani po celú dobu nenudil. Nahnevajú klasické klišé ako trhajúce sa laná atď. a občas som sa pod vodou s holkami akosi strácal v príbehu, ale ťažko povedať, či to bol režisérov zámer (ak áno tak ma dostal) alebo to bol na objednávku horúcou niťou ušitý rýchlokvas, ktorý mohol byť o poznanie lepší ak by mal viac času na prípravu a nebol "druhý". 65% ()

Knor

Tak tohle byl zážitek. Mám hrůzu z hloubek, potápění a žraloci jsou zvířata, který obdivuju, respektuju, ale děsí mě představa, že by někde ve vodě kolem mě plavali, do toho bych nikdy nešel. Jakmile se děvčátka dostanou na dno oceánu, začíná obrovskej průser. Všude kolem tma a v ní ukrytý hladoví žraloci. Pro mě už jen představa podobný situace je něco obrovsky děsivýho, z toho bych se zbláznil a proto na mě tenhle film tak působil. Našel bych tu chyby, ale co ... mě je to jedno. Tohle mě mělo vyděsit a povedlo se. Letošní léto má tedy dva povedený žraločí filmy a to se nestává často. The Shallows se mi líbily, ale In the Deep na mě fungovalo mnohem víc a drastičtěji. ()

TSZ

Nečekaně dramatické překvapení - Alexandre Aja napínáky umí a ze své producentské židle sem dostal napětí vrchovatě. Nic originálního nečekejte, opět poznáme dvě sestry, kdy jedna je blond a nezodpovědná, druhá tmavovlasá a zodpovědná. Blondýna prosadí svou a tudíž se dočkáme dobrodružství na dně oceánu, při kterém budete rádi, že sedíte doma na gauči. Palec nahoru, rozhodně. ()

ANTYCHRYST

Konečně film, kde není žralok animovanej z roku 1850. Ne Ne!! Tady je parádní úchvatnej kousek jaako živej. Jeden z Nejlepších filmů s tímto mořským králem. Celkově je vidět, jak stačí málo pár lidí.. potápěčská výbava .. 2 kočky..moře a krvežíznivej zabiják :) Napětí se dá krájet a faakt děvčatům celej film fandíte aby se mohli celé na hladině nadechnout...což ovšem není vůbec jednoduché vzhledem k žralůčkům co čekají na svou kořist :) Nějak mi dochází vzduch sááákra ... co teď - udusit se nebo se nechat sežrat žralokem???? :) :) 80% ()

elimS

65% - komentář 20ti slovy: Ze začátku přiblblé, slepičí tlachání, z kterého vzniklo celkem solidní "klaustrofobické" drama, s přiblblým slepičím tlacháním. Škoda toho "divného" konce. ()

Kukolar

Tento film sklame toho, kto čakal príbeh o skupinke mladých naivných študákov, ktorí sa v lete vyberú na dovolenku a začne peklo v podobe 37 metrového zmutovaného žraloka s aligátorom (sharkgator) a zlovestného doktora/chovateľa/blázna , ktorý toto stvorenie vytvoril ako výsledok jeho pomäteného výskumu. Ale k hodnoteniu: Takýto animal thriller som asi ešte od čias klasiky v podobe Čeľustí nevidel. S ničím sa vo filme nehrajú, v 15 minúte sa všetko poserie a začína strach, paranoja, tma a desivá atmosféra. Rovnako oceňujem, že film má 90 minút, pretože dnešná móda je obrazne točiť pomaly 4,5 hodinové filmy. V 90 minútach na vás čaká temná, mrazivá atmosféra, zopár lakačiek, vynikajúci dej a grafické spracovanie žralokov, ktoré vôbec nieje umelé a v tmavom prostredí oceánu si to ani nevšimnete. Dalo by sa napísať viac, ale jednodicho worth watching film. ()

hazdrova

47 metrov vôbec nečaká a nezdržuje. Vhupneme priamo do deja a stopáž je úplne adekvátna. Napínavé, tmavé a žralokovské. 4* ()

Scraffy

Začiatok bol super, ale keď spadli dole, tak to nejako prestávalo strácať čaro. Všetko to bolo také strašne chaotické a hlavne nezrozumiteľné. Chovanie hlavných postáv je na zaplakanie. Malo to veľký potenciál, ale nedokázalo toho využiť. A ten koniec... no otras. ()

Najt

Čekal jsem obyčejné béčko, ono to sice béčko je, ale s naprosto vynikající atmosférou. Říkal jsem si, o čem asi ta hodina a čtvrt na dně moře v kleci bude, co tam asi tak můžou dělat, no a dočkal jsem se toho, že jsem se ani minutu nenudil což vypovídá za své. Jen se přiznám, že ten "první konec" se mi líbil víc, než ten skutečný. ()

movemat

Prvých 15 minút si kľudne zahrajte Kloboučku hop!, keďže vo filme sa nedeje absolútne nič. No akonáhle sa dostaneme pod vodu, tak už je to parádna jazda až do konca. V rámci "Pozor, žralok!" filmov patrí tento určite medzi tie lepšie. ()

SilentMemory

Tento film sa objavil z ničoho, rovnako ako tie žraloky a ironicky ho vidím skôr, než dlho očakávané Mělčiny. Claire Holt tu mohla využiť svoje plavecké schopnosti, nadobudnuté zo seriálu H20 stačí pridať vodu. Zaujíma ma, aké to pre ňu bolo, znova prevažne nakrúcať vo vode a som rada, že ju vidím v takomto filme. Talentovanú Caribu Heine ( Rikki ) by som tiež rada videla vo viacerých zaujímavých filmoch. Ľahkovážna dovolenka a rovnako ľahkovážne vyzerajúce zábery na začiatku sa zmenili v hrozivý boj o život. Bolo to vtipné, ako preskočili klišé začiatok, zoznamovanie atď. a prešli na to podstatné. Konečne nejaký nový kvalitnejší survival so žralokmi, najlepšie boli tie emocionálne dramatické momenty. SPOILER napr. keď padali na dno a nakoniec aj dopadli, tak na jej mieste by som sa rozplakala ako malé decko zo zúfalstva a strachu. Skutočne ako malé decko, lebo pri tomto sa mi vybavil pocit keď som bola malá a inak, intenzívnejšie som vnímala veci a dokázala sa rozplakať pre maličkosti. ( Napr. taká situácia keď ma mamka nechala v obchode, v cudzom meste, že si mám prezerať veci a ona si zatiaľ odbehla vybaviť niečo. Nechcela som to dopustiť, ale voľky nevoľky to tak nakoniec bolo a tých 5 minút bolo pre mňa večnosťou. Myslela som si, že ma tam nechala a už sa nevráti, takže tiež to bol taký pocit neistoty a bezmocnosti ). Ďalej moment na konci útesu, následne keď nevedela kde je ( takto by som dopadla asi aj ja s mojim orientačným zmyslom ), no a taktiež to sesterské puto, som to prežívala, keďže mám tiež mladšiu sestru, a na konci som už ronila slzy a nepáčilo sa mi to. Bolo to predvídateľne ale nádej umiera posledná a tak ma to dostalo, keď to skončilo aj tak zle! Dúfala som v šťastný koniec. Ten pocit je na nezaplatenie. Ak má film skutočne good point tak si môže dovoliť aj iný koniec, ale tuto to nebolo prekvapením. Skvelo preniesli emócie a chválim pekné zábery so žralokmi, hoc obraz bol niekedy príliš tmavý a nezreteľný. Príbeh, dialógy... by bolo potrebné ešte doladiť. ()

Fungore

Velmi napínavý film s tísnivou atmosférou. Dlouho jsem u filmu necítil takový adrenalin. Pěkná kamera a hudba. Celkově zručně natočené. Rozhodně jeden z nejlepších filmů se žraloky. Film přišel z nenadání a překvapil nečekaným způsobem. Rozhodně doporučuji. ()

intro

Na In the Deep jsem se těšil, no a jak to tak bývá jsem byl nakonec trochu zklamán. Film nepostrádá napětí, ale že by z něj mrazilo tak to ne, bohužel. Lepší průměr . ()

Pitryx

Já po části filmu začal fandit žralokům. Hlavně proto, že ze mně režisér dělal pitomce v otázce nedostatku vzduchu. Nejdříve ubývá rychle, ale pak, najednou, hle, si stihne baba doplavat pro baterku, přitom se ukrývá před zubatým torpédem a pak, se divím, že si ještě nezašla na kafe. Ne, takto to u mne nefunguje a pitomce ze mně dělat na dvakrát taky nejde. Tím míním závěr, nezávěr. No, ale za to, že jsem se nenudil, dodíval do konce a nekoukal na čas musím něco dát. A mimochodem, to s tou kesonovou chorobou mi taky sem tam noc nesedělo. ()

Romeroo

V rámci toho co jsem viděl za uplynulé měsíce, tak tento film působí jako skvost. Napětí pod vodou funguje dobře, žraloci na jedničku, plus mínus zachovaná realistická stopa. A zcela výjmečně to nezprznil konec. Jsem spokojen a hezky pokousán. ()