47 metrů

• Velká Británie 47 Meters Down (více)

Dovolená je prý ideální čas k tomu, aby člověk vyzkoušel nové věci – zážitky na hony vzdálené těm, které zná z každodenního života. Takhle aspoň Kate (Claire Holt) přesvědčila svou sestru Lisu (Mandy Moore), aby se v chatrné kovové kleci ponořily pod hladinu oceánu a ocitly se tváří v tvář velkému bílému žralokovi. Na dovolenou v Mexiku se dvojice vydává jen chvíli poté, co si Lisa prošla bouřlivým rozchodem. Jedním z důvodů, proč ji bývalý partner opustil, byla i údajná Lisina nudná povaha, proto jí přijde celkem vhod, když se v baru seznámí s Benjaminem (Santiago Segura)‚ a Louisem (Yani Gellman), kteří obě dívky přemluví, aby se společně vydaly za životním zážitkem na moři. Když se ale jejich klec odtrhne od lodi a prudce míří ke dnu, sestry se ocitají v pasti obklopené zuřivými žraloky. A kyslík zatím rychle ubývá… (Bontonfilm)

CharlieSs

Miluji natural horory. Obzvlášť ty se žraloky. Je to znepokojující, napínavé a reálné. Konec mě ale naprosto dostal... ten byl víc disturbing než celé dění filmu. ()

Kingjiri

V úvodu zaujmou jenom trochu kreativní titulky, jinak se vše nese v klišoidnim schématu - bolavý srdíčko po rozchodu, balení chlapů a zdrženlivá vs. lehkovážnější sestra (aneb nevim, jestli je potápění se žralokama dobrej nápad). Po vstupu do klece se naštěstí všechno zlomí a přichází na řadu komornějc laděnej hororovej thriller o nedostatku vzduchu a přebytku žraloků. Občas se daří tvořit napínavou atmosféru, herecky docela solidní a filmařina společně s vizuálem žraloků rozhodně neurazej. Menší plus taky dávám za závěrečnej twist. Uvítal bych však kreativnější úvod a ještě větší porci napětí na úkor hysterickejch dialogů. Nicméně za pět mega krásná práce, tři hodně silný hvězdy. ()

helraiser

Tak tohle byla opravdu nádhera. Za poslední dobu nejlepší žraločí film co jsem viděl a to značně komorní k tomu. Napětí prakticky od začátku do konce a světě div se i ty žraloci vypadají opravdu dobře. Spokojenost a můžu jedině doporučit. ()

Vabr

Mám rád filmy, které se odehrávají na jednom místě a jsou tam postavy z nějakého důvodu uvězněny, ale tohle nebylo úplně ono. Chyběla tomu jiskra a flashbacky nebo hlubší vztah k postavám. Jako krátkometrážní by to bylo skvělé, ale jako film to nemůže nabídnout tolik různých situací nebo udržet divákovu pozornost po celou dobu. Je tu pár chyb a druhé spadnutí klece mi přišlo dost úsměvné. Ale kamera byla výborná a finální plot twist dost zaskočil, přestože jsem si myslel, že ho mám prokouklej. Když ono to působilo tak skutečně. Vyhodnocení: WTF? K čemu jako další díl? Na to koukat nebudu. ()

Veronica27

No není lepší nápad, než se s cizíma lidma vydat na akci - spusť mě v kleci dolů mezi žraloky, abych si dokázala že přece já nejsem tak nudná, kdyby to viděl ten můj chlap....určitě by mě nenechal.Bylo to docela fajn, akorát věčné ječení na dně oceánu, by mi lezlo na nervy. ()

pirulka

Bŕŕŕŕŕŕŕŕ...tak toto bolo hroznééé...desivéé...dá sa povedať, že niekto sfilmoval moju nočnú moru- žraloky, more, tma, hĺbka..preto som ani nebola schopná si celý film pozrieť normálne ale s veľkým sebazaprením som si ho pretáčala dopredu a potom zas naspäť a vlastne sa pýtam na čo som si ho vôbec pustila, vzhľadom na môj strach ...som asi ten divný prípad masochistky.. p.s. ale akože haló? vykašľal sa na mňa frajer tak idem spraviť niečo " not boring"- a cool čiže ..spustím sa do oceánu medzi žraloky??? ... avšak plus dávam zvratom a finále...napätie, strach, hrôza- u mňa 100 % ()

LordMysti

Slušný nadprůměr, hezky a napínavě natočené, pro mě překvapivý konec a celkově to fungovalo jak jsem očekával. Za mě dobrý :). ()

Maximilianus

Veľmi dobre budované napätie. Vďaka primeranej stopáži film nestihol nudiť, celkom rýchlo prišla hlavná zápletka a finále bolo urobené veľmi dobre a prekvapivo. 7/10. ()

Acrobat

Režisér to vedel a preto jednoducho nemohla. Až sa prieči dobrým mravom povedať, že s režisérom si podala ruku samá pani Atmosféra. Vedel čo chce a išiel za tým. No nie horizontálne, ale vertikálne. Ocitáme sa v limitoch famóznej filmárčiny na úzkom piedestáli. Vyťaženie strachu z mojej duše štáb zvládol na výbornú a "hra" v podmorskom svete nebola pradávno tak filmovo fascinujúca. ()

E lan

Váhal jsem mezi ** a ***, ale za tu celkovou realističnost a slušný nepatetický závěr asi průměrné hdnocení stojí. Je to prostě solidně odvedená žánrovka, nic víc , nic míň. ()

Likan7

Vlastně docela dobrý. Srovnání s Mělčinami se 47 metrů neubrání a ve výsledku je na podobné úrovni. Navíc tam, kde Mělčiny zklamali (fantasmagorický závěr), tam se tady přičítají bonusové body. Po hodině už si sice začnete říkat, že by se konečně mohlo něco stát jiného a začne Vás to pomalu nudit, naštěstí ale záhy přichází závěr, který je sice fajn, ale tím doslovným závěrem si přece jen trochu ničí dojem, kdyby film končil scénou na lodi, byl by to závěr jak víno, protože v ten moment jsem měl knedlík v krku. ()

Armin82

Dobrá hudba, dobré podmořské záběry a docela strašidelná atmosféra. Tím jsem asi skončil. Neustálé vzdychání dvou nemyslících blbek, který se jedou na černo potápět ke žralokům, se opravdu nedalo poslouchat. Když odbočím mimo, tak vcelku obdivuju tyto rádoby herce a herečky, kteří se chtějí prosadit a kejvnou na role, kde ze sebe udělají úplný jelita. Já vím, že je to jen film, ve skutečnosti třeba takový jelita nebudou, ale v oblíbeném žánru(o žralocích zabijácích), který uvidí hodně lidí, jim to spíš uškodí. 50% za mou první větu. ()

Nix

Za hodně dlouhou dobu jsem neviděl nějaký dobrý film se žralokem a tady jsem doufal, že se to zlomí. A není to špatný, příběh je jednoduchý a jsem rád, že žraloky nenechali vyhladovět, takže týrání zvířat tu není. Zajímavý konec vcelku, trochu jsem to nečekal. Takže lepší 3*. ()

messi@h

Solidních 65 - 70 %. Klaustrofobie v kleci, nedostatek kyslíku, hrůza z hloubky a ztráty orientace fungují v některých chvílích nečekaně dobře. Ze žraloků by se asi dalo vytřískat víc, hrají tady spíš druhé housle - ale aspoň tam zase nejsou WTF momenty jako v jiných žraločích hororech. Překvapivě slušná hororová (nebo možná spíš dobrodružná s prvky hororu) jednohubka, která mě ničím vysloveně nenaštvala, ale naopak příjemně potěšila. ()

samkko

8/10 tísnivý, klaustrofobický, napínavý a zábavný. Takový tenhle film byl. 47 metrů je filmem pro milovníky potápění a parádní atmosféry. Žraloci se zde samozřejmě také objeví, a věřte, že jen jeden to nebude. Snímek na plno využívá své málo využitelné lokace a doslova z nich vyždímává vše co se dá. Jasně, když u filmu zapojíte hlavu, budete si asi klepat na čelo, ale když u toho vypnete a začnete si to užívat, dozajista vás to odmění. ()

gemi

Komorní, ale místy dost napínavé drama. Pro někoho, kdo se bojí temné, hluboké vody, nejlépe ve spojení se žraloky, to musí být fakt podívaná. ()

mystrdat

Přes logicky i technologicky nepoctivý scénář se filmu daří vybudovat hustou atmosféru a nabízí slušnou zábavu k brambéru, převážně však díky tématickým lokacím s potopenou žraločí klecí, temném dně moře a dobrým kamerám. Při sledování vás ale nejspíše několikrát zklamou špatná životní rozhodnutí obou protagonistek, jejich lehká přepíčenost, ale i juchající žraloci s vepřím mozkem, připadně ten vzácný mexický (!!!) kapitán, který by okamžitě nezmizel z místa činu. ()