47 metrů

• Velká Británie 47 Meters Down (více)

Dovolená je prý ideální čas k tomu, aby člověk vyzkoušel nové věci – zážitky na hony vzdálené těm, které zná z každodenního života. Takhle aspoň Kate (Claire Holt) přesvědčila svou sestru Lisu (Mandy Moore), aby se v chatrné kovové kleci ponořily pod hladinu oceánu a ocitly se tváří v tvář velkému bílému žralokovi. Na dovolenou v Mexiku se dvojice vydává jen chvíli poté, co si Lisa prošla bouřlivým rozchodem. Jedním z důvodů, proč ji bývalý partner opustil, byla i údajná Lisina nudná povaha, proto jí přijde celkem vhod, když se v baru seznámí s Benjaminem (Santiago Segura)‚ a Louisem (Yani Gellman), kteří obě dívky přemluví, aby se společně vydaly za životním zážitkem na moři. Když se ale jejich klec odtrhne od lodi a prudce míří ke dnu, sestry se ocitají v pasti obklopené zuřivými žraloky. A kyslík zatím rychle ubývá… (Bontonfilm)

muti

Takéto stupídne filmy by som zakázal točiť. Dve ženské klabosia a hysterčia aj keď vedia majú držať klapačky kým príde pomoc. Od istého momentu som začal fandiť žralokom ()

MT_Y

Takhle, snímek není špatný tenhle ani druhý díl... Nicméně tenhle díl, mi přišel takový nemastný neslaný, SPOILER!!!!! Nejvíc mě naštvala úplně tupá smrt Clair Holt, která jako jediná věčně nejecela, měla i dobrý nápady atak dále, logicky si myslím že měla na to víc. Její "sestra" a celkově její role mi přísla pomalu až zbytečná, vlastně nic moc tam neudělala, jen ječela a ve finále ona řekla Clair že může a v tu chvíli Clair vzal žralok takže na jednu stranu za to může ona že jo. Nicméně závěr mi přišel fakt sprominutim trapný, vím že člověk který nemá třeba daleko ke smrti, může mít jakýkoliv představy a stavy a tak, ale nevím tady mi to přišlo fakt přehnaný. Snímek jako takový není špatný ale pro mě není ani úplně nej. 3 hvězdy - 39% ()

wowylgu313

Oproti filmu Mělčiny. Bych tady dal spíš tři a půl hvězdy. Jasně žraloci všude stejný ... Ale tady se mi líbilo to drama ty napínavé chvíle kdy už budou v bezpečí nad hladinou. A ono nic ... I ten konec byl překvapení, protože když takový konec je nečekaný stává se z něj veliké plus. Povedený filmek, který si určitě za rok zoopakuji. ()

jakosan

Zdejší komentáře mě dost navnadily, ale byla to slabota. Kromě těch několika málo napínavých okamžiků film nabízí jen předvídatelný děj, hloupé dialogy a nelogické situace, které jsem sice u tohoto typu filmů vždy připraven odpouštět, ale nesmí jich být tak moc. Slabší 3* ()

Lougle

Velmi napínavý film s tísnivou atmosférou. Dlouho jsem u filmu necítil takový adrenalin. Pěkná kamera a hudba. Celkově zručně natočené. Rozhodně jeden z nejlepších filmů se žraloky. Film přišel z nenadání a překvapil nečekaným způsobem. Rozhodně doporučuji. ()

veverysiak

Veľké prekvapenie, očakával som trápny plagiát plagiátov, ale chlapi a hlavne ženy ma udržali v značne napnutom stave prakticky od začiatku do konca, ohromne vyskladané napätie, úžasné prostredie a veľmi realistické výkony aktérov z tohto kúska urobilo jeden z najpríjemnejších filmových trhákov roka, takže 80%. ()

Cako_SK

Štyri hviezdičky sú akurát. Napätie super, žiadne 3D low poly žraloky takže tiež chválim, ale aj tak k dokonalosti si to niečo ešte pýtalo. Možno správanie hlavných postáv. Možno aj prekombinovaný koniec, ktorý som čakal iný. Ale ako celok slušné. Ako vravím, na štyri hviezdičky. ()

hony23

Když si dvě vylízané piče usmyslí, že bude děsně cool vyfotit si selfíčko se žraloky, je zaděláno na to, že se něco posere. Z takto banální zápletky koukal 50x vyvařený odvar z Čelistí, kupodivu se však bylo na co koukat a dokonce jsem se chvílemi o život těch bárbín bál. V daném žánru jde určitě o nadprůměrný film. ()

bmx6

Naprosto nečekaně jsem dneska ten film objevil a tak jsem to zkusil a můžu za to být vděčný,protože to je skvělý napínavý film,odehrávající se v hlubinách se žraloky.Hlavně ta atmosféra je hutná.Viděl jsem se žraloky spousty filmů a tohle je jeden z nejlepších.Zkrátka jsem spokojený. ()

Fajung

2 blbky si potrebujú zaplniť SD kartu novými selfíčkami, a tak sa ponárajú do hlbín oceánu, kde už čaká režisér so svojou 3310 s kamerou, aby natočil tento snímok. Podpriemerný príbeh, réžia a prevedenie. 40% ()

punco

Mám naozaj rád žraločie filmy, no okrem kultových Jaws a veľmi vydarenom The Reef je to v tomto žánri skutočne zúfalé. O to viac som rád že 47 Meters Down ma dokázalo upútať, a to hlavne slušným napatim, tá tma na dne robila svoje, zaujímavým koncom, uveriteľne vypadajúcimi žralokmi a príjemnou stopážou. V rámci shark movies určite na popredných miestach ()

Goumen

Letos druhý žraločí film a líbil se mi o něco více než Mělčiny a to hlavně díky tíživější atmosféře a zajímavě zpracovanému konci ()

Saxos

Sice předvídatelný děj, ale stejně příjemné překvapení z dobrého zpracování. Vždy fandím žralokům a ne těm, kdo k nim lezou a provokujou je. Závěr alespoň trochu překvapí. ()

HonzaBarta

Viděl jsem spoustu špatných filmů se žraloky, ale tento se do toho řadit prostě nemůže. Jít koukat na tento film s tím, že to bude něco vážného nemá smysl i když se to tak má tvářit, tak i přesto tento film patří mezi ty lepší tohoto "žánru". Podvodní prostředí bylo natočeno k mému překvapení velmi dobře, takže pokud máte rádi tento "žánr" rozhodně můžu doporučit. 45% ()

Azareth

Tak dobrý potencial a nápad natočiť kvalitný survival horor. A stále to musia nejak skaziť. Dostaneme hŕstku nejasností, hŕstku nelogických vecí a chovania postáv a dokonca aj hŕstku nereálnych vecí. Jednu hviezdu dávam len za pár dobrých scén, ale to môže zvládnuť každý kto má dostatok financií. ()

rigby

Nebylo to natočené špatně, ale každá minuta se dala předvídat. Nebyla tam ani jedna originální vteřina, která by přinesla něco nového. Zkrátka nadprůměrný béčkový film. A na takovéhle filmy střízlivý nemá cenu koukat. ()