Mělčiny

• USA The Shallows (více)

jefff

Za mě dobrý! Režisér mohl ještě více přitlačit na pilu s atmosférou, která se chvílemi vytrácí díky hlušším místům, ale na druhou stranu některé žraločí scény jsou dokonalý, o digitální stránce samotného žraloka nemluvě. Více než kvalitní žánrovka. ()

manonfire

Ikdyž si myslím, že tohoto vysoce nadprůměrně inteligentního zahořklého žraločího filozofa s háčkem na Vorvaně zaseknutým za stošedesátčtyřkou vlevo dole, by takto nepřechcal ani delfín, natož americká surfařka, nelze jí upřít sympatie za její celkově sportovní fenotyp. Vždyť i ten racek se nakonec přikulhal podívat, jak se holce daří, povděčen, že jí nenapadlo vyřešit svou dehydrataci jeho krevním oběživem 60% ()

MichelSmith

Survival bravúra nasnímaná mainstreamovo realizovanou nuansou kladúc energickosť na mix filmovej thrillerovej tenzie na diváka vyšperkovaná akčnou kolosálnosťou vyňatou zo stopáže v optimálnom alikvotnom rozmere! Serra predvádza farbitú modernu,okorenenú Blake Lively,rozhodne neobyčajné... ()

dafidsch

Dobrá oddychovka s nečíhaním žraloka v každej tichej chvíľky aby vás vystrašili. Blake bola vždy nad vecou a to ma udivovalo. Pôsobila veľmi rozvážne na to čo sa okolo nej dialo (60%). ()

Hugo01

Do tohoto thrilleru s velmi hustou atmosférou jsem byl zažraný od začátku do konce. Občas mi bylo dost úzko a říkal jsem si, že bych se do téhle situace nikdy nechtěl dostat. Přesně takové pocity jsem měl u jiného loňského thrilleru s lehkou příměsí hororu..Don't breathe. Přežít takovouhle situaci jistě vyžaduje dobrou fyzickou připravenost, ale aby se z toho člověk v té samotě nezhroutil, hlavní je vydržet mentálně. Každopádně mě zaujalo, že když tam měl žralok nemalou večeři hned vedle, proč stále otravoval, to má bezedný žaludek? A nebo to byla prostě svi*ě? Blake Lively to každopádně odehrála velice solidně a rozhodně to budu chtít vidět znovu za nějaký čas. Poslední dobou totiž přicházím podobně laděným filmům na chuť. ()

obivan568

Zklamání jak prase. První půlka naprostá zoufalost, snaha o to být cool, příšerná hudba, neustálý trapný zpomalovačky, snaha namontovat do toho rodinný drama, prostě bída. Pak už je to trošku lepší, i když hlavní hrdinka je na mě moc uřvaná a samomluva tomu taky moc nepomáhá. Plus žralok je umělej až běda, v Čelistech mi přišel realističtější. ... Nikdy jsem moc nechápal, proč ženský ve filmech sami jezdí do exotických zemí. To se jako nebojí místních? Já vidět 3 hnědochy, strachy se pochčiju. ()

P1tr

Vizuálně chvílemi velice zajímavý žraločí thriller, který se bohužel nezvládne za celou dobu pořádně rozjet a s nabízenými krizovými situacemi se dosti točí v kruhu a opakuje se, díky čemuž velmi trpí tempo i příběh, kterému se nedaří vytvořit dostatečně napínavou atmosféru, což je u takovéhoto typu filmu velká chyba. Blake Lively snímek úspěšně táhne a s chabým scénářem dělá, co je v jejích silách a dodává filmu větší kvalitu, než jakou by si zasloužil. Koukatelnosti pomáhá i režisér, který na omezeném prostoru pracuje šikovně a občas dokáže překvapit zajímavými nápady. Mělčiny jsou průměrným filmem s pár zajímavými momenty, který se skoro utopil kvůli vlastní neschopnosti, ale nakonec se mu podařilo zůstat těsně nad vodou. ()

Melios

Tých filmov o žralokoch je už tak veľa ,že to už nieje ani zaujímavé. A toto všetko začalo len vďaka Spielbergovi.....vážne by ma zaujímalo ,čo by si pomyslel keby už v tej dobe vedel ,že vytvorí nový kult.... ()

Šakalík

Kdyby to byl jen hodinový kraťas, byl bych maximálně spokojen. Film to není špatný. Je to napínavé, nebojí se to krve a žralok je poměrně věrohodný. Jenomže tím, jak se autoři snažili uměle natáhnout stopáž na délku celovečerního filmu, zaprasili jinak svižný děj spoustou vaty, přesněji řečeno naprosto zbytečným melodramatem (vzpomínání na nemocnou matku, rozmluva s otcem a mladší sestrou). Tyto unylé pasáže táhnou film hodně dolů. Naopak jakmile se do děje dostane žralok, je na to radost pohledět. Hlavně teda finální zúčtování nemá chybu (jakkoli asi nereálné) a udělá za dramatem povedenou tečku. Škoda jen toho slaďoučkého závěru, za nějž by scénárista zasloužil pár facek. ()

herr_carter

O trošilinku lepší než nedávných 47 metres down, žraloka je tady sice míň, o to lepší je ale akce, když už se konečně objeví. Takže za celkovou interpretaci žralůčka palec nahoru a další palec nahoru za hlavní obsazení. Blake Lively totiž, byť vypadá jako předpisový obličej z úvodní strany časopisu, vypadá, že zdědila i dost inteligence, takže té spanilé tvářičce člověk v klidu zbaští i to, s jakou grácií si zlatým řetízkem sešila rozšklebenou ránu na stehně, kterou jí pan Ž. uštědřil, milý film.................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Sdoom

Dostal jsem víceméně to, co jsem očekával. Dokonce jsem uvažoval v průběhu filmu i o 3 hvězdičkách, snad za to, že tvůrci dokázali udržet jakés takés napětí po celých 80 minut, ale ten závěrečný souboj to docela zabil (v negativním slova smyslu). A ani kozy nebyly! Takže za trest standardní 2 hvězdy. (HD, orig.) ()

Circumscriptor

Je veľmi ťažké charakterizovať pocity, ktoré mám z tohto filmu. Najpresnejšie asi bude, že je to jeden veľký súboj medzi originalitou + dobrými nápadmi a trápnosťou + čistou béčkovosťou (či dokonca céčkovosťou). Je to veľká škoda, lebo v tomto filme sa vyskytli naozaj dobré a predtým nikde nepoužité nápady, ale potenciál filmu nebol využitý ani na 30 % a ten koniec, kde sa hlavná protagonistka za pár sekúnd potopí 30 metrov pod hladinu a žralok sa napichne na ocelové roxory a lá Rudolf Vaský, už viac pritiahnutý za vlasy byť nemôže. ()

sedm.1

Na to, že se film po větší část stopáže odehrává na jednom místě, o rozloze zhruba tak dva metry na dva a svede na něm souboj jedna žena s jedním žralokem, tak myslím, že se celý tento projekt povedl více než dobře, či jinými slovy, velmi talentovaný Jaume Collet-Serra zde dokázal z daného scénáře vytěžit skutečně naprosté maximum. Film totiž funguje praktiky ve všech ohledech, a především tedy co se napětí týče, tomu nelze vytknout vůbec nic, neboť spousta scén je zde totiž vyšponovaných opravdu do maxima a navíc se tu podařilo postupnými, čím dál agresivnějšími útoky, celou zápletku i zatraceně slušně vygradovat, a to až do poměrně strhujícího finále, které se tedy pak odehraje sice velmi rychle, ale i přesto vážně působivě. Atmosféra, plná beznaděje a zoufalství, tu funguje též na výbornou, situace, ve které se hlavní hrdinka ocitne, je vážně nezáviděníhodná, a působivější je pak o to víc, že tvůrci se naštěstí nepokoušeli o nějaké fakt nepravděpodobné akce, či nadlidské výkony, ale prostě jí v tom nechali, doslova a do písmene, pořádně vykoupat, o což to pak celé dostalo i mnohem realističtější nádech. Jinak zpracování žraloka nedopadlo vůbec nejhůř a Blake Lively je pohledná a sympatická holka, které snad nelze ani přát nic špatného. Za negativum tu lze pak považovat snad jen finální zúčtování s „hlavním záporákem“, které na mě zapůsobilo opravdu hodně nepřesvědčivě, nicméně bylo efektní a napínavé, takže na výsledném pozitivním dojmu to stejně nic nezměnilo. Já se zkrátka vážně slušně bavil, opakuji, z daného tématu fakt asi víc vytěžit ani nešlo, je to krátké, svižné, úderné, takže já jsem upřímně spokojen. ()

DonQ

Základní námět fajn. Bohužel je zprzněn nevysvetlitelně přehnaně hladovým žralokem a ultra akční surfařkou. Finální boj tomu nasadil korunu. Tak jak tomu bývá v poslední době zvykem , trailer podstatně kvalitnější než celý film. Jo a ještě jedna věc mi přišla ubohá a laciná - těch x desítek sexistickych záběrů na křivky hlavní hrdinky (už to to samo o sobě signalizovalo, že půjde o povrchní oddychovku) ()

Michelle75

Ach jo, ach jo, zase ta umělohmotná Blake Lively, která je sexy a i dva dny bez vody a jídla, promočená a zraněná. Ale ono jí to pořád pálí a má tam i fajn kamaráda. Pěkná pohádka, když máte rádi žraloky a chuť na pěkné holky. Ale jinak pěkná zátoka, to zase jo.... ()

wooozie

V tom filmu je ze začátku všechno správně a skvělá kamera krásně přenáší pohodovou atmosféru na diváka. Ta se následně mění v opravdový survival v okamžiku, kdy pěkná surfařka, která potřebuje nechat všechny starosti na břehu a surfováním si vyčistit hlavu, narazí na žraloka. Jakkoliv banálně zápletka zní a člověk je připraven na všechna klišé, spojená s tímto tématem, dívá se na to (a Blake Lively zvlášť) opravdu dobře a nikdo proti tomu nemůže říct ani slovo. Ovšem alespoň dle mého názoru to vše zabíjí nepovedené finále, které působí až nechtěně směšně v kontextu zbytku filmu a výsledný dojem to bohužel vážně sráží. Pokud ale potřebujete nějakou krátkou jednohubku v pěkném prostředí a s krásnou hlavní postavou, můžu Mělčiny s klidným srdcem doporučit. ()

KoRner

Nebyť prehnaného finále uvažoval som nad 4*. Inak to má všetko, čo letný napínak má mať - Nádherné pláže, krásnu, ale sympatickú hrdinku a pomalé dávkovanie potencionálnej hrozby vo vode. Prekvapila ma Blake, ktorej som veril každé tresnutie o skalu. Lepší soundtrack a bola by z toho klasika. ()