Banda

• USA The Boys
USA, (2019–2024), 32 h 17 min (Minutáž: 54–68 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jennifer Esposito, Jack Quaid, Erin Moriarty, Tomer Capone, Laz Alonso, Jessie T. Usher, Chace Crawford, Dominique McElligott, Karen Fukuhara (více)

Série(4) / Epizody(32)

Seriál The Boys, adaptován z komiksové předlohy stejného názvu a vytvořen hercem a režisérem Sethem Rogenem, je zasazen do alternativního vesmíru, kde jednotlivci obdaření supermocí jsou uznáváni širokou veřejností jako superhrdinové. Tyto superhrdiny vlastní silná společnost Vought International, která je prodává a zpeněžuje. Tito superhrdinové se ve svém osobním životě chovají arogantně a rádi zneužívají svoje superschopnosti. Seriál sleduje primárně dvě skupiny: Sedm, neboli přední tým superhrdinů Vought International a skupinu The Boys, která se snaží zničit tyto zkorumpované superhrdiny. Skupina The Boys je vedena Billym Butcherem (Karl Urban), který nenávidí všechny superhrdiny a skupina Sedm je vedena egoistickým a nestabilním Homelanderem (Antony Starr). Mimo jejich konflikt sleduje seriál také nové členy každého týmu: Hugh "Hughie" Campbell (Jack Quaid), který se přidá ke skupině The Boys hned poté, co jeho přítelkyně je zabita jedním ze skupiny Sedm, a Annie January/Starlight (Erin Moriarty), která se přidá do skupiny Sedm, ale v zápětí zjišťuje, že superhrdiny, které obdivovala, se nechovají tak, jak si představovala. (Richard.Jezd)

Hixx

Superhrdinovia ako sme ich ešte nevideli, žiadny dobráci ale banda skorumpovaných a nemravných hajzlov vedená psychopatom ktorého sa aj vlastný ľudia boja. Naozaj sú to prasatá a náhodná smrť človeka pre nich nič neznamená hlavne že to nieje na kamere. Našťastie tu máme skupinku takzvaných pomstiteľov, ktorý sa usilujú dosiahnuť spravodlivosti aj napriek tomu že sa nemôžu porovnávať s tými proti ktorým stoja. Kde nepomôže sila musí rozum a tak napríklad neporaziteľný neviditeľný muž umiera na výbuch trhaviny strčenej do jeho analu. Seriál je dosť vulgárny doslova až nemorálny, taktiež tam je zastúpenie dúhových farieb (ako inak), pozerať to bolo niekdy až nepríjemné ale musím uznať že scenar, postavy a kopec humorných situácii Vás to prinúti sledovať až do konca. Frenchie : "Butcher can suck my shit." ()

Zoubek123

No do prdele, jak by řekl čmolík "kulervoucí" jízda. Člověk se při sledování musí trochu uklidnit, protože každý díl vás překvapí. Vždycky když už si myslíte, že nic extrémnějšího na vás nečeká. Vyskočí kenobi s Hello there! Nic pro slabé povahy, silně nedoporučuji pokud nesnesete sexuální násilí, pár rozbombenejch hlav a uchylnosti ve filmu. Dobře propracovaný příběh, do každé postavy se lze vžít, u všech víte jejich motivaci a důvody toho, co dělají. Skoro máte pocit, že je znáte. ()

Vasourek

The Boys jsou to nejlepsi, co superhrdinsky zanr nabizi, je to vlastne parodie a dekonstrukce zanru, ktera marvelovskym pohadkam pro decka nastavuje zrcadlo a dokaze skvele balancovat na hrane cerneho humoru a realnych dusledku a celkove vaznosti. ()

Updated_Cake

Série 1-3: Musím říct, že seriál je velké překvapení. Čekal jsem typický komiksový kousek plný hrdinů a padouchů, který mě unudí už v půlce první série, protože jsem si nechtěl moc spoilerovat příběh, tak jsem nečetl o seriálu vůbec nic. A to bylo asi to nejlepší rozhodnutí, co jsem mohl udělat. Vykrádačka mnoha známých hrdinů a převedená do realistického pojetí, to je bomba. Žádné iluze alá superhrdinové jsou to nejlepší na planetě a jen pomáhají. Tahle 2. stránka komiksového světa je skvěle zpracovaná a zábavná. Prakticky 3 série plné příběhu o anti-hrdinech The Boys. Na začátku docela plynulý a přirozený rozjezd příběhu, seznámení s postavami, stanovení základních principů. Antony Starr jako Homelander je úplně skvělý herec, dokáže jen skrz mimiku tváře a jemné posunky vykreslit skvělého psychopata v těle rádoby hrdiny, který má oidipovský komplex a nutkání dostat lásku a uznání od lidí. Karl Urban prakticky to samé, skvělý výkon a vyobrazení velitele skupiny, který má v minulosti emocionální šrámy a chce svoji pomstu. 2. série byla taková nudnější a pomalejší, ale neurazila a zase neunudila k smrti a nebyla hrozná, jen to nebylo v úrovni kvality 1. a 3. série. 3. série byla absolutně skvělá a vyeskalovala celou situaci až na bod zlomu, který předpokládám přijde v další sérii. Tady nutno podotknout, že doufám, že seriál bude mít max 1-2 další série, protože už je tam trochu cítit natahování některých dílů. Zatím to seriálu neškodí, ale přicházet se zvraty se taky nedá donekonečna tak, aby to za něco stálo. Ale musím říct, že seriál dost překvapil, upřímně pokud přijde i nějaké fancy zakončení, bude mi tohle milejší než ty tucty hrdinských filmů, které jsou dnes prakticky jak přes kopírák a nic originálního tam člověk nenajde. ()

Mrsina

Já jsem v sedmém nebi. Okamžitě zapadl mezi mých top 10 nejoblíbenějších. Český překlad je Banda a svým způsobem to tak i je, je to banda grázlů na jedné i druhé straně. Na jedné jsou superhrdinové, ale jsou to hovada, vrahové, násilníci a těží hlavně z marketingu a komerce. Na druhé stojí sebranka našich "hrdinů", kteří jsou ale taky pěkné špíny, kteří proti těm superhrdinům bojují. Snad jediné dvě kladné (a zároveň hlavní) postavy se potkají náhodou a zamilují se do sebe, ale každá z nich stojí na jiné straně barikády (a snad nikdy v životě jsem nikomu víc tuhle lásku nepřál, aby mohli být v klidu spolu). Má to hromadu postav, ale jsou tak dobře napsané a zahrané, že je prostě musí mít člověk rád, ne-li přímo zbožnovat. A co je na tom snad nejlepší je, že si to vytírá prdel všeobecnou současnou slušností a korektností, která nás v moderní době obklopuje. Je to sprosté, nemravné, vulgární, neetické, násilné, částečně i rasistické a dost často i brutální. Místy až tolik, že i já jsem musel odvracet pohled a to jsem už viděl ledacos. Je to to, co tenhle svět v dnešní době potřeboval a vůbec se nedivím, že to má tak vysoké hodnocení a kladné ohlasy. ()

DanGreyman06

Nedávno jsem se rozhodl podívat se na seriál the Boys od Amazonu podle stejnojmenného komiksu. A musím říct že je to zatím ten nejlepší seriál co jsem kdy viděl. Seriál je plný akce, humoru, skvělých postav a i té brutality. Seriál má zatím 3 série po 8 dílech a na 4. sérii si zatím musíme minimálně rok počkat.  Ale pokud chcete vidět jak si obyčejní lidé dávají do huby se "superhrdiny" tak toto je seriál přímo pro vás. Navíc i jako komiksový someliér jsem si musel přečíst i komiks, podle kterýho tady ten seriál je a musím říct že seriál je o dost lepší než komiks a dost věcí je v něm jinak než v komiksu, ale jsou to právě ty lepší věci. Taky se mi líbí právě i to ukazování hrdinů v horším světle jako tomu bylo třeba v komiksu Watchmen. Postavy tenhle seriál táhnou dopředu a má skvělé herecké obsazení. Nedávná 3. série je navíc něco co posunulo hranici toho co můžete v (online) televizi vidět. Chtěl bych toho o the Boys říct spoustu, ale to už bych musel spoilerovat a to nechci. Zkráceně je seriál the Boys akční nářez o boji lidí proti superzmrdům a každý by ho dle mě měl vidět. Ještě existuje animovaná série the Boys Diabolical ale ta mě moc nezaujala. A abych teď zaplácl absťák po the Boys tak teď se zkouším koukat na Stranger Things. Mám za sebou půlku první série vypadá to tak že si spíš pustim radši od znova the Boys. ()

Miroslav.Zac

Tohle je budoucnost komiksu, brutální, sexuální, násilné filmy se superhrdiny, kteří vlastně žádnými superhrdiny nejsou. Jen hrají divadlo pro masy, protože všechno je o penězích. I hrdinství. Patriot Kapitán Amerika nebo hračička Iron man už nestačí. ()

Ecci.master

Homelander je naprosto geniální a boží postava společně se soldier boyem, tenhle seriál jsem si užil a doufám, že bude přibývat takových seriálů. Doufal jsem že Destiny neumře, ale co ,stejně do byla super postava, kdyby byla nějaká holka jako ona omg merry material. Proč ty "až moc špatný" musí vždy umřít :/, jsem si tak pořádně neužil neviditelnýho. ()

dejvvis

svět  the boys je temný a brutální, ve kterém superhrdinové nejsou ani zdaleka ideálními ochránci veřejnosti, ale spíše zkorumpovaní zmrdi, kteří zneužívají svou moc. homelander ztvárněn antony starrem, si mě hned získal v první epizodě. jeho postava je fascinující tím, že zdánlivě představuje ideál superhrdiny, ale ve skutečnosti je sobecký, manipulativní a nesmírně nebezpečný, zasraný psychopat. herecké výkony jsou samozřejmě vynikající, především výkony jacka quaida jako hughieho  a karla urbana jako butchera. the boys exceluje v kombinaci akce, humoru a temného vyprávění, které nám poskytuje nekompromisní pohled na superhrdinský žánr. jeho satirický přístup k tématům jako jsou korupce, moc a média je osvěžující a aktuální. celkově je the boys jedinečným a nezapomenutelným zážitkem, který osloví nejen fanoušky superhrdinských příběhů, ale i ty, kteří hledají originální a inteligentní televizní počiny. už se nemůžu kurva dočkat až vyjde za pár měsíců 4. série! dávám 95% the boys rozhodně patří do jedny z mých nejoblíbenějších seriálů ()

vinducha

Nepřítel mého nepřítele je můj přítel  , zde v praxi . Ale co když se jedná o rodinu.. Ke konci 3. serie víceméně spokojenost. Není to až tak ulítlé jako třeba Happy!. Ale co mě na tomhle seriálu baví , je to , že to je především o nevyrovnaném souboji , který se může jevit dopředu  prohraný . Narozdíl od ostatních superhrdinských příběhů je tam docela dost alegorie na současný svět zkorumpovaných politických systémů. ()

Jenda1cz

Ze začátku jsem byl uchvácen. Teď si ale říkám, jestli má The boys vůbec co dát, nebýt všech těch zvráceností, nedospělých lidí a uměle vyprodukovaných zápletek. ()

LosNegros odpad!

Pokud je vám dvanáct a v pokoji na zdi máte plakát nějakého homohrdiny, nebo jste po lobotomii, seriál vás zaručeně pobaví. Zbytku diváctva bych doporučoval, aby se této nevkusné pubertální šarádě obloukem vyhnul. ()

Henselt

Naprostá seriálová pecka! Amazon investoval do správných lidi a výsledkem je obrovský rozdíl mezi obyčejným seriálem a seriálem s top obsazením, top efekty a scenarem, ktery bezproblému udrží vaši pozornost od zacatku do konce. The Boys je ten druhy případ. Nejlepsi počin od dob Hry o truny. ()

cb566524

Jsem velký fanda komiksů od Ennise, mám vše co vyšlo česky a zbytek koupený v originále. Seriál je slušný, ale oproti komiksu moc předělaný, takže z mého hlediska komiks je pořád lepší... ()

tehol

moje hodnoceni neni moc vysoke, i kdyz jsem si po vetsinu casu dost uzival. prestoze je to jasne lepsi nez marvelovky atd.(predevsim namet, scenar uz je imo prumernejsi), ma to pro me jeden obrovsky handicap. jde tam strasne, ale fakt strasne videt, ze je to komix, myslim, jak je to nasnimano, rozhovory postav, no proste bylo moc momentu, kdy jsem si rikal, ze to museli rovnou obslehnout (i kdyz mozna ne, nevim, necetl jsem to, ale pusobilo to tak, takze bezosova chyba..) z tech amazon projektu mam pocit, ze opravdu dotahnuto bylo zatim jen Marvelous mrs. maisel..... ps. a ten butcher je tak typicka postava drsneho kladase, ze je horsim archetypem nez homelander ;) pps. ale za spice girls byla hvezda nahoru ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

29.11.2023

Nový Spawn v roce 2025

Nový Spawn v roce 2025

02.10.2023

Jedna z nejskloňovanějších komiksových postav vůbec, Spawn Todda McFarlanea, se dodnes kupodivu dočkala pouze jedné hrané adaptace s Michaelem Jai Whitem z roku 1997 a jednoho animovaného seriálu z… (více)