Reklama

Reklama

Purpurové řeky

(seriál)
  • Belgie Les Rivières pourpres (více)
Trailer
Krimi
Belgie / Německo / Francie, (2018–2020), 19 h 58 min (Minutáž: 46–52 min)

Předloha:

Jean-Christophe Grangé (kniha)

Hudba:

David Reyes

Hrají:

Olivier Marchal, Erika Sainte, Ken Duken, Nora von Waldstätten, Idwig Stéphane, Bernard Eylenbosch, Nicolas Grandhomme, Pierre Laplace, (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(24)

Obsahy(1)

Policejní detektivové Pierre Niémans (Olivier Marchal) a Camille Delaunayová (Erika Sainteová) se specializují na vyšetřování zvlášť hrůzostrašných zločinů, ke kterým dochází v zapadlých a temných koutech Francie. Často přitom narazí na mystické okolnosti a tajuplné místní pověry... Mysteriózní detektivní seriál Purpurové řeky vznikl na motivy knižních bestsellerů spisovatele Jeana-Christopha Grangého a volně navazuje na filmové thrillery Purpurové řeky a Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy. Tento napínavý a nervy drásající kriminální seriál se odehrává v temném světě strašlivých zločinů a nevysvětlitelných jevů. Hlavní hrdinové vyšetřují drastické zločiny, s nimiž si místní policejní služebny neví rady. Setkávají se přitom nejen s hluboce zakořeněnými tradicemi, ale i náboženskou vírou a předsudky. Niémans a Delaunayová odhalují tajuplnou francouzskou historii, a ať už stojí před sebevětší záhadou, nakonec vždy najdou smysluplné vysvětlení. A přestože Niémanse a Delaunayovou dělí věk i pohlaví, společně jsou jako dvě různé tváře jediného geniálního detektiva. Jsou neústupní, neúnavní, sympatičtí, schopní a nebezpeční. A na stopě vraha je nic nezastaví! (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (4)

soviczka 

všechny recenze uživatele

Jak já jsem se na Purpurové řeky těšila... Zatím ale zavání promrhaným potenciálem a jedním klišé za druhým. A hlavně nudou. Oliver Marchal není charismatický neotesaný kriminalista, je jen na svůj věk velmi fyzicky opotřebovaný, nezajímavý a nevrlý chlap. Pokud se Jean Reno tvůrcům zdál pro roli již starý, pak obsazení Marchala opravdu nechápu. Erika Sainte je nemastná, neslaná a navrch velmi nesympatická. Jednotlivé příběhy připomínají pohádku, jak pejsek s kočičkou pekli dort. Jsou tam moc zajímavé přísady, jako brutální vraždy, náboženství, nacismus, atd., ale výsledek stejně není poživatelný a na konci jednotlivých dílů si nezdravě často říkám, kdo a proč to sakra udělal? ()

Mamlas 

všechny recenze uživatele

Asi všechny díly jsou vlastně podobné. Taková temnější, pomalejší detektivka, s přetáčením se na to dá i dívat. Toto asi platí obecně pro celý tenhle seriál. Co ale nechápu je, proč ten detektiv s sebou furt tahá tu vyhublou krávu. Je k ničemu, mele hovadiny, vypadá jako fetka, jen tam překáží a hulí jedno cigáro za druhým. (18%) ()

Reklama

pupidup 

všechny recenze uživatele

Stejny názor jako soviczka... úplně.. přečetla jsem, jak schopny člověk je Olivier ...ale v tomto seriálu rozhodně hrát neměl, nekouká se na něj dobře. Scenar se vleče . Kolegyně nevýrazná.. prostě je mi líto... Jeane... přijď to roztočit! 😆 ()

kolemjdouc 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

velké zklamání pokračuje.Ten včerejší díl byl naprostá katastrofa.Nejzajímavější byl začátek s drony.Jo a záběr na "prdelku " Škody.....Kterou do záběru přijela namachrovaná policajtka či co... ()

Galerie (176)

Reklama

Reklama