Reklama

Reklama

Purpurové řeky

(seriál)
  • Belgie Les Rivières pourpres (více)
Trailer
Belgie / Německo / Francie, (2018–2022), 26 h 54 min (Minutáž: 46–52 min)

Předloha:

Jean-Christophe Grangé (kniha)

Hudba:

David Reyes

Hrají:

Olivier Marchal, Erika Sainte, Baptiste Sornin, Hubert Delattre, Benjamin Georjon, Diane Dassigny, Serge Swysen, Colette Sodoyez, Brigitte Louveaux (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(32)

Obsahy(1)

Policejní detektivové Pierre Niémans (Olivier Marchal) a Camille Delaunayová (Erika Sainteová) se specializují na vyšetřování zvlášť hrůzostrašných zločinů, ke kterým dochází v zapadlých a temných koutech Francie. Často přitom narazí na mystické okolnosti a tajuplné místní pověry... Mysteriózní detektivní seriál Purpurové řeky vznikl na motivy knižních bestsellerů spisovatele Jeana-Christopha Grangého a volně navazuje na filmové thrillery Purpurové řeky a Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy. Tento napínavý a nervy drásající kriminální seriál se odehrává v temném světě strašlivých zločinů a nevysvětlitelných jevů. Hlavní hrdinové vyšetřují drastické zločiny, s nimiž si místní policejní služebny neví rady. Setkávají se přitom nejen s hluboce zakořeněnými tradicemi, ale i náboženskou vírou a předsudky. Niémans a Delaunayová odhalují tajuplnou francouzskou historii, a ať už stojí před sebevětší záhadou, nakonec vždy najdou smysluplné vysvětlení. A přestože Niémanse a Delaunayovou dělí věk i pohlaví, společně jsou jako dvě různé tváře jediného geniálního detektiva. Jsou neústupní, neúnavní, sympatičtí, schopní a nebezpeční. A na stopě vraha je nic nezastaví! (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (6)

Miroslav.Zac 

všechny recenze uživatele

Na rozdíl od jiných zdejších uživatelů jsem byl celkem spokojený. Už zpočátku mi bylo jasné, že filmovým Řekám nebude seriál moci konkurovat, ale když se na to díváte s opatrným odstupem, nemůžete být zklamaní. ()

tuctovychlap 

všechny recenze uživatele

čo už by tu Reno roztáčal (pozn. k niektorému z komentov), je o 10 rokov starší než tento skutočný (bývalý) policajt a edukovaný (absolvent) jezuita..myslím, že sem zapadol..kriminálne prípady sú v realite málokedy akčné (jasne, taktiež málokedy "mystické"), vlečú sa práve tak ako toto filmové rozprávanie..mne sa na to pozeralo dobre aj bez pretáčania (pozn. k ďalšiemu komentu)..solídne krimi (odhliadnuc od relígie v podklade, stenách, ba aj v strope epizód), kde uvažovanie nie je nahradené prestrelkami a fajtami v spomalenom i MTV móde.. ()

Reklama

Mamlas 

všechny recenze uživatele

Asi všechny díly jsou vlastně podobné. Taková temnější, pomalejší detektivka, s přetáčením se na to dá i dívat. Toto asi platí obecně pro celý tenhle seriál. Co ale nechápu je, proč ten detektiv s sebou furt tahá tu vyhublou krávu. Je k ničemu, mele hovadiny, vypadá jako fetka, jen tam překáží a hulí jedno cigáro za druhým. (18%) ()

kolemjdouc 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

velké zklamání pokračuje.Ten včerejší díl byl naprostá katastrofa.Nejzajímavější byl začátek s drony.Jo a záběr na "prdelku " Škody.....Kterou do záběru přijela namachrovaná policajtka či co... ()

soviczka 

všechny recenze uživatele

Jak já jsem se na Purpurové řeky těšila... Zatím ale zavání promrhaným potenciálem a jedním klišé za druhým. A hlavně nudou. Oliver Marchal není charismatický neotesaný kriminalista, je jen na svůj věk velmi fyzicky opotřebovaný, nezajímavý a nevrlý chlap. Pokud se Jean Reno tvůrcům zdál pro roli již starý, pak obsazení Marchala opravdu nechápu. Erika Sainte je nemastná, neslaná a navrch velmi nesympatická. Jednotlivé příběhy připomínají pohádku, jak pejsek s kočičkou pekli dort. Jsou tam moc zajímavé přísady, jako brutální vraždy, náboženství, nacismus, atd., ale výsledek stejně není poživatelný a na konci jednotlivých dílů si nezdravě často říkám, kdo a proč to sakra udělal? ()

Galerie (188)

Zajímavosti (3)

  • Natáčení této epizody probíhalo částečně ve francouzském departmentu Horní Savojsko v Château des Avenières v Cruseilles, kde se nacházela luxusní klinika, dále pak ve městě Sainte-Croix-en-Jarez a v lesích Vézelin-sur-Loire, které se nacházejí ve francouzském departmentu Loire. (Trajektt)
  • Tento díl se natáčel v belgické provincii Valonsko, a to ve městě Saint-Hubert a v obcích Libin a Rendeux. (Trajektt)
  • Tento díl se natáčel ve městě Tournai, které se nachází v belgické provincii Henegávsko, dále pak ve městě Lutych, které se nachází ve stejnojmenné provincii Lutych, a následně se natáčení přesunulo do belgické vesnice Marcourt, která se nachází v belgických Ardenách v provincii Lucemburk. (Trajektt)

Reklama

Reklama