Reklama

Reklama

Oscar 2020

(pořad)
  • USA The 92nd Annual Academy Awards (více)
Publicistický
USA, 2020, 230 min (Alternativní 90 min)

Režie:

Glenn Weiss

Účinkují:

Steve Martin, Chris Rock, Regina King, Tom Hanks, Al Pacino, Brad Pitt, Beanie Feldstein, Mindy Kaling, Josh Gad, Idina Menzel, Kelly Marie Tran (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Slavnostní vyhlášení 92. výročních cen Americké filmové akademie, živě z Dolby Theatre v Hollywoodu. Komentují P. Sladký a Š. Gmiterková. Cena Americké akademie filmového umění a věd se udílí pravidelně od roku 1929. Letos budou tedy vyhlášeny výsledky jejího již 92. ročníku. V přímém přenosu z Dolby Theatre v Hollywoodu se dozvíme, které snímky a tvůrčí osobnosti si letos odnesou legendární zlatou sošku, která, ačkoli jde o pouhou přezdívku, je po celém světě známá jako Oscar. Mezi nominovanými snímky letos mimo jiné najdeme tituly jako The Irishman režiséra Martina Scorseseho, Jojo Rabbit režiséra Taika Waititiho, za který získala nominaci v kategorii výprava také česká tvůrkyně Nora Sopková, nebo Little Women režisérky Grety Gerwig. Šanci na ocenění mužského hereckého výkonu v hlavní roli mají také Antonio Banderas za roli ve filmu Pain and Glory, Leonardo DiCaprio za roli ve snímku Once Upon a Time in Hollywood, či Adam Driver za roli ve filmu Marriage Story. Ve stejném snímku excelovala také Scarlett Johansson nominovaná za ženský herecký výkon, další nominace pak získaly například Charlize Theron za roli ve snímku Bombshell nebo Renée Zellweger za titulní roli ve filmu Judy. Příjemným překvapením pro české fanoušky je také nominace českého krátkého animovaného snímku Dcera režisérky Darji Kaščejevové. Slavnostním ceremoniálem nás z pražského studia provedou filmoví publicisté Pavel Sladký a Šárka Gmiterková. (Česká televize)

(více)

Recenze (48)

gogo76 

všechny recenze uživatele

Ďakujem českej televízii, že doprialy aj nám Slovákom sledovať to, na čo sa naša slovenská tv vykašľala. Netuším z akých dôvodov. Scorsese vyšiel naprázdno. Tak kvalitný režisér sa musí prizerať ako rok čo rok vyhrávajú filmy, ktoré ,za moc nestoja. Dráme 1917 som fandil, no nakoniec všetko dôležité zhrabol Parazit. Pre mňa osobne to bol malý šok a nechápavo som krútil hlavou, pretože som si doteraz myslel, že Oscara môžu získať iba filmy made in usa a ostatné môžu zabodovať iba v kategórii naj zahraničný film. Parazit má rozhodne svoje kvality, ale videl som aj lepšie filmy z J. Kórei, my fandovia z csfd to vieme a beriem to tak ako to napísal malarkey, že to bola cena tak trochu za celkovú kvalitu, ktorú si nemohli v holywoode nevšimnúť. B. Pitt? kto by mu to neprial ale nepochyboval som o tom , že to naj zoberie J. Phoenix. Jeho reč bola to najlepšie z tohoročných oscarov. Bez moderátora to pre mňa akosi nemalo šťavu, chcelo by to viac humoru a menej reklám, ale to som asi veľmi naivný...60%. ()

luka4615 

všechny recenze uživatele

Letošní ceremonie se oproti těm minulým nesla v nečekaně pohodovém duchu, kde mi absence moderátora nevadila tolik jako minulý rok. Co se vítězů týče, v některých případech jsem byl až překvapený, jak moc předvídatelnou se Akademie stala, nicméně v několika vzácných okamžicích (Gisaengchung!) jsem byl velmi potěšen několika nečekanými výsledky. Doufám tedy, že příští rok bude Akademie přesně takováto. Totiž opět oku lahodící a překvapivou záležitostí, u níž nebudete kroutit hlavou nad zjevnou hloupostí a bolestnou předvídatelností. ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Hodnotím show a tá bola len o trochu menej nudná ako minulý rok. Strašne tomu chýba nejaký moderátor, ktorý každému ročníku dodal osobitný štýl. Teraz je to na jedno kopyto nudné a nezáživné. Hlavné motto všetkých je nikoho neuraziť. Proste totálna sterilita. A samotné výsledky tiež v žiadnej kategórii neprekvapili. 3/10. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Hodnotí se tu výsledky, nebo show? Vítězství Parazita je úžasná věc. Nebudu teda rozhazovat konfety ohledně světa otřásajícího se v základech - Jižní Korea je svým způsobem exkláva USA, je to nejtvrdší kapitalizmus na světě a obě země spolu hodně komunikují ekonomicky i popkulturně (Korea je teď v Americe popkulturně hodně hot), takže se tu neudělal moc velký úkrok - vlastně krom španělštiny je to asi nejlogičtější volba na "jiný jazyk a kulturu". Nicméně Parazit je pro mě film roku, takže je mi to jedno a jsem nadšený i tak. Co do podoby večera, tak samozřejmě nuda k nepřežití. (Český komentář jsem neslyšel.) ()

marhoul

všechny recenze uživatele

Stoletá Fondová má lepšího plastického chirurga než seschlá ringle bez mimiky Renée Zellweger. Ty dvě by nikdy neměly stát vedle sebe. K Parazitovi. Tohle nebude příliš populární vyjádření, však názor mám jasný. Černá komedie, tarantinovkám nesahající ani po kotníky, natož aby byla s Quentinem srovnávaná. Neříkám, zábavné to bylo, taktéž originální, ale že by to mělo vyhrát scénář, režii, zahraniční film i film roku na Oscarech? To bych nevymyslela. Tolik kvalitních filmů s nádhernými hereckými výkony letos vzniklo, Scorsese, Mendes, Tarantino to můžou zabalit. Pánové, doba vám už nedopřeje, ani kdybyste se pro film rozkrájeli. Co už. Však pořád lepší než loňský prudce osobní, niterný výlev o uklízení psích exkrementů Roma (skalní, totálně uhranutí fandové, co si to pustili za ten rok třeba 5x, zajisté je takových požehnaně, mi ráčí odpustit). Díky Bohu a všem akademikům se dnes bavíme aspoň o filmu s herci, se scénářem, dialogy, hudbou a příběhem, vlastně je to solidní posun. Co na tom, že QT o několik tříd lepší kečupové veselohry dělal bezmála před 30ti lety? Musí mít asi hodně smíšené pocity. Být dneska heterosexuálním, anglicky hovořícím bělochem se nevyplácí už ani v režisérském křesílku. Zlatý Titanic! Zlatý Gladiátor! Forrest Gump atd., atd.. Ale je fakt, že korejský režisér je velký sympaťák, od pohledu milý, laskavý člověk, uznávám, že mu to vlastně přeji. 😊 Pittovi, Eltonovi, islandské hudební krásné čarodějce Hilduře, Lauře Dern a Fénixovi z Popela velikáááánská gratulace! Bez hodnocení, neboť jsem se vyjádřila pouze k cenám. ()

Galerie (504)

Reklama

Reklama