Randall "Memphis" Raines žije poklidným životem kdesi na předměstí a učí děti jezdit na motokárách. Ovšem pouze do té doby, než se dozví, že se jeho mladší bratr zapletl do krádeží aut a jednu tak parádně zpackal, že mu hrozí smrt slisováním v autě. Byl přesvědčen, že s kriminální kariérou definitivně skončil, ale nastal čas, kdy se musí na chvíli vrátit ke své bývalé profesi. Dostal totiž zakázku, kterou nemůže odmítnout. Buď ukradne padesátku drahých a náležitě zabezpečených automobilů, nebo jeho bratr zemře. Aut na seznamu je hodně a času pekelně málo. Proto Memphis svolá svůj starý tým, aby rozehráli koncert, po kterém bude policii ještě dlouho zvonit v uších! (TV Nova)

Marsik

Skvělý film. Parádní obsazení. Vynikající soundtrack. Svižné tempo. Atraktivní prostředí. Kvalitní scénář. Malé množství "wtf" scén. Nicolas Cage :) To vše = velmi dobrá práce. Na to, že je film starý již 12 let, tak i nyní dokáže pobavit a zaujmout. Film, ze kterého mám odjakživa v paměti Vinnieho Jonese, jak nakope prdel té černošské partě a zapálí jim auta. No a závěrečná scéna, jak hlavní gangster vytáhne boxera a praští s nim Niciho, tu si také dobře pamatuji. Zkrátka...dneska jsem si zavzpomínal a vrátil se do doby lehce po roce 2000, kdy jsem z tohoto akčního kousku byl pořádně vyplesklej. 82% // (18.11.2016) NOVA HD - Opět příjemná nostalgie. Má to prostě šmrnc, odsýpá to, parádní soundtrack a napětí. Nedivím se aktuálnímu 257. místu mezi nejoblíbenějšími filmy. Stále 82%. ()

ConanVJ

Jeden z lepších filmů N.Cage. Filmek se pomalinku táhne, ale o to lepší je ten našlápnutej konec, kde je nejen parádní honička, ale i souboj s hlavním padouchem filmu. Celkově je to pěknej filmek, kterej nadchne hlavně milovníky silných auťáků. Za mě 75% :) ()

FFilipCZ

Popravdě, kdo tento film neviděl? A kdo po jeho shlédnutí nezačal Fordu Mustang Shelby GT 500 říkat Eleanor? (jen tak mimochodem moc se mi líbil ten cover nápad s dámskými názvy aut) Na své si přijde každý, od milovníků american muscle, přes italské hřebce až po ty, co mají rádi Humwee. ()

Lokutus

Typická Bruckheimerovská slátanina... Na co příběh???? Hlavní je, že je to všechno svižně střižené, má to dementní tuctucáckou hudbu, jsou v tom rychlá auta, blonďatý Nicolas Cage a Angelina Jolie v hodně slabý chvilce... ()

zdepapepa

Vyumělkovaný film, který ovšem s původním filmem nemá pranic společného. Tatam je filmová honička na půl filmu. Výstavní salon drahých aut se ovšem i tak koná, povinná love story bohužel též. NiCage i AnJolie už natočili i lepší filmy. Nutno ovšem dodat, že mě neskutečně iritovaly její bílé dredy. Pokud se vám líbila auta, pusťte si předlohu, pokud se vám líbilo cokoliv jiného doporučuji více se zaměřit na současnou popkulturní tvorbu. Pro televizi dobrý, na filmová plátna bych si to troufnout ale nedal. ()

Adman

Na tomto filmu jsem nebyl v kině, a nyní už vím o co jsem přišel. Film na mě působí zvláštním dojmem, ve snímku panuje skoro stále dosti napjatá atmosféra, a to dodává silně na dramatičnosti. Kradení aut pro nelegální organizace profesionály, je opravdu znamenitý nápad, který se cení. ()

SaNcHeZ_cz

Pro mě jako člověka netknutého původním snímkem se jedná o řemeslně vydařenou, skvěle obsazenou adrenalinovou jízdu na plný plyn, kterou hutně podporuje skvělý soundtrack a koňské síly pod kapotou. ()

zlabus

Technicky slušná žánrovka se solidním tempem, kterou dolů tlačí hlavně strašlivý scénář a kupodivu nevýrazní herci. I když musím přiznat, že osobně mě to pořád baví víc než většina F&F série. 60% ()

havLord

Uznávám, že Cage má jistý minimální charisma (a to jen když se zazubí), ale herec je to mizernej a potvrzuje to každou další rolí, ve který ho vidim. 60 sekund v tomto ohledu není žádnou výjimkou. Čím ale je, je "akční krimi thriller", který nedokáže nabídnout nic, co už bychom někde jinde, a lépe, neviděli. Když se totiž během jedný honičky potřetí "náhodou" objeví kamion, který poldum jen tak tak zatarasí cestu, ale padoucha - klaďase nechá prchnout, není něco v pořádku. ()

Ellmariachi

NC svého jednorožce našel. Já bohužel ne. Mým jednorožcem je film kde zjistím a dopátrám se toho,proč byl Cage v určitý době naprosto áčkovým hercem. Neříkám, že je špatnej to ne. Ale jednoznačně pro mě není tím, kdo by mě na film lákal nebo mě dokonce přesvědčil, abych mu jeho roli sežral. Příklad. Zde se prostě nabízí porovnání s FaF. I když nerad, tak porovnávat musím. A FaF vede ve všech ohledech. Nabízí uvěřitelný herce v uvěřitelný ptákovině. Jedinej komu jsem jeho roli sakra žral byl Vinnie Jones. Ostatní z party byli buď divný nebo k ničemu. Byli tu prostě jen proto, že se to muselo stihnout rychle. Jinak by je Cage nepotřeboval. Kdežto FaFsu jste věřili, že ti klobásnící jsou fakt jak jedna famílie. Akci snad ani porovnávat nemusím. Tolik náhod v jedný automobilový honičce?..Ale tak okej. No ani nvm jak to zakončit. Film fajn, ale jednou stačí. Jedny z těch silnějších tří hvězd a 69 procent. Zvláštní na tom celým je, že 70ce to je šíleně vzdálený. ()

sta

Tohle je zářný příklad průměrného filmu - není moc co vytknout (tedy samozřejmě: intelektuální prázdnota, více než schematický scénář, herecké výkony zapomenutelné...) a není co vyzdvyhnout (...). ()

Džejkop

Ve zkratce, nenáročná podívaná. Rozepsaně, pro fanouška automobilového průmyslu zřejmě povinnost a pro mě docela pohodovka(nejsem milovník aut). Ačkoliv některé modely těch nablízkaných autíček zaujaly i mě, a když je někdo krade, je to o to zajímavější. Navíc v tom hrají dva herci, kterým jsem už dávno přišel na chuť (Cage a Jolie), pak se nechám unést a hodnocení zřejmě přeháním (ale co, kvůli blond Angelině mně to je vlastně fuk). ()

Riddick77

Dokonalé = dobrý příběh, silné herecké obsazení, kladní antihrdinové, ultra-nesympatický padouch a polda s morálníma zásadama, pěkný auta (Eleanor je dokonalá!), happy end a parádní muzika. Na tohle můžu koukat pořád dokola a zatím se mi to neokoukalo. I ten skok, který vypadá, že je natočený za pomocí triků 80tých let, k tomuhle filmu neodmyslitelně patří. V každém směru povedené, ať si říká "kdo chce, co chce..." 10/10! ()

numi

Tak mi to připadá, že se jednou Jerry Bruckheimer ráno probudil a během ranního kafíčka mu před očima bleskl obraz auta, které se rozjíždí na rampě k obřímu skoku. A řekl si, že z toho udělá film. Rampu umístil na most, jako auto vybral Shelby Mustang GT 500 z roku 1967 a tuhle minutovou scénu opatřil další stodesetiminutovou vatou plnou nesmyslných, nicneříkajících a nezáživných dialogů. A asi deseti pětisekundovými záběry na "svůdně" se tvářící Angelinu Jolie (no dobře, měla tam během nich asi ještě tři věty ve stylu "jdeme na to"). Tohle je ale hodně laciný pokus o zábavu. Od filmu, ve kterém má Cage během jedné noci ukrást padesát aut bych čekal, že půjde o prvotřídní akci plnou dramatických honiček, krásných ženských a krásných aut. Honička se našla jedna, ale neuvěřitelně natahovaná a přepálená, ženská taky jedna (okomentováno dříve) a pokud čekáte, že uvidíte nějaké auta, tak jste na omylu. Užijete si akorát hlavního Mustanga. Je to film, který má jediný klad a ten je zároveň jeho největším mínusem. Je to film o autech, ale je bez aut. Jedna a půl. [říjen 2006] ()

Vojcl

Tuctový příběh o kradení aut, akční scény nic moc, dokonce i Nicolas Cage zde předvádí jen nepatrný zlomek svých hereckých schopností. Filmy o autech mě zkrátka nikdy moc nebraly. I když je fakt, že Angelině to tady moooc sluší :-) ()

Makky

Shelby Mustang GT 500 ročník 1967 alias Eleanor. To auto je krajšie ako celá Angelina v tomto filme. 60 sekúnd je výborná adrenalínová oddychovka, plná energie, akcie a skvelej hudby (soundtrack je good). Takéto jednohubky mám rád ()

Tony.cs

Výborný remake výborného "filmu" od Halickiho. Dostává se řádný scénář, známé tváře, akční náboj. Ale největším lákadlem jsou stále ta krásná auta. Eleanor a její krásná kapotáž ... ()

Naštvaný řidič Nicolas Cage

Naštvaný řidič Nicolas Cage