25 let po brutálních vraždách v městečku Woodsboro se na scéně objevuje nový vrah, který si nasadil na obličej kultovní bílou masku. Tentokrát se zaměří na teenagery, oživí tím dávno pohřbenou noční můru a opět odkryje strašidelnou minulost města. (Forum Film CZ)

Tomash58

Čekal jsem obyčejnou slasherovku u které usnu po 10 minutách a dostal jsem sice vlastně obyčejnou slasherovku, ale má fakt grády! Dalo by se to připrovnat k novému Suicide Squadu, ten si na nic nehrál, ze vše, z čeho šlo, si dělali srandu a fungovalo to. Tady je to prakticky stejně. Humor je založený na dělání všemožných prequelů, sequelů, remaků apod. A bere to na úplně jinou úroveň, než například nový Matrix, který s touhle myšlenkou taky koketoval, ale nezdálo se mi, že by ji nějak více rozvedl. Tady je na tom příběh prakticky postaven a celý film je ve výsledku fakt meta! Taky mě překvapilo, že většinu času dělali postavy opravdu logické věci, ale za pár minut udělali takovou blbost, že jsem si chtěl vystřelit mozek z hlavy, takže ve finále škoda. Nic se tu pořádně nebere vážně a je to moc dobře. Jedině možná hlavní původní hrdinky Courteney Cox a Neve Campbell a kvůli tomu pro mě byly fakt otravné a nesympatické (což jsou pro mě i mimo filmy). Ale Jack Quaid je ve své roli skvělý.  Ano, není to žádný zázrak, o kterém se bude mluvit roky, ale jeden z lepších dílů série to rozhodně je a jako komediální slasherovka funguje téměř na jedničku. ()

HawkeyP

Na rovinu - ani původní dva Vřískoty nebyly žádná veledíla, byly to jen dobře natočené vyvražďovačky puberťáků, které si vtipně dělaly legraci z žánru vyvražďovaček, měly neokoukané herce, napětí stupňované tím, že téměř každou chvíli byl podezřelý někdo jiný a hlavně moment překvapení. Nová předělávka/sequel (requel??) má všechny tyto ingredience až na tu poslední, která je bohužel zásadní. Opravdové grády nastanou až přibližně 20 minut před koncem, ovšem ty už celý film nezachrání. Tvůrci se rozhodně snaží mnoha zcela záměrnými odkazy na první film (např. scéna z prvního Vřískotu, kterou sleduje v telce postava nacházející se ve stejné situaci) budovat atmosféru, nicméně už třetí část trilogie dokázala, že tento námět se už dál ždímat nedá. "Vřískot 2022" určitě není průšvih, nic nového/svěžího už ale neukáže. ()

John80

Prvá časť bola najlepšia, Piata časť v poradí nieje zlá, je ako nová generácia , ktorá zaživa to isté, čo ich predchodcovia, dcera vraha Billyho Loomisa  už dospelá a jej spomienky a zjavovanie sa otca a samozrejme nesmie Chýbať legendárna Disney Prescottova spolu s Courtney Cox, film má mať aj pokračovanie ďalšiu 6 časť, nuž niekedy veľa časti nemusí byť aby film bol dobrý 3* ()

Hellknight12

Práve som sa vrátil z kina a musím povedať, že som zostal veľmi milo prekvapený. Film má 114 min a za takúto stopáž stihol režisér tento film dať na maximum. Je to film plný nostalgie a hromady odkazov na prvý film. Je tu aj pár odkazov na pokračovania ale iba vážne málo. Poviem to asi takto ak si nepamätáte poriadne prvý film, ničomu to neprekáža, pretože tento vám ho pekne pripomenie. Máme tu nové postavy a vrátia sa nám aj hlavne postavy z pôvodného filmu. Príbeh čiastočne nadväzuje na prvý film. Hlavne vďaka príbehu ústrednej postavy. Herci a herecké výkony sú skvelé. S hudbou som na rozpakoch v niektorých prípadoch mi nesadol takýto typ hudby, keďže je to horor ale vo väčšine áno. Film má ako každý diel uvoľnenejšiu atmosféru ale vie na správnych miestach pritvrdiť. Je tu aj jeden zaujímavý zvrat, ktorý som nečakal. Staré postavy samozrejme nemajú nejaký veľký charakterovy posun ale to neprekáža, keďže si myslím, že počas štyroch filmou im bolo venované dostatok času. Nové postavy majú celkom slušný charakterovy základ. Predpokladám, že režisér počíta s úspechom a bude našu novú hlavnú postavu postupne budovať počas ďalších častí. Nový Scream môžem jednoznačne odporučiť. Každému fanúšikovi hororu ale hlavne predchádzajúcim filmom. Tento film určite nepotopil sériu ale za mňa ju príjemne udržuje. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. ()

Maximilianus

Rozhodne sa jedná o solídne pokračovanie, ktoré nielen že nerobí hanbu sérii,  ale ešte ju aj trochu pozdvihuje vyššie. Na jednej strane chápem všetky tie náražky na predchadzajúce filmy, režiséra Wesa Cravena a trend horor filmov, ale prišlo mi to prehnané a ocenil by som, keby tvorcovia prišli s niečím originálnym a nerecyklovali stále dookola tie isté pravidlá. Kto zomrie z pôvodnej trojky preživších bolo jasné ešte pri uvedení filmu, tak som (ne)rád, že sa mi to potvrdilo. Taktiež vrah bol celkom jasný. Aspoň teda sčasti. Len mi nešlo do hlavy,  ako môže byť daná osoba vrahom, keď všetky okolnosti sú proti nej. Ale aj to sa mi potvrdilo. Takže film dobrý,  ale iba vrámci série. Inak nič výnimočné. 6,7/10. ()

zberatel

Girl/woman power na druhú - nové dievčatá plus stará garda, spolu zdá sa dokážu celkom dobre fungovať. Pravidlá sa musia dodržiavať, môžu/musia sa inovovať , ísť s dobou, ale hlavne nesmú chýbať WTF momenty, ktoré k žánru neodmysliteľne patria. Tu ich je až 5, ako číslo dielu ktoré berú piatu hviezdu, žeby náhoda? Zvykli sme si že vrahovia znesú viac ako pár bodnutí, strelných rán či pádov, samozrejme okrem zaručeného a osvedčeného lobotomickeho zákroku mozgu a klaďasi ich bohužiaľ pomaly ale isto dorovnávajú, hold vývoj nezastavíš. Ale kto dokáže prežiť s dierou v stehne, min. tromi ďalšími dierami v hrudnom koši aby sa mu lepšie dýchalo a nieje hlavnou postavou príbehu, je môj hrdina. Aaale SCREAM je moja najobľúbenejšia séria, takže jej dokážem odpustiť kadečo, pokiaľ prevláda spokojnosť nad príbehom, moje hodnotenie to dokazuje. ()

Argondia

Nejděsivější byl pohled na Courteney Cox, která díky botoxu ztratila mimiku okolo napíchaných rtů. Neve Cambell alespoň stárne se ctí a pořád je kočka. Příjemným osvěžením pro mě byla Jenna Ortega, která je tu opět odolná hrdinka jako v seriálu "You." Příběh byl  trapný a průhledný, nudila jsem se a nepochopila jsem proč se k vraždě musel sjet celý policejní sbor a nechali nedodělanou práci vraha bez dohledu. Trapas. ()

Belmondicek

Další zbytečné pokračování. Celou dobu jsem měl dojem, že sleduju další nepodařený díl Scary Movie. Veškerá omladina je nesympatická a na okamžité vykuchání. Původní hrdinové jsou zcela nevyužiti. Tvůrčí impotence dnešních tvůrcú je do nebe volající, nepřijít s ničím novým, ale opakovat to co už bylo v původním filmu. ()

vikino1

5 recyklát furt dokola. Kvalitu filmu hodnotím až po zjištění - kdo je vrahem. A přišlo zklamání. Ona vražda toho šmatláka v nemálu nedává smysl, protože do ducha nasypal 4 náboje - a ten kdo v masce zrovna byl, by to rozhodně neustál i s neprůstřelnou vestou. Ten černoch s mobilem v ruce, by ducha taky spacifikoval jediným úderem. Jenže se zachová jak debil a tak umře. Ono jako demeti, co nejsou schopni přejít do protiútoku, jsou tam skoro všichni. A tak si zaslouží umřít. ()

Likan7

Tahle série prostě není pro mě. Nejnovějšímu dílu jsem věřil hodně, vzhledem k celkem vysokému hodnocení jindy mých podobných uživatelů, ale ani na pátý pokus mě to nedokázalo zabavit. Je to ohraný, nudný, s málo killy a vidět po několikáté úplně to samý s úplně tím stejným "wow" odhalením..už není vůbec wow, spíš meh. ()

rublik05

Jelikož se jedná snad už o páté pokračování Vřískotu a zároveň je to první díl, na který jsem se rozhodl podívat, měl jsem obavy, aby to zas nebyla obyčejné kopírování nebo vykrádání předešlých dílů. Snímek sice nepřináší nic inovativního, nakonec se z toho ale vyklubal velmi povedený a dobře natočený slasher. Příběh má hned několik zajímavých a překvapivých momentů, má fajn atmosféru, svižné tempo a vůbec nenudí, vražd je poměrně dostatek a jsou i správně brutální. Pochopitelně zde máme různá hororová klišé, se kterými si tvůrci chytře pohrávají a místy si z nich i trochu dělají srandu, takže jsem se k tomu všemu i dobře pobavil a za tento tvůrčí nadhled patří filmařům jednoznačně palec nahoru. Na herce jsem si musel chvíli zvykat, mnohem víc mě zde bavilo starší osazenstvo. Celkově mě Vřískot i přes několik nelogičností a chyb bavil, těžko říct, jak je tom v porovnání se svými předchůdci, za mě však spokojenost. Musím si každopádně doplnit znalosti a co nejdřív mrknout i na předchozí Vřískoty. 7/10. ()

Nix

Já nevím, ale tohle bylo takový zvláštní. Na jednu stranu zajímavý vraždy, ale používat stejný "vzor" do restartu série je prostě nuda, proto odhalíte vraha hned na začátku a dostanete stejný místa, stejný odhalení a žádný moment překvapení. Dycky jsem si vybavil u některých scén scary movie 1 a proto mi to i místama přišlo jako komedie. A taky jsem nepochopil proč tam nebyl žádný pořádný motiv, přišlo mi jak kdyby tvůrci nevěděli co by (jen vrácení pár postav potěšilo), asi fakt už tahle série vyčerpala všechny svý možnosti a je lepší nechat ducha duchem a nechat ten kostým už napořád ve skříni. ()

gemi

První třetinu to vypadalo na slabší tři. Chyběl tomu drajv, čekal jsem, kdy se to rozjede. A dočkal jsem se... Rozjelo se to v parodii sebe sama. Ale naprosto blbou parodii, která musí urážet každého s IQ nad 80. ()

TheRay97

Mrzí mě, že jsem měla velké očekávání. Na druhou stranu se dalo předpokládat, že se vytratí nápady na pořádnou akci. Mně osobně je proti srsti se dívat na novější filmy, protože obraz je příliš ostrý a u hororových filmů tento technologický progres snižuje na atmosféře. Přesto věřím, že kdyby přišli s nějakým dobře nadupaným scénářem, celkově by film stál za lepší hodnocení. ()

WheX

Návrat do Woodsboro se náramně povedl a Wes Craven může být pyšný. Vřískot je jedna z mých oblíbených hororových sérii a co si budeme povídat od třetího dílu to šlo z kopce, respektive to spadlo hluboko na dno a pak se to s lehkým výskokem na chvilku odrazilo. Každopádně poslední Vřískot si na nic nehraje a zůstává klasickým slasherem a stejnou metakritikou hororového žánru jako dříve, s posledním filmem ale i sám sebe. Dočkáme se nových postav, návratu legacy hrdinů, zvratů, promyšlených vražd a spletitého přemýšlení nad tím kdo z postav je vlastně ten hlavní zabiják (či zabijáci?). Dewey konečně dostal silnější linku a překvapivě dvojice Prescott a Weathers mu hráli druhé housle. Hlavní prostor ale měli nový herci, kteří předváděli úctyhodný výkon a bavili mě, někteří víc, někteří míň, ale tak to bývá ve filmu s velkým množstvím postav. Spousta scén byla pěkně promyšlená a dokázala polekat i zaujmout zkušeného hororového diváka. Nejvíce musím ale ocenit právě metakritiku, která je na špici a opírá se do všech moderních hororů, hororových režisérů i klasických klišé. Za mě super pokračování, které je po prvním díle, pravděpodobně druhý nejlepší kousek série a pokud za pár (klidně i více aby bylo co kritizovat) let přijdou se zajímavým pokračováním, tak do kina rád usednu zas. ()

RAFT

Na další Vřískot jsme čekali dlouhých 11 let. A vyplatilo se počkat režiséři natočili kvalitní horor se vším všudy. Napětí propojení s prvním dilem dobré. První film v kině v tomhle roce.Pokračování bych uvítal. Za mě 75% ()

MERKATtv

Film ktorý skvelo paroduje žáner bez toho aby to bola paródia. Film furt referuje na seba a niekedy je až príliš preplnený meta vtipmi. Celkovo je to fajn slasher, skvelé na jednorazové pozretie. Postavy si ale nebudem pamätať a asi aj na dej zabudnem. Jediné čo si zapamätám sú tie vtipy ktorých tu bolo fakt veľa. ()

Clark_Kent

Když nastavuješ a nastavuješ, néé vždy můžeš čekat úžas. Nerezuje to jakoby se zkoušel prosadit zcela novej, ovšem ale dost toxickej fandom. Nevýrazný a svým způsobem i dost mldý vřískání. ()

Sedmý Vřískot vítá staré známé

Sedmý Vřískot vítá staré známé

12.03.2024

Kolem vřískající série bylo v nedávných měsících poměrně velké rušno. Poslední Vřískot 6, jenž měl premiéru zhruba před rokem, v kinech vydělal slušné peníze, stejně jako jeho předchůdce pátý díl,… (více)

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

03.08.2023

Oblíbená hororová řada opět mění tvůrčí tým. Poté, co otěže nad sérií původních čtyř filmů z let 1996 až 2011 v režii legendárního Wese Cravena v roce 2022 převzalo režijní duo Matt Bettinelli-Olpin… (více)

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

27.06.2022

Po úspěchu snímku Můžeme být hrdinové režiséra Roberta Rodrigueze (Alita: Bojový Anděl, Spy Kids: Špioni v akci) se Netflix rozhodl prodloužit spolupráci se známým tvůrcem, a to rovnou do takové míry… (více)

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám