25 let po brutálních vraždách v městečku Woodsboro se na scéně objevuje nový vrah, který si nasadil na obličej kultovní bílou masku. Tentokrát se zaměří na teenagery, oživí tím dávno pohřbenou noční můru a opět odkryje strašidelnou minulost města. (Forum Film CZ)

quiquiqui odpad!

Jako pardon, ale viděli jsme všichni stejný film? 71%? Miluju ten první, docela i druhej díl, ale tady jsem nestačil zírat. Přišlo mi to snad vtipnější než Scary Movie. Dlouho jsem se tak u filmu nenasmál... Ta prázdná nemocnice? Sidney si střílí do zavřenejch skříní, kde se může někdo schovávat? Když Ghostface na někoho zaútočí a na chvíli zmizí, tak všichni pomalu dělaj, že se nic nestalo a už jsem čekal, kdy si skočí mezitím na kafe ještě. První půlhodinu jsem se snažil zorientovat kdo je čí sestra nebo není, hlavní postava, která měla celej film jeden výraz v obličeji, byla nesympatická a byla mi vlastně úplně jedno. Měla tak strašně velký tajemství, že ho tam div neřekla celý nemocnici... A dalších spousta nesmyslů, který tu nechci vypisovat, jestli to ještě někdo neviděl, protože vám nechci zkazit zážitek z filmu :D ()

Tomko87

Mal som obavy, ale boli zbytočné. Výborné meta narážky, vraždy sú nečakane brutálne, ale za to je menší bodycount. To mi ani vlastne nevadilo, pretože tvorcovia lišiacky pracujú s tým čo divák očakáva a čo vie v danom žanri. Za čo majú u mňa plus. ()

halberdier

Sérii Vřískot mám moc rád. První díl je geniální pocta všem slasherům a povinnost každého fanouška tohoto žánru. Druhý díl byl rovněž skvělý a následoval ho pořád ještě slušný třetí díl. Po letech přišel čtvrtý díl, který byl opět zábavný a aktualizoval celou sérii pro danou dobu. Když byl ohlášený další příspěvek do série, měl jsem bohužel obavy, že půjde jen o prázdný remake ala Black Christmas a celou sérii potopí. Naštěstí tomu tak není a pátý Vřískot je opět skvělý a může se zařadit mezi nejlepší díly celé série. Zásluhu na tom mají určitě tvůrci Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett, kteří pár horrorů už natočili a především v Krvavé nevěstě ukázali, že umí to horrorového žánru přivézt svěží vítr. Nový Vřískot si bere na mušku Legacy pokračování filmových sérií, se kterými se v poslední době roztrhl pytel (Krotitelé duchů: Odkaz, Matrix Ressurections, celá nová trilogie Star Wars) a opět ho umně komponuje do horrorvého žánru a samotného děje. Postavy z původní tetralogie jsou do děje možná zakomponované trochu na silu, ale protože je máme rádi, určitě to dokážeme tvůrcům odpustit. Nové postavy sice nejsou nijak detailně prokreslené, ale většina je fajn, takže celkem i funguje odhalení, kdo se skrývá pod maskou Ghostface (ale takové překvapení jako v prvním díle se bohužel už nemůže podařit). Určitě potěší i celkem povedené gore, které pro sérii nebývalo samozřejmostí. Pátý Vřískot nepřináší do série nové prvky, jen ji aktualizuje na současný horrorový a obecně filmový průmysl a činí to znovu zábavně a chytře. Na další díl se tentokrát budu těšit. ()

hony23

Pošuk v masce se snaží opíchat už pátou várku teenagerů, čemuž se snaží zabránit skupinka několika přeživších z předchozích dílů. Ti však již během vřískající série zestárli natolik, že největší napětí celého filmu spočívá v tom, zda je při nahánění magora netrefí šlak. Film nabízí několik zábavných okamžiků, ale kdo si ho nepustí, o nic nepřijde. ()

veverysiak

Čo si mohol dovoliť Wes, to je u iných netolerovateľné, pôvodný kúsok a jeho pokračovania vytvorili kult, síce si nad ním mnohí akademici znechutene odfrkli, nič to však na výsledku nezmenilo, tento pokus je výstrahou pre všetkých odvážlivcov, možno pritiahnu do kín uspokojivé množstvo pukancožrútov, k pôvodnému slasheru sa úrovňou nepriblížia ani na dohľad, takže 20%. ()

HanzoBureshi

Celou tuto filmovou sérii nelze brát vážně, protože je tu tolik nelogických věcí, ale to k Vřískotu patří už od začátku. Jsem velký fanoušek a musím říct, že se jedná rozhodně o nejlepší pokračování, protože až takové ponoření do minulosti jsem teda nečekal a je to opravdu příjemná nostalgie. Wes by byl spokojen. Všechny postavy byly v pohodě, včetně samozřejmě i původní staré party, u které byl návrat opravdu příjemný. Tento díl se prostě opravdu podařil, takže dávám 7/10. ()

liborson

Těšil jsem se na ty svěží nové nápady, které slibovali v recenzi a ty se nějak nedostavily.Závěrečná třetina je potom vyloženě nudná. Asi horší jak čtvrtý díl. Škoda. ()

Kushina

Aneb jak se z dobře začínajícího filmu vyklube sračka pro teens. Režiséři, nechte si poradit. Hlavní postava sice může přežít, ale padouchova tvář nesmí být nikdy odhalena, nikdy! A když je odhalena už před koncem. tím víc to kazí celkový dojem. 55% ()

Grázl83

Ten scénář je neskutečnej odpad, kdy snad každou minutu je tam nějaká nelogicnost či stupidní chování postav. Mladí herci hodně nezajimavi a herecké výkony podprůměrné. Napětí nulové, naprosto zbytečný film s nesmyslne vysokým hodnocením, k 7.3.2022 66%, WTF? ()

Adaaamecek

Nápaditý comeback, který prostě celou stopáž fakt baví. Hodně se těším na pokračování. S tímto filmem+ tvůrci doopravdy nešlápli vedle. 8/10 ()

Naghavi

Docela jsem nadšen! 🙏😉 Spoustu keců si mohli odpustit, ale k Vřískotu tohle patří...🤷 Vraždění ovšem parádní, rychlé, detailní, krvavé a příjemné na oko! 😄 Kdyby takto vypadala alespoň polovina filmů, co lezou do kin, byl bych spokojený... ()

ReactLotus

Filmová séria, ktorej dej sa s miernymi úpravami a zmenami za použití starých a nových hercov a postáv opakuje... O tom vlastne Vreskot je. Aspoň ja to tak vnímam. Popravde videl som len tento (5. ak sa nemýlim) film zo série. Príbeh je miestami predvídateľný, ale inak sa vrah uhádnuť nedá, teda pokiaľ sa nezamyslíte nad tým, že to môže byť aj niekto iný... Herecké výkony sú zväčša bez života, divné, nudné, ale pozerateľné. Je tu zopár postáv, ktoré ukážu viac stránok svojej osobnosti (MENŠÍ SPOILER, hovorím o vrahoch) a dalo by sa asi aj povedať, že to sú najlepšie herecké výkony vo filme. Kamera, hudba aj kulisy/lokácie sú pekné a na nich sa ani nič pokaziť nedalo. (Vlastne dalo, ale našťastie sa tak nestalo.) Soundtrack mi príde byť asi najlepším aspektom filmu. Niekedy strašidelný (ale len trochu), ale hlavne moderný a "čerstvý". Na to, že to je horor som sa takmer vôbec nebál a síce som sa zopárkrát vystrašil, ale boli to úplne jasné a slabé scény, čo len ukazuje, že nie som hororový divák. Film je asi skôr sklamanie, ale ako oddychovka sa dá zvládnuť. Proste nenáročný film. 🤔Možno len tá brutalita a početnosť bodania do obetí. 15x je asi až moc, nie ? Na človeka stačí ak 5, nie ? Ok, je to film, takže je pochopiteľné, že tých bodnutí je viac, ale myslím, že 10x by stačilo. Ale čo už. 6,3/10 ()

Cvachetka

Bída. Klidně mohli umřít všichni a divákovi by to bylo jedno. Jedině snad Davida mohli nechat žít. Kamera hrozná...a celkově mi to přišlo jako béčko. Jako film natočeny pro TV a ne do kin. No celkově zklamání. Včetně idiotského závěru. ()

Sharlis

Obrovsky pocet referenci na predchozi filmy, co je fakt minus, protoze ja si je ani nepamatam abo jsem je nevidel. To me stvalo. Co se tyce filmu, ty vrazdy dost nudne, humor slaby, moc me to nebralo celkove, i proto, ze to vubec nebyl horor ani thriller. Spis to pusobilo jako hodne nepovedene Scary movie. ()

Saxos

Máme zpět nekonečné Vřískání. Nezměnilo se vlastně nic, jen přeživší stárnou, nebo se zařadí mezi čekající na kremaci. Závěr: nedoporučuji, nic nového. ()

Standey

Vlastně nechápu, že jsem vydržel celé dvě hodiny. Blbě napsané i zrežírované. O hereckých výkonech ani nemluvím.  20% ()

Sedmý Vřískot vítá staré známé

Sedmý Vřískot vítá staré známé

12.03.2024

Kolem vřískající série bylo v nedávných měsících poměrně velké rušno. Poslední Vřískot 6, jenž měl premiéru zhruba před rokem, v kinech vydělal slušné peníze, stejně jako jeho předchůdce pátý díl,… (více)

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

03.08.2023

Oblíbená hororová řada opět mění tvůrčí tým. Poté, co otěže nad sérií původních čtyř filmů z let 1996 až 2011 v režii legendárního Wese Cravena v roce 2022 převzalo režijní duo Matt Bettinelli-Olpin… (více)

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

27.06.2022

Po úspěchu snímku Můžeme být hrdinové režiséra Roberta Rodrigueze (Alita: Bojový Anděl, Spy Kids: Špioni v akci) se Netflix rozhodl prodloužit spolupráci se známým tvůrcem, a to rovnou do takové míry… (více)

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám