25 let po brutálních vraždách v městečku Woodsboro se na scéně objevuje nový vrah, který si nasadil na obličej kultovní bílou masku. Tentokrát se zaměří na teenagery, oživí tím dávno pohřbenou noční můru a opět odkryje strašidelnou minulost města. (Forum Film CZ)

Fibonacci

čakal som aspon priemerný horor, dostalo sa mi priemerneho hovna na tácke. Jadro je murované, ale pánty vyjebané. nepoviem, snažili sa mi to predať ako realiťáci ohyzdný byt, nuž nepodarilo sa. ()

M.4.K.

Tak kde začít?.. Osobně jsem od toho čekal daleko více, nadruhou stranu co nového vymyslet. Jak už bylo níže zmíněno, další díl nebyl potřeba. A otázka je vlastně zůstavá proč tento film vznikl. Bohužel plochý nekonstruktivní příbeh se spoustou iracionálního chování s prolnutím minulosti. Příjemným překvapením bylo alespoň rozluzlení, ktere naneštěstí vystřídala pachuť přežívších, kde 4 ženské postavy zabijí seriové vrahy. Věřím, že si tento film sklidí úspěch u fanoušku Scream, nic méně pro člověka, který má rád horory asi moc úspěchu nesklidí. 55% ()

tXtX

Nostalgia je silná vec a noví tvorcovia to veľmi dobre vedia. Piaty Vreskot samozrejme neprepisuje dejiny série, ako to bolo v prípade Halloweenu, ale ani jej nerobí hanbu. Balansuje niekde v strede, čo je trošku škoda, lebo potenciál na fenomenálnu časť tu bol, len ho tvorcovia nevyužili naplno. Opäť nám teda scenáristi prekladajú partičku mladých adolescentov na čele s duom sestier, ktorých posielajú na bitúnok vrahovi v maske ducha. Nebolo to vôbec zlé, a pokus o návrat ku koreňom série vnímam ako pozitívum, no nefungujú tu vecí natoľko dobre, aby som s kľudným svedomím vyhlásil, že ide o super film. Po druhom a treťom zhliadnutí zo mňa prvotne nadšenie opadáva veľmi rýchlo. Z nových postáv som si za celú dobu nevytvoril vzťah hádam s nikým. Melissa Barrera je podľa mňa herecké drevo a skutočne netuším, prečo sa tvorcovia rozhodli darovať jej hlavnú úlohu. Po celý čas má na tvári jeden a ten istý výraz. Ostatných ani nemá zmysel opisovať. Máme tu preafektovanú ženskú napodobeninu Randyho, ktorá zo seba v každej scéne chrlí trápne a únavné žvásty o hororových pravidlách, ktoré už z jej úst nemôžem viac počúvať a tiež niekoľko tuctových panákov, ktorí majú v scenári tri-štyri vety a sú tu len preto, aby mohli slušne povedané skapať. Čo ma ale fakt zarazilo zo všetkého najviac, je nesúrodosť medzi človekom, ktorý je pod plášťom a hercom, ktorý vraha vo filme stvárňuje. Pretože keď raz niekto dokáže fyzickou silou premôcť policajta s viac ako tridsaťročnými skúsenosťami (Dewey), tak pod maskou jednoducho nemôže byť malá útla tínedžerka o tri hlavy nižšia ako on. Logika kurva nepustí. Toto nie sú veci, ktoré by som v tejto sérii normálne riešil, ale neuveriteľne to vo Vreskote 5 bije do očí a mne to proste vadí. Inač je to ale samozrejme stráviteľné a stále si to drží nadpriemernú kvalitu. V porovnaní s akoukoľvek inou hororovou sériou, ktorá ma na konte tiež 5 častí je však nový Vreskot hoden Oscara. ()

justTom

Škoda. Čekal jsem od toho víc. Coxova by se s tema plastikama už měla uklidnit nebo rovnou hrát zombie.  Dějově klasika od začátku do konce. Tu atmosféru co měla jednička už žádný další díl neudela. Už to radši netocte. Je to okoukany 😅🖐🙏 ()

Andrew88cz

Poměrně slušnej comeback, fanoušci série nebudou zklamaní, vraždy jsou hodně dobře vymyšlený a vyladěný... A ono tady se ani nic moc měnit nedá, jen je to místy takový dost klišé a film se drží v zajetych kolejích. (6/10) ()

Duffman 97

Rád bych se rozepsal ale Novoten to napsal za mě.Ve zkratce: Obdivuju jak se tvůrci s látkou poprali.Je vidět že znají pravidla série.Ale není to ono.Problém vidím hlavně v minimum inovací (mohli Ghostface zobrazit opravdu jako ducha........ samozřejmě by to byl vrah) a odhalení vraha.Zatímco v jedničce,dvojce i čtyřce to fungovalo, tady nějak ne.Na druhou stranu tu ale fungují zvraty a "alternativní konec jedničky" byl super. ()

Meraxes

Pravý Vreskot je späť a som z toho naozaj natešený. Ako od Cravena s Williamsonom v ich najlepších rokoch a druhý najlepší diel série. Pre mňa bol Scream vždy skôr komédiou ako hororom, ale tou najvtipnejšou a najtrefnejšou hororovou komédiou/paródiou všetkých čias. A tentokrát som sa pobavil naozaj parádne. Veľmi trefne komentuje hororové trendy posledných rokov, obľubu elevated hororov a trend requelov hororových klasík, ktorým aj sám je a ktoré sa vracajú naspäť ku koreňom po všetkých tých remakeoch, rebootoch, sequeloch, prequeloch a spin-offoch, ktoré nemali s originálom takmer nič spoločné a ich kvalita každým ďalším filmom klesala. To urazilo skutočných fanúšikov a tak sa Ghostface vrátil aby pobodal ďalšiu kopu mládežníkov a vytvoril skvelý námet na ďalší Scream (Stab). Návrat starej gardy je tu zbytočný a nijako do príbehu nezasiahnu okrem toho, že sa nechajú pobodať, ale je to requel, musia tam byť a musia schytať zopár rán, aby bolo jasné, že je to myslené vážne. Áno, je to blbé, je to slasher so všetkými klišé a hlúpymi postavami, ale Scream vie, že je blbý a robí si z toho srandu, presne tak ako v origináli. Herci nijako nenadchli, ale ani neurazili, hlavná hrdinka je pohľadná  dcérenka, zistíte koho, a Disney Channel mi sympatická už asi nikdy nebude, ale má tu dobrý hororový vkus. Písať aké všetky narážky, vtípky, komentáre trendov, výsmech klišé a ďalšie nový Scream má, by boli zbytočné spoilery. Ak máte radi originál a napozeraný žáner posledných desiatich rokov budete spokojní a skvele sa pobavíte. Autori sa za seba rozhodne nemusia hanbiť. For Wes. 4* 75% ()

JustEdems

Tak moc jsem se na to těšil. A tolik nadějí jsem do toho vkládal. Ale Scream pro mě odešel s mistrem Cravenem. Bohužel už se opravdu jedná jen o ždímání a ždímání. Okaté a bez nápadu. Cením navázání známých tváří a “bezohlednest” k charakterům. Ale jinak to nepřináší nic nového a spíš se těží pouze ze slavného jména. Druhou hvězdu přidávám především kvůli tributu na Once upon a time in Hollywood, kdy se mi připomněla likvidace té samé afektované, protivné, mongoloidní kun*y. Už jen pohled na ni, je sám o sobě horor. Pan Wes, nám tady bude velice chybět. ()

711 odpad!

Mluvit ve filmu jaká je série nějakého filmu sračka a přitom bejt x tej Vřískot a taky bejt sračka to musíš mít koule … takhle ubohej film jsem dlouho neviděl možná jen ten novej Texaskej masakr byl ještě horší .. btw na konci ta opálená na sporáku ještě vstane 🤣🤣🤣🤣 ty vole kdo dává prachy na točení takových hoven ()

xulux odpad!

Absolutní odpad všech Vřískotů, stejně jako to tvrdí o pokračování "Ostří 8". Jako už při scéně z nemocnice, kdy vypadne elektrika a nenaskočí záložní agregát, jsem pojal podezření na blbost. Hned další byla, že v tak velké nemocnici, najednou vůbec nikdo nebyl ... Zkusil jsem to trpět k závěru, ale co se dělo při finále v domě, tak jsem šel málem zvracet. Trapnost nad trapnost a klasické dlouhé vykecávání o hovnech ... Vlastně jsem to ani nedokoukal, to bylo až příliš a raději jsem si pustil Teletubies, tam je víc děsu ... ()

prznitel odpad!

Strašná srágora která se snaží hrát na nostalgickou notu bohužel marně nedoporučuji!ještě že jsem nebyl v kině 😬😬😬😬😂😂😂🤣 ()

gggggg

Túto hororovú sériu som si naozaj obľúbil. Film čo sa týka deja mal niečo do seba, avšak je nutné vidieť prvý diel série. Tvorcovia nemali s môjho pohľadu tak prepracované kto a ako bude vraždiť. Stará garda sa vrátila a samozrejme, máme aj nové tváre. Pre mňa bol vrchol filmu v nemocnici a ku koncu sa tempo až tak nedokázalo vygradovať. Filmová nadväznosť na predchádzajúce snímky bola, avšak našiel som aj jednu nezrovnalosť čo mi nedala spať. Inak ale slušné hororové pokračovanie, akurát si dlhšie počkáme na ďalšie pokračovanie (ak vôbec bude). ()

BigJohn02

Starej Scream mám docela rád, takže jsem byl hodně zvědav, kam se to posune. Hoši z Nevěsty se s tím docela popasovali. Obě ségry se mi vcelku líbily, setkání se starou gardou bylo příjemné. Bylo jasné, že tentokrát někdo z nich už musí umřít, a jelikož Sidney je nesmrtelná, doufal jsem, že to bude Gail, abychom se nemuseli koukat na její chirurgy a botoxem zprasenou držku, ale bohužel... Mikey Madison jako vražedkyně byla jasná skoro na začátku (tý to prostě kouká z očí), mladej Quaid byl minimálně dost podezřelej. Ale nevadí, bavil jsem se, Wesovi by se to líbilo. ()

Sedmý Vřískot vítá staré známé

Sedmý Vřískot vítá staré známé

12.03.2024

Kolem vřískající série bylo v nedávných měsících poměrně velké rušno. Poslední Vřískot 6, jenž měl premiéru zhruba před rokem, v kinech vydělal slušné peníze, stejně jako jeho předchůdce pátý díl,… (více)

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

03.08.2023

Oblíbená hororová řada opět mění tvůrčí tým. Poté, co otěže nad sérií původních čtyř filmů z let 1996 až 2011 v režii legendárního Wese Cravena v roce 2022 převzalo režijní duo Matt Bettinelli-Olpin… (více)

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

27.06.2022

Po úspěchu snímku Můžeme být hrdinové režiséra Roberta Rodrigueze (Alita: Bojový Anděl, Spy Kids: Špioni v akci) se Netflix rozhodl prodloužit spolupráci se známým tvůrcem, a to rovnou do takové míry… (více)

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám