25 let po brutálních vraždách v městečku Woodsboro se na scéně objevuje nový vrah, který si nasadil na obličej kultovní bílou masku. Tentokrát se zaměří na teenagery, oživí tím dávno pohřbenou noční můru a opět odkryje strašidelnou minulost města. (Forum Film CZ)

Mangano

Ale jo, na některý bodačky je fakt obtížný se koukat a celkem jde o pěkně zpracovaný slasher. Scéna s vyběhnutím z tý boudy po proražení těch vrat byla navíc mistrovsky natočená, to jako klobouk dolů. Škoda jen, že je to fakt pořád dokola to samý. Je jasný, že tvůrci si toho jsou vědomi a film tady tedy paroduje sám sebe, hazí tam dokonce na chlup stejný místa a postavy, nejde se na to zlobit já vím. Ale tahle písnička už asi cílí spíš na fanoušky a já doufám, že další pokračovaní příjde opravdu s něčím originálnějším. Co takhle, kdyby byla celá hlavní pětka hrdinů plná vrahů, ale navzájem by o sobě nevěděli. Závěrečný souboj pěti zkušených Ghostfaces, kteří by proti sobě šli třeba v nějakém potápějícím se záoceánském parníku nebo temném Washingtonském lese, by mě asi ještě bavil. ()

PeteBuck

Ach jaj. Vreskot nám začína mať dielov ako Policajná akadémia a aj tá kvalita ide dolu vodou. Nedá sa povedať, že by nám tu originalita nejako fungovala. Proste sa spojila the next generation spolu s generation from the original movies a skúsime to po novom. Bohužiaľ stupidita a klišé sprevádzajú hrdinov/obete/vrahov na každom kroku a podaktorí majú neskutočne blbú smrť. Takže zoberieme ešte pre istotu všetkých aj na pôvodné miesto (dom z jednotky) a skúsime ich tam predsa len doraziť a prezradiť vrahov ako aj ich motív, ktorý je slabý ako desať krát použité vrecúško čaju. Taktiež správanie postáv, ktorého muster vidím v každom seriáli/filme za poslednú dobu, je katastrofálne. Mladá generácia rýpe do každého, každú chvíľu sa nasiera, alebo je prehnane emocionálna, alebo niekoho uráža. Staršia generácia dostane bodnú ranu do brucha, váľajú sa niekde, aby potom hláškovali o hovadinách a po všetkých ranách dostali následne v sanitke akurát deku na chrbát. Nebudem sa tu viac zaoberať nelogickosťou takmer všetkého, čo sa tu objavilo. Aspoň ten dej odsýpal celkom slušne, čakal som prepracovanejší koniec a moji podozriví mi príliš nevyšli, takže musí prezradiť aj niečo dobré. Inak táto séria trpí tými istými neduhmi ako x-té pokračovanie Halloweenu, Piatku trinásteho. Začínate sympatizovať s vrahom a dúfate, že všetci pomrú. Okrem mojej obľúbenej Neve Campbell, to je stále kočka. Takže snáď mi ju nezabijú v šestke, to by ma nasrali. Na konci tituliek spievali Tell me that it´s over, tell me that it´s over. Asi tak. Boha, práve som zistil, že bude aj šestka. Ámen tma. ()

david141474

Myslím, že jsem právě zhlédl nejlepší díl této skvělé filmové série. Tento film mě chytl v první scéně filmu a nepustil do poslední scény filmu. Nemohl jsem se odprostit od tohoto filmu ani na minutu, byl jsem do děje hold zatáhlej až po uši a nejlepší scéna filmu je jednoznačně ta, když jsme přišli o legendární postavu z prvního dílu a já musím říct, že mě ta scéna opravdu zasáhla a moje nejoblíbenější postava z předchozích filmů byla rázně pryč. Ta scéna byla perfektně natočená a zahraná. Děj byl skvělej. Postavy byly zajímavý. Herci byli nejlepší ze všech zatím 5 dílů. Zvrat byl opět skvělej a soundtrack byl opět božskej. A konec filmu když Melissa Barrera mluví se Sidney a Gale, tak ta scéna je opravdu kulervoucí a ta atmosféra je neuvěřitelná. 10/10 To co jsem dostal, to jsem osobně vůbec nečekal! ()

bonovox

Kvalitný návrat ducha s maskou, nostalgicka spomienka vďaka hlavným postavám z pôvodnej série Vreskotu. Slušne spracované. 70% ()

Lilith03

Jsem ráda, že s časem jde mé hodnocení nahoru, protože filmy jdou vyloženě z označení odpad postupně nahoru. Tenhle díl byl za mě průlomový, povedl se, režie poprvé vypada, že ví co dělá a scénář nevypadal, jako by ho psal někdo na drogách. Za mě konečně ano! ()

Dombzila

Po pokusech o oživení Halloweenu a Texaskýho masakru vznikl i pokus o oživení Vřískotu. A ten podle mě dopadl jako první jmenovaný - povedl se. Jsem rád, že hlavní aktéři jsou teenageři a ne Sidney, kdy by to pak působilo uměle a neuvěřitelně. Ovšem Sidney, Gale a Dewey se vrací a jsou furt skvělí. Obzvlášť Dewey nepůsobí tolik zbytečně a neschopně. Nová generace nezaostává, protože herci si role užívají a podávají velmi dobré výkony (až na jednu výjimku). Meta stránka se nevytratila a pořád jsou tam odlehčenější momenty. Zhruba v půlce filmu se odehraje něco, co mě naprosto šokovalo a přinutilo se bát o všechny postavy, protože najednou mohl zemřít kdokoliv (oproti ostatním dílům). Odhalení vraha taky nezaostává a též bylo šokující a trochu nečekané. Konec mi dlouhej nepřišel a byl dost zábavnej. Celkově jsem nadšenej, že se ukázalo, že i bez Wese Cravena se dá natočit kvalitní Vřískot (podle mě dokonce i 2. nejlepší). Je super, že vedle levnejch duchařin závislejch na jumpscarech vznikají kvalitní a zábavný slashery. 70% ()

JJaannee

Zašla jsem z nostalgie a nostalgii jsem dostala. Takový 90-tkový horor. Jediné co bych vytkla, je zdlouhavé vysvětlování, na začátku filmu - kde, kdo, proč, stopáže bez akce a pak ještě ten konec, ten se zase moc nepovedl. Dalo se tam s tím pracovat mnohem lépe. Jsou to tři hodně dobrý 3 hvězdičky, ale na 4 to u mě není. ()

petra8619

Oceňuji, že téměř do poslední chvíle, jsem netušila, kdo je ten záporák. Z počátku byl děj velmi napínavý a lekačky fungovaly. Později to už byla taková komedie. Myslím, že tento film ocení fanoušci Vřískotu. Pro mě to bylo 114 zbytečných minut. ()

Exanys

Když mi bylo poprvé řečeno, že mám jít na horor do kina, už předem jsem .... strachy. Ale odvážil jsem se a naprosto toho nelituji. Tento film je totiž famózní dílo. Nejen, že příběh krásně navazuje a hlavně dost často překvapí, ale zároveň se tvůrci ani nebáli udělat si z diváka sranda. Sice ano, pokud čekáte nějakou hororovku, kde budete každou minutu zavírat oči, jděte raději jinam, ale pokud si chcete užít film do poslední chvíle a zároveň se občas leknout...Let's go. Jak jsem již zmínil, samotný příběh vás dost překvapí, avšak velice často už budete vědět, co se stane. A jak už v hororech nesmí chybět, lidé jsou zde naprosto blbí. Možná bych i přidal trochu víc krve společně se záběry na zabíjení a mohl z tohoto filmu být masterpiece. Tak či tak, tento film změnil můj pohled na horory a dokonce se těším, až si pustím další. Za mě krásných 8,5/10. ()

flyer.nick

Narážky na jiné horory a hlavně na původní Vřískot (a s ním spojené hanění dílů mezi tím) je skvělé. Celé je to zábavné, originálně neoriginální, nepředvídatelné a občas i krvavé. Rozhodně to ale není nějak moc děsivé, ale to tak nějak k Vřískotu patří. Stejně tak napínání a lekačky v momentech kdy to fakt nečekáte a nelekačky když byste je čekali. Trošku mne ale zklamalo kdo je nakonec vrah, byť to bylo nečekané tak to bylo nezajímavé. Jinak to ale byla dobrá podívaná. ()

Sopholojong

V scenach "mordovania" ma tvorcovia nesmierne potesili zakomponovanim protiprudovych zanrovych ocakavani (zatvaranie dveri na chladnicke - uz, uz viete, ze tam bude bubak a nic!). Vyborne intro s paradnymi zvratmi ("Scream" vrah je "naoko" u kamaratky, filmovy kviz) a stavnatym gore (zlomena noha, noz cez dlan - celkovo tu krv strieka coolovejsie nez vo vsetkych Halloweenoch). Potesia i stare zname ksichtiky - "homeless-looking" Dewie z karavanu, Courtney ako vyhlasena televizna reporterka, Neve ako "joggingova maminka" s kociarom - niekolko mnamkoznych (ale ocakavanych) zvratov... LENZE patetickou, vseobjimajucou rodinnou moralitou je to prehnite asi tak 3x viac ako v starych dvoch devatdesiatkovych klasikach (pre mna uz su). Ta mladsia sestra, schytavajuca to v prologu, neustale v nemocnicnych "satach", s infuziami utekajuca pre "morderom" takmer celu stopaz je na jednu velku facku + ten "loser" z The Boys sem vobec herecky nepasuje. 7/10 najma za tie prekvapive "akcne" vychytavky (zaver v dome je excelentny) a "jakz-takz" atmosferu prvych filmov. ()

jarmil8

Nic nového. Otrocké opakování téhož, co jsme viděli v 1. filmu, nevýrazní herci, naprosto bez nápadu, od poloviny nuda, o nastavování nějakých pravidel nemůže být řeč. ()

markinho83

Nejslabší díl celé série, zase kopírka originálu, jen se smrtí jedné z hlavních postav celé série, výměna Beltramiho za Tylera šílená, zvukový podkres bez nápadů ()

Sedmý Vřískot vítá staré známé

Sedmý Vřískot vítá staré známé

12.03.2024

Kolem vřískající série bylo v nedávných měsících poměrně velké rušno. Poslední Vřískot 6, jenž měl premiéru zhruba před rokem, v kinech vydělal slušné peníze, stejně jako jeho předchůdce pátý díl,… (více)

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

03.08.2023

Oblíbená hororová řada opět mění tvůrčí tým. Poté, co otěže nad sérií původních čtyř filmů z let 1996 až 2011 v režii legendárního Wese Cravena v roce 2022 převzalo režijní duo Matt Bettinelli-Olpin… (více)

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

27.06.2022

Po úspěchu snímku Můžeme být hrdinové režiséra Roberta Rodrigueze (Alita: Bojový Anděl, Spy Kids: Špioni v akci) se Netflix rozhodl prodloužit spolupráci se známým tvůrcem, a to rovnou do takové míry… (více)

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám