Uplynulo skoro deset let od doby, kdy dobrodruh Rick O'Connell a nebojácná egyptoložka Evelyn bojovali o své životy s 3000 let starou mumií. Vzali se, usadili se v Londýně a mají osmiletého syna Alexe, který je kombinací vlastností svých rodičů, chytrý a zvídavý po mamince, silný a odvážný po tatínkovi. Prapodivný Evelynin sen přivede celou rodinu zpátky do Egypta, kde objeví vzácný zlatý náramek boha Anúbida. Svůj vzácný nález dopraví do svého domu v Londýně, ale záhy jsou přepadeni nevítanými hosty, kteří znají jeho zázračnou moc. V první chvíli náramek zachrání malý Alex, který si ho nasadí na ruku. Protože nejde sundat, stane se rukojmím těch, co neváhají znovu oživit mumii egyptského velekněze Imhotepa a riskovat zánik celé civilizace. Rick, Evelyn i její potrhlý bratr Jonathan se neprodleně vydávají na cestu za záchranou Alexe. (TV Nova)

Sammya

Největší srdcovka. Možná je to tím, že dvojku jsem viděla dřív než jedničku, ale tenhle film mám mnohem radši než ten první. Třetí ani neberu. Každopádně tenhle film vážně miluju, skvělý herci, výborné hlášky, pěkní chlapi a roztomilý synek. Děj mi přijde strhující a nenudí mě ani po 150x shlédnutí, hlášky mi přijdou vtipné, i když je znám nazpaměť. Evelyn je tu mnohem hezší než v prvním díle. To, že je tu všeho víc, je podle mě jedině plus, a baví mě opakující se motivy. Jak říkám, srdeční záležitost. Jediné mínus je ten příšerně počítačový král Škorpion. ()

necisty

Jednička byla určitě lepší, ale i tak jsem se bavil. Herci, vtip a zpracování super, jen tomu něco chybí, třeba silnější zápletka. ()

pakobylka

Jakoby mumií nebylo nikdy dost ... leč navzdory jejich přesile naši hrdinové nepropadají depresi: I v těch nejzapeklitějších situacích neztrácejí čas ani bojovného ducha, takže akce stíhá akci, mumie stíhá mumii ... a nakonec se milá zápletka těžce zaplétá do vlastních sítí, neboť jaksi nestačí digitálním orgiím, které sama nezodpovědně pustila ze řetězu v naivní víře, že jejich prostřednictvím hravě vyřeší všechny své problémy. Přesto na její hru můžete bez zábran přistoupit, aniž byste si zadali: Není nemístně namyšlená a neklade si vysoké cíle ... pokud se jí podaří udržet po celou stopáž vaši pozornost, myslím, že bude spokojená. ()

emo

O dosť slabšie ako prvá časť, ale stále dostatočne zábavné. Prvá polovica je na ****, druhá na **, takže priemer ***... ;-) ()

mortak

Sommers v sobě nezapře malého kluka, který chodí každý den způsobně okolo muzea a v nudných školních hodinách si představuje oživlé mumie, tajemné hrůzné rituály a sebe mezi tím vším. Jenže bohužel scenář dvojky vypadá, jako by ho psal malý chlapec, který je fascinován počítačovou grafikou. Z filmu totiž vypadly emoce, vše je sterilizované počítačem, a jde vlastně jen o pouťovou atrakci. Jenže já se chci bát o hrdiny, dýchat s nimi a to tady zoufale chybí. Ale jako CGI demáček to docela ujde. ()

Blackros

Vcelku koukatelný dobrodružný film. Rozhodně mohla dvojka dopadnout mnohem hůř, a vzhledem k mým nízkým nárokům na tento žánr mne ani nic nezklamalo...65% ()

Ice123

Druhý díl stále neztratil jiskru a nadále s úspěchem pokračuje v tipném duchu. Jen mi to tam trochu kazil ten kluk a ke konci mi bylo líto i Imhotepa... nevěděl jsem jesli 3 nebo 4* ale potom co jsem ohodnotil Krále Škorpiona 3* jednoznačně jsem se rozhodl pro 4* ()

WolfR

Výborné pokračovaní Mumie, ikdyž trochu slabší než první díl. Je tu opět vcelku dobrá zápletka ikdyž už méně originální než v prvním dílu. Ale pořád má film výbornou atmosféru a staré známé postavy z Mumie se opět vrátili a k tomu přibylo ještě pár dalších vedlejších postav. Výprava filmu je opět úžasná stejně jako herecké výkony a bombastické akční scény. Celý film se opět nenudíte, ovšem vizuální efekty jsou trochu slabší a té originality je tam trochu míň! 4 hvězdy. ()

KajusaK

Pro mě stejný úspěch jako 1díl. Mladý O´Connell byl také skvělý. Pěkné a některé momenty dost strašidelné. " Můj táta vám dá určitě přes hubu. Hmm tak to pochybuju " ()

animaxis

Tento díl se mi sice líbil,ale na jedničku prostě nemá.Tady mi vadila taková méně tajemná atmosféra,než u prvního dílu.Ale dobrodružství vás čeká a armáda krále Škorpiona neměla chybu!Ta mě tedy zaujala více,než král Škorpion samotný,ale asi proto,že mám rád egyptskou mytologii. ()

otík

Další vizuálně bombastická podívaná, které chybí už jen kouzlo jedničky. Ale stejně se Sommers zase vytáhl a udělal moc pěkné dobrodružství. Díky. ()

Apophis

Ačkoliv se mnou asi mnozí nebudou souhlasit, hodnotím tento film stejně, jako mumii 1. Oproti předchozímu filmu zde došlo k podstatnému snížení hororových prvků a to až do té míry, že bych film nazval spíše komedií. Celkový děj je rovněž odlehčen a vzniká tak ideální zábava pro chvíle, kdy jste naprosto vyčerpáni... Rozhodně si zde pěkně pohráli animátoři a postarali se tak o první plus filmu. Druhým jsou jednoznačně herecké výkony, na nichž film hodně stál. Brendan Fraser zde byl lepší, než v předchozím filmu, ale to bohužel (pro něj) platilo i pro ostatní herce, tedy si v pořadí příliš nepolepšil. Freddie Boath hrál na svůj věk rovněž dobře a svůj úkol ve filmu (přivédst mnohé k šílenství) zvládl dobře. Výkon Odeda Fehra byl rovněž bezchybný. The Rock si zde "zablbnul" také dobře. Patricia Velasquez zde měla, oproti předchozímu filmu, o hodně více prostoru a mnohdy byla k nakousnutí, a jindy zase až děsivě chladná. John Hannah zde měl lépe napsanou roli, než v Mumii a také toho patřičně využil. Výkon Rachel Weisz podle mého pařil k nejlepším z filmu a opět pozvedla mnoho scén. A mimoto jako princezna byla skutečně sexy... Přesto všechno nejlepší výkon filmu podal jednoznačně Arnold Vosloo, který zde předváděl opravdu VYNIKAJÍCÍ herecké kreace. On opravdu umí a je jen škoda, že se v jeho filmografii neobjevuje mnoho dobrých filmů. Proč svůj talent většinou zabíjí v Béčkových filmech je mi záhadou. Jinak opět musím pochválit maskéry za dobré navození atmosféry let minulých... Ve zkratce se tedy jedná o velice kvalitní film, který může nosit 5* s pýchou... ()

Nivenx

Já osobně mám Imhotepa rád a když se ještě přidá Král Škorpion je královská zábava, které vládne mistr Johnatan. Příběh je dobrý, režie stejně povedená jako u prvního dílu a herci jsou všichni zpět. Co víc si přát. Pro mě je druhý díl stejně akční a zábavný jako první a nevidím důvod, proč ho kritizovat. 75% ()

panMartin

Jaksi vyprchalo pomyslné kouzlo jedničky a zbyl jen hodně průměrný akční kousek. S prvním dílem se tenhle nemůže měřit ani omylem. Fraser s Weisz opět hrají na výbornou. Když se v závěru objevil The Rock jako Škorpion, nepochopil jsem, zda je to tak odfáknutý digitální efekt, nebo jim to uteklo z nějaké počítačové hry. Efekty jsou na svou dobu dobře propracované, ale ta délka. Chlapeček byl vyloženě otravný. Filmu ke konci silně dochází dech, přesto se to jakžtakž v pohodě dokoukat dá. ()

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo