Neo je, poté co se mu podařilo zastavit několik chobotniček pouze silou vůle, v hlubokém bezvědomí a odpočívá na lodi vedle dalšího záhadného pacienta, který jako jediný přežil nepovedený protiútok zionských lodí. Kapitán lodi muže podezírá ze zrady a nemůže se dočkat, až se probudí, aby ho mohl vyslechnout. Morpheus a Trinity si dělají starost o Nea. Jeho stav totiž mnohem více než bezvědomí připomíná stav člověka připojeného k Matrixu, přestože zjevně připojený není. Nedbají pochybovačných názorů kapitána a vydávají se do Matrixu, aby si nechali poradit od Vědmy, co se Neovi stalo. Ta jim prozradí, že chobotničky nevyřadil z boje náhodou. Jako vyvolený má obrovské schopnosti, které zatím dokáže plně ovládat, navíc není nijak omezen hranicemi mezi jednotlivými světy. Díky střetu s chobotničkami se nedopatřením dostal do pasti mezi skutečností a Matrixem. Posádka lodi mezitím objeví Niobe a její nepojízdnou loď, kterou uvede znovu do chodu. Velitel zionských obranných sil Lock o tom nemá žádné zprávy a považuje všechny tři lodě, které zůstali mimo Zion za ztracené... (TV Nova)

Xeelee

Naprosto strhující finále. Očekával jsem, že závěrečný souboj bude naprosto jedinečný a dechberoucí, ale tahle megalomanská bitka naprosto předčila všechna má očekávání. Neméně megalomanská bitva o Zion byla úplně z jiného soudku. Přeci jen se odehrávala v realitě a byla poněkud fyzičtějšího a drsnějšího rázu. Jeden z nejlepších válečných filmů, jaké jsem zatím viděl. ()

Ištván87

Tolik prachů utratit za 2 hodiny mluvení o ničem a spíše průměrnějších akčních scén, to chce opravdu umění. A taky nechápu, proč se ten film jmenuje Revolutions, když k žádné revoluci nedojde. ()

JASON_X

To samé, co jsem napsal o dvojce. Nebýt jedničky, tak úžasný film, po nepřekonatelné jedničce ovšem zklamání, navíc některé ty sionské scény a dialogy... No ale závěrečné rozuzlení bylo uspokojivé, popravdě jsem ho napoprvé ani pořádně nevstřebal, takže jsem si to pustil i podruhé, potřetí... no a naposledy už se mi to nezdálo tak špatné... ()

MáŠa

3 hvězdy jsou možná nespravedlivé, protože zpracování dobré, ale nějak mě zklamal celý ten příběh, sem čekal něco jiného. ()

becki_tu

Osobitost, myšlenkovitost, nápaditost a zábavnost. Tohle všechno se bohužel nějak vytratilo oproti geniální jedničce a skvělé dvojce. Zůstavají jen hrdinové, kteří se tady spíše zmítají v divných dialozích, uťápnutých proslovech a překombinovaném příběhu, který toho s prvním dílem má společného už jen málo a jenom zbytečně roztahuje dějovou linii. Matrix Reloaded se mi ještě líbil, ale tady jsem opravdu už na rozpacích a mé zklamání už jen mírní znovu dokonalé triky a bojové scény se Smithem. Škoda přeškoda. Takové zakončení si Matrix rozhodně nezasloužil. Asi chyba v Matrixu. ()

Beastmaster4

Akčnější a méně duchaplné než předchozí díly. Čekal jsem o něco víc a hlavně jsem čekal větší překvapení.....to se nekonalo a film skončil v podivném duchu, v kterém vyřčený mír mezi lidmi a roboty neměl velkou váhu. Dalo by se říct, že Revolutions měl na víc, ale postupně mu ubývalo dechu. ()

luka4615

Náhled do života lidí žijících v podzemí v důsledku vlády strojů ještě více umocnil již tak tísnivý dojem z celého filmu. A závěrečná bitva Nea s panem Smithem aspiruje na jednu z nejlepších a vizuálně vtahujících, což v kombinaci se závěrem snímku, jenž je "obepínán" drtivým poselstvím lidstvu činí z tohoto filmu dokonalý filmový zážitek, který neztrácí nic ze své atraktivity ani po čtrnácti letech. „You can't win. It's pointless to keep fighting. Why, Mr. Anderson? Why? Why do you persist?“ ()

Sawy

Nebudu se pokoušet spekulovat o tom, zda by se dal z Reloaded a Revolutions ukout jeden fungující, klidně tříhodinový film, protože oba filmy jsou na každý pád výborné. Ovšem Revolutions hodně trpí (a to i v kontextu domácího sledování po relativně krátkém čase, tak jak to muselo působil roku 2003 v kinech!) tím, že je tak těsně svázaná se svým předchůdcem a je potřeba do filmu doslova naskočit. Wachowští finišují svou trilogii s velkou parádou, vizuální opulencí i dravostí v akci i stylovém podání drtivé většiny scén, ovšem občas jsou natolik razantní, až jim ta jízda ve finální kapitole přeci jen trochu kodrcá. Matrixovská trilogie každopádně zasluhuje ve své komplexní podobě jednu velkou plnou palbu, trojce si za ten ne úplně hladce zvládnutý závan seriality ve filmovém díle každopádně dovolím jeden bodík ubrat. 85 % ()

Lucasion

"Everything that has a beginning has an end..." Matrix jde do finále. Na Sión se blíží stroje, Neo (Keanu Reeves) je uvězněný v Matrixu a je pouze na Morpheeovi (Laurence Fishburne), aby zachránil obě situace. Revolutions je jedna velká bitva. Akční začátek dá vzpomenout slavné scény se sloupy z jedničky. Pak přichází temnota, přesně jak předpověděla Vědma. Agent Smith (Hugo Weaving) ničí Matrix, tak jak ho známe a eliminuje většinu postav programů i lidí. Wachowski jsou poměrně nekompromisní a v závěru trilogie dávají všem postavám krutě zabrat. Jakmile se v půlce filmu prokopou stroje do města, tak díky parádní CGI se můžeme kochat akční orgií střel, nábojů a Sentinelů. Já asi moc nemám ani co Revolutions vyčítat. Soundtrack je parádní, akce taky. Postavy uzavírají svůj příběh a pečetí svůj osud. V rámci trilogie mi ale stejně přijde trojka nejslabší. Přes geniálně napsanou jedničku, přeakčněnou dvojku se dostáváme do grandiózní bitvy mezi lidmi a stroji. Finální střet Nea a Smitha je správně epický i když některé animace přijdou mi dnes již úsměvné. Déšť pak přidává na atmosféře finále. Závěr je asi přesně takový, jaký každý čekal. (88 %) ()

ScarPoul

Všetko čo má svoj začiatok, má svoj koniec. Takže je celkom pochopiteľné, že aj Matrix ako trilógia musí skončiť tretím dielom. Čo o ňom povedať? Čo o ňom napísať? Tie veci, ktoré boli v druhej časti naznačené, sú tu dokončené a nielen to. Dotiahnuté do epického finále. Veľa ľudí vyčíta pomalší rozbeh. Mne to nevadí. Tá miera dramatickosti a osudových hlášok musí dostať svoje miesto, veď koniec koncov na tom je postavený celý zmysel tohto veľdiela a potom... prichádza epické finále, ktoré robí s Nea Ježíša a novodobý mýtus. Bitky sú dychberúce, hudba obohatená o zlovestný chorál a celková myšlienka udržaná, bez toho, aby jej niektoré chyby podkopali nohy. Jediné čo môžem naozaj vytknúť je trocha nefunkčný koniec, ktorý do celkového konceptu a atmosféry nezapadá. Také to šťastie na koniec neberiem v takmer žiadnom filme a Matrix nie je výnimkou. Čím viacej o tomto filme rozmýšľam a čím častejšie sa k nemu vraciam, tým viacej si uvedomuje hĺbku a zmysel toho, čo nám tvorcovia chceli povedať. A aj napriek tomu, že trojka je skôr vyústením dvojky, kde obidve sú konceptuálne a zmyslovo niekde úplne inde ako prvá časť, je to sakra dobre natočené finále. No doubt about it. ()

Lacike

Treti diel Matrixu mi pripada najslabsi. Aj ked to ani nie je treti diel ale skôr druha polovica dvojky a je najlepsie si tieto dva diely pustit naraz. Hned na zaciatku sa dozvieme, ze to nastastie nie je Matrix na druhu, ale Neo skoncil v nejakom medzistupni medzi Matrixom a realnym svetom. Po dejovej stranke je uz trojka dost priamociara a vsetky linie z predoslych dielov sa pekne prepojuju v kompaktny celok. Blaboidnych pseudofilozofilkych poloprazdnych kecov nastastie ubudlo, ale po emocionalnej stranke to je najchladnejsi diel. Takze ked zomieraju hlavne postavy, tak to na mna zdaleka nazapôsobilo tak ako finale jednotky. Ale par scen v ktore vyvolaju emocie sa tu predsalen najde. Z akcnych scen tu su najvyraznejsie tri. Originalna prestrelka v beztiazi. Je kvalitna ale na prestrelku v jednotke nema. Medzitym niekolko mensich bitiek, ktore mi pripadali kvalitnejsie prevedene ako cokolvek v dvojke. Uz sa nehralo na velkolepost ale na preciznost. Vrcholom je megabitka o Zion so sentinelmi. Tentokrat na rozdiel od dvojky, ktora mala triky velmi premenlivej kvality, triky obstali a aj po rokoch tato bitka stale vyzera uchvatne a nezabudnutelne. Proste vrchol kinematografie. Konecne som sa dockal aj dostatocneho vyuzitia R-koveho ratingu. A tretou velkolepou akcnou scenou je finalny suboj Nea s agentom Smithom v Matrixe. Prevedenim dokonala scena, ale stylom ma to uz prilis nenadchlo. Take totalne absurdne poletovane hore dole jak z nejakeho azijskeho anime, ktorym som nikdy na chut neprisiel. Ale da sa to vydrzat a nejake cool zabery sa tam najdu. Najlepsie na trojke je, ze uspokojivo po dejovej stranke uzatvori celu trilogiu, co sa viacerym tretim dielom nepodarilo. Vdaka tomu sa jej daju odpustit nedostatky, ktore som spominal a aj ked jednotka stoji kvalitativne vysoko nad pokracovaniami, tak vsetky tri diely dokopy tvoria kompaktny celok. 7/10. edit. Pri repete celej série som si užíval najmä ten veľký dôraz na lásku medzi Neom a Trinity. V kľúčových scénach to nikdy nebolo iba o Neovi, ale práve o ich láske, ktorá im dodávala silu a Smith vo finále vzbudzoval skoro až ľútosť jak bojoval iba sám za seba a nič nechápal. Naviac prekvapivo tentoraz už aj v tomto diely na mňa fungovali emócie a už mi to nepripadalo tak chladné. Takže zvyšujem na 8/10 a za hlavnú slabinu považujem niektorú akciu. Úvodná beztiažová prestrelka nemala také gule ako v jednotke a finále, v ktorom poletovali digi panáci, mi svojím štýlom nesedí a až príliš mi pripomína všetky tie otravné Marvelovky. ()

maseer2

mezi druhým a třetím dílem je zhruba stejný rozdíl jako mezi prvním a druhým.. a to jak v soubojích, tak v obsahu.. přece jenom ve dvojce mezi sebou aspoň bojovali lidi, a dost dobře se na to koukalo, kdežto tady mezi sebou bojují víceméně hlavně stroje, a to už mě hold tak nebere.. a děj šel po celou dobu, co jsem sledoval tento film, tak nějak mimo mě.. už si vlastně ani pořádně nepamatuju, jak to skončilo.. zkrátka ještě větší zklamání než druhý díl, přesto ale zase ne takový propadák.. 3* ()

Caszidy

Romance! To je Matrix Revolutions! Klasický příběh tragické lásky v tomto případě zasazený do války mezi lidmi a stroji. Je škoda, že je Revolutions ve všeobecném povědomí tak podhodnocen, jelikož pro mne bratři Wachowští natočili výborný film o lásce na pozadí futuristického konfliktu o osud zbytku lidstva. Zapomeňte na Romea a Julii, jsou tu Neo a Trinity! ()

BoPo

Tak a je to tu. Záver niečoho, čo začalo ako kultová záležitosť a skončilo ako priemerný sci-fi akčný film. Mám pre Vás radu: "Dajte si radšej trikrát prvý Matrix, než pozerať celú trilógiu." ()

Wachowští se vrací k Matrixu?

Wachowští se vrací k Matrixu?

04.03.2014

Studio 20th Century Fox se brzy vrhne do natáčení třech pokračování Avatara a u Disneyho chystají první ze tří nových epizod Star Wars. Velké sci-fi filmy jsou zkrátka v kurzu a pozadu nechtějí… (více)