Halloween 3

Halloween III

Horor / Sci-Fi / Mysteriózní

USA, 1982, 98 min

• SOLOM.

Na rozdíl od většiny lidí co tento film viděli, jím nejsem zas až tak moc zhnusený. Určitě ne proto, že jej jeho tvůrci zasadili do kultovní Halloweenské série. Samozřejmě, že šlo o (nepříliš) chytrý reklamní tah, ale tvůrce původního Halloweenu John Carpenter se podílel na scénáři i toho filmu. Navíc jak sami prohlásili, šlo o pokus natočit několik filmů na motivy Halloweenu – v nichž by tento svátek hrál důležitou roli, nikoliv tolik opěvovaný Michael Myers. Jenže jejich nápad se rozhodně nesetkal s diváckou přízní a pochopením a tak od něj následně upustili. Takže jsem na tento film prostě pohlížel jako na kousek s halloweenskou tématikou, který neměl se slasherem nic společného. A musím říct, že až tak velké opovržení si rozhodně nezaslouží. Zas až tak špatný, tento film nebyl. Dá se v něm narazit na několik slušných scén i atmosférických momentů, krve je tu taky dost, gore nebylo taky hrozné. Jen ten příběh občas skřípal – zvláště pak v závěru filmu. Ani to mi však nezabránilo, abych se nedodíval až do samotného konce. Halloween jako svátek stejně neuznávám, neslavím a ani nikdy slavit nebudu – stejně jako nemám zrovna nadvakrát rád postavu Michaela Myerse, takže mi jeho absence vlastně ani nevadila. Stejně se tu objevil alespoň v televizním traileru na obrazovce. Malá reklama – taky reklama. Nápad s využitím Stonehengeských kamenů a smrtícími maskami byl sice dost přitažený za vlasy, ale to „roztavení“ ksichtu malého fakana, který mi pil krev, bylo velmi pěkně natočené. Navíc Tom Atkins podal celkem slušný výkon. Takže ve finále to sice vidím na podprůměrnou podívanou, ale vyložená katastrofa to tedy nebyla. 40%(4.11.2018)

• Radyo

A nedají si říct a nedají si říct. Jako by chtěli američtí producenti popřít prostý zákon logiky, že z jednoho sáčku čaje neuvaříš 2 nebo více šálků, snaží se snad u každého čtvrtého filmu, který získá jakýs takýs úspěch z nahozeného tématu vyvařit ještě několik pokračování. Ty ale většinou chutnají stejně jako několikátý hrnek čaje stále z jednoho sáčku. Bez chuti, bez zápachu, mdlé, nepodařené. A to jsem ještě použil hodně mírné výrazy. Halloween 3 je sice teprve třetí odvar, ale "chutná" asi jako desátý. Jinak řečeno, je to pěkný hnus. Další díly jsem si už raději nechal ujít - kromě H20.(14.8.2002)

• liquido26

Hlavním problémem tohoto filmu není to, že je v členěn do série Halloween, přestože s ní nemá tématicky nic společného, ani to, že tu není žádný Michael Myers, ale to, že se v tomhle filmu v podstatě vůbec nic nestane a docela dost nudí. Dubing byl otřesný. ty děti, co mluví jako dospělý, co se snaží mluvit jako děti, to bylo skoro až nechutný.(3.7.2009)

• Frajer42

Opravdu je to tak špatné, jak se zde píše. Bohužel, jsem se rozhodl, jakožto hororový fanda, zhlédnout celou halloweenskou sérii a tento díl byl tedy nutností. Zhlédnutí jsem samozřejmě dlouho předlouho odkládal a bylo proč. Nějak moc jsem děj nesledoval, protože mě absolutně neoslovil. Je to hrozná amatérská kokotina. Jde přibližně o to, že si jeden irský kokot a vynálezce založí slavnou továrnu na masky a do oběhu pošle nějakou tu upravenou masku. Maska se "aktivuje" hrozně otravnou reklamou. Hádejte kdy? Ano, na Halloween. V podstatě se nestane skoro nic. Jen to majiteli masky uškvaří hlavu a začnou z ní lézt brouci a hadi. Aby tedy divák hodinu nečekal na pointu, tak je tu pár vraždících androidů, kteří sem tam někomu utrhnou hlavu nebo tak něco. Prostě absolutní sračka. Pochválit bych si troufl maximálně celkem příjemnou hudbu.(20.1.2015)

• cariada

Tohle mělo být co? Větší debilita už je napadnout nemohla? Proč to má být jako 3 díl serie? Když tam o Michaelu není ani zmínka. Náký výrobce masek co ukradl kámen z Anglie a pomocí něho dělá masky a ty pak lidi zabíjí. Pomocí jakéhosi tv pořadu ,který má nezvykle vlezlou melodii. A tak dělá z lidí jakési roboty. Prostě kravina na entou.(4.10.2008)

• - V jedné scéně je z rádia slyšet hudbu z filmu Mlha (1980). (topesto)

• - Tekutina, ktorá tečie robotom z úst, je pomarančový džús. (sugy1)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 45. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)