Halloween 3

Halloween III

Horor / Sci-Fi / Mysteriózní

USA, 1982, 98 min

• Lucasion

Docela chápu, proč Carpenter ve stejném roce raději točí The Thing. Mohl bych překouknout fakt, že tohle pokračování je spíše spin-off než navazující pokračování, protože hádejte co - Nevyskytuje se tu Michael Myerse. Udělat Halloween bez Myerse je asi takové jako udělat Pátek třináctého bez Jasona... Moment, to jim vlastně prošlo. Tak stejný jako byste chtěli udělat Vetřelce bez slintajícího xenomorfa. Jednoduše - neuděláte. Leda tomu dát silnou atmosféru, horor, dobrý příběh a... A tohle vlastně nemá ani jedno z toho. Nejvíc béčkové snad dopadly napsané postavy. Doktor, který aby byl s dětmi, raději jede vyšetřovat záhadu do jiného státu? Dcera, které zemřel otec, tak místo aby truchlila, tak si na výlet vezme sexy prádlo a první co udělá je, že hupne s cizím chlapem do postele? Vážně, neumíte nic lepšího? Chlápci v kvádrech, co se chovají jako terminátoři a střeží továrnu na masky. Asi je toho víc než bych si připustil. Ikonického vraha vystřihnout můžete, ale ikonickou hudbu už ne. Narvat místo ní televizní reklamu, co hraje desetkrát, není adekvátní náhrada. Tohle bylo po dějový, charakterový a hudební stránce hrůza. Nerozumím tomuhle počinu. (10 %)(3.12.2018)

• mzss1

(0%) No to snad ne. Nechci tu působit jako ovce, nemyslel jsem si, že kvůli špatnému hodnocení dám odpad, ale nic jiného si to prostě tahle ultra sračka nezasloužila. Nehledě na to, že to má s Halloweenskou sérií společný jen název a hudbu. Takže když si odmyslíme smutnou skutečnost, že tu nemáme Myerse a ani žádnou spojitost okolo něj, tak i jako horor to působí nulově + veškeré filmové aspekty okolo toho. V mnoha scénách to působí až směšně. Efekty ? Hrůza a děs. Očarované vraždící androidi? xD Hlavně to bylo příšerně nudné a zhruba ½ filmu se skoro nic nedělo, jak to mělo pomalé tempo a ani hlavní herec za moc nestál. A k tomu ta debilní Halloweenská reklama co se zde snad 100x objevovala. Konec hlášení!(29.4.2019)

Je to úplne priemerný horor, ktorý je nepriamym pokračovaním kultových predchodcov. Má celkom zaujímavý príbeh o doktorovi, ktorý sa stane svedkom zvláštnej udalosti a tak sa rozhodne odcestovať na čas do mesta, v ktorom sídli spoločnosť vyrábajúca mimoriadne obľúbené detské masky, ale zistí, že jej majiteľ chce spôsobiť na Halloween veľkú katastrofu, ktorá by stála množstvo životov a tak tomu chce zabrániť. Spracovanie ale nie je moc dobré, celý dej je pojatý príliš nezaujímavo, ešte úvodná dvadsaťminútovka nie je najhoršia, ale príchodom do mesta dej upadne a viac sa rozbehne až v poslednej polhodine, ale najhoršie na tom je, že aj keď sa niečo deje, tak to pôsobí celé dosť hlúpo a naivne. Hlavným kladom filmu je bezpochyby atmosféra, ktorá je výborná, presne v štýle osemdesiatych rokov a hlavne kvôli nej sa dá na film bez problémov dopozerať až do konca. Krvavých scén je tu minimum a ani tie vôbec v ničom nezaujmú, takže tu nie je o čo stáť. Herecké obsadenie je len priemerné, poteší Tom Atkins v hlavnej úlohe, ale okrem neho už nikto výraznejšie nezaujme. Réžia sa dá pochváliť len za tú atmosféru, inak nič a technická stránka je aspoň priemerná. A poteší aj hudba typická pre túto sériu. Určite nebudem tento film kritizovať len za to, že tu nie je Michael Myers, na film sa pozerám ako na samostatný celok a môžem povedať, že tento film zachránila hlavne doba, v ktorej bol natočený. Keby bol natočený v akejkoľvek inej dobe, tak by to bol výrazne podpriemerný horor, ale práve tá všadeprítomná atmosféra osemdesiatych rokov ho udrží aspoň na slabšom priemere. Ale znovu si už tento film nepozriem. Objektívna kvalita filmu- 48%, film sa páči mne na 53%.(21.10.2011)

Jít do toho s nadšením, že uvidím pokračování dvou kultovních horrorových věcí, nejspíš bych Season of the Witch vytočeně odstřelil k jedný hvězdě. Vzhledem ke zdejšímu hodnocení ( 19% v březnu 2010 ) jsem čekal o poznání horší film. Jako horror s Halloweenským tématem je to dobré hlavně díky ucházející atmosféře, která mi dost připomínala první filmové Kukuřičné děti. Noční scény ( s hudbou místy jak vystřiženou z částí soundtracku ke Carpenterově THE THING ) byly docela strašidelný. Celkový dojem je mezi 2-3 hvězdičkama, ale když vidím těch napařenejch odpadů, přikloním se ke třem, i když si za to mizerný celkový hodnocení mohou tvůrci hlavně sami tím nepochopitelným a drzým názvem. [5.5/10 březen 2010](19.3.2010)

• jonyyy

Tento horor není taková katastrofa, aby si zasloužil 19%, jen, jak už tu píšou jiní, má tu smůlu, že se považuje za pokračování Halloweenu. Což jsem teda naprosto nechápal, až zajímavosti mi to vysvětlily. Postavy nejsou nijak sympatické, Tom Atkins se vůbec nehodil na roli doktora a celkově to je celkem tragéd, ale na druhou stranu ta melodie měla opět v sobě něco magického a děsivého. Takže jako celek 40%(6.10.2011)

• - Původním autorem scénáře byl Nigel Kneale, ale zažaloval produkci, aby odstranila jeho jméno poté, co viděl, jak bude film násilnický. (HellFire)

• - V tomto filme je možné vidieť na chvíľu aj legendárneho vraha série Halloween, Michaela Myersa. Objavuje sa však len na chvíľu a aj to len v televízií. (sugy1)

• - Po smrti Michaela v druhém díle bylo plánem Johna Carpentera natočil každý rok film stahující se k události, která se stane na Halloween. Poté, co tento díl neuspěl po finanční stránce, rozhodli se filmaři přivést Michaela zpět k životu. (HellFire)