Halloween 3

Halloween III

Horor / Sci-Fi / Mysteriózní

USA, 1982, 98 min

• Teya

Za tejden je Halloween, Halloween, Halloween... Tahle děsivá odrhovačka v podání jakéhosi dětského chorálu mi v hlavě straší ještě teď, a to jsem tenhle kousek viděla už pěkných pár let zpátky. Bohužel kromě té ujeté písničky z reklamy na masky, kterou cituju v úvodu a která se mi zaryla do paměti opravdu řádně, a pár (ne)chutných mordů nemá tahle slátanina co nabídnout. A že má ke všemu tu drzost honosit se názvem Halloween (navíc s pořadovým číslem III., ačkoli s Myersovskou sérií nijak nesouvisí), je skutečně výsměch, a to nejen Carpenterovu originálu.(5.1.2011)

• ScreamJay

Co tohle má u všech čertů být?? Nebo co to být mělo. Jedno z nejhorších pokračování všech dob, ne-li snad úplně nejhorší. Nejen že si nějaký svůj příběh zařadili pod jméno kultovné série, ale ještě ke všemu to vydávají za horor. Mě to spíš přijde jako reklama na masky s nějakým jakodějem kolem. Je to asi stejně napínavé jako zavázat si oči v domnění, že bude tam a vy se budete bát. Jenže se akorát tak zramplujete ze schodů a budete nadávat stejně jako po ztraceném čase u tohodle braku.(9.2.2004)

Hrubě podhodnocený díl, který zariskoval vyjetím z myersovských kolejí a místo slasheru nabídnul konspirační dušičkové mystérium. Je to celé hodně silný trip a jakýsi předchůdce meta-horroru, ve kterém se v tv promítá první díl HALLOWEEN a perverzní výrobce hraček Conal se snaží seškvařit mozky malých pišišvorů jako pomstu za znehodnocení tradic keltského mýtu. Masová manipulace pomocí výnikající halloweenské reklamy na masky připomene pozdější carpenterův opus THEY LIVE a kromě vynikající atmosféry si vychutnejte i jeden z nejlepších carpenterových soundtracků a vynikající kameru Deana Cundeyho. A nonstop vyhroceného Toma Atkinse. Jen to prosím neberte moc vážně.(3.11.2017)

Haha! Jasne, 22% (v době, kdy to píši) O 2 roky později, již 23%,hahaha!!! Další důkaz, ze čsfd je komunita lidí, kteří hodnotí, aniž by rozuměli. Film,který tu téměř nikdo nepochopil (a na světě taky ne) a očividně si nezjistil informace o tom, co tím Carpenter a spol.myslel. Naprosto originální námět a jako jediný!!! film ze série,který se opravdu zabývá samotným svátkem a ne jen tím (byť s geniální atmosférou), kdo na tento svátek pravidelně vraždí. Kapitolou samu pro sebe je mistrovská hudba, která překoná v klídku i to, co Carpenter složil pro 1 a 2. Cílem totiž bylo (vy chytrolíni), vytvořit povídkovou antologii, kterou ale téměř nikdo v té době nechtěl a neuměl ocenit. Což ale není chyba tvůrců, ale důsledek spotřebního/konzumního ´´vkusu´´ většinového diváka (příčí se mi jim tak říkat), ježto přímo chorobný (jak by to nazval velký HPL) stav, trvá vlastně dodnes. Já sám, jsem před 22 lety z tohoto dílu též nebyl zrovna odvařen, ale i tak mě zaujal natolik, že jsem si 15 let počkal, pak sehnal,koukl znova a zjistil, že tento film zraje jak kvalitní víno a který má naprosto geniální konec, u kterého si vždy řeknu, sakra!!! proč není pokračování, logicky se nesoucí v apocalyptickém duchu. Anebo v nepravděpodobném př.happyend. Na tenhle film by se mělo dnes navázat. Jenže už je pozdě, v době všech těch Válek Z, Walking Deadů apod. P.s.je mi vás všech líto. Tohle není odpad. Odpad je film/sračka. Toto je film, který jste téměř nikdo nepochopil a to je sakra! velký rozdíl. A ne, opravdu se stále domnívám,že Michael Myers (přesto že jsem velký fanda jeho sériového vraždění), není nutný pro H sérii. Jenže to, se už dnes nikdo znovu neodváží riskovat. Jedinou a dle mého,zásadní chybou bylo to, že autoři tento díl očíslovali. Pokud by totiž zůstal jen název Halloween:season of the witch, nebyl by problém. Ale jelikož tu máme film Halloween II (a dnes satanžel již 2x), tak každý logicky čeká, že film Halloween III, bude navazovat. Jenže ono prd. Tím pádem rozhořčení dokážu pochopit (já byl ve své době, též), ale odpad? Tak to dámy a pánové, ani náhodou. P.p.s. mé poděkování a uznalé kývnutí, směřuje tentokrát k Flipnicovi, který to vystihl NAPROSTO přesně! Ta 4.hvězda je za tu brilantní hudbu a její jednotlivé geniální motivy. Čus a běžte se raději koukat na Zombieho filmové onanie, které dokázaly téměř tuto značku zabít tak, jak by to nedokázal ani pan Myers. OST 30000% P.s. netuším ovšem, kde se všude (včetně wikipedie či imdb) vzala ta mysteriózní stopáž, když ten film má tak tak 90 min. :-/ Za 98 min. verzi bych totiž vraždil. Doslova. A když si vezmu rozpočet vs výdělek, tak se jedná o úspěch. Takže...smůla, nenávistníci.(17.9.2017)

• Žralok

Co to kurva bylo ?! Věděl jsem že tady není Michael. Ale nějak jsem doufal že zdejší hodnocení je ovlivněný právě absencí kultovního vraha z předchozích dvou dílů. Bohužel jsem se mýlil a je to nebetyčná blbost. Naštěstí další díly, opět s M Myersem jsou o třídu lepší. A to i pro mě nejslabší Halloween - Prokletí Michaela Myerse.(3.5.2013)

• - Jedním z důvodů proč tento film vznikl měla být údajně odmítavý postoj amerického filmového kritika Rexe Reeda k filmu Halloween 2 (1981). Tento publicista tvrdil, že pokud vznikne pokračování, odevzdá svůj novinářský průkaz. (Mr.Hudson)

• - Hlas operátorky, které se stále snaží dovolat Daniel Challis (Tom Atkins), patří Jamie Lee Curtis. (HellFire)

• - Tom Atkins (Daniel Challis) dostal počas natáčania tohto filmu pneumóniu. (8HitBoy)