Reklama

Reklama

Malý pitaval z velkého města

(seriál)
  • angličtina Minor Tales of Crime from a Major City
TV spot 7
Československo, (1982–1986), 14 h 8 min (Minutáž: 49–63 min)

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jaroslav Dietl

Hrají:

Jiří Krampol, Ladislav Frej st., Michal Pešek, Pavel Zedníček, Josef Abrhám, Svatopluk Skopal, Jan Faltýnek, Vlastimil Hašek, Vlastimil Zavřel (více)
(další profese)

Epizody(15)

Na televizní obrazovku se vrací detektivní seriál Malý pitaval z velkého města podle scénáře Jaroslava Dietla v režii Jaroslava Dudka se známými a populárními herci. Opět se budete moci setkávat s partou pražských kriminalistů, kteří pátrají po pachatelích drobných i těch nejzávažnějších zločinů. U některých případů jim jde vše s úsměvem, u jiných do smíchu není nikomu, ani těm nejotrlejším. Skvělé herecké obsazení zajistí příjemnou zábavu i po letech. Vedoucím kriminalistického týmu je náčelník Břetislav Kubát (Ladislav Frej) a jeho podřízenými Rudolf Pekař (Vlastimil Hašek), Libor Krejcárek (Jiří Krampol), Kamil Hamřík (Pavel Zedníček) a nejmladší vyšetřovatel Jiří Otradovec (Michal Pešek). (Česká televize)

(více)

Videa (13)

TV spot 7

Recenze (301)

J.Connor 

všechny recenze uživatele

Seriál jsem považoval za nehoráznou pitschovinu, ale pak jsem se nachomejtl k pár dílům (zloděj ze staré školy Hrušínský - herecký koncert jako má ve zvyku, feťáci Preiss a Čepek - ultimátní nářez a pak jsem viděl Töpfera, jak s dvěma dalšími hrají Turky co mj. choděj za kurvama do Jalty a ty je jako správný estébačky udaj). Ten seriál má svoje nepopiratelný retro/amatérský kouzlo a asi si ho začnu dávat pravidelně. Je to srágora, ale není zdaleka tak tendenční jak by být mohla a pracuje s reáliema tý doby, které není špatné si občas připomenout, zvlášť když pro Vás znamenají dětství. Resumé : Podprůměrná krimi, u které se budete královsky bavit nebo ji zhnuseně vypnete, záleží zkrátka na věku, přístupu a zkušenostech. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Malý - neveľký, nepatrný, drobný. Pitaval - zbierka pozoruhodných kriminálnych prípadov. Veľké mesto - Praha. Verejná bezpečnosť (VB) vždy zvíťazí! Republiku si rozkrádať, ani rozvracať, nenecháme. Máme na to páky. Mimo iné aj partiu z pražskej kriminálky. Poradie a názvy jednotlivých dielov tohoto socialistického, kriminálneho seriálu boli takéto: 1. Aranžér, 2. Milenec, 3. Benjamínci, 4. Včelař, 5. Cyklista, 6. Jupiter, 7. Vedoucí partiové prodejny, 8. Muž s punčochou, 9. Kuchařinka, 10. Majitel autoservisu, 11. Autorka detektivních povídek, 12. Exoti, 13. Kasař, 14. Narkomani, 15. Valutová příhoda. ** ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Největším záporem tohoto ryze českého - prepáčte, československého - krimiseriálu je jeho dobová aktuálnost. Ta totiž způsobuje, že řada případů vyšetřovaných pražskou kriminálkou nutně musí u současného diváka, "masírovaného" pohlednými a vždy elegantně oděnými sí es áj či jinými specialisty, budit úsměv. Nicméně, i přes k tomu ještě přidanou lehce stranickopoliticky výchovnou příchuť, nelze Malého Pitvala (neupsal jsem se, jen se snažím být vtipný, hahaha) hanět. Například postava Vlastimila Haška měla místy ten správný šmrnc starého policajta a táty od rodiny, stejně jako Jiří Krampol dobře hrál toho svého občas nemístně namachrovaného frajera. Stejně tak vedlejší role, lépe řečeno jednotliví "ti zlí" mají mezi sebou velmi povedené postavičky, vzpomeňme například zkušeného chemika Viktora Preisse. Jednoznačně nejlepší výkon ale předvedl v poslední epizodě Rudolf Hrušínský. Jeho kasař ze staré školy je úžasnou ukázkou člověka žijícího v časech dávno minulých, do těch "dnešních" se nehodícího - kus herectví, který byste čekali možná od Hříšných Lidí Města Pražského, ale ne od době poplatného "vé bé" seriálu československé televize. Závěrem tedy asi tolik - ideologicky ani zdaleka nepohorší tolik jako Major Zeman, po umělecké stránce nenadchne jako například legendární Sequensovy příběhy z dob galérky nebo klasické filmy jako Na Kolejích Čeká Vrah, prostě je to obyčejná česká detektivka, a je rozhodně lepší než o nějaký ten rok mladší Případ pro Zvláštní Skupinu:P 60%. ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Líbí se mi, co je tu kolem znalců (viz pshimi). Všechno za komančů = lež a nic jiného. Tenhle seriál se snad nejvíc blíží reálnému vyšetřování a metodám, které se při něm používaly a používají. Jestli z dramatického hlediska pro některé více naivní ztrácí seriál na atraktivitě, tak aspoň nekecá a o věcech, které zobrazuje, něco ví (vynikne zvláště v porovnání s ptákovinami německé a americké produkce). A že se vyšetřují vykradené kasy v obchodech atd? Co myslíte, že tvoří většinu policejní práce? Ten, kdo si stěžuje, že je to banální, tak až mu v tramvaji partička nenechavců ukradne peněženku s výplatou, a on to půjde nahlásit, tak by bylo zadostiučiněním, kdyby mu policajt řekl "to je ale banální". Garantuju, že mu to v tu chvíli banální připadat nebude. Byl bych skutečně rád, kdyby se tu podobné věci neřešily skrze ideologii v současnosti převládající. A vůbec, některé komentáře jsou tak nekonečně pitomé, že dám klidně 5*. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Tohle není zábavné retro, tohle je normalizační narůžovo natřený skanzen s výtěžkem části vstupného určeného na podporu dobové propagandy... (marně tu třeba v rámci objektivní vyváženosti hledám mezi soudruhy příslušníky jedinou alespoň trochu zápornou postavu či alespoň nalomený charakter případně díly, jak ,,hodní" příslušníci několikrát denně perlustrovali dlouhovlasé či jak je v noci zavezli z koncertu někam do polí za město a nechali je odtud jít několik hodin pěšky...jak jsem to sám zažil...o bití, rozhánění rockových a folkových koncertů jakož i protirežimních demonstrací nemluvě...) Absolutní stagnace, umělecká i společenská... ()

Galerie (419)

Zajímavosti (91)

  • V epizodě Benjamínci (1982) volá na VB žena a hlásí, že nemůže uspat dítě, protože někdo střílí v pískovně ze samopalu. Volá herečka Ljuba Krbová. Stejná žena volá v epizodě Cyklista (1982) Jiřímu Krampolovi (Krejcárkovi), tam už ale jako jeho manželka. (snikrs)
  • Vyšetřovatelé používají magnetofon ZK 140T z roku 1972, čtyřstopý monofonní kotoučový magnetofon. Vyráběný byl v licenci německého Grundigu polskou firmou Unitra ZRK. (sator)

Reklama

Reklama