Novela „Black Beauty“ od Anny Sewell patří již od prvního vydání knihy v roce 1877 celosvětově mezi nejoblíbenější příběhy se zvířecí tématikou. Příběh je vyprávěn hlavní postavou, jedinečným černým hřebcem s bílou "hvězdou" na čele, kterého životní pouť zavede z idylické vesnické krajiny, plné potěšení, do ulic Londýna, dlážděných kočičími hlavami. Verze režisérky a autorky scénáře Caroline Thompson (Tajemná zahrada) patří bezesporu mezi nejvydařenější. Jistě si oblíbíte vzdorovitou kobylku Ginger, škodolibého poníka Merrylegse i galantního hřebce jménem Beauty, jehož velkorysé srdce mu pomáhá vycházet s ošetřovateli, ať jde o ty laskavé, jakým je bezesporu kočí Jerry Barker (David Thewlis), i ty hrubší, počínaje farmářem Greyem (Sean Bean) nebo mladým čeledínem Joe Greenem (Andrew Knott). (Magic Box)

goniss

No coment. Od začátku zrhuba do 3/4 filmu jsme si říkala, ano, velice věrohodné scény s koňmi, ano, pořá existují lidé s čistou duší a pochopením pro koně, ano, ted se stane to a ono.. Od 3/4 do konce jsme se sama ocitla ve filmu, který mě konečně vtáhl dovnitř, kdy jsem (a nestydím se za to!!!!!!) nejednou uronila slz, a kdy jsem byla pevně rozhodnutá, že takhle mocný příběh o 'šťastném jedinci' je natolik emotivně mocný, že se mu lecjaký trapný romantický film s lidma nevyrovná. Kdybych měla říct, jestli je tenhle film lepší, než kterýkoliv jiný doják podle světového žebříčku klidně i na prvním místě, řeknu že BLACK BEAUTY je tisickrát lepší !!!!!!! ()

inachisio

Výborný film, který mě dokázal perfektně chytit za srdíčko, takže se některé scény neobešly bez slz. Pohled na svět koňskýma očima mi připadal dokonalý a spousta majitelů těchto elegantních tvorů se může leccos přiučit a lépe jim naslouchat. Poutavý, milý a krásný film mě dojal, rozveselil, nenudil a připomněl mi, že zvířata jsou mnohdy chytřejší než lidé. ()

bono22vox

O tomto filmu jsem slyšel teprve dnes, poprvé ho shledl a musím uznat velké kvality filmu, především skvěle vyprávění a to z pohledu koně... Film na krásné 4 hvězdy, díky hudbě ale jednu ještě přidávám... Spielberg se měl učit pro svého Válečného koně právě zde... ()

awelone

Krásný dojemný příběh koně, který ukazuje jaký dopad na něj má "svět lidi" v kontrastu se svobodou koně ve volné přírodě. V podobném smyslu je i film Válečný kůň, ten je přeci jen mě o něco lepší. ()

danielwanderer

Sviatočné ráno, nechcem budiť rodinu rachotom z PC, tak si spravím raňajky a zapnem telku, že bude nejaký shit, o ktorom napíšem. Pozerám, Čierny krásavec a tak nejak mi došlo, že to bude o koňoch, ktorých práve najväčší fanúšik niesom, ale som celkom prekvapený. Už v prvom rade tým, že celý dej sledujeme v pohľadu práve koňa ako hlavného hrdinu. Sledujeme jeho život, to ako žil stále inde a stále inak. Cítil skoro ako človek, skoro preto, lebo cítil silnejšie ako človek. Škoda toho, že úplne všetko čo sa malo stať sa stalo a tak nách nečakalo žiadne prekvapenie (vlastne jedno áno) a ešte happy end, achh jo... No nemôžem hodnotiť nijako zvlášť záporne. ()

topi80

Smutný příběh jednoho koně. Z filmařského hlediska jde o klasickou fabriku na slzy a dojetí. A i když je od první chvíle jasné, že jde o přesně takto vykalkulovaný záměr, přesto film funguje. ()

Rastabilly

Perfektní příklad filmu ukazujícího jak důležitou roli hraje hudba. Pracuje se s neskutečně silným emočním lazením a tomu odpovídají i podkresy každé scény, které jsou přesné a použity s největší citlivostí. Povětšinou tklivé Elfmanovy melodie se táhnou napříč celým filmem. Hlavní "Theme" se často opakuje v různých variacích. Nevadí, že jich je tolik, až to uslyšíte, budete chtít víc. Jinak pěkně odvyprávěný životní příběh koně, se kterým si osud šeredně pohrál. ()

Bigfuckman

Překrásný film o koních, který nadchne a potěší nejen ortodoxní milovníky a milovnice koní, ale i člověku co jaktěživ neviděl vidle má film co nabídnout a sdělit. Zvolit vyprávění z pohledu hřebce Black Beauty bylo šťastný rozhodnutím. Hudbu zkomponovalo duo Danny Elfman a Steve Bartak což film pozdvihlo ještě výše. ()

han.ci

Tento film jsem kdysi dávno viděla jako malá a dostala jsem chuť se na něj znova podívat. Je to dojemné a krásné, mohlo by být takových zvířecích filmů více. ()

Tominni

Život jednoho krásného černého hřebce, vyprávěný samotným Krasavcem. Celkem milý, i když častěji smutný film, kde jsou chvíle, kdy si Krasavec života užívá a kdy to za moc nestojí. Život nemusí být vždy jednoduchý.....Silnější tři *. ()

Pavlin

Nevěřil bych,že je možné natočit tak pěkný film z pohledu koně a ještě,že ho lidský hlas mluví.Přitom je to i na zamyšlení a vůbec ne méněcenné.Naopak film se velmi vydařil.Dojemný a krásný příběh pro každého,kdo má citlivou duši. ()

Detektiv-2

Užásný děj! je to skvělý film o životě jednoho krásného koně. Který to neměl lehké. Dokážeto i dojmout. Je to opravdu skvělý film a proto dávám plný počet hvězd! ()

honzic

Rozhodně dojemný film, kde však nejlepší herci jsou koně, lidé tam na mne působí spíše jako figurky. Je to škoda, neb jinak je uceleně i příběhově kvalitně natočen. Kdyby i lidé byli lépe poznatelní a srostlí s příběhem, byl by film ještě dojemnější a citlivější. Hodnocení: 75 % ()

Rediik

Vzpomínám si, že kazeta s Krasavcem Beautym byla snad "nejojetější" ze všech, které jsem kdy jako malá dostala. A vůbec se tomu nedivím, už jako malá jsem měla strašně ráda koně (což mě drží dodnes), takže se nebylo čemu divit, že jsem na Beautyho koukala skoro neustále. Už je to možná i pár let, co jsem film viděla naposledy, ale mám ho ve své paměti tak vyrytý, že si pamatuju snad vše. Jaký osud si lidé připravili pro krasavce Beautyho? Nelehký, určitě to nebyla procházka růžovou zahradou. Nádherné prostředí a hudba. Jednoznačně jeden z nejoblíbenějších filmů s koňmi:)) ()

route60

Krasavec Beauty má krásný příběh o vztahu člověka ke koním a hlavně hudbu Dannyho Elfmana kterou jen tak nezapomenete, film je natočen podle výborné knihy Anny Sewellove a nezůstal knize nic dlužen. ()

KacHnAop

Film, který se díky chudosti nedělního vysílání stal neočekavatelnou a velice přínosnou složkou mého dnešního odpoledne. Nádherný příběh zvířete, tak elegantního jako je kůň neurazí žádného televizního diváka jakékoliv generace. Prostřednictvím příjemného Beatyho výprávění poznáváme, jak život na venkově může být krásný, ale i jako každému z nás přinese občas složité a lehce nerešitelné situace, a to i v případě našich čtyřnohých kamarádů. Celý film podtrhuje nezapomenutelné a jímávé zakončení. ()

Paserak

Tenhle film nebyl o ničem jiném než o tom, prožít si krádné i smutné emoce. Takové emoce co si už mezi lidmi neumíme dát. Ty emoce kdy nás rozesmutní přejetý ježek na silnici, ale nehneme brvou nad mrzákem. Prostě o emocích, které už umíme dát jen zvířatům. pokud hcete znovu poznat pocit kdy chcete spasit svět tak je tnhle film pro vás.... A to nejsem koňofil! A navíc..Danny Elfman, přátelé! ()