poster

Emma (TV film)

 • Velká Británie

  Emma

Romantický / Komedie

Velká Británie, 1996, 107 min

Předloha:

Jane Austen (kniha)

Scénář:

Andrew Davies

Kamera:

Remi Adefarasin

Kostýmy:

Jenny Beavan
(další profese)
 • VenDulin85
  ***

  Celý příběh je založený na tom, že i když Emma dělá nepochopitelné věci s dohazováním, tak působí sympaticky. Kate Beckinsale (já ji asi fakt normálně nemusím...) působí tak, že by si na konci nezasloužila pana Knightleyho, ale toho faráře! Takže prozatím vede minisérie Slečna Emma z roku 2009 a pak ta s Gwyneth Paltrow. Jediný zřejmý klad tohoto snímku je konečně zajímavě provedená postava Jane Fairfaxové.(13.8.2017)

 • baterka.27
  ***

  Není to špatné, ale neuchvátilo mě to. Pan Knightley mi přišel trochu starý a navíc pěkný bručoun. Moc jsem nevěřila v náklonnost mezi ním a Emmou, zkrátka nedostatek přitažlivosti mezi hlavními hrdiny. Tvůrci se rozhodli konec příběhu bůhvíproč trochu upravit, ale nevadilo mi to tolik, jako ta věc s kohouty. Jaký skrytý smysl se skrýval v závěrečném loupežném útoku na kohouty, to bych si ráda nechala od někoho objasnit.(15.2.2012)

 • made1
  ***

  Film samotný není nijak zlý, až na samotný konec - žně, ale problém nastává v uvěřitelnosti zamilovanosti jedné postavy. Opravdu jsem uvěřila, že pan Knightley miluje Emmu, ale jí jsem nevěřila nic od začátku až do konce. Na ženu ve svém postavení hrubá a zamilovanost jakoby jen předstírala. Srovnáním s verzí s G. Paltrow ze stejného roku je to v podstatě hrůza, ale jen kvůli hlavní představitelce.(12.9.2009)

 • vesper001
  *

  Jak mrcha ke štěstí přišla. Zatím nejhorší adaptace Jane Austen, jakou jsem viděla. Počet sympatických postav nulový, v opačné kategorii hraje bezkonkurenční prim šeredná Emma, těsně následována retardovanou Harriet, a hezké třetí místo obhájil hlavní milovník, línající paznecht Knightley. Pak je tu ještě hejsek na zdánlivě volné noze jménem Churchill se slizkým úsměvem a hejno obstarožních slepic. Stopáž sice odpovídá normálnímu filmu, ale v tomto případě je přesně o 107 minut přepálená. Brrr!(15.6.2015)

 • arkie
  ***

  Emma v podání Kate Beckinsale je mnohem stravitelnější než sobecká husička Gwyneth Paltrowové a mám slabost pro Samanthu Morton. Je to věrná adaptace knižní předlohy, ale s tou společnou párty mezi žebráky a šlechtou scenárista trochu přestřelil (Jane Austenová už chudák protestovat nemůže). Film nepřekračuje meze průměrné televizní zábavy - škoda. Ale dá se vidět, pokud jste fandové krátkých živůtků a lokýnek pod čepečky.(29.3.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace