James J. Braddock, přezdívaný Cinderella Man, se v polovině třicátých let stal idolem miliónu prostých Američanů. Má tři děti a nadevše miluje svou manželku Mae. V kariéře má slušně našlápnuto, ale tak jako ostatním ani jemu se nevyhne hospodářská krize ve 30. letech 20. století. Nepřízeň osudu ani obnovená zranění mu nezabrání v tom, aby šel za svým cílem. Rozhodne se vrátit do ringu. Nikdo nevěří, že by mohl mít šanci uspět, ale podceňovaný boxer začne vyhrávat jeden zápas za druhým. Z obyčejného člověka, který měl problém si najít práci, se najednou stane neporazitelný hrdina a zároveň symbol nadějí a snů lidí sužovaných hospodářskou krizí. Jeho strmý vzestup nakonec vyvrcholí soubojem se světovým šampiónem těžké váhy Maxem Baerem, který během zápasu v ringu usmrtil dva své protivníky. (TV Nova)

KirstenN

Krásný film, o kterém jsem přemýšlela další den po zhlédnutí. Russel Crowe, který je mým oblíbencem už od Gladiátora, zde podal spolu s Renée Zellweger skvělý herecký výkon. Silný příběh podle skutečné události. Co víc si přát? ()

Nightswimmer

Zaujimovy film s vybornym Croweom, ktory ako chudobny boxer s troma hladujucimi detmi na krku postavi na nohy celu americku chudobu trpiacu krutymi dosledkami ekonomickej krizy. Citelne velka frustracia a boxer, ktory proti nej bojuje holymi rukami, aby ludom poskytol aspon aspirin na bolest hlavy, kedze organizmus vyliecit nedokaze. Jednoduchy a ludsky pribeh, nacrt sklucujucej situacie USA 30. rokov a skvely Crowe - to je Cinderella Man - WORKING-CLASS Hero pre ludi zufalych zoci-voci hladu a strachu o hole zivobytie. Ich nadeje upierajuce sa k bojovnikovi v ringu prepukaju do zimomriavkoveho a frenetickeho burcovania, ktore razne zasiahne kazdeho, kto podobnu silu niekedy aspon okrajovo pocitil na vlastnej kozi ()

Izz

Chápu diváky,které Howardova ždímačka nenadchla a zklamala.Rozumím všem jejich výtkám o klišovitosti,přepjatosti emocí,jednoznačnosti a jasnému směřování všeho.Ale i podobná oscarová vějička,pokud se natočí skutečně dobře,může lámat srdce.A Těžká váha to umí.Pasuje tu naprosto vše,od stoprocentně oddaných herců (Russell,Renée,Paul,všichni skvostní) přes skvěle nasnímané a vyhrocené zápasy až po emoce,které jsou možná patetické,ale fungují stoprocentně.Sežerte si mě,ale tohle je nejlepší boxerský film všech dob.A taky první,který na mě skutečně zafungoval.Což se rozhodně počítá. ()

godspeed

Nejsilnější moment filmu se odehrál zhruba v jeho půlce, kdy se dospělý, hrdý a silný chlap musel odhodlat k žebrání u známých, aby uživil rodinu a vrátili se mu děti. Obrovský respekt. Zbytek děje, a zejména scény v ringu, chladný a průměrně natočený. ()

karlee

Docela dobrý film, nebýt přemrštěné délky, dám i o hvězdu víc. Negativa jsou zřejmá: černobílé postavy, předvídatelný děj, první půlhodina by chtěla prostříhat.. Naopak se mi dost líbily scény z ringu, i když mi tento sport přijde trochu ujetý. ()

Leksland

Tak tenhle kousek mi utíkal opravdu hodně dlouho... Nejprve jsem nějak nenašel odvahu se do něj pustit a když byla odvaha přišel Warrior a nechával jsem tedy prostor až Warrior odezní, jelikož by to byl prostě nerovnoměrný souboj. Ale i zde opravdu člověk smeká a je to opravdu povedený kousek. A mají zde místo i naše milované ženy kde prostě je jasné, že bez žen to prostě nejde ani tomu největšímu ranaři na světě! ()

Dave9794

Jako milovník filmů, pojednávajících o sportu a především o boxu, bylo toto dílo pro mne jedno z několika málo skvělých filmů tohoto žánru, které jsem měl možnost vidět. Rozhodně jde o špičku mezi boxerskými filmy. Těžká váha pojednává o těžké době, která postihla Ameriku během hospodářské krize. James J, Braddock měl za sebou docela úspěšnou kariéru boxera, kterému v posledních dnech štěstěna moc nepřála. Byla mu sebrána licence, kvůli špatnému výkonu, který v této době podával. Jelikož měl manželku a tři děti, potřeboval nějak zabezpečit rodinu, když už nemohl vydělávat zápasy. Sháněl práci, kde to jen šlo. Ale štěstí se na ně neusmálo ani mimo ring a na jídlo pomalu nebylo, dluhy narůstaly..v tom se z nenadání objevila jiskřička naděje v podobě sjednaného zápasu, který měl být jeho posledním. James však všem dokázal, že ještě nenastal čas ho úplně odepsat. Doslova stanul z mrtvých a poslední zápas to rozhodně nebyl. Začal na sobě trénovat. Postupně se dostal z dluhů a stal se vzorem všech chudých Američanů. Dopracoval se až o boj o titul v těžké váze proti nelítostnému Maxi Baerovi...Takové filmy ve mě vždy dokáží vyvolat úžasné pocity. Jsem trochu sentimentální typ. A Ron Howard v podobě Jamese J. Braddocka mě prostě dostal. /chvatný herecký výkon. Vše šlapalo, jak mělo. Dokonce si tvrdím říct, že to byl nejlepší box, který jsem měl možnost ve filmu spatřit. Skvělý film! ()

dydl1

Jako má feťák výraz blaženosti,když si píchne dávku,tak podobám se jemu,po shlédnutí skvělého filmu.A zde jsem ten výraz určitě měl.S čistým svědomím můžu říct,že zatím nejlepší film s boxérskou tématikou.Rocky tomu nesahá ani po kolena. ()

syphoon

Utírám slzy, smrkám a emotivně naladěný píši tento komentář. Nevím proč, ale poslední dobou se to stalo u sportovních snímků celkem pravidlo. O pěti hvězdách se nemá ani cenu bavit. Celý film si zaslouži absolutorium! Skvělý Crow, hudba, režie, kostýmy........ No, filmová lahůdka! 86% je na místě! (4.12.2013) ()

Fullty

Jako velký fanda Rockyho řikám že tenhle film je ještě někde dál, příběh jsem s otevřenou pusou a i když bylo předpokládatelné jaký bude konec, já stejně nebyl jistý jak to dopadne. ()

MindTuber

Navzdory skutečnosti, že nemám box jako sport příliš v lásce, tak filmy o boxování mně oslovují. Těžká váha (hloupý překlad vzhledem k originálu) s Russellem Crowem (...a všude se rve.) je toho zářným příkladem. Ron Howard natočil slušný film o jedné boxerské legendě, jejíž příběh je zajímavý z hned několika pohledů. Bohužel z mé strany trpí film pomalejším rozjezdem, který je nicméně nutný, protože vysvětluje a buduje motivaci hlavní postavy. Tím pádem se v první polovině dočkáme méně boxování a více srdcervoucích situací vznikajících z těžkosti bytí v dobách hospodářské krize, stejně jako i odvážných činů souvisejících s lidskou hrdostí. Závěr a Braddockův comeback je pak spíše oslavou toho, jak může člověk tyto nelehké časy přečkat a dokázat, že je možné i nemožné. Celkem fajn životopisné drama za silnější trojku. ()

hazdrova

Keď vo vás každá rana, ktorú Russell utrpí, vyvolá pocit skľúčenosti, je to dobre natočená dráma. Športové príbehy však nie sú moja šálka kávy, a teda ma príbeh moc nezaujal. 3,1 * ()

unrocker

Vynikající, skvostné dílo, člověk se v průbehu filmu dostává do ringu s Crowem, je to vynikající snímek... člověk musí plakat a klenět se takové životní síle, ktreou BRADDOCK musel mít.. Skvělé bezchybné.... ()

charcoal

Kdyby to Howard občas nepřehnal a držel v mimoringových scénách drnkání na city v únosné míře, bylo by to za pět, neboť právě skvěle natočený box i s opravdovým stylem jak se "rohovalo" ve třicátých letech nemá chybu. Max Baer je ukázán jako zvíře - skutečnost byla trošku jiná - ale alepoň bylo o co se prát. ()

hackstolle

I ja v tomto snimku spatruji nejlepsi boxersky film, ktery jsem kdy videl. Krasne a az nepredstavitelne verne je vykreslena doba, tedy konec dvacatych a zacatek tricatych let, kdy svet svira hospodarska krize. Reziseri moc dobre vedi, proc si do filmu obsazuji tohoto puvodem ostrovana s nezapomenutelnym a neptehlednutelnym charismatem, skromnou, avsak dokonalou dikci sobe vlastni. I Renée, ktere jsem dlouhou dobu nejak neprisel na chut, me velice mile prekvapila. Tento film si po pravu zaslouzi 90%+. Vrele doporucuji. ()

ratpile

To sem si zase jednou zafandil :-) Upřímně, nemám až tak v lásce příliš uhlazenou až sterilní režii Rona Howarda, ale zde v některých scénách skutečně zabodoval (žebrající Crowe) a ty boxerské, z ringu, ty natočil naprosto brilantně, co se týče boxu, lépe nasnímané zápasy jsem snad ještě neviděl. Crowe je jako pure dobrák opět přesvědčivej a člověk mu nemůže ani nefandit, je to prostě pan herec, kterej ty emoce umí vydolovat. Giamatti a překvapivě i mě jinde nesympatická Zellweger nepřihrávají vůbec špatně. První a finální zápas byl podán skutečně špičkově, pár scén mimo ring mělo také slušný emocionální náboj, k plnému hodnoceni mi bohužel brání ta typická Howardova jasně čitelná sterilní režie jedoucí pořád ve stejných kolejích, ano, daří se mu vykouzlit emocionálně silné momenty, ale v dalších má zase člověk pocit silného rutinérství a šablonovitosti pana řemeslníka. Cinderella Man je přesto krásně pohádkové sportovní drama se SKVĚLÝM Crowem a neskutečně nasnímanými zápasy v ringu, nehaprovat forma od rutiny po dokonalost a naopak, hodnocení by bylo absolutní. ()

Le artist nova

Film z prostředí světové krize. Mladý boxer Braddock (RUSSELL CROWE) motivován bídou ve které musí žít jeho rodina a ve vypůjčených botech a trenýrkách vyhrává zápasy nad světovou špičkou těžké váhy. Skvělý scénář psaný životem doplnují vkusné dialogy a herecké výkony ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Oscary plné překvapení