James J. Braddock, přezdívaný Cinderella Man, se v polovině třicátých let stal idolem miliónu prostých Američanů. Má tři děti a nadevše miluje svou manželku Mae. V kariéře má slušně našlápnuto, ale tak jako ostatním ani jemu se nevyhne hospodářská krize ve 30. letech 20. století. Nepřízeň osudu ani obnovená zranění mu nezabrání v tom, aby šel za svým cílem. Rozhodne se vrátit do ringu. Nikdo nevěří, že by mohl mít šanci uspět, ale podceňovaný boxer začne vyhrávat jeden zápas za druhým. Z obyčejného člověka, který měl problém si najít práci, se najednou stane neporazitelný hrdina a zároveň symbol nadějí a snů lidí sužovaných hospodářskou krizí. Jeho strmý vzestup nakonec vyvrcholí soubojem se světovým šampiónem těžké váhy Maxem Baerem, který během zápasu v ringu usmrtil dva své protivníky. (TV Nova)

fructic

Vynikající práce, velký dík režisérovi, Russellu Croweovi a Paulu Giamattimu. Jméno boxera Jamese J. Braddocka si budu pamatovat asi hodně dlouho, jelikož mě tvůrci filmu navodili takový pocit reality, že tato osobnost do mě vstoupila jako nějaká živá legenda. Při jeho vystoupeních v ringu se mi zatajoval dech. Běhal mi mráz po zádech. Chvílemi jsem měl touhu podpořit jeho jméno skandováním a čekal jsem, co přijde v další vteřině. Za tento neopakovatelný zážitek ještě jednou děkuji. ()

megajalec

Áno, citové vydieranie, áno, rozprávka pre dospelých, ale napriek tomu - bol som akoby tretím boxerom v ringu, štvrtým dieťaťom, druhou ženou...Všetko som prežíval s Braddockom a veľmi intenzívne. Vrcholom bol posledný zápas, ktorý som už boxoval :) ()

a0001

Skutočná hra na city. Pre mňa prvotriedne životopisné dráma, snímok zobrazuje na jednej strane kariéru Jamesa J. Braddocka ako boxera, na druhej ho predstavuje ako starostlivého otca, živiteľa rodiny, v ťažkých časoch finančnej krízy 30.rokov. Dokonalá koexistencia športu a silného príbehu. Ron Howard opäť dokázal svoj um, pre mňa ešte o štipku dokonalejšie ako Beautiful Mind. ()

Alice Ashley

Po pravdě řečeno, nechtěla jsem se na tenhle film vůbec podívat. Jednou z věcí co na filmech nemám ráda jsou boxové scény. Opravdu nerada se na ně dívám. Ale donutila jsem se k tomu, především kvůli Čisté duši, kterou jsem shlédla den předtím. Film, který napsal sám život. Scény, kdy se James dělí s dcerkou o své jídlo nebo kdy své děti učí "boxovat" mě zahřáli u srdce, stejně tak i šťastný konec. Ráda jsem tenhle film viděla i přes to, že jsem si při scénách v ringu musela schovat obličej do dlaní. :)))) ()

Blazis34

Mám rád tyto zfilmované příběhy inspirované skutečnou událostí. Tudíž jsem cílová skupina tohoto filmu. Příběh James J. Braddocka je opravdu krásný a dojemný. A také ideální na filmový námět. Ten se Ronu Howardovi podařil zprostředkovat plus něco domyslet. Příběh muže, který je jednu dobu na dně a dělá všechno možné, aby uživil své děti v době hospodářské krize a svoji tvrdou prací a bojem v ringu, v kterém používá srdíčko se dostane na pozici idola normálních lidí. Russell Crowe zahrál v těžké roli boxera opravdu znamenitě a dovedl tento film na jeden z nejlepších sportovních filmů ve světě kinematografie. Dávám 85% - což jsou lepší čtyři hvězdičky. ()

anticapa

Zapomeňte na Rockyho, na Swank, na De Nira alias Zuřícího býka (byť to jsou všechno krásné filmy), Těžká Váha je nejlepší boxérský film, co jsem viděl. 100%. ()

rischa65

Výborná atmosféra doby, parádně udělaná Madison Square Garden 30. let, pěkný box a Amerika v krizi. Sportovnímu výkonu Smitha v Alim se ale dle mého soudu Crowe ani nepřiblížil. Ale tento sympaťák to dožene jinde. ()

Unlimit

Ano! opravdu musím říct že při posledním zápase jsem fandil jako bych byl členem publika a při jeho výhře brečel dojatostí. Russell Crowe v roli milujícího,zásadového otce ,slušného občana a milujícího manžela za Velké hospodářské krize opravdu obstál na jedničku.Velmi dojemné a politováníhodné od začátku do konce.Hospodářská krize -> Lidé nemají peníze,protože nemají práci tudíž začínají krást a šidit ,avšak hrdý "lidský" americký občan ,který je nakonec zlomen k tomu ,že si musí dojít pro podporu což mu je na prosto proti srsti. Sražen až na samé dno jeho sebevědomí ,kdy se přestává i modlit protože už nemá síly ani věřit že to bůh napraví. "Bojující pro mléko ?" Nemám co dodat snad jen plný počet ! ()

Odpocivadlo

Môj obľúbený herec v hl. úlohe, toto je proste pecka, Rocky a Ťežká váha majú rovnaké jadro. Za pomoci talentu sa dostať na hor. Akurát tento film ukazuje ešte viac, kríza bohatstvo naoko a k tomu motivácia, veľmi silný film. ()

Jadro

Podľa mňa vrchol Rusellovej hereckej kariéry. Stvárnenie všetkých postáv je také reálne, že sa film musí dostať pod kožu každému... Stret veľmi ťažkej doby s neústupným postojom Buldoga, ktorého morálna zodpovednosť za štátnu a rodinnú príslušnosť vyvrcholí v splnení životného sna, aj keď (hlavne v prvej polovici filmu) splnenému snu nič nenasvedčuje, ba naopak... 5star! ()

Elephant13

Jednoznačně nejlepší film z boxerského prostředí. Ano i Zuřící býk nebo Rocky mi přijdou slabší než tento film. Naprosto úžasné herecké výkony!! Silný příběh, který má všechny aspekty velkofilmu. "Potřebuju práci! Jak mám nakrmit svoje děti??!" Velice emotivní. Box je jakoby v pozadí, protože drsný život ve 30.letech byl tak trochu souboj každý den. Jednoznačně plný počet. ()

Prechytraly

Film typu Věznice Shawshank...strašně se tam přikládá pod kotel, kolovrátek se točí, pohádkové schéma ubíhá, ale stejně je to dobrý. ()

diccon

Moc dobrej pribeh. A navic tam narozdil od Stalonea v Rockym Russell Crowe skutecne boxuje a nenechava se jenom jako Homer Simpson mlatit mezi oci. Skoda jen, ze Ron Howard tak zametl s Maxem Baerem - ve skutecnosti to nebyla zdaleka takova vrazdici zruda jako v tomhle filmu. Naopak - z toho zabiti soupere v ringu (jednoho, ne dvou) byl do smrti spatnej a nez ho Braddock (po pravu) premohl jeste to ve tricatym tretim paradne nandal Maxi Schmelingovi. ()

Skytavka

Chvíli jsem přemýšlela, jestli jsou některé scény tak zbytečné, nebo zda je děj tak pečlivě sestaven. I po uzrání se přikláním k té druhé variantě. Konec celkem předvídatelný, ale i tak tento kousek stojí za shlédnutí. 82%. ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Oscary plné překvapení