James J. Braddock, přezdívaný Cinderella Man, se v polovině třicátých let stal idolem miliónu prostých Američanů. Má tři děti a nadevše miluje svou manželku Mae. V kariéře má slušně našlápnuto, ale tak jako ostatním ani jemu se nevyhne hospodářská krize ve 30. letech 20. století. Nepřízeň osudu ani obnovená zranění mu nezabrání v tom, aby šel za svým cílem. Rozhodne se vrátit do ringu. Nikdo nevěří, že by mohl mít šanci uspět, ale podceňovaný boxer začne vyhrávat jeden zápas za druhým. Z obyčejného člověka, který měl problém si najít práci, se najednou stane neporazitelný hrdina a zároveň symbol nadějí a snů lidí sužovaných hospodářskou krizí. Jeho strmý vzestup nakonec vyvrcholí soubojem se světovým šampiónem těžké váhy Maxem Baerem, který během zápasu v ringu usmrtil dva své protivníky. (TV Nova)

otilrak

Fascinující příběh muže, kterému se podařil nepředstavitelný comeback. Podobné filmy mě pokaždé dostanou. Russel Crowe navíc vypadá, jako by něco podobného zažil, až tak mu role sedla. I když scény kde je přímo box moc zdařilé nejsou. To vyvažuje zbytek filmu, který prostě musí s city každého pohnout. Dojemný příběh. Těch 5 si film zaslouží. ()

Dinsberg

Charakter hodný následování. Nezlomný, nezdolný a odhodlaný k nemožnému.Žádný patos ani přehnané hraní na city se nekoná. Civilní projev Russella Crowa jen podtrhuje legendární Braddockovu osobnost. ()

kubas369

10/10. Nejlepší film o boxu, co jsem viděl. Nejlepší film Rona Howarda, co jsem do roku 2023 viděl. Nejlepší film o velké hospodářské krizi, co jsem viděl a spolu s Gladiátorem nejlepší film Russella Crowa. Kolikrát mám ještě napsat, že ten film je v něčem nejlepší aby jste pochopili, že ho mám rád? JO a Paul Giamatti je tady taky boží. ()

Peter-1307

Silné nezabudnuteľné okamžiky Rusella Crowea na filmovom plátne. Tak by som charakterizoval najprvok tohoto movie. Ten druhý emocionalita snímku však v niektorých momentoch až príliš podlíza smerom ku citom divákov a pôsobí tak vtieravo a násilne. No, to teda Howardovi občas ušlo. Inak však nemám nič čo ma ešte negatívne oslovilo. Skutočne silný film o nezdolateľnosti ducha a viere v seba. ()

B.Jay

Úvodem musím přiznat, že nejsem zrovna fanouškem boxu. Vždy jsem si pod tímto sportem představoval jen tupé bušení do druhého. Nicméně především díky pro mne oscarovému výkonu Russelle Crowea jsem změnil názor. Dnes se už na boxery nedívám skrz prsty, ale vím, že mimo ring, jsou mnozí poctivými, inteligentními lidmi, kteří se tímto sportem jednoduše baví a živí. Co se týče samotného filmu - nedá se než smeknout před opětovně vynikajícím výkonem hlavního představitel, excelentní kamerou a skvěle podkreslující hudbou. Výtkou je snad jen delší stopáž, která by mohla méně trpělivé diváky odradit, ale zkuste to překonat, tento film za to určitě stojí! Hodnocení budiž důkazem ()

MaxForValue

Taký ten boxerský americký sen plný pátosu a emocionálneho vypätie. Oveľa viac než na Oscara nominovaný Giamatti mňa osobne oslovila Renée Zellweger, ktorá s Croweom odviedla celkom slušnú prácu. Hoci je Howardov Cinderella Man v Crowovi peknou snahou o prototyp dokonalého boxera, pre mňa to bude vždy Sly a jeho Rocky. Vo výsledku však CM vyznieva lepšie. ()

jirin_cz

Mám rád boxerské filmy a miluji Ameriku starých let, a tak jsem i film celkem užíval. A dostal jsem obojí dostatek. Boxerský film měl snad všechyn potřebné atributy a finálový zápas byl opravdovou třešničkou. Historické Ameriky jsem se taky nabažil. Několikrát mě zaujala skvělá kamera a snímání nejen zápasů. Hvězdičku ubírám za celkem očekávatelný děj, dějově se zkrátka moc od ostaních boxerských filmů. ()

transbeskyd

Ukázkový holyvůdský doják - silný "skutečný" příběh až neuvěřitelně poctivého klaďáka a vzorňáka se silnými pěstmi převedený k dokonalosti na stříbrné plátno. Právě té černobílosti postav tam na mě bylo až moc - ten má svatozář a ten je bezohledný kapitalista, co si city nechává na doma a to ostaní je byznys..I když člověk ví, že přijde očekávaný hepyend a hlavní hrdina po létech strádání zvítězí nad nepřízní osudu, má to tak být a nic jiného se od takových eposů ani nečeká. Takže za zo nezklamání očekávaného čtyři hvězdy. Třešnička toho prvoplánově neočekávaného ale chyběla. ()

PAVLIS

Jako bych se vrátil do devadesátých let a k snímkům typu Shawshank Redemption nebo Forrest Gump. Příběhově sice úplně jiným filmům, ale s podobně pozitivním feelingem a učesanou filmařinou. Po všech těch vizuálních hi-tech filmech z poslední doby, milá změna. Jenom s tou "pohádkovou" čistotou hlavního hrdiny a jeho ženy to nemuseli scénáristi zrovna u životopisného snímku tolik přehánět. Trošku propaganda americké rodiny. Naštěstí "negativa" v charakterech postav spolehlivě přebíjí fantastická akce v ringu. Bojím se teď trochu, znovu se po letech podívat na Rockyho... ()

vipeerr

"Já Crowebot" Miluju ten film. Dlouho jsem přemýšlel jak vyjádřit moje sympatie k tomuto filmu. Na nic jsem bohužel nepřišel. Myslím že tento film, a výkon hlavních herců je mistrovské dílo. Jeden z mých nejoblíbenějších sportovních filmů. J.J. Braddock mi zůstane v srdci asi napořád stejně jako Španěl Gladiátor. ()

boombang

Nemám rád box, a tak jsem k tomuto filmu přistupoval s lehkou nechutí a ještě v polovině jsem mu chtěl dát jen tři hvězdičky. Ale Russell mne opět dostal a uzemnil (v tomto kontextu je to dost příhodný výraz) a spolu s ním na mne zapůsobil i dobový a sociální aspekt filmu. Výborní byli i Giamatti a Renée, ač u ní z mé strany zpočátku převládala antipatie. Zkrátka, jde o typický, víceméně životopisný film, jehož hrdinu jste předtím (moc, vůbec...) neznali, a netušíte, co se z toho vyklube, a nakonec vás to stejně přiková k obrazovce (podobně jako u Raye nebo u Čisté duše). ()

nula87

Výborný boxerský film, který vás totálně vtáhne do děje, a Braddock se stane i vaším hrdinou. Crowe s Giamattim jsou výborní a před Howardem je třeba smeknout. 80% ()

gicous

Úder, úder, střih na Braddockovy děti v zaplivaném kutlochu. Střih, bang, bang, Braddock inkasuje další rány. Zásah, bum, bum, Braddock dostává další sadu. Ale pořád stojí a bojuje. Přes rány, které dostává v ringu i mimo něj se Braddock brodí k úspěchu. Je to oslava lidského ducha, víry a odhodlání. Během hospodářské krize se Braddock dostává na samé dno, aby se od něj odrazil a vystoupal až na samý vrchol. Těžká váha je nejemotivnější během boxerských zápasů. Spojení Crowe + Howard je zaručernou sázkou na jistotu, i když tentokrát to není tak kvalitní jako Čistá duše, pořád to je silný nadprůměr. Boxerské zápasy už dlouho neměly takový náboj jako v tomto filmu. ()

migele

Russell Crowe je herecká třída stejně jako další, co si ve filmu zahráli. Velmi pěkný a emočně mířený snímek se štastným koncem s podpisem pravdivého příběhu. Mohu je tleskat. ()

radys.v

Jo, Braddock je mezi příznivci boxu skromná legenda. Bohužel legenda, na kterou se často zapomíná. Samozřejmě je to tím, že za sebou nemá tak zářivou karieru, co do počtu vítězných zápasů, jako ostatní světoví boxeři (např. Ali, Foreman, Armstrong, Holyfield, Larry Holmes, Joe Louis, Robinson, Frazier, Chavez nebo i Tyson). Co se týče filmového zpracování, tak nemám co vytknout. Russel Crowe mě snad nikdy nezklamal. Poslední dobou celkově přicházím na chuť filmům od Howarda. ()

Guran

Opět film s pomalým rozjezdem, chvilku jsem nevěděl, jestli je film o boxerovi, nebo o téměř bezdomovci hledající si práci ve třicátých letech, kdy v Americe byla těžká krize, ale postupem času se z filmu stane napínavá podívaná a jak už to u těch boxerských filmů bývá - na konci se hlavní hrdina popere s nebezpečným téměř psychopatickým a silným bojovníkem. Herecké výkony ale super, moc se mi Crowe líbil a Renée taktéž. Film podle zkutečné události a velice se mi líbil. Filmy o boxu a o sportu mám hrozně rád a tenhle si milerád přidávám do sbírky. ()

kubilov

Hollywoodské filmy o boxerech jsou už tak trochu pojem. V drtivé většině případů jedou podle daného a zavedeného postupu, který je mnohdy přímo zkopírován ze starších a úspěšných boxerských filmů, což není tak úplně případ Těžké váhy, což měl být další Howardův oscarový trumf "podle skutečných událostí", který však dle mého hrubě nevyšel. Tlačí se zde na city, že se James J. Braddock a jeho rodina měli opravdu špatně během Velké hospodářské krize a že jen díky tátově boxu se z toho dostali. Russell Crowe mě upřímně opravdu ničím neuchvátil, to na Oscara za vedlejší roli nominovaný kouč Paul Giamatti byl o mnoho lepší, ovšem tím hlavním důvodem, proč má u mě Cindarella velice slabé 3* je Renée Zellweger, která mi fakt extrémně vadí, protože je to jedna z nejodpornějších, nejnesympatičtějších a nejvadivějších hereček, se kterými jsem kdy něco viděl. ()

johnny01

Boxování je super a Braddock i jeho trenér jsou zahraní skvěle a rovněž protivníci jsou dobře ztvárnění. Bohužel, s Braddockovou hysterickou manželkou i s radikálním kamarádem Jimem už je to slabší - ani tam moc nezapadají. Dlouho trvá, než se film rozjede, mezi boxováním je to místy až nudné. ()

SAINTS

Film obsahuje uchvatny pribeh,silne emocie,patriotizmus a sudržnost.Slabinov filmu je až priliš velke emocionalne vydieranie. ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Oscary plné překvapení