James J. Braddock, přezdívaný Cinderella Man, se v polovině třicátých let stal idolem miliónu prostých Američanů. Má tři děti a nadevše miluje svou manželku Mae. V kariéře má slušně našlápnuto, ale tak jako ostatním ani jemu se nevyhne hospodářská krize ve 30. letech 20. století. Nepřízeň osudu ani obnovená zranění mu nezabrání v tom, aby šel za svým cílem. Rozhodne se vrátit do ringu. Nikdo nevěří, že by mohl mít šanci uspět, ale podceňovaný boxer začne vyhrávat jeden zápas za druhým. Z obyčejného člověka, který měl problém si najít práci, se najednou stane neporazitelný hrdina a zároveň symbol nadějí a snů lidí sužovaných hospodářskou krizí. Jeho strmý vzestup nakonec vyvrcholí soubojem se světovým šampiónem těžké váhy Maxem Baerem, který během zápasu v ringu usmrtil dva své protivníky. (TV Nova)

DeDanu

Na rozdíl od Sarkastica (nic ve zlém, kolego:-)) trochu rozumím těm ,,prosťáčkům", co Jimmymu fandili. Protože nejen chlebem živ je člověk, jak praví jedno přísloví. Dobře si vzpomínám, co pro český národ, i pro ty, co hokeji vůbec nerozuměli, znamenalo vítězství české hokejové reprezentace nad ruskou v roce 1969. Bylo to tehdy 4:3 a lidé na chvíli, na malou chvíli, zvedli hlavy, šíleli radostí a nadechli se... naděje. Tohle byla jiná situace, vím, ale základní předpoklady stejné - lidem bylo těžko, světýlko na konci v nedohlednu a někdo, stejný jako oni, dokázal, že krize či režim nejsou neporazitelné a nebudou trvat navždy. Možná jsem naivní, možná málo cynická, ale mám ráda dobré filmy (a není jich zas tak moc), kde se hrdina zvedá ze dna, za něčím jde, tvrdě maká, bojuje, povede se mu zdolat překážky a vyhrát . Když se to uděje v životě, je to ještě lepší. A tady se to sešlo a navrch jsem dostala bonus v podobě skvělých hereckých kreací představitelů tří hlavních postav. ()

Tominni

Přestože box rozhodně není mým oblíbeným sportem, tak film o boxu jsou trochu jiná káva a Těžká váha patří k tomu nejlepšímu (i v konkurenci Rockyho nebo Zuřícího býka), Ronovi se zkrátka příběh Jamese J. Braddocka prostě povedl a tvrdě údery (převážně na city) jdou jeden za druhým vlastně celou dobu. Ať už se týký složitého období krize nebo samotných boxerských soubojů, které s Russellem Crowem snad opravdu nejde neprožívat. Tou poslední třešinkou na dortu pak je i fakt, že se jedná o skutečný příběh a základní body filmy se takto odehrály. Nezbývá než smeknout Rone Howarde! ()

Hemlock

Sportovní drama jako řemen. Problematika doby ze snímku přímo vyzařuje a ještě dlouho po shlédnutí na mě působila opravdu těžká váha emocí. Vedle tématu, které je samo o sobě dost silné, vše doplňují excelentní herecké výkony (Russell Crowe je pro mě vždy zárukou kvality) a hmatatelné prostředí. Dávám pět K.O. a doporučuji - 90%. ()

cinema_cz

Vyprávění rozpracovanému na až neslušně velké ploše více než dvou promítacích hodin něco chybí: není čas ani na "osvěžující" chyby nebo na nějakou tu autorskou osobitost. 80 % (Alena Prokopová, Ci 09/2005, str. 56) ()

liquuid

4,5 z 5 moznych. Ne, ze by to na tech 5 nebylo, ale pro me je Rocky trosicku vic a to je 5. Kdyby ubrali trosicku ukazek chudoby a kazdodenniho shaneni prace a misto toho tam ukazali poradnou pripravu na ten tezky zapas, drinu, pot, krev a vuli, tak bych s tou 5 asi nevahal. Kazdopadne super film. ()

ric

...minimálně kameru a střih by "akademici" odměnit měli. Jo takhle má vypadat boxerský film. Promiň Rocky, Jim tě odsunul do zóny zapomění. ()

Efreeti

Snímek se dvěma rovinami: Jedna rovina boxerské zápasy - provedené standartně, podle očekávání. Nic co byste už 100x neviděli v Rockym (snad jen ty sekundové rentgen-prostřihy při zlomenině byly lehce inovativní). Druhá rovina je Braddockův rodinný život za hospodářské krize a ta je o moc zajímavější. Celkově lehce nadpůměrný film. ()

SirGawain

Přijde mi to dost tuctový. Sice je to dost profesionální práce, ale nijak mě to nenadchlo :( Oproti Čisté duši je to vážně nic. ()

Weirdman

4,5/10... Neskutocne nudna pateticka bachorka... Ron Howard si u mna uz uplne potvrdil meno absolutneho "prdelkovleza," ktory hra tak na istotu, ze to az prehana... 3 (velmi slabe = 45 %) hviezdicky davam len za celkom solidnu vizualnu stranku filmu a za naozaj skvely zaverecny suboj, koli ktoremu si, ale aj tak musite pretrpiet 110 predchadzajucich minut aby ste ho mohli aspon trocha prezivat... Raz mi naozaj stacilo :-( ()

dražis

Už je to dávno, co jsem tenhle film viděl, ale pamatuju si, jak sem si myslel, že oskar je v kapse.Ale pak přišlo Million Dollar Baby a Ray a bylo to jasny. Dražis ()

Pavlin

Pravdivý příběh o muži,který se v době hospodářské krize snaží uživit rodinu.Čest a láska k rodině je u něj vždy na prvním místě a svou snahou a houževnatostí dokáže překonat vše a zvítězit.Je totiž boxer těžké váhy.Nezapomenutelně natočený film s nádhernou hudbou,skvělými herci a hlubokým poselstvím. ()

NewManicK

Bravurne nakruteny a zahrany snimok o vynimocnom pribehu boxera, ktory sa v najtazsom obdobi svojho zivota odhodlal vratit do ringu, zachranit svoju rodinu a dosiahnut titul svetoveho sampiona nie silou, ale vdaka pevnej voli a neuveritelnemu odhodlaniu. Stal sa tak symbolom nadeje pre Americanov suzovanych Velkou hospodarskou krizou v 30. rokoch. ()

ibex

Bravo, bravo, bravo. Tenhle film je jedním z nejlepších o boxu jaký jsem kdy viděl. Příběh "pittbulla" nemůže nechat nikoho chladného. ()

smrtubohem

Srdíčkem se to hodně blíží Rockymu, popravdě teď ani nevím, kterej film mám považovat za lepší. Každý je zcela jiný, přesto jsou si tak podobné. Strhující zážitek a pro mě nejlepší Croweova role. ()

Adam's

Russell Crowe v dalším z filmu, ve kterém okupuje plátno od počátku do konce. Z boxerského prostředí, oproštěn od Rockyho sentimentálního patosu a přitom stále dojemně působivý... ()

Idealista

Po hodině sledování jsem měl chuť ten to kousek vypnout , ještě že jsem to neudělal. První polovina mi přišla nudná, utahaná, plná keců ala F.Capra ( celý film byl takový pohádkový a nerealistický ). V druhé polovině příjde na řadu pořádný box, a to už je jiná káva. Souboje jsou zde perfektně zvládnuté, přehledné, dynamické, plné potu a krve. I příběh mezi souboji má větši grády než na začátku. Nejvíc mi sem pasovali R.C a P.G . Nejslabší výkon předvedla Renée , ta mi zde prostě nepasuje, hlavně k Russellovi se nehodí. R. Howard zde předvádí svůj režiserský standart, jeho životopisné kousky jsou všechny podle jedné šablony. ()

fructic

Vynikající práce, velký dík režisérovi, Russellu Croweovi a Paulu Giamattimu. Jméno boxera Jamese J. Braddocka si budu pamatovat asi hodně dlouho, jelikož mě tvůrci filmu navodili takový pocit reality, že tato osobnost do mě vstoupila jako nějaká živá legenda. Při jeho vystoupeních v ringu se mi zatajoval dech. Běhal mi mráz po zádech. Chvílemi jsem měl touhu podpořit jeho jméno skandováním a čekal jsem, co přijde v další vteřině. Za tento neopakovatelný zážitek ještě jednou děkuji. ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Oscary plné překvapení