Nadhernej film. Ron Howard se opet sesel s Russellem Crowem a vzniknul dalsi perfektni film, i kdyz je jasny, ze Howardovi slo hodne o oscary. Tomuhle filmu nemam prakticky co vytknout. Sceny zapasu jsou nasnimany naprosto perfektne, navic kazdou ranu, kterou Russell dostane, prozivate s nim. A kdyz se zrovna neboxuje, je tu naprosto perfektne ukazana hospodarska krize. A ten zaver, to byla proste nadhera. O Braddockovi vim jen to, jak jeho boxerska kariera dopadla a tudiz jsem vedel, jak jeho finalni zapas o titul dopadne. Jenze presto jsem nemoh odtrhnout oci od obrazovky a byl jsem pekelne napnutej. A to vse hlavne diky Russellovi Croweovi, nikoho jinyho bych si do role nedokazal predstavit, byl fakt dokonalej, jak ve chvilich, kdy se kuli penezum musel ponizovat, tak ve chvilich kdy byl z rodinou a stejne tak i behem boxerskejch zapasu. Takze mi vubec nevadilo, ze tu byl licenej jako totalni andilek, kterej udela naprosto vse pro rodinu a byl tu za 100% kladase a oproti nemu Craig Bierko, jako ukazkovej parchant a tudiz ta Croweovo dobrota jeste vic vynikla. Paul Giamatti byl jako vzdy vybornej a dobre Russella doplnoval, trosku mi pripominal Joe Pesciho. Rennée Zellweger hrala taky vyborne, ale nejak zvlast mi tam nesedla. A kdyz se k tomu vsemu prida vyborna rezie, skvelej scenar podle skutecnejch udalosti, nad kterym musite zasnout, co jeden clovek kuli rodine udelal, dobre zvolena hudba a skvela kamera, vznikne uzasnej film na cistejch 5*.(24.9.2006)

Opravdu mě mile překvapil, i když trošku delší film, vůbec se nebudete nudit, při každém zápase držíte Braddockovi pěsti jako kdyby to byl člen vaší rodiny. Při každé jeho obdržené ráně na chvilku stuhnete a prosíte ať ty žebra ještě vydrží a ať už dá soupeři ránu aby lehnul. Opravdu poslední tři filmy o boxu byly naprosto super, děkuju (( ::(30.3.2006)

Boxérských filmů je jako hub po dešti, ale k mému překvapení natočil také jeden před deseti lety Ron Howard. Jak je těchto filmů zvykem, i u Cinderella man jsme svědky nepřekvapivého happy endu a boxérských zápasů, které se odehrají přesně po hollywoodsku. Russela Crowe mám s každým filmem radši, ten chlapík si zkrátka umí vybírat role (tedy alespoň dříve). Narozdíl od skutečného Jamese Braddocka však Crowe není žádná velká korba, což dopomáhá efektu souznění se slabším protivníkem, který přece nemůže proti silnějším a navíc mladším soupeřům vyhrát. To už jsme viděli víckrát, ale v kombinaci s příběhem otce, který se stará o svou rodinu v době hospodářské krize za všech okolností, to zkrátka a dobře...funguje...90%(8.2.2015)

Spolupráca Howard-Crowe znova na vyblýskanej úrovni. Veľmi precízne hranie na city nenechalo chladným ani mňa. Krásne spracovanie otcovskej lásky, navyše umocnenej zlou sociálnou situáciou. Emócie a dramatickosť pekne rozkúskované na celú minutáž filmu, dráma však vrcholí v záverečnom zápase. Myslíte si, že v boxerské zápasy vo filmoch vám už nemôžu poskytnúť nič nové? Omyl. 95%.(17.5.2006)

Bez otálení jsme hned zkraje vrženi doprostřed ringu, kde si J.J. Braddock sichruje svou pozici boxerské jedničky, o pár minut později se děj nepostřehnutelným střihem přenáší o čtyři roky, jednu zlomenou ruku a 16 prohraných zápasů dále. Jim Braddock, někdejší šampión, je na dně, stejně jako americké hospodářství prodělávající největší krizi novodobých dějin – 15 000 000 Američanů je bez práce. Jim bude muset podstoupit ten nejtěžší zápas svého života, aby jeho děti a manželka neskonali hladem. Dokážu si představit ty tisíce dojatých Američanů, kteří příběh svého národního hrdiny bezpochyby prožívali s mnohem větší intenzitou. Do kin se paradoxně až tolik nehrnuli. Těžká váha skutečně na první pohled nemá příliš čím vábit – standardní životopisné drama se scénami z boxerského ringu, spousta patosu, hospodářská krize, skoro dvě a půl hodiny. Navzdory vesměs kladným kritikám nepřekračoval můj zájem o tento film hranici lhostejnosti. Když jsem jej konečně uviděl, nedá se říct, že bych skákal nadšením, ale má opatrná očekávání vlastně naplnil. Nechybí zde patos, mnoho dojemných (ale opravdu dojemných!) scén, při nichž až naskakuje husí kůže, kupříkladu málem knokautovaný Braddock potácející se ringem s prostřihy na jeho zbídačenou rodinu – trapné klišé, ale překvapivě funguje. To také zásluhou přesně vybraných herců, Russel Crowe je bulldogem v ringu, popelkou mimo něj, Renée Zellwegerová (mírně obtloustlá a s tmavou parukou) předvádí umírněný standard, naopak Paul Giamatti ve vedlejší roli Braddockova manažera exceluje. Howard navzdory jisté rozmáchlosti v podstatě natočil komorní drama o třech postavách, s bezchybně vystihnutou retro atmosférou (připomínající Purpurovou růži z Káhiry, Shawshank i první minuty Jacksonova King Konga) a efektivně nasnímanými boxerskými zápasy, které styl „Zuřící býk“ obohacují například rentgenovým záběrem na lámaná žebra či rozostřením obrazu, když Braddock pociťuje nejnesnesitelnější bolest. Je to pěkný film, neočekávejte od něj zázraky a odmění se vám působivým příběhem z amerických dějin, který není ani tolik o jednou boxerovi, jako o jedné velké naději. 85% Zajímavé komentáře: Gemini, Adrian, Marigold, Theraphosa, StarsFan(7.1.2007)

• - Max Baer, jehož dědeček byl Žid, boxoval s Davidovou hvězdou vyšitou na svých trenýrkách. Můžete ji spatřit ve finálním souboji s Braddockem. (HellFire)

• - Pro natáčení byla použita speciální kamera umístěna v pneumatice a krytá plexisklem. Docílilo se tak realistických záběrů, protože boxeři se svými údery nemuseli šetřit. (HellFire)

• - Herci Matt Damon, Ben Affleck, Billy Bob Thornton, Clive Owen a Mark Wahlberg boli zvažovaní pre rolu Jimmyho Braddocka. (ladko)