Howard mi pomalu začíná lézt na nervy. Jeho sterilní akademická režie, možná přináší Oscary, ale mé uznání nikoliv. Pan režisér zde jede podle osvědčených kolejí a ve svém hrnci míchá přesně ty ingredience (odhodlání, rodina, přátelství), které tak platí na americké diváky. Ovšem potolikáté mu na to již odmítám skočit. Zručně natočený, řemeslně odvyprávěný a špičkově zahraný film, bez jakéhokoli náznaku režijní invence, který disponuje dost možná nejlépe nasnímanými boxerskými souboji, co jsem měl možnost vidět. To však proti šablonovitosti a předvídatelnosti každého druhého záběru neznamená zhola nic.(31.1.2006)

Spolupráca Howard-Crowe znova na vyblýskanej úrovni. Veľmi precízne hranie na city nenechalo chladným ani mňa. Krásne spracovanie otcovskej lásky, navyše umocnenej zlou sociálnou situáciou. Emócie a dramatickosť pekne rozkúskované na celú minutáž filmu, dráma však vrcholí v záverečnom zápase. Myslíte si, že v boxerské zápasy vo filmoch vám už nemôžu poskytnúť nič nové? Omyl. 95%.(17.5.2006)

Já toho Russela Crowa tak nemám ráda, ale on je tak dobrý herec, do toho výborná Renée Zellweger a Paul Giamatti, dobře zpracovaná stará Amerika za hospodářské krize a jeden přestárlý boxer, který to kvůli rodině dotáhl hodně vysoko. Mně se na to dívalo moc dobře, i když uznávám, kalkul na Oscary to určitě byl.(7.1.2007)

ou, tak tohle byla trefa do černého! doslova úžasný snímek, který mě naprosto pohltil, přitáhl jen na pár cm od obrazovky a téměř vtáhl za fenomenálním Russellem přímo do ringu. vcítil jsem se snad do každé minuty, v duchu bojoval spolu s hlavním hrdinou proti soupeřům, soucítil v bídě, prostě to bylo vše TAK opravdové, že před Panem Režisérem smekám ručník z krku a na body u mě jednoznačně vítězí nad Scorcesesovým Býkem. 100%(15.9.2009)

Mega. Opravdu skvělý film, který útočí na emoce, ale mě to bylo jedno a podlehl jsem. Russel Crowe to zahrál skvěle a Jim Braddock v jeho podání byl takovej dobrák, že jste mu museli fandit. Možná ještě více než Crowe se mi líbil Paul Giamatti. Atmosféra filmu rovněž skvělá a Ron Howard dokazuje, že je prostě sázka na jistotu.(18.11.2005)

• - Jednu z vedlejších rolí si střihla herečka Rosemarie DeWitt, která je ve skutečnosti vnučkou boxera Jima Braddocka, jemuž film vzdává hold. (Olík)

• - Skutečný Jimmy Braddock vážil při narození přes 7 kg a byl jedním z pěti kluků a dvou děvčat. (HellFire)

• - Braddockův černošský asistent byl Joe Jeanette – jeden z nejnadějněších uchazečů o titul mistra světa v těžké váze na začátku devadesátých let. Nedostal však šanci kvůli svému původu. Joe vlastnil tělocvičnu, kterou Braddock často navštěvoval. (HellFire)