Howard umí pohnout s tolika emocemi, kolik se jich jen v lidském duševnu nachází; s tímto filmem mne (zejména ke konci) dostával pravidelně. Škoda, že je to celé tak do-očí-bijící a popotahování jaksi vynucené - pokaždé se dostavil (oprávněný) pocit, že ty nejsilnější scény jsou umělé až na půdu. Co dodat, mno, jinak je Těžká váha povedeným snímkem od zručného režiséra a se skvělými herci, jen měl být trochu více... přirozenější.(17.4.2011)

Tak tohle je opravdu těžká váha. Film nekopíruje obvyklé schéma sportovních dramat: měl talent, napřed mu to nešlo, ale pak pracoval, až mu to šlo, vyhrál a všichni byli rádi. Samozřejmě jde v rpvním plánu o box a jeho zákulisí, ale možná ještě zajímavější je podklad, na kterém se to celé odehrává - Amerika v době velké hospodářské krize. Russel Crowe k mým 100% také vydatně napomohl.(18.7.2009)

Drama, které Vás nenechá ani chvíli v klidu. Životní příběh boxera Jamese J. Braddocka je natolik silný, že nad tím zůstává rozum stát. Jeho vůle udržet početnou rodinu za hospodářské krize pohromadě, je prostě obdivuhodná. Dokonce jsem se přistihl, jak to se mnou cuká, když se Braddock bil v ringu s nalomenou rukou jen proto, aby měly děti co jíst a nutno dodat, že takhle se mnou nezahýbal snad ani Rocky - 90%.(23.2.2009)

Další z filmů, který zavádí do boxerského ringu, v němž není nouze o napětí, krev, zranění, odvahu, nervy, motivaci či taktiku. Mimo něj se odehrává velmi zdařilý příběh, který napsal sám život. Tento snímek dává možnost utvořit si obrázek o krušné době, kdy hospodářská krize zkouší, co která rodina bude schopna vydržet. James J. Braddock se práce nebojí, ovšem nejlépe se mu maká v ringu, což je mi sympatické. Ve srovnání s Rockym je Těžká váha více napínavá, pokud jde o závěrečný boj, avšak Italský hřebec si získal moji přízeň ve větší míře a na delší dobu. Braddockovi soupeři nemají (narozdíl od protivníků Rockyho) žádné charisma, což je trochu škoda. Celkové hodnocení - 4* - je podle mého velmi slušné.(4.11.2009)

„Za čo sa dočerta ospravedlňuješ?“ Talentovaného režiséra Rona Howarda som mával rád (ŽBLNK, WILLOW, OHEŇ, APOLLO 13, VÝKUPNÉ), ale po roku 2000 sa to zlomilo (GRINCH, NEZVESTNÉ, DA VINCIHO KÓD). Herečka Renée Zellwegerová ma už taktiež dnes nebaví tak, ako kedysi (DENNÍK BRIDGET JONESOVEJ, NÁVRAT DO COLD MOUNTAIN). Paula Giamattiho som, česť výnimkám (BOKOVKA, DÁMA VO VODE), vlastne nikdy nemal rád - a o príbehu DRUHEJ ŠANCE som si z dobových recenzií urobil názor ako o vykalkulovanej melodráme na motívy skutočných udalostí, kde hrajú veľkú rolu oscarové slovné spojenia mužská česť, ženská obeta a nezdolnosť ľudskej bytosti. Ach. Jediný rozumný dôvod na pozretie snímky, nominovanej na troch Oscarov, som zaznamenal v účasti Austrálčana Russella Crowea, ktorý patrí k mojim najobľúbenejším hercom nielen preto, že to má v hlave zrovnané. Nakoniec ma DRUHÁ ŠANCA neprekvapila v dobrom ani zlom. Schematický film podľa šablóny, ale zápal hercov, kvalitné vystihnutie „dávnej doby Hospodárskej krízy“ (výprava, kostýmy, hudba) a zručná réžia, dávajú dohromady nadpriemerný hollywoodsky film (hoci scény z ringu nudia a stopáž je zbytočne veľká). P.S. Bruce McGill mal za tie svoje trojminútové šteknutia dávno dostať Oscara.(8.2.2009)

• - Herci Matt Damon, Ben Affleck, Billy Bob Thornton, Clive Owen a Mark Wahlberg boli zvažovaní pre rolu Jimmyho Braddocka. (ladko)

• - Jednu z vedlejších rolí si střihla herečka Rosemarie DeWitt, která je ve skutečnosti vnučkou boxera Jima Braddocka, jemuž film vzdává hold. (Olík)

• - Braddockových súperov v ringu hrali profesionálni boxeri. Svoje údery mali zasadzovať čo najbližšie k Russellovmu telu. Nanešťastie nie vždy stihli stiahnuť svoje údery včas, z čoho vyplývali časté zranenia Russella Crowa. (ladko)