Opravdu mě mile překvapil, i když trošku delší film, vůbec se nebudete nudit, při každém zápase držíte Braddockovi pěsti jako kdyby to byl člen vaší rodiny. Při každé jeho obdržené ráně na chvilku stuhnete a prosíte ať ty žebra ještě vydrží a ať už dá soupeři ránu aby lehnul. Opravdu poslední tři filmy o boxu byly naprosto super, děkuju (( ::(30.3.2006)

Russell Crowe, který si zahrál postavu Jamesa J. Braddocka - boxera, který bojoval se svým osudem nejenom v ringu, ale i v životě. V době hospodářské krize se snaží všemi možnými způsoby uživit svoji rodinu a když je nejhůře začíná znovu boxovat, nikdo mu ovšem nevěří, ale on se dokáže díky své pevné vůli dostat zpět na vrchol. Po Čisté duši si Ron Howard vybral opět Russella Crowea a spolupráce se opět vyplatila. Na závěr bych jestě vyzdvihl slušné výkony Renée Zellweger a Paula Giamattiho. Pro mě nejlepší film o boxu....Rocky promiň, ale tohle mě dostalo víc.(29.11.2007)

Zakazdym sa tesim na novy film od Rona Howarda, obdivujem ho vdaka jeho bohatej filmografie i ked ma trosicku sklamal Da Vinciho kod / Sifra Mistra Leonarda. Ale Tezka vaha s perfektnym Croweom opät spokojne splnila moje ocakavania a ak mate radi Rockyho, tak by ste mali mat radi aj tento film. Vydrzal som bez problemov do 02:00 hod a to je cas, pri ktorom pri väcsine filmov zaspim, takze som velmi spokojny.(7.9.2007)

Zážitek! Matně se snažím vybavit si film, který mě takhle emotivně zruinoval. Nefandím často, vypadám u toho jako blázen, jenže když jde o všechno, když si to ten ušatý borec v kšandách zaslouží (ó, jak já ho zbožňoval!) a zároveň dokazuje, že ještě není za zenitem, pak kvílím, burácím a skáču metr vysoko. Sledoval jsem tu bídu a situaci, kdy štěstí momentálně stepuje u jiných, s nakloněnou hlavou, očima navrchu hlavy a zvláštním úsměvem. Dech se zastavoval, duše zachvívala a - do háje, i slza ujela. Jim byl zásadovej a zároveň parádní chlap, tak proč to nepřiznat? Proto ta plná palba. Zážitek!(25.8.2010)

• Adrian

Sterilný akademizmus vypreparovaný od skutočných citov. Formálne čisté remeslo (až na strih v súbojoch - tak zle spravenú montáž som už dlho nevidel), ovšem bez štipky réžijnej invencie. Osobne mi vôbec nevadí, že ten film nie je o boxe (čo ostatne zdôrazňuje v jednom dialógu aj postava Paula Giamattiho). Žiaľ, imho nie je ani o v súčasnej Amerike neustále propagovanom návrate k oslave tradičných hodnôt - súdržnosť rodiny, viera v samého seba, vôľa neustúpiť, atď... . Tento film je iba veľkým a chladným kalkulom, vydieračsky hnaným hladom za pozlátkami ocenení, samozrejme zubami-nechtami snažiaci sa tváriť ako dielo reflektujúce vyššie nastolené sociálne otázky. 50%(14.9.2005)

• - Skutečný Jimmy Braddock vážil při narození přes 7 kg a byl jedním z pěti kluků a dvou děvčat. (HellFire)

• - Braddockův černošský asistent byl Joe Jeanette – jeden z nejnadějněších uchazečů o titul mistra světa v těžké váze na začátku devadesátých let. Nedostal však šanci kvůli svému původu. Joe vlastnil tělocvičnu, kterou Braddock často navštěvoval. (HellFire)

• - Braddockových súperov v ringu hrali profesionálni boxeri. Svoje údery mali zasadzovať čo najbližšie k Russellovmu telu. Nanešťastie nie vždy stihli stiahnuť svoje údery včas, z čoho vyplývali časté zranenia Russella Crowa. (ladko)