Těžká váha

Cinderella Man

Druhá šanca

Drama / Sportovní / Životopisný / Historický

USA, 2005, 144 min

Jeden z nejlepších boxerských filmů a Russel Crowe ve své životní roli. Výborné. Nemám, co bych víc dodal.(11.10.2007)

Ron Howard + Russell Crowe bodují . To jak jsou nasnímané boxereské zápasy je úplně skvělé a ocenila to nejedna těžká váha tady na Žižkově. Box není sport, to život připomíná jedno velké boxerskké utkání !(28.8.2006)

Croweovi věřím starostlivého otce, boxera už trochu méně. Každopádně duo Crowe/Howard nezklamalo, jen to není taková pecka jako Čistá duše.(20.1.2006)

Klasický příběh boxera, který se stal z outsidera šampionem. Váha je zde zejména v první části spíše na příběh boxerův, než na zápasy. Ten rozhodující přichází v poslední půlhodině a mám takový jistě subjektivní pocit, že zápas nebyl zase tak strhujícím. Rocky zůstal nepřekonán.(8.11.2010)

Mega. Opravdu skvělý film, který útočí na emoce, ale mě to bylo jedno a podlehl jsem. Russel Crowe to zahrál skvěle a Jim Braddock v jeho podání byl takovej dobrák, že jste mu museli fandit. Možná ještě více než Crowe se mi líbil Paul Giamatti. Atmosféra filmu rovněž skvělá a Ron Howard dokazuje, že je prostě sázka na jistotu.(18.11.2005)

• - Max Baer, jehož dědeček byl Žid, boxoval s Davidovou hvězdou vyšitou na svých trenýrkách. Můžete ji spatřit ve finálním souboji s Braddockem. (HellFire)

• - Příprava Russella Crowa pro roli Jima Braddocka byla "staromódní". Nenavštěvoval posilovnu, ale sekal dřevo, lezl po horách, jezdil na kole a boxoval. (H.S.Thompson)

• - Pro natáčení byla použita speciální kamera umístěna v pneumatice a krytá plexisklem. Docílilo se tak realistických záběrů, protože boxeři se svými údery nemuseli šetřit. (HellFire)