Je poklidná noc v Los Angeles roku 1937. Starší seriózní pán odchází z hotelového pokoje, nechává uvnitř spící mladé dívce nějaké peníze a u barmana písemný vzkaz. Poté se vrací domů ke své ženě. Pak se mu náhle podivně blýskne v očích a probere se v zajímavě vybavené laboratoři v roce 1999. Zmiňovaná možnost skoků mezi dvěma světy nevyplývá z vynálezu stroje času, jedná se pouze o velmi dokonale zhotovenou virtuální realitu, na jejíž realizaci se Hannon Fuller rozhodující měrou podílel. Jenže Fullera v jeho virtuálním světě někdo bez jediné stopy zavraždí. Z Fullerovy smrti je obviněn jeho mladý partner Douglas Hall, který musí přijít na to, co se stalo, dřív, než ho nepříjemně vlezlý detektiv McBain usvědčí a nechá zavřít. (oficiální text distributora)

Pecival

Atmosféricky dobře zvládnutá krimi šmrncnutá scifárnou. Období začátku minulého století mám ve filmu opravdu rád, takže tu rozhodně body navrch.Příběh je sice docela zajímavý, ale strašně předvídatelný, po chvíli je zhruba jasné jak to bude vypadat. A jelikož se žádné velké překvapení celý film nekoná, může být divák lehce sklamán. ()

venca163

Nápad dobrej, provedení maximálně průměrný (nejen po technický stránce - vesměs jde o 3 lokality, kde se jen žvaní), myšlenka "nebudeme si hrát na bohy - radši ten svět vypnem" (-> tzn všechny je zabijem) trochu debilní a Craig Bierko je mizernej herec (což vadí o to víc proto, že je v každý scéně). Po celkem slibnym začátku se vytratí kouzlo a scénáři rychle dojde dech. PS: Programátorská perlička: nejdokonalejší virtuální realitu všech dob nakódil jedinej programátor, kterej se po spuštění systému ptá produkťáka, co byl ve VR chvíli připojenej, jak vypadaj textury...až moc WTFs v jeden moment. (65%) ()

made1

Pro mě mnohem zajímavější film než Matrix, se kterým je srovnáván, což chápu. Velkou poklonu skládám hudbě, která byla neuvěřitelně nádherná. Další velké plus tohoto filmu. ()

Kanibal

K filmu jsem přistupoval s lehkou nedůvěrou (snad ta německá koprodukce), ale nakonec jsem byl překvapen kvalitní, promyšlenou zápletkou, slušnými herci i řemeslným zpracováním. ()

bruceman7

Matrix s nižším rozpočtem. Víc to komentavat nemohu, protože jsem se -bohužel- trochu zamotal, už holt neudržim pozornost jako zamlada. ()

Han22

Je zajímavé, že zároveň s vznikem Matrixu vznikly dva filmy, které podobně těžily z prolínání dvou realit - ExistenZ a tohle. Třinácté patro má navíc velice podobnou pointu, která mě napadla zhruba půlhodiny před koncem, takže finále bylo trošku předvídatelné zklamání. Jinak ovšem jde tenhle film svoji cestou - není to ani nabušený akční film jako Matrix, ani paranoidní nechutnost jako Existenz, ale klasická noir detektivka s pomalým tempem vyprávění a soustředěním se na zajímavými rozdíly mezi stejnými postavami ve dvou různých světech. Tohle spolu s krásným vykreslením 30. let (hlavně díky kameře a hudbě) z toho dělá zajímavé sci-fi, i když mám pochyby, že by to působilo i napodruhé se znalostí pointy a všech věcí okolo. Zatím každopádně dávám 4 hvězdy. ()

Lisabellla

Třinácté patro je celkem milá podívaná. Ačkoliv jsem byla skeptická ohledně Rusnaka (jeho filmy nejsou mým šálkem kávy), příjemně mne překvapil. Film je vyprávěním o virtuální realitě. Svět, stvořený počítačovou technologií, kam jeden stařík odchází za zábavou, se ale vymkne kontrole. Postavy jsou skutečné, žijí si vlastní životy, jako vy, jako já a najednou zjistí, že vše kolem nich je jen uměle vytvořené, že to není skutečné. Stvořitele začne dohánět svědomí. Jak dalece se prolíná virtuální svět s tím naším? Odpověď najdete na konci celého filmu :) Nakonec bych chtěla jen napsat všem potencionálním divákům, aby se na film podívali bez očekávání a předsudků. Vyhnete se tak zbytečnému srovnávání s naprosto odlišnou kategorií finanční, hereckou i režisérskou. ()

HiddenDragon

Zajimave, ze ze stejneho roku jako "Matrix" je tento tematicky podobny snimek. Sice neni tak technicky vyspely, triku je tu pomerne malo, ale pribeh je to zajimavy. Takovy cyberpunkovy krimi thriller ukazujici, jaka by mohla byt nekdy virtualni realita, a zda by svet takto vytvoreny mel nejaka omezeni, zdali by naprogramovani lide v nem tusili, co je skutecne. Slabinou jsou rekl bych herci, kteri trochu postradaji smrnc. Sice se do svych roli hodi, ale nejaka ta "hvezda" by se misto pro me neznameho a pomerne obycejneho Bierkeho hodila. Ale chapu, ze Neo aka Keanu Reeves je jen jeden :) ()

klukluka

Třinácté patro trestám relativně nízkým hodnocením jistě i kvůli mému omezenému intelektu, ale já jsem to prostě nepobral. Hlavně ten konec- vraždícího Davida (??? kdo to měl být), Douglase u ní v ložnici v roce 2024, ona ví, on neví...galymatyáš. :( Nelíbilo se mi to ale tak nějak celkově... Šel jsem do toho na základě opakovaných přirovnání k Matrixu, k tomu si to ale nemůže ani čuchnout, to ať se na mě nikdo nezlobí. Ne nadarmo jsem Matrix stihl v premiéře ještě v kině, zatímco o Třináctém patru jsem se dozvěděl 17 let od jeho vzniku. Pro někoho možná drobný detaily, pro mě naprosto zásadní posun z prostoru šedivého průměru až podprůměru do výšin geniality. Ve Třináctce na ni ale nekápnete. Musíte ještě mnohem, mnohem výš. (minimálně na střechu mrakodrapu, přes jehož okraj visí vrtulník na laně) ()

iXtr3m3

Odvážne, provokatívne, temné bez temnoty, komorné a predsa sčasti veľkolepé a s úžasnou pointou ála Dark City alebo Existenz. Malo to však len jednu jedinkú chybu, ktorá zhatila všetok prípadný úspech a to Matrix. Pritom to pri spätnom obhliadnutí sa operovalo s niečím vzdialene príbuzným k Inception-u. ()

Devadesát Dva

22.07.2023 First 1/2: 5*; 29.7.2023: Second 1/2: 4*. Dissing postav a náladou a triky oldschoolová "TV" práce z tohohle dělají svého druhu geniální lynchovskou parodii a "Matrix from Walmart". Dlouho jsem se tomu vyhýbal, ale je to geniální. Eyes Wide Shut. Should I fix it? 85% ()

Shakeus

Výborné sci-fi, které na jednu stranu působí jako televizní, laciné a béčkové, nicméně na zábavnosti mu to moc neubírá. Bavilo mě jak objevování virtuálního světa, tak i po čase houstnoucí zápletka. A jak už to dnes rozhodně nebývá zvykem, opravdu mě dostal konec, byl nečekaný a prostě skvělí. Že má Matrix perfektní námět? Mrkněte na 13. patro a pak srovnejte. ()

Hanys_

Zajímavá sci-fárna s obrovským potenciálem, boužel tu pointu jsem vytušil docela brzy a to mi možná bránilo vychutnat si film více. Rozhodně ale doporučuji. 8/10 ()

baXter

Matrix je rozhodně akčnější a profinancovanější, ale Třinácté patro mi přijde snad i zajímavější a nápaditější !! ()

XdanteX

Nelíbí se mi neustálé přirovnávání k Matrixu. Tenhle film je sám sobě vesmírem...pro některé by mohl být kultem ale odpustím si něco hlubšího páč bych mohl spoilerovat. Docela čitelné, moc příjemné a moc potěšilo:) ()

Radim

Námět zajímavý, filmařsky zručně natočeno. To je ale jediné pozitivní, co se dá říci - jinak nudné, předvídatelné, herecké osazenstvo mi vůbec nesedlo. ()