Tajemství loňského léta 2: Rok poté

Tajomstvo minulého leta 2: Rok po tom

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1998, 97 min

• Gavin87

...ale jako parodie to není špatné. Začínající filmaři by se mohli na této sračce poučit, čemu se vyhnout. Všechny rádoby napínavé scény jsou prvoplánové, dávno profláknuté a nudné, přičemž spíše loudí na tváři úsměv, než-li strnulost strachem. Docela mě ale příjemně překvapilo, že v závěrečné scéně, kdy Julie do vraha vyprázdnila celý zásobník, tento po následném pádu do hrobu ještě neotevřel oči. Sázel jsem se, že tak učiní...(11.7.2010)

• eraserhead666

Takhle přesně to dopadá, když se někdo rozhodne vstoupit dvakrát do stejné řeky a ve snaze udělat film ještě lepší, zajímavější, dramatičtější, akčnější, okázalejší, efektivnější, natočí akorát tak tragickou, nudnou, předvídatelnou, po mnoha stránkách nesmyslnou totální kravinu. Zaujal tak akorát Jeffrey "West. Herbert West" Combs a Mekhi Phifer (víte někdo, jak se to jeho jméno vyslovuje?), kterého mám moc rád, ale tady se moc nepředvedl. A ano, musím uznat, že Jennifer to tady sluší mnohem více, než v jedničce. Ale tohle v žádném případě nestačí. V půlce odhalíte největší tajemství filmu, takže jeho odhalení vás nijak nezasáhne. Která postava zařve víte dvě vteřiny poté, co se objeví na scéně. Prostě a jasně tragédie, tragédie, tragédie. Zcela jistě si to už nikdy nepustím. 0.5*(18.5.2010)

• lioncel

krásná, štíhlá, vyvinutá Jennifer Love Hewitt v sexy nátělníku, případně v opalovačkách, nebo jen tak v košilce .. to máme automaticky ***** .. jenže tady je mezi tím spousta zbytečností, které hvězdičky ubírají .. např., když vás chce někdo vysvobodit ze solárka, kde se vás někdo moc zlý snaží usmažit – co kdyby ho nejdříve vypnul a teprve pak vás tahal ven .. apod. .. já normálně tyhle blbosti nesleduji, nebo je odpouštím, ale nesmí to zas tak řvát a mlátit do očí jako tady, ale jinak .. jak už jsem naznačil .. opravdu, na tu kočičku je krásný pohled …(17.7.2010)

Dvojka dostala odo mňa vyšie hodnotenie... Jednotku som pozeral z povinnosti, preto som neočakával, že by mohlo byť pokračovanie lepšie. Veľmi ma potešilo, že J. L. Hewitt dostala viac priestoru. Za ňu by som dal jednu *. ** za to, že na film sa "dalo pozerať". Ak by som sa mal zamýšľať nad tým, či film spĺňa všetky kritéria pre to, aby sa stal strašidelným hororom, asi by som znížil hodnotenie. Celý dej bol skôr príjemný, ako strašidelný a keď už prišlo na sekanie, trhanie a páranie ľudí, nebolo to bohviečo. Niektorý tvorcovia dokážu divákov vydesiť už len náznakom zabíjania, hrou tieňou, komornou hudbou... A keď už nie je atmosféra, aspoň tam digitálne prirobia hektolitre krvi a kopu vnútorností. Dialógy pri strhujúcich scénach boli plné klišé, až z toho boleli uši. No a potom dejové zvraty na konci - malé bezvýznamné plus. Keď tak nad tým znova premýšľam, tak ** za J. L. Hewitt a * za film. Kto tú herečku "nemusí" tak sa asi bude nudiť.(13.7.2007)

Dvojka rozhodně slabší a už mě ani tak nebavila jako jednička. Nezaujaly mě ani dialogy, zvrat tu byl, ale dal se prokouknout, docela dobrý nápad s ostrovem, ze kterého nelze uniknout, jinak když už se chci pomstít, tak bych jako mrvního zabil toho, na kterého mám od začátku spadeno a né že vyvraždím všechny okolo. :D(22.8.2014)

• - Chyby ve filmu: Zbraň, kterou použije Julie ke střelbě na Bena Willise může vystřelit jen šestkrát. Nicméně Julie vystřelila celkem osmkrát a Ben Willis je stejně nesmrtelný (Stocki)

• - Premiéra filmu se v Americe uskutečnila v pátek 13.listopadu 1998. (Stocki)

• - Aby Julie James a její kamarádka Karla mohly odjet na Bahamy, musely odpovědět na otázku – Jaké je hlavní město Brazílie. Odpověděly Rio de Janeiro. Měly by pravdu ale pokud by žily mezi lety 1763 – 1960. V 50. letech se totiž začalo stavět nové město Brasília, které se stalo hlavní městem Brazílie dne 21. dubna 1960 (Stocki)