VOD (1)

Spolužáci ze střední jsou už rok mrtví. Julie Jamesová (Jennifer Love Hewittová), která jako zázrakem přežila vražedné běsnění rybáře, je pronásledována přízraky a paranoidním strachem. Dokonce se rozešla se svým přítelem Rayem. Aby přišla na jiné myšlenky a dala si dohromady oprávněně rozházenou psychiku, přijímá nabídku své spolužačky z vysoké školy Karly, aby společně s přáteli strávili víkend na Bahamách. Nikdo z nich neví, že v tropickém ráji právě začíná sezóna hurikánů. Nikdo z nich netuší, že ani tady nebude mít Julie chvilku klidu. Venku se začíná zvedat vítr, je nejvyšší čas na první efektně brutální vraždu. Tajemství loňského léta není zapomenuto a Julie dostává brzy druhou šanci zemřít... (oficiální text distributora)

Drekorian

To, že výlet na Bahamy je dobře promyšlenou pastí musí být známo všem, kdo mají alespoň elementární znalosti zeměpisu. Jak už napovídal závěr jedničky, (a hlavně celkový vývar z ní) vrahovo tělo se nikdy nenašlo a onen šmejd tentokrát pobíhá hákem místo ruky a vraždí koho může. Jennifer Love Hewitt je stále krásná a místo upjatého svetříku tentokráte před vrahem utíká v promoklé bílé košili (což vypadá rozhodně líp). Jinak už je to bída za bídou. Kromě toho, že většina obětí je zlikvidována příliš snadno a rychle, jsou to hlavně logické lapsy (parta se dohodne, že budou proti vrahovi bojovat a při prvním kontaktu se rozutečou -- JLH sebere sekeru (což je nejlepší zbraň jakou parta proti vrahovi našla) jenom proto, aby ji v dalším záběru zahodila -- parta uteče do úkrytu, kde vrah naskládal mrtvoly a za pět vteřin zase úkryt opouští), které dělají z dvojky skutečně špatný film. O sidekickovi, který byl úplně, ale úplně zbytečný, netřeba se zmiňovat. ()

misstake odpad!

Zatímco první díl si ode mě vysloužil ještě jednu hvězdičku, druhý díl už si nezaslouží ani tu. Nejnudnější horor, co jsem kdy viděl. Jediný komu bych tu smrt přál, jsou američtí šablonovití tvůrci teenagerovských vyvražďovaček, nebo kdyby alespoň ztratili svoje šablony a vymysleli nějaké překvapení. ()

JASON_X

Nepříliš podařené pokračování podařeného předchozího dílu. Hutná a vážná atmosféra je fuč, namísto ní je "napínavá" atmosféra tvořena ječením, řvavou hudbou a nesnesitelným stroboskopickým blikáním blesků v závěru. Polovina dialogů je navíc plytkých a naprosto debilních, a to díky párečku dvou debilních negroameričanů, obsazených v rámci projektu pozitivní diskriminace. Naštěstí se aspoň v průběhu filmu vysvětlí nepochopitelný lapsus s hlavním městem Brazílie. Nebýt toho idiotského blýskání, dám s přihmouřenýma očima tři. ()

panvasik

Fuha, tak hned ze začátku můžu říct, že kvalita šla slušně dolů a z moje ho dosti nadprůměrného prvního filmu, tak přicházíme do extrémního průměru, kdy si říkám, proč to nemohlo zůstat u jednoho filmu. Máme tady o dost víc nesympatické obsazení a jejich herecké výkony mě nebavili. Rok poté je vlastně jenom bezduché a ničím zajímavé pokračování, ale aby se neřeklo vraždy dokázaly být pořád dost slušné a ta "atmosféra" ostrovu mi taky přišla vhod. Je to fakt čistě průměrná záležitost... 5/10 ()

Oktavianus

Hodnotit po 60 minutách, tak jsem asi hodně nekompromisní, protože kromě konečně sexy (na rozdíl od jedničky) Jennifer Love Hewittové v upnutých tílkách tu není vůbec nic (proč se postavy chovají jako idioti? proč je tu tolik logických děr? proč jsou bez výjimky postavy tolik nesympatické, až člověk vrahovi fandí, aby všichni pochcípali bolestivou smrtí? a vůbec, proč je to na Bahamách tak ošklivý?). Poslední půlhodinka s několika příjemnými vraždičkami to ale naštěstí dost zachránila, některé dokonce pobavily; navíc postava v rybářské kápi má konečně šťávu i charisma a působí strašidelně. A když k tomu přičtu svůj vřelý vztah k podceňované jedničce, dvojka si svoje zasloužené tři hvězdy ukope. A přidám tip pro scenáristy - když už máte postavu vraždícího rybáře, proč ho nenecháte z postav udělat návnadu pro ryby...? ()

• Pracovní názvy: I Know What You Did Last Summer 2, I Know What You Did Last Summer...The Story Continues, I Know What You Did Last Summer: The Sequel, I Know What You Did Two Summers Ago, I Still Know. (Stocki)
  • Keď zostane Julie (Hewitt) uväznená v solárku, Tyller a Will nevedia, čo majú robiť a tak začnú do prístroja trieskať. Stačilo ho však iba vypnúť a problém by bol vyriešený. (tXtX)
  • V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 14. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Zdroj: ČSFD)