Tajemství loňského léta 2: Rok poté

Tajomstvo minulého leta 2: Rok po tom

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1998, 97 min

• BuddyO

Co sem komu jenom udělal? Když už to vypadalo, že je konečně konec filmu a já můžu v klidu přepnout kanál, tvůrci vytáhli ještě "trumf" z rukávu. Aaaaaaaa!!! Pokračování poměrně povedeného "I Know What You Did Last Summer" jsem doslova protrpěl a jen s údivem jsem zjistil, že bylo natočeno i třetí pokračování.(27.9.2007)

Dvojka dostala odo mňa vyšie hodnotenie... Jednotku som pozeral z povinnosti, preto som neočakával, že by mohlo byť pokračovanie lepšie. Veľmi ma potešilo, že J. L. Hewitt dostala viac priestoru. Za ňu by som dal jednu *. ** za to, že na film sa "dalo pozerať". Ak by som sa mal zamýšľať nad tým, či film spĺňa všetky kritéria pre to, aby sa stal strašidelným hororom, asi by som znížil hodnotenie. Celý dej bol skôr príjemný, ako strašidelný a keď už prišlo na sekanie, trhanie a páranie ľudí, nebolo to bohviečo. Niektorý tvorcovia dokážu divákov vydesiť už len náznakom zabíjania, hrou tieňou, komornou hudbou... A keď už nie je atmosféra, aspoň tam digitálne prirobia hektolitre krvi a kopu vnútorností. Dialógy pri strhujúcich scénach boli plné klišé, až z toho boleli uši. No a potom dejové zvraty na konci - malé bezvýznamné plus. Keď tak nad tým znova premýšľam, tak ** za J. L. Hewitt a * za film. Kto tú herečku "nemusí" tak sa asi bude nudiť.(13.7.2007)

• tron

„Chce to čas, ono sa to postupne zlepší.“ – „No, horšie to už nebude.“ Prvý diel mám rád nielen preto, že s prvými dvoma VRESKOTMI a FAKULTOU stál za resuscitáciou tínedžerských vyvražďovačiek v polovici 90. rokov. Bohužiaľ, čoskoro na jeden výnimočný slasher tej doby (H20) začalo pripadať 10 mizerných video béčok, céčok až téčok. Bohužiaľ, aj VIEM, ČO STE ROBILI MINULÉ LETO 2 je strašné. Pritom atmosféra je - i vďaka luxusnému letovisku, ktoré je kvôli búrkovému obdobiu takmer opustené - celkom OK. Herci sú sympaťácke „ksichty“ (Freddie Prinze Jr., Jack Black, Bill Cobbs, Mark Boone Junior), občas príde uchádzajúco krvavá vražda. No celé je to samé klišé, hrdinka objaví mŕtvolu, no keď privolá pomoc, telo o 20 sekúnd nikde (a ani kvapôčka krvi) a to neriešim snáď 15 odporne primitívnych bafačiek, kedy niečo vyhúkne z tmy. „Klasické“ pokračovanie slasheru v tom najhoršom zmysle slova.(16.11.2010)

• castor

Přežila své spolužáky, navrch tenhle výlet mezi mladé sympaťáky umírající hákem chlapíka v rybářské pláštěnce solidně vydělal. Takže se dalo čekat, že producenti budou chtít dál ždímat peněženky hororových fandů. Navíc někdo pořád ví, co se stalo (už dvě léta zpět). Hlavní hrdinka trpí traumaty, vydá se na dovolenou, jenže ouha, objevuje se i vrah, který mimochodem dokonale čte myšlenky druhých, je bleskurychlý a jako správný světový fotbalový útočník umí být ve správnou dobu na správném místě. Zrežírované je to obstojně, outfit Jennifer Love Hewitt se musí také líbit, jenže scénář musel být spíchnutý zatraceně rychle, takže je tahle story hodně bez invence. A napětí. A atmosféry. A tempa. A pořádných mordů…(13.5.2016)

Vřískot byl vždycky lepší :) Ale teď se tu kromě Jennifer Love Hewittové (jejíž životní heslo je All You Need Is Love :)) zjeví ještě Jennifer Esposito... A za správně vypsychovanou hlavní hrdinku, které už ale nikdo nevěří (do jisté chvíle... :)), a za svým způsobem zábavně podané nahrávky vrahovi - viz i jinde zmiňované "Měli bychom se rozdělit...." :))))) A nevím, proč to tady nikdo nezdůraznil, ale Jenn má nádherné oči :)(26.3.2003)

• - Spoiler: Původně měl být osud Nancy (Jennifer Esposito) a Karly (Brandy Norwood) opačný. Karla měla zemřít a naopak Nancy měla přežít. (Stocki)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 14. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Chyby ve filmu: Zbraň, kterou použije Julie ke střelbě na Bena Willise může vystřelit jen šestkrát. Nicméně Julie vystřelila celkem osmkrát a Ben Willis je stejně nesmrtelný (Stocki)