Tajemství loňského léta 2: Rok poté

Tajomstvo minulého leta 2: Rok po tom

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1998, 97 min

• Drekorian

To, že výlet na Bahamy je dobře promyšlenou pastí musí být známo všem, kdo mají alespoň elementární znalosti zeměpisu. Jak už napovídal závěr jedničky, (a hlavně celkový vývar z ní) vrahovo tělo se nikdy nenašlo a onen šmejd tentokrát pobíhá hákem místo ruky a vraždí koho může. Jennifer Love Hewitt je stále krásná a místo upjatého svetříku tentokráte před vrahem utíká v promoklé bílé košili (což vypadá rozhodně líp). Jinak už je to bída za bídou. Kromě toho, že většina obětí je zlikvidována příliš snadno a rychle, jsou to hlavně logické lapsy (parta se dohodne, že budou proti vrahovi bojovat a při prvním kontaktu se rozutečou -- JLH sebere sekeru (což je nejlepší zbraň jakou parta proti vrahovi našla) jenom proto, aby ji v dalším záběru zahodila -- parta uteče do úkrytu, kde vrah naskládal mrtvoly a za pět vteřin zase úkryt opouští), které dělají z dvojky skutečně špatný film. O sidekickovi, který byl úplně, ale úplně zbytečný, netřeba se zmiňovat.(5.9.2009)

Při jedničce jsem se, (ano musím to přiznat :-)), celkem bál a mělo to atmosféru. Dvojka má bohužel atmosféru jen asi prvních 10 minut. Pak je fuč. Ze začátku ještě pár solidních lekaček a pak už nic. Jenom si přejete, aby už chcípli (a to většinou fandím všem!) A zvlášť jsem pochopil, co bylo myšleno v Scary Movie 1 "uřvanou nesympatickou, černoškou". Pozor SPOILER! P. S. Všimli jste si, že na konci, když Jennifer zabije vraha, který pak oživne (ne toto není vtip!) vystřelí z 6rané pistole osmkrát? Je fakt dobrá.(23.10.2007)

Hodnotit po 60 minutách, tak jsem asi hodně nekompromisní, protože kromě konečně sexy (na rozdíl od jedničky) Jennifer Love Hewittové v upnutých tílkách tu není vůbec nic (proč se postavy chovají jako idioti? proč je tu tolik logických děr? proč jsou bez výjimky postavy tolik nesympatické, až člověk vrahovi fandí, aby všichni pochcípali bolestivou smrtí? a vůbec, proč je to na Bahamách tak ošklivý?). Poslední půlhodinka s několika příjemnými vraždičkami to ale naštěstí dost zachránila, některé dokonce pobavily; navíc postava v rybářské kápi má konečně šťávu i charisma a působí strašidelně. A když k tomu přičtu svůj vřelý vztah k podceňované jedničce, dvojka si svoje zasloužené tři hvězdy ukope. A přidám tip pro scenáristy - když už máte postavu vraždícího rybáře, proč ho nenecháte z postav udělat návnadu pro ryby...?(29.3.2013)

• BuddyO

Co sem komu jenom udělal? Když už to vypadalo, že je konečně konec filmu a já můžu v klidu přepnout kanál, tvůrci vytáhli ještě "trumf" z rukávu. Aaaaaaaa!!! Pokračování poměrně povedeného "I Know What You Did Last Summer" jsem doslova protrpěl a jen s údivem jsem zjistil, že bylo natočeno i třetí pokračování.(27.9.2007)

• Kusko.t2

Druhé pokračovanie tohto teenage hororu je rovnako debilné ako jeho prvá časť. Hlavný killer nie je až taký Superman ako v prvom diely, čo však na kvalite filmu nepridalo, pretože blbosť je stále blbosťou . Navyše sa zhoršilo aj herecké obsadenie. Pri filme som sa najviac tešil nie na vyvrcholenie (ktoré bolo mimochodom zrejmé ešte predtým ako prišlo), ale na záverečné titulky. Ten čas utekal sakra pomaly.(12.11.2006)

• - Premiéra filmu se v Americe uskutečnila v pátek 13.listopadu 1998. (Stocki)

• - Aby Julie James a její kamarádka Karla mohly odjet na Bahamy, musely odpovědět na otázku – Jaké je hlavní město Brazílie. Odpověděly Rio de Janeiro. Měly by pravdu ale pokud by žily mezi lety 1763 – 1960. V 50. letech se totiž začalo stavět nové město Brasília, které se stalo hlavní městem Brazílie dne 21. dubna 1960 (Stocki)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 14. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)