Reklama

Reklama

Malé ostrovní městečko Amity, jehož hlavní příjmy plynou z letních měsíců, se pomalu vzpamatovává z finanční katastrofy, způsobené před čtyřmi lety řáděním krvelačného žraloka. Zdá se, že lidé se začínají vracet, a starosta se dokonce chystá na setkání s bohatým podnikatelem, který tu investuje do realit. Právě v době jejich setkání se dva potápěči vydávají prozkoumat oblast, kde před lety policejní náčelník Martin Brody zabil obrovského žraloka. Nečekaně se objeví další obrovský žralok a oba potápěče zabije. Kapitán pobřežní policie Martin Brody se marně pokouší přemluvit starostu, aby byla uzavřena pláž. Všichni se totiž bojí, že ztratí své zisky. Domnívají se, že Brodyho obavy jsou jen projevem traumatu vyvolaného předchozím střetem se zabijáckým žralokem a nedbají varovných slov. Brody však nespouští oči z mořské hladiny, a když zahlédne známý temný stín, způsobí poplach, který vyděsí turisty a rozzuří starostu, protože se ukáže, že šlo o planý poplach. Brody je propuštěn, když se vrátí domů, zjistí, že Michael a Sean přes jeho zákaz vyrazili s přáteli na moře. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (268)

Aleee89 

všechny recenze uživatele

Opět žralok v hlavní roli. Bohužel to není poprvé, jednička byla skoro skvělá, bylo to něco nového a neokoukaného a na tu dobu i hodně dobře natočeno se všemi trikovými prvky, ale dvojka už není ono. Sice pořád cítíte napětí a mráz na zádech, když John Williams rozehraje svou hudbu v temných hlubinách moří a přitom nechají filmaři vykouknout žraloka, ale prostě už to tu bylo a není to tak skvělá podívaná. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

V roku 1975 natočil začínajúci americký režisér Steven Spielberg snímok "Čeľuste", horrorovú drámu o vraždiacom žralokovi. Je to dielo, ktoré sa zaradilo medzi špičku svetovej kinematografie. Stal sa z neho kult. Spielberg nasadil laťku poriadne vysoko, takže ďalšie pokračovania to mali hodne ťažké. Jedine dvojka mu môže ešte ako-tak konkurovať. I keď nedosahuje dokonalosť pôvodného snímku je to kvalitný natural animal horror. "Jaws 2" **** ()

Reklama

Lucasion 

všechny recenze uživatele

"All right, you big bastard! Come On! I've got something for ya' now!" Tři roky po potopení Orcy se vrací temný mořský přízrak. Obří žralok se vrací do Amity, aby dokončil, co jeho předchůdce začal. Žádný sequel by se nemohl měřit s kvalitou prvních Čelistí. Ty jsou zkrátka jedinečné. V humoru, v provedení, v atmosféře, hercích a všem možném. Přesto tu dvojka dokázala velmi dobře nabrat vítr do plachet, protože i dvojka děsí všechny, kdo se bojí vody. A kdo se nebojí jít do vody, tak po shlédnutí bude! Mrzí mě, že humor z jedničky už tu není. Na druhou stranu tu je vražedné monstrum vidět pořádně zblízka a mnohem více vidět než v jedničce. Dává to smysl, už víte, co vás čeká. Tak proč tu hubu plnou zubů neukázat, co to půjde. Oceňuji, že prostředí a herci jsou téměř totožné s jedničkou. Je vidět, že časový rozdíl mezi filmy byl opravdu malý. Hlavně oceňuji, že Roy Scheider se vrátil do nejlepší své role, i když třeba Richard Dreyfuss chybí. Za mě je dvojka vlastně podařené pokračování se vším všudy. I když se stín jedničky přeplout nepodařilo. Ale to už nikdy nikomu. (90 %) ()

honajz 

všechny recenze uživatele

V podstatě otrocké opakování schématu původního filmu, bez větších překvapivých momentů, snad jen, že tentokrát v tom šerif má i vlastní dítě. A vlastně nově vymyšlené závěrečné zúčtování se žralokem je ještě originální. Ale atmosféra a dialogy původního filmu tomu chybí, charaktery postav už jsou jen nahozené, bez nějakého většího pozadí (když jsou u Spielberga tři muži v noci na lodi, kape z toho jejich životní zkušenost i životní prohry), ale prostředí letoviska u pláže a moře pořád ještě jistí slušnou zábavu, byť nastavovanou. ()

sheen 

všechny recenze uživatele

Alespoň, že z původního ancáblu zůstal Scheider a John Williams. Tito dva pánové drží potápějícíse loď nad vodou. Nemělo to tak nervy drásající atmosféru jako první díl ale i tak se jedná o pěkný žraločí film. Určitě jeden z těch lepších. Jen škoda, že tam žralok nedostal více prostoru jako v prvním díle..třeba na pláži mezi lidma, nebo když ho lovili. Celkově je tam ale těch pravých drsných scén poměrně dost, tak jsem byl spokojen. ()

Galerie (77)

Zajímavosti (26)

  • V jedné scéně s lodí můžeme vidět člověka, jak si čte knihu "Jaws" od Petera Benchleyho. (PußyMagnet)
  • Mnoho scén se natáčelo během podzimních a zimních rán, takže herci museli během natáčení cucat kostky ledu, aby nešel vidět jejich dech. (PußyMagnet)

Reklama

Reklama