Čelisti II

• Československo

Čeľuste II

Thriller / Horor / Dobrodružný / Drama

USA, 1978, 111 min

Úprimne povedané, jedno z najvydarenejších pokračovaní v histórii filmu. Samozrejme ho nebudem porovnávať s nedostižným originálom, ale je to kus poriadnej filmárčiny, od začiatku až do konca. Môžme si len predstaviť ako by to dopadlo, keby sa na režisérsky post vrátil pôvodne ( logicky ) obsadený režisér Steven Spielberg ( no mal ešte spústu práce z BLÍZKYMI STRETNUTIAMI ).(29.1.2011)

Slušná "dvojka" veleúspěšných Spielbergových "Jaws". Scénář je v podstatě ten samý. Starosta s městskou radou opět nepoučitelný a Roy Scheider tedy opět stojí před "žravým" problémem sám. Místy napínavé, místy, zvláště v okamžicích, kdy je žralok na plátně déle, než by měl být, nechtěně směšné. Pořád ale slušná porce zábavy.(2.8.2009)

Tohle pokračování se ještě celkem povedlo. Sice už to dost těží z úspěchu jedničky a nepřichází s ničím novým, ale funguje to. Možná pořád je lepší držet se toho prověřeného a toho co funguje než dělat zbytečný experimenty jako ve dvou dalších naprosto šílených pokračováních. Tady je pořád slušná atmosféra. Sympatickej Scheider v hlavní roli i to finále je celkem solidní. Jenom by podobně jako u prvního dílu tomu filmu prospělo menší zkrácení aspoň tak o 20 minut. Neboť hluchý místa se tu najdou. Tak jako tak když se koukám na zdejší hodnocení tohoto filmu, tak tentokrát proti němu nemám žádnou výtku a vidím to úplně stejně.60%(25.10.2014)

Opět žralok v hlavní roli. Bohužel to není poprvé, jednička byla skoro skvělá, bylo to něco nového a neokoukaného a na tu dobu i hodně dobře natočeno se všemi trikovými prvky, ale dvojka už není ono. Sice pořád cítíte napětí a mráz na zádech, když John Williams rozehraje svou hudbu v temných hlubinách moří a přitom nechají filmaři vykouknout žraloka, ale prostě už to tu bylo a není to tak skvělá podívaná.(9.6.2014)

Chudák šerif (mimochodem Scheider táhne hodnocení hodně nahoru) ví, že na pobřeží vládne žralok, avšak nikdo mu opět nevěří. Nečekal jsem nic víc, než aspoň solidní hororovou zábavu. Něčeho málo jsem se i dočkal, ovšem na skvělý první díl to nemá ani zdaleka. Stále je zde výborný soundtrack Johna Williamse, ale už nepůsobí tak tajemně a nebezpečně jako předtím. I když útoky žraloka sice vidíme, ničeho detailního se nedočkáme, což je podle mě škoda. Napětí samozřejmě funguje, natahované finále ale zamrzí. Zkrácení by možná neuškodilo, stále to však bylo docela pěkné pokoukání.(18.8.2011)

• - Jméno Eddieho lodi je "Tina's Joy". (PußyMagnet)

• - Mnoho scén se natáčelo během podzimních a zimních rán, takže herci museli během natáčení cucat kostky ledu, aby nešel vidět jejich dech. (PußyMagnet)

• - Ellen Brody říká manželovi, že Matt Hooper volal a říkal, že byl na Auroře. Jedná se o odkaz na první film, kde Hooper odmítl na Auroře studovat, aby se mohl věnovat žralokům tyranizujícím pobřeží. (PußyMagnet)