Čelisti II

• Československo

Čeľuste II

Thriller / Horor / Dobrodružný / Drama

USA, 1978, 111 min

5 / 10 Zoberte si papier a pero, napíšte tam všetko čo sa vám ľúbilo na prvom diely a potom to vydelte dvoma. Zlý film to určite nie je, no citelne mu chýba Spielbergov rukopis, postavy niesú ani zďaleka také 'plastické' ako v jednotke (ono sa tomu ani nedá diviť, keď ich je tam za tucet) a v neposlednej rade, je to predsa už len mlátenie starej slamy.(10.4.2005)

Videl som jednotku a vzápätí dvojku a tak na mňa už nemohla urobiť taký dojem ako to bolo u jednotky.Táto časť je bez hereckej osobnosti okrem Scheidera,ktorý sa aj snažil ale sám toho moc nezmohol,keď všetci ostatný boli podpriemerný.Ale aj tak je to stále sila čo sa týka vypätých situácii.Je tu pár nedomyslených scén,ktoré znižovali dobre naštartovanú úroveň filmu.Ale je jasné,že príbeh je len narýchlo z buchnutý a to aby sa film priživil na úspechu jednotky.Už to nemá také atmosferické grády ako originál ale svoju úroveň rozhodne má.Len posledných 40 minút sa to zvrhlo v čistú nefalšovanú somarinku a práve od tej doby ma film začal trocha otravovať.Pozerať sa na urevaných pajácov bolo šialene nevkusné a ako som filmu chcel dať silné 4* tak už ku koncu som ledva mohol dať slabé 3*.(10.3.2015)

Szwarc sa snaží, čo môže a chvíľami mu to dokonca aj vychádza ! Spielberg je Spielberg, o tom netreba diskutovať ( hoci aj jemu sa občas noha šmykne ), ale nemyslím si, že by to bolo až tak zlé. Záverečné scény mám dokonca mimoriadne rád a hoci scenáristi väčšinou iba s rôznymi obmenami prerozprávali pôvodný dej, takmer existencialistický záver, keď tam skupina uvreštených deciek zostane uväznených na skalisku uprostred vody a žralok si zmlsne ešte aj na vrtuľníku, im skutočne vyšiel, podobne ako nápad s elektrickým káblom. Iskry medzi zubami a dym z očných jamiek takej beštie je predsa len neodolateľný !(16.6.2006)

Apoň, že z původního ancáblu zůstal Scheider a John Williams. Tito dva pánové drží potápějícíse loď nad vodou. Nemělo to tak nervy drásající atmosféru jako první díl ale i tak se jedná o pěkný žraločí film. Určitě jeden z těch lepších. Jen škoda, že tam žralok nedostal více prostoru jako v prvním díle..třeba na pláži mezi lidma, nebo když ho lovili. Celkově je tam ale těch pravých drsných scén poměrně dost, tak jsem byl spokojen.(2.8.2006)

Klasický syndrom všech sequelů počátku osmdesátých let. Příběh jede podle osvědčené šablony, vše je větší, výbušnější, krvavější a samozřejmě epičtější. Kupodivu to nedělá ostudu ikonickému rybímu dobrodružství. Nenadchne ani neurazí. Aspoň, že se tvůrci drželi nastavené béčkovitosti. ____ John Williams znovu boduje!(16.6.2013)

• - Poslední film Marka Grunera. (PußyMagnet)

• - Ve scéně s potápěči se objeví záběr na vrak lodi Orca (loď, na které se plavili Brody (Roy Scheider), Quint (Robert Shaw), Hooper (Richard Dreyfuss)  v prvním díle Čelisti (1975)). (SOLOM.)

• - Vzhledem k problémům s počasím a životním prostředím byla většina filmu natočena v okolí Fort Walton Beach na Floridě. (PußyMagnet)