Čelisti II

• Československo

Čeľuste II

Thriller / Horor / Dobrodružný / Drama

USA, 1978, 111 min

Videl som jednotku a vzápätí dvojku a tak na mňa už nemohla urobiť taký dojem ako to bolo u jednotky.Táto časť je bez hereckej osobnosti okrem Scheidera,ktorý sa aj snažil ale sám toho moc nezmohol,keď všetci ostatný boli podpriemerný.Ale aj tak je to stále sila čo sa týka vypätých situácii.Je tu pár nedomyslených scén,ktoré znižovali dobre naštartovanú úroveň filmu.Ale je jasné,že príbeh je len narýchlo z buchnutý a to aby sa film priživil na úspechu jednotky.Už to nemá také atmosferické grády ako originál ale svoju úroveň rozhodne má.Len posledných 40 minút sa to zvrhlo v čistú nefalšovanú somarinku a práve od tej doby ma film začal trocha otravovať.Pozerať sa na urevaných pajácov bolo šialene nevkusné a ako som filmu chcel dať silné 4* tak už ku koncu som ledva mohol dať slabé 3*.(10.3.2015)

Žralok se vrátil a šéf místní policie Brody opět vyráží do boje s tímto nemilosrdným zabijákem. Tentokrát je to pro něj osobní. Jeho dva synové s přáteli vypluli na moře. A to i přes otcův přísný zákaz. Když zjistí jakou udělali chybu je pozdě. Čelisti opět sklapnou a voda se začne barvit do ruda… Pokračování vynikajícího filmu s lidožravým žralokem svému předchůdci rozhodně nedělá ostudu. O dvou dalších pokračování se to bohužel říct nedá.(6.8.2013)

Čelisti jsou samotřejmě nepřekonány, ale druhý díl mi nepřišel zase o tolik horší. Roy Scheider je zase skvělý a ostatní herci to zvládají celkem slušně, na to jak jsou mladí, i když občas trochu přehrávali , ale nejvíc mi tady chyběla ta atmosféra z prvního dílu. Sice v závěru to už nabralo trochu větší spád, jenže fináaě, ač bylo celkem slušně vymyšlený, tak mi to přišlo trošku moc rychle vyřešený.(23.6.2006)

Pokračování slavného filmu S.Spielberga je o poznání slabší, ale myslím si, že je to pořád dobrá jízda se žraloky. Napětí je solidní a děj taky. Je to pokračování, takže je na to nahlíženo s myšlenkou báječné jedničky, to samozřejmě filmu škodí. Čelisti 2 určitě stojí za to a kdo si zamiloval žraloka jako zabijáka, tak to rozhodně musí vidět. 60%(27.12.2007)

Aké už len mohlo byť pokračovanie kultovej jednotky??? Buď prúser alebo obstojný priemer, v každom prípade lepšie to byť nemohlo...Našťastie Jaws 2 je viac ako dôstojným pokračovaním, ktorý nerobí svojmu predchodcovi hanbu...Napätie je obstojné, žralok rovnako "rozkošný" pričom aj producenti dosiahli svoje prachy...Pre "Jaws fans" určite hodné pozretia...(9.3.2009)

• - Poslední film Marka Grunera. (PußyMagnet)

• - Vzhledem k problémům s počasím a životním prostředím byla většina filmu natočena v okolí Fort Walton Beach na Floridě. (PußyMagnet)

• - Spoiler: Ve filmu zemřelo celkem 7 lidí, nejvíce z celé série. (Žralok)