poster

Čelisti II

 • Česko

  Čelisti 2

 • USA

  Jaws 2

 • Československo

  Čeľuste II

Thriller / Horor / Dobrodružný / Drama

USA, 1978, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • WolfR
  ***

  Čelisti 2 jsou rozhodně o dost horší než slavný první díl, ale stále je to příjemně koukatelné. Scény se žralokem jsou slušné, Roy Scheider ve své roli opět září a stejně jako v jedničce je tady opět senzační hudba. Ale už je to jen film na deštivé odpoledne. Neboť atmosféra originálu je nenávratně v tahu. Je to čistý průměr, 3 hvězdy.(9.8.2010)

 • Němi
  ***

  Pořád ještě koukatelné pokračování perfektního filmu, doplácející nejvíce na svůj název... ten ho ovšem na druhou stranu pořád šíří dál. Atmosféra zůstala zachována, herci až na Dreyfusse se vrátili... i ten žralok je pořád stejnej kus plastu. Nápad se tu samozřejmě maximálně recykluje, ale nové postavy to vyjímečně zachraňují. Skupina teenagerů, ač dneska už působící legračně, je v porovnání s filmy z té doby překvapivě životná a netrpí žádnou očividnou demencí. Místy je to navíc opravdu napínave. Szwarc se snažil, Schneider taky dře jak to jde... Dohromady povedenější skorobéčko, vonící stejně jako jednička krvavou mořskou vodou a všemožnejma kusama těl.(14.8.2008)

 • mzss1
  ****

  Obstojné poračování jedničky. Zde nevidím žádný velký pokles dolů. Sice zde máme už jiného režiséra - což nevadí. Hudba je stejně dobrá, Příběh opět celkem jednoduchý, krve zde najdem dost. Takže opět skará klasika. Jednička je o malý kousíček lepší, ale tato dvojka dokáže diváka též pobavit. Délka filmu ale opravdu někdy nudí. Takže to vidím tak na 72% = ****(19.11.2012)

 • MM_Ramone
  ****

  V roku 1975 natočil začínajúci americký režisér Steven Spielberg snímok "Čeľuste", horrorovú drámu o vraždiacom žralokovi. Je to dielo, ktoré sa zaradilo medzi špičku svetovej kinematografie. Stal sa z neho kult. Spielberg nasadil laťku poriadne vysoko, takže ďalšie pokračovania to mali hodne ťažké. Jedine dvojka mu môže ešte ako-tak konkurovať. I keď nedosahuje dokonalosť pôvodného snímku je to kvalitný natural animal horror. "Jaws 2" ****(28.5.2016)

 • Lucasion
  *****

  O 3 roky později se vrací obří žralok do Amity aby dokončil co jeho předchůdce začal. Role náčelníka policie se opět chopil talentovaný Roy Scheider. Což je pro diváky první skvělá věc. Film ztratil na humoru a to tak, že vymizel úplně. Oproti tomu obří žralok je mnohem více vidět! Doslova a do písmene, v celé svojí kráse. Spoustu rolí zopakovali stejní herci a to je jen dobře. Příběh má něco do sebe. Jedná se hlavně o druhou část filmu, kdy žralok půjde po skupince mladých jachtářů. Pronásledovaní mu nepřekazí nikdo jiný než náčelník Brody. I tentokrát s ním bude svádět krutý boj. Jeho nezapomenutelné finální hlášky před smrtí žraloka. Jak z jedničky, tak i z tohoto pokračování jsou báječné, úsměvné a skvěle nadabované. :-) I zlikvidování obřího monstra je originální a má něco do sebe. Velmi povedené pokračování. ( 90 procent )(18.8.2011)

 • - Spoiler: Ve filmu zemřelo celkem 7 lidí, nejvíce z celé série. (Žralok)

 • - Vzhledem k problémům s počasím a životním prostředím byla většina filmu natočena v okolí Fort Walton Beach na Floridě. (PußyMagnet)

 • - Mnoho scén se natáčelo během podzimních a zimních rán, takže herci museli během natáčení cucat kostky ledu, aby nešel vidět jejich dech. (PußyMagnet)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace