mirec88

Úžasný mix komédie, tragédie a drámy s nádherne smutným koncom je podľa mňa len pre silné nátury. Nemci v tomto filme ukázali, že dokážu aj dnes točiť hlboké, ľudské príbehy. Pre mňa je to po Ponorke najlepší nemecký film. ()

cross

Musím říct, že už opravdu dlouho jsem neviděl tak strašlivě moc přehodnocený film... Klepání mě celou dobu přišlo až nevkusně ujeté, náběhy na vtipy se pořád dokolečka vytrácely do ztracena a celková koncepce, herecké výkony i scénář filmu mě často donutily nechápavě kroutit hlavou.... Nene, tohle rozhodně není formát filmu pro mě a dost se divím, že spousta lidí ho tak nebetyčně vychvaluje.... ()

strelenaL

sranda k podívání...spoiler: Nejzábavnější scéna policie vs. naši hrdinové vs. mafiáni. :D ještě teď se směji. ()

Koryntos

Úsměvně depresivní film o vyrovnání se smrtí a splněných přáních, při jehož sledování dostanu pokaždé chuť na Tequilu. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec a jeden z mála filmů ve kterém, až na pár krátkých scén a závěrečnou scénu, chybí hudební podklad, což mu podle mě přidává na dramatičnosti. ()

vyfuk

Taková německá Tarantinovka. Opravdu, opravdu mě to připomínalo filmy Quentina Tarantino. Film s velmi hezkým humorným, ale i smutným podtextem jsem si opravdu užil a jsem rád, že dopadl takto! ()

Autogram

Posledné dni si ťažko chorá dvojica spestrí netradičnými zážitkami a želania treba jednoznačne vyberať od toho prvého. Keď sa skĺbi snaha o atmosféru Pulp Fiction s myslením Forresta Gumpa, tak k Elvisovi nemôže byť ďaleko. Len sa kvôli miestu deja nahradí drsná černošská menšina tureckou a Abdul je ideálny objekt na zosmiešnenie so svojim jazykovým problémom, ktorý sa slušne podarilo dostať aj do českého dabingu. Do nálady filmu sa treba dostať, netreba očakávať až Tarantinovu drsnosť a údernosť, ale aj táto je na nemecké pomery obstojná a tempo je často úžasné. Nie však stále, no v tomto filme akceptujem aj patetické scény. –––– Zapni si ten kalhot. –––– Vy mi dáte prachy a já vám daruji život. ()

majsha

''Don’t you know how it is when you arrive in heaven? In heaven that’s all they talk about - the ocean - and how wonderful it is. They talk about the sunsets they have seen. They talk about how the sun turned blood-red before it set. And they talk about how they felt when the sun was losing power. And you - You can’t talk about it with them, since you have never been there! You will be a fucking outsider up there!'' ()

mcleod

Německé filmy mám hodně rád, u německých komedií ale už občas váhám. Pár výborných jsem už viděl, ale většinou nijak neohromí. A to je i případ tohoto filmu... ničím výjimečného klasického filmu 90. let, který se podobá řadě dalších nevýrazných komedií tehdejší doby, spadající do průměru nejen příběhem, ale i svou vtipností. Ani odkaz filmu v jeho závěru diváka neusadí zpět do křesla. Zkrátka film, který neurazí, ale ani moc nenadchne... jediné, za co jsem hodně rád, že film očividně nebyl inspirován tvorbou Quentina Tarantina, jak je uvedeno v textu distributora... koho tohle napadlo? ()

Philoun1

Naprosto nejlepší německý film. Ani bych nevěřil, že jsou němci něco takového schopni natočit. Možná, že kdybych na tom byl stejně jako hlavní hrdinové jednal bych stejně, nebo bych chtěl jednat stejně. ()

BuryGol

Pokud ti zbejvá pár dní života, chceš si je užít na plno a všechno ostatní ti může bejt fuk. Ve svym životě člověk nikdy nestihne všechno, co by stihnout chtěl. Tenhle film byla taková...německá Tarantinovka. To lepší, co německá kinematografie může nabídnout. Nebejt pár chyb, několika blbin, absence mrtvejch a kdyby tam byla normální němčina, asi by to bylo za plnej počet. Ale jinak je to film k doporučení. ...a jak bych si já užil poslední dny života? Pokoj plnej kurev, litry whisky a mísy plný kokainu! Pak bych do Valhally klidně odešel. ()

Pecival

Jelikož je zde nemoc představena pouze jako katalizátor událostí (tedy že hrdinové nemají co ztratit) a jinak si jí až na pár záchvatů nikdo moc nevšímá, komická stránka funguje. A docela dobře. Celkvoě pohodová atmosféra jak díky dobře obsazené ústřední dvojice, tak naprosto dokonalému páru gangsterů (zvlášť ten arab). K tomu ta správná "Tarantinovská" gansta hudba. ()

U.Tarare

Film vypadající z kraje jako slušné drama s dobrou zápletkou. Škoda jen, že se časem dere na povrch německá debilita, která se projevuje v podobě rádoby vtipných momentů. Policajti chovající se chvílemi jak mentálně zaostalí a gangsteři jakbysmet. Pochybuji, že tento německý nešvar laciných vtipů někoho dokáže pobavit. Když však nebudu brát v potaz tuhle již tradiční helmutskou prasečinu, tak musím usoudit, že film má něco do sebe a rozhodně stojí za zhlédnutí. ()

Wilson

Moc pěknej příběh. Líbila se mi taky zdárnost toho, aby nikdo jinej neumřel, než jenom Ti dva na smrt nemocný, i když se tam střílelo o sto šest. ()

voleman

No tak tahle krimi komedie se Němcům opravdu povedla. Scénář i režie se nesmírně povedli a když k tomu přičtu ještě opravdu kvalitní herecké výkony obou hlavních protagonistů vzniká z toho výjimečné dílo. Výjimečné už jenom kvůli tomu, že se režisérovy podařilo skvěle propojit komedii s jinak velmi depresivním tématem. Vše tady funguje takřka bezchybně a ani na okamžik jsem se nenudil, proto dávám silných 5*. 90% ()

Trapper33

Když se tenhle film bere s nadhledem a nezapojíte do sledování logiku, náramně se pobavíte. Já osobně tenhle typ filmů nemusím, ale zde jsem udělal výjimku. Místy je to sice hodně bizarní, ale jinak povedené a doufám, že se taky stihnu podívat na moře. ()

solskjaer

Dva muži se setkávají na klinice, kde přišli na vyšetření.Oběma je nalezena rakovina, každému jiného druhu a najednou se oba dostávají před bránu. Před nebezkou bránu. Nemají co ztratit a mohou jen získat a jelikož oba neviděli ani jednou v životě oceán chtějí si splnit své sny. Film , který je prošpikován nesmírně zábavnými scénamy. Je plný humoru, ironie a i když je v něm občasná scéna, která není dle mého gusta a dala by se jistě natočit lépe jde o naprosto neskutečně natočený snímek a kupodivu je německý, ale nesmírně nesmírně dobrý ! Po Lole která běžela o život a po filmu V Červenci a Experiment začínám mít velice rád herce Moritze Bleibtreu, neboť jde o velmi nadaného a ambiciozního herce, který nás určitě ještě překvapí. ()