ondrech

Kamera: Gero Steffen ... je to k nevire, opet dalsi petka, ale u tohohle filmu to proste jinak nejde. Krome vynikajicich vykonu hlavnich i vedlejsich roli(Moritz Bleibtreu je opravdu dokonaly herec) jsem hlavne uzival tu DOKONALOU kameru. A prestoze to nekdy bylo hodne jednoduche, nakonec jsem preci jenom upadl do nadseni, ktere me presvedcilo, ze nemecke filmy jsou opravdu nejlepsi. A navic jeden z prvnich filmu, ktere jsem videl v nemcine bez titulku. A jeste jedna hlaska - Operace uz probehla? Ano, jsi v nebi, toto je svaty petr. Salam alejkum. fakt lol. ()

Heraldika

Někdy vám prostě film sedne a jindy ne. A někdy jste doslova v šoku, jak moc vás tvůrci (z Německa!!) překvapí, dojmou, rozesmějí a téměř dají na frak všem vámi tak milovaným anglickým záležitostem. Takhle nějak vypadá výborný film. V mojí topce. P.S. No dobře, ať nežeru - Lola a Die Welle jsou také výborné :-) ()

bloodvomit

Ein meisterstuck! Parádní story, která má spád a skvěle prolíná žánry akce a drama no a navíc je to ještě vtipný, skvělej film. ()

mohamedsfinger

Velmi citlivá černá komedie, u níž jsem se opravdu královsky bavil, zvláště pak v první půlce. Bohužel ta druhá trochu sklouzává k sentimentalitě a kvůli ne příliš dobré režii i prvoplánovitosti. Ale i tak můžu tento pro mnohé kultovní snímek jen doporučit. ()

marrjaana

Film jsem si pustila aniž bych dopředu věděla do čeho jdu, netušila jsem ani v jaké zemi jej natočili. Postupně mi docházely tyto skutečnosti : je to inspirováno Tarantinem, je to o lidech umírajících na rakovinu, je to komedie, jé ono je to německý. Ale i přes to, že je to německá komedie o lidech umírajících na rakovinu tak je tento film úžasný. Tento film jen dokládá, že výjmka potvrzuje pravidlo, protože i z hrozné německé kinematografie může vzniknout takto úžasný film ()

OughJay

Inspirace Pulp Fiction je tady fakt zřetelná. Tenhle film měl podle mě dokonce po vzoru klasiky z 94. našlápnuto zkultovnět, byť třeba jenom v rámci Evropy. Je jinej než ostatní německý filmy. Má vtip, má nadsázku, má akci, má filozofii... Jediný, co ho u mě strašně potopilo, je strašně velký množství nesmyslů. Nechápu, proč některý věci zůstaly tak odfláklý, když se přitom jedná o fakt obstojnej film. Těch chyb si snad musí všimnout i nezaujatej divák, no a ta debilita policajtů a mafiánů byla taky podle mě až moc přehnaná. Jinak jde ale o příjemně ubíhající film se sympatickejma hercema. A dá se říct, že o první německej film, kterej bych se nebál někomu doporučit. ()

Devilian

Těžké téma umírání v kombinaci s komedií, to bylo velice zajímavé. Sympatie s hlavními hrdiny od začátku až do konce. Úžasný film. ()

Sdoom

Je to pohodový, na nic si to nehraje, nemá to žádné závažné nedostatky, ale přesto tomu víc jak 3 hvězdičky nedám. Pokud se film nechce snažit o nějaký výrazný přesah do dramatu, měla by aspoň komediální stránka být nadstandartní, což se dle mého názoru nepovedlo. ()

Angus

Výborný,pohodový film, u kterého bych se nebál dát pět hvězdiček ale přece jenom tomu něco málo chybí... :-) ()

Zemi11

"Zbývá mi pár dnů života," je název scénáře, který bavil, baví a bavit bude. A zpracování může být klidně německonizozemské. ()

gutshoter

Moralizace na mě nezapůsobila ani v té nejmenší míře. O jakémsi závěrečném dojetí nemůže být ani řeč. Já viděl hořkou komedii, která mě rozesmívala vždy, když jsem to nejméně čekal a toho si cenim. Moc rád si tento kousek vždy pustim :-)! ()

casioa....

Klop klop...na nebeskú bránu. Spanilá jazda do neba spolu s Lolou bežiacou o život-snáď najvýraznejšie filmy nemeckej kinematografie v ére jej samostatnosti. ()

killjezor

Konečně jsem se dostal k tomuhle. Jestli si někdo myslí, že Němci neumí točit filmy, tak ať se koukne na Klepání. Nejdřív jsem si myslel, že to bude spíše drama, ale ujetá hořká komedie je asi nejlepší přirovnání. Perfektní herecké výkony, výborná kamera, režije, pořád se neco děje, pořád se člověk směje a při tom dostane pár opravdových facek, u kterých vás zamrazí. Nádhera, nedivím se, že to byl v roce 1997 nenavštěvovanější film v Německu. Zaslouží si to. ()

keoma26

tady už jména hlavních hrdinů hodně napoví - martin brest ( http://www.csfd.cz/reziser/2832-brest-martin/) a rudy wurlitzer ( http://en.wikipedia.org/wiki/Rudy_Wurlitzer ), ale někdy jsou všechna ta žánrová, stylová a formální i obsahová nomen omen až moc doslovná - jinak existenciální lehkost jednání spojená s jistotou smrti je němcům vlastní, téměř by se chtělo říct "eigentlich", což je jeden z nosných pojmů heideggerova postmetafyzického opusu Bytí a čas ( http://www.philosophisches-lesen.de/heidegger/suz/lexikon/eigentlichkeit.html ) ...a právě heideggerovo jméno jsem ve filmu vysloveně postrádal;-) ()

GeorgeHans

In heaven that's all they talk about - the ocean - and how wonderful it is. Viac ako o kráse mora je to však film o kráse života. 85% ()

SjamK

S nadhledem natočený film, chvílemi vážný, chvílemi hodně vtipný, chvílemi mírně slabší, ale sečteno a podtrženo velmi slušný. A i slepec by si musel všimnout jistých "podobností" s filmy jistého amerického režiséra... :-) ()

Mistickzz

Veľmi úsmevná záležitosť, ktorá ma prekvapila, že bola vlastne taká úsmevná. Aj keď ide o mix situácii, ktoré by sa jednoducho nemohli stať a všetci zainteresovaný mali IQ húpacieho koníka, tak som sa fakt niekedy náramne bavil. 80% ()