danoo

Volanie mora po nemecky alebo veľké srdce a malý rozum v jednom alebo inakšie: „...dávam tie štyri hviezdičky a neviem prečo"____jednoducho Knockin' On Heaven's Door. ()

rockwoman

"Tak my tady klepeme na nebeskou bránu, chlastáme tequilu, jsme jasný kandidáti na rakev, a ty si ani jednou nebyl u moře?" ...Til Schweiger & Jan Josef Liefers spolu rozehrávají herecký koncert a předkládají recept jak si užít poslední dny, které jim zbývají. Žádný fňukání, jen si tak pěkně nasednout do kradenýho auta, sbalit kufr plný peněz a splnit si svý nejtajnější přání. Přitom vycukat dvojku přihlouplých mafíků a to všechno jde lehce, když máte vedle sebe kamaráda, který je na tom podobně. Konečná stanice = moře.....a pak už si jen sednout do písku a čekat až se otevře nebeská brána. ()

hanagi

Čekala jsem mnohem víc než jsem dostala. Nesedl mi německý humor a to je nejspíše důvod, pro který mě bez zájmu minul i osud hlavních hrdinů. ()

Moogwi

nemám rád německé filmy, nemám nemám a prostě nemám ... ale tohle je asi vyjímka, ne že by se mi to uplně líbilo, spíš mi to nevadilo, a není to moc dlouhý, což mě - antiněmeckého filmáka asi zachránilo.. a pamatujte - všichni policajti jsou zkorodovaní :) 3,5 * ()

Brandon

Stojíš na pláži a vychutnáváš slanou vůni větru, kterej vane od moře. Máš slastnej pocit bezbřehý svobody a na rtech hořký polibek zkropenej slzama tvý milovaný. Já u moře nikdy nebyl. To, brácho, kecáš. Tys ještě nikdy nebyl u moře? Dovopravdy, ani jednou. Tak my klepeme na nebeskou bránu, chlastáme tequilu, jsme jasný kandidáti na rakev a ty si ani jednou nebyl u moře. Ještě nikdy, ani jednou. Ty ani nevíš, jaký to je,........ ()

Natabar

Já vám tedy nevím, ale divím se toliké chvále zde opevované. Mě to nějak nechytlo a popravdě musím přiznat, že jsem měl dost co dělat, abych film nevypl. ()

shantim

Velmi vydařená komedie těžící humor a klišé z Pulp fiction, ale nemohu se zbavit dojmu, že to byl stále jen lepší průměr. Takže tři a půl hvězdičky. ()

KimmyJ

Tak 86%. To by mohl být dost dobrý film... S tím jsem šel koukat na Klepání na nebeskou bránu. Hodně mě svrbí ruka, abych nedal 2*. Námět je určitě dobrý a dost slibný. Ovšem film samotný? Kde vzal svých 86%?? Přečdvídatelné scény, závěr bez jakéhokoliv překvapení a filmařina v Německu také nikdy nebyla nic extra. Navíc jsme se na film dívali kvůli tomu, že je i komedie, ale že bych se skvěle bavil, to se říct nedá. A když už film chce být trochu z reality, tak chlapci nemohou tolikrát tak jednoduše upláchnout policii. ()

skretik

Úžasný úlet kombinovaný s absurdným humorom... som sa tak dobre zabavila... je fajn vedieť, že všetci sú blbci :D Aspoň viem, z čoho čerpal film Bucket list... ()

sskrblik

Knockin´ On Heaven´s Door. Zatraceně dobrá písnička od Boba Dylana a taky tenhle zatraceně povedenej film. Už při prvním seznámení s hlavními hrdiny začíná atmosféra nabírat ten správný směr. Na scénu nastupují dva těžce nemocní pacienti (nádor na mozku a rakovina). Vaše oko (klidně i obě) brzo rozpozná, že postava Tila Schweigera bude filmu vévodit. Po prvním seznámení na pokoji uskuteční se svým kolegou na smrtelné posteli plán ještě naposledy si užít a prožít své zbývající dny naplno. Po flašce tequilly se oběma pochopitelně nechce zůstávat na lůžku. Následuje jejich výlet a taky hlavní část celého filmu, která svou zábavou trvá až do samého konce! Spousta zajímavých zážitků, absurdního humoru, skvělých hlášek ale i lidského pojetí. Velkolepé finále mě napoprvé zklamalo, ale díky zážitku, který jsem si odnesl, jsem musel o konci přemýšlet. Nevím jestli v tom má být poselství, které má divákovi docvaknout, ale určitě jen tak nepochopíte proč je pustili, když je konečně dostali. Nechci prozrazovat pointu, ale rozhodně ta úvaha stojí za to. No a na úplný závěr krásný dovětek v podobě scény u moře a klepaní na nebeskou bránu. Konečný verdikt: bavil jsem se jak už dlouho ne. Film má svou hloubku, je o přátelství a touze nepromarnit svůj život. Knockin má též dobře zvolenou hudbu. Co se týče zábavy je až návykový a ani minutu nenudí! Motto : "Užívej dne jako by byl tvůj poslední". ()

zdenny

Trochu Guigan, trochu Coenové, trochu Rodriguez a trochu Tarantino a přece jen je to v součtu stále jen německý film. Německý film, který není špatný, ale není ani takový, aby z něj byl člověk úplně vedle. Dva kluci s rakovinou a téměř jistou budoucností se rozhodnou splnit si sen a to podívat se k moři. Jejich dobrodružství je podobné cestě Bonnie a Clyde. Jejich cesta se paralelně prolíná s příběhem dvou idiotů, kteří pracují pro gangstera jako vystřiženého z "Šimona a Matouše" - takže nějaké vtípky tam jsou. Příběh se snaží být i hodně lidským, což se mu ale dle mého názoru ne úplně daří. V tomto ohledu bych doporučil pro mě kvalitnější film o dvou smrtelně nemocných lidech "Než si pro nás přijde". ()

MIGHTTREE

Tento snímek mi byl mnohokrát doporučován jedním profesorem, a proto jsem se mu vyhýbal. Udělal jsem chybu a dodnes se jí snažím odčinit. Zařazuji film do top 10. Můj nejoblíbenější snímek o smrti,kdy smrt přestala být tím strašákem ohrožující lidi. Choval jsem se jako Abdul (hloupý a spokojený). Kdybych měl doporučit film, který dokáže změnit pohled a názor na smrtelnost, tak mám jasno a dal bych šest *. ()

Mizzy

Jeden z nejkrásnějších německých filmů. Výborné skloubení vážného tématu s komedií, no a ten závěr byl opravdu dojemný. Dalším plusem je pak obsazení mého oblíbence Tila Schweigera :-) Suma sumárum plné hodnocení :-) ()

fefee

Hodne silný záver filmu, hlavne vďaka nemu je film tak dobre hodnotený. Ale ako celok priemerná krimi-komédia, škoda... ()

Brain-D

Slabý německý odvar Tarantinového Pulp Fiction a užívání si posledních dní života. Zmixovat gangsterku se smutným dramatem je zajímavý nápad. Gangsteři zde byly spíše trapní, takže asi hlavní vlna byla rozlučka se svobodou. I když zde to bylo o chudácích více se mi líbil "Bucket list" s pracháčema či 50/50. ()

davidek

10.4.2005 Dnes jsem se na tenhle neuvěřitelný kousek podíval znovu a musím říct, že jsem si opět pobrečel a dobře pobavil. Jeden z mých nej a nej německý. ()

Spock

Co se honí člověku hlavou, když se dozví, že brzy zemře? Chce si ještě naposledy užít poslední chvíle svého života, nebo se raději odebrat někam do ústraní? Naši dva hrdinové zvolili první možnost. Naplno si užít poslední chvíle života, splnit si své tajné sny a podívat se k moři, které ani jeden z nich ještě neviděl. Skvěle namíchaný koktejl bláznivých scén, plných humoru, jen namátkou spoutaní policisté spoutáni v netypické poloze a nebo plná moc pro ministerstvo. :-) Já se tomu ze srdce smál, už dlouho mě nic zčista jasna nerozesmálo. Skvělé! Nesmím zapomenou ani na partičku zločinců, co jim to moc „nepálí“. :-) Přitom se však celým filmem jako černá nit line tragika smrti visící nad oběma hrdiny a snaha dosáhnou moře dříve než jeden z nich zemře. Silné téma uchopené velice dobrým způsobem. S nadhledem a bez patosu se na konci dozvíte, jaké to je „klepat na nebeskou bránu“, splnit si svůj sen a být šťastný. ()

horacko

Nikdy by som nepovedal, ze ma nemecky film tak dostane, ako sa to podarilo tejto snimke. Po zhliadnuti tohto krasneho filmu mi uz len ostava povedat, ako to ze este stale nie je v 200najlepsich. ()