tom88

Jeden z mála zázrakov nemeckej kinematografie. Výborný film s dobrými hercami, slušnou réžiou, zaujímavým vizuálom a dobrou hudbou. Dej ma nenudil ani na chvíľu, no musím priznať, že je tu vidieť naivitu. Predsa sa hlavným hrdinom nemôže v realite podariť všetko to čo sme videli vo filme. Mne to ale nevadilo pretože som sa skvelo bavil počas celého filmu. Schweiger mi v tomto filme naozaj sadol a u mňa postupuje vyššie. Je to malý, nenápadný filmík, ale rozhodne môžem odporučiť každému a aj náročnejším. Váhal som nad nižším hodnotením, ale nakoniec prižmurujem oko. 88% ()

czejny

Bezstarostná jízda dvou čekatelů na smrt. Vcelku krátký snímek Thomase Jahna zhltnete jedním soustem a ani vám nebude vadit ta plytkost celé zápletky. I když ve své podstatě je to film o umírání, budete brečet spíš smíchy než dojetím. Charaktery dvou vypatlaných záporňáků prostě pobaví a i přes absurdnost všech náhod pokračujete ve spanilé jízdě. Danke für diesen Film, Deutschland. :) ()

Splasher

Ano i mně se občas rozsvítily před očima písmena QT. Ovšem v tom špatném "písmena" smyslu. Všichni víme jak je to s německou příslušností a humorem. V téhle rovnici jen těžko najdete rovnítko. Na prvotinu určitě slušný výkon, když uvážím, že režisér je zároveň autor scénáře. ()

Radiq

První, co mě zaujalo, byl kvalitní hudební výběr k jednotlivejm různejm scénám. Dost mi to připomnělo Pulp Fiction, ale nejen hudbou. Taky třeba ten klasickej pohled kamery z kufru do kufru (kde v tomhle případě našli: kufr!). Taky ten gangsterskej pohled a hlavně dvě gangstersky paka, kteří jak kdyby vzhledem vypadli z Tarantinovejch Gaunerů nebo jim vypadli z oka, navíc jsou trochu jak Vincent a Jules z Pulp Fiction. Ti jsou navíc okořenění hlavně svou tupostí a Abdul svou špatnou jazykovou výbavou, která mu sype z huby jeden přeřek za druhym, většinou vtipně. Dále tady máme sympaťáka a hlavně pohodovyho borce Tila Schweigera, kterej tady ztvárnil nezapomenutelnou roli, asi jeho nejlepší. Jeho parťák v umírání a ve zločinu je sice trochu suchar, ale vypadá trochu jak Robert Downey jr. a ke konci to taky solidně rozjede, takže cajk. Prostě dvojka, která se vydá na zločineckou dráhu, která připomíná Thelmu a Louisu nebo Bonnie a Clyda nebo Kaliforniu. Prostě takovej kriminální road trip. A rozhodně film, kterej stojí za to vidět. A rozhodně asi nejlepší německej film, co znám. ()

andrii

Vidět moře a zemřít. Vážení marodi, račte vstát z nemocničních postelí. Nadupaný auťák, kufřík plný bankovek, v patách dva rozzlobení gangsteři, strážci zákona i ta prokletá sokyně, lidí nepřítelkyně. Nablýskaná krasojízda s mottem: Carpe diem! Ještě žijem. Tam za obzorem slunce žhne. Jeho paprsky tělo i duši svádí. Tam za večerního soumraku padá do mořských vln, aby nás jeho svit znovu i druhý den probudil... ()

Decker

Nemohl jsem si pomoci, ale u tech poeticko melancholicky ladenych momentu se mi vybavil Blade Runner. A co prislo? Rutger Hauer :-) Smekam pred vynikajici kamerou a soundtrackem, ale predevsi vynikajici dvojici hlavnich akteru, kteri vytvorili cosi co skvele dohromady fungovalo. ()

hans500

Perfektní německá černá komedie. Thomas Jahn jako svůj scénáristický i režijní debut zvolil zajímavé téma a prokázal velký talent, skvěle se mmu povedlo zakomponovat komediální prvky do vážného tématu a celý film díky tomuto vhodnému rozvrstvení celého příběhu nepůsobí trapně. Scénář pevně drží v rukách a odvedl výbornou práci. Pro svůj film s citem vybral vynikající herce, a jak Til Schweiger (ten dal do této role naprosto vše) tak Jan Josef Liefers předvádějí bezvadné výkony. Pochvalu dále zaslouží střih a výběr hudby a samozřejmě skvělý a vlastně jediný možný závěr. Klepání na nebeskou bránu patří k nejlepším německým filmům, tady je hodnocení více než jasné: 5*. ()

inspektorsvihak

‎je za dvě minuty dvanáct a ve dvanáct přijde můj kamarád. je policista, je přesnej jako hodinky. vejde dovnitř, zkontroluje, jestli je všechno jak má bejt, lokne si jagermeistera a zase odejde. pokud je všechno v pořádku. ()

chelseaman22

Jen pouhá hrstka filmů vás dokáže opravdu dostat. A tenhle velice krátký počin sousedů z Němec je exemplárním případem toho, jak kulky bez krve a smrti dokáží být silnější, než rozstřílená těla, z nichž se nezastavitelně řine jasně červená tekutina života. K podobnému projektu by se Američané nikdy neodhodlali, a je to dobře, protože tento snímek je OPRAVDU něčím naprosto výjimečným. Je jedním ze stěžejních kamenů TÉ nejlepší světové filmařiny. 95% ()

SniperG1

Německou kinematografii nemám rád, ale musím uznat, že tohle se jim povedlo! Po Lole, která běží o život hnedle nejlepší film od našich západních sousedů...80% ()

PeterNet

Tak tohle bych od země která splodila Hitlera a Kobru 11 nečekal. Tohle bylo brilantní dílo. Kupa srandy. Opravdu kupa. Hloupí mafiáni, hloupý a pevně oddaný policista a dva lidé kteří mají štěstí víc jak rozumu. Tohle je opravdu jedna z nejlepších komedií co jsem kdy viděl. Výborná režie a ty scény s hudbou jsou naprosto dokonalé. Krása. ()

Mrkvič

Teda. Tomu se nedá odolat. Jak mohli skopčáci něco takovýho natočit? Něco s takovou nadsázkou a humorem. Teda už jsem kdysi dávno viděl výbornou komedii z těhle končin, ale tohle je fakt extrém. Opravdu sranda a moc příjemný pokoukání i dáky spoustě skvělých písniček. ()

SG_ever

Pozitivně nabitý film, který vám i přes nevyhnutelně smutný konec nutně musí zlepšit náladu... Skvěle natočené, dobře zahrané a ve všech směrech téměř dokonalé. (92%) ()

Jizni Tlapa

Dobře umíchaný filmový koktejl, ve kterém se mixuje černý humor s tématy vážno/nevážnými, akce, perfektní scénář, skvělí gangsta amatéři a hodný/nehodný sympaťák Hauer! pět však dát nemůžu a sice za přetrvájící pocit, že hlavní obsazení dvou aktérů bylo přeci jen lehce mimo mísu... ()

LadyPupu

Komedie na pozadí tragédie nebo naopak? Ať tak nebo tak, stojí za to tento snímek vidět. Pokaždé mne dojme i když vím, že konec je nevyhnutelný. Jeden ze skvostů německé kinematografie. ()

Jazzzz

¨Tak tomu, že tohle může fungovat jsem nevěřil ani já... Komedie o dvou týpcích, kteří umírají... A ono to funguje!!! Bavil jsem se a dokonce jsem snad začal i trochu o životě přemýšlet jinak... Opravdu skvělý film! ()

Raven0

Zklamání. Čekal jsem ultra-cynickou akční road movie. Všechno jsem dostal, ale tak nějak na půl. Akce je dost hrozná, všude sice lítaj kulky a střílí se o stošest, ale nikdy nikdo nikoho nezastřelí. To samo o sobě působí dost rušivě. Ještě horší je to s postavama. Žádná mi nepřirostla k srdci. A ti mega trapní gangsteři, to bylo skoro smutný. Prostě německej film no. ()

kurcatovium

Těžko někam zařadit, pro mne tam ale převládají emoce. Film bez zbytečných cinkrlátek a hollywoodských efektů, který plní dokonale svůj účel. ()