bari68

Film o smrti, priateľstve a jednej parádnej road (last) movie, ktorý je v kontre so slzopudnou drámou.Má to náboj, dobrý scenár, vtipné gagy a obal á la Tarantino,resp. patos, dynamickú kameru a nadsádzkové pojatie. ()

janik.sk

"Smrť je veľmi nepríjemná forma života" ... "V nebi sa budeme rozprávať len o mori. A ty tam budeš úplná nula." ()

Zagros

Jedna z mých srdcovek a jeden z nejlepších německých filmů vůbec, to je Klepání na nebeskou bránu. Ve filmu je velmi sympatická ústřední dvojice, správní padouši a spousta klišé v hromadě scén. Kupodivu to ale funguje skvěle. Režisér Thomas Jahn smíchal ideální mix dramatu, napětí a zábavy. Film ani chvíli nenudí, dokáže napnout a skvěle pobavit. I pro příjemný pocit po závěrečných titulcích (a to i opakovaně) si film zaslouží čtyři hvězdy. Sám si přeji, abych až zjistím něco podobného, dokázal v sobě najít tu chuť, vášeň a sílu a začal si plnit vše, co jsem v životě nestihl. ()

borec999

Je to až neuveriteľné, ale film o 2 kamarátoch umierajúcich na rakovinu je naozaj vcelku vtipná a príjemná road trip oddychovka. Film má dostatok humoru (veľakrát čierneho), štipku akcie a na Nemcov aj vcelku dobré a zaujímavé dialógy. Inšpirácia Tarantinom je v posledných 2 ohľadoch evidentná a mňa osobne Klopanie na nebeskú bránu aj vďaka akurátnej, stručnej dĺžke bavilo. Jeden z lepších nemeckých filmov, kvalitovo na podobnej úrovni ako neskorší americký hviezdnejšie obsadený kúsok s Nicholsonom a Freemanom. 75% ()

wosho

Film který umí rozesmát i rozplakat a já si budu muset po víc jak 20ti letech podívat konečně k moři. Co když brzo natáhnu bačkory a tam na hoře budu za losera?? ()

Giggs

Smutnosmiešny film o poslednych dňoch života človeka, ktory sa desi smrti. Nerealne absurdnosti v konani postav s prehľadom prevalcuje smiech cez slzy, no hlavne veľmi silne posolstvo, ktore film v sebe nesie. Tvrdiť, že je to najlepši nemecky film si netrufam (zvlašť, keď v Nemecku maju Wendersa a Akina), rozhodne však vynikajuce! ()

AngiS

Mama, put my guns in the ground. I can't shoot them anymore. That long black cloud is comin' down..I feel like I'm knockin' on heaven's door. Fascinující....... ()

B4TM4N

Určitě jsou lidé, kteří se mohou odvážit již od prvního záběru jít do ironické polemiky s Tarantinovou tvorbou. Takoví lidé však zcela jistě nežijí v Německu - zemi to známé tím, že její obyvatelstvo nevlastní absolutně žádný smysl pro humor. A podle toho to dopadlo - nemastný nemastný katzehund, u kterého se nezasmějete než jeho impotenci vyplodit pořádný vtip. V podstatě je celý Klepáč takovým pokusem o parodii na gangsterky (což je zde s oblibou prezentováno střílením tun nábojnic do dveří různých automobilů a míření někomu na hlavu pod různými úhly), se špetkou něčeho "vážnějšího". Hořká příchuť ke sladké, zde v podobě rakoviny, nemůže dojmout už vůbec: ve filmu se nevyskytuje jediný sympatický charakter, pouze banda podivných blbounů (rádoby gangsterských). A utáhnout tenhle hnuseintopf hodinu a půl na maximálně průměrné řežii těch vážnějších momentek? To nemohlo vyjít, meine Freunde... ()

thorewi

Zde se také přikloním k vyššímu hodnocení - netušil jsem, že je možné, aby z německé produkce vzniklo něco takového. O to větší bylo překvapení. Výborná dvojice ústředních hrdinů a také dobře zvolená stopáž. No a na zbytek se podívejte sami :) ()

Ebon

Nezvratný osud v komediálně dramatickém podání s prvky kobry 11. Ale jo, musím přiznat, že se mi ten parodiální nadhled líbil. A obě mafiánské gorily byly fantastické. Až mi přijde, že chvílemi zastiňovaly ústřední dvojici. ()

Paity

Beru to jako německý film, a jako takový skutečně vyčnívá, protože Němci dávají jinak vzniknout naprostým příšernostem. Celosvětově jde ale o naprostý průměr. Dva na smrt nemocní si udělají svůj životní trip? To má být jako originální, navíc hlavně kradou, přepadávají a pak skončí v bordelu a tomu se mám smát? Ne díky a tři hvězdy spíše proto, abych ocenil něco trochu alespoň průměrného, co u našich západních sousedů vzniklo. ()

EKLEKTIK

"Vy, my vrátíte ty prachy a já vám daruju život." Jeden z nejlepších německých filmů o umírání, po kterém se Vám nebude chtít umírat. ()

Bouřňák

Tak nevím, podle mě jasně "béčkový" film - průměrné provedení, průměrní herci. Možná škoda, že jsem to viděl s českým dabingem, ale nevěřím, že bych přidal víc jak jednu * (navíc stejně nemám rád němčinu). ()