DannyBoy80

Ftipná akční komedie. Ani jsem to nečekal, ale dobřej sem se pobavil. Naštěstí to nebylo uměle natahované, takže i délka ok. Všem to dobře hraje a i dabing je na pohodu "Jsem švarc..." :) Můžu jen doporučit jako jeden z nejlepších německých filmů, který se navíc nezabývá válkou. ()

dormouse

Nevážný film o vážných věcech. Člověk by si přál přijímat nevyhnutelnost smrti s takovou lehkostí, jako oba dva hlavní hrdinové. Ale nemohu si odpustit poznámku, že nelze epileptický záchvat zarazit tabletou podanou do úst. ()

skliba

Výborný film s velice zajímavím námětem, hodně dobrými hereckými výkony, kolikrát sem se i zasmál zvlášt těm dvoum "rádoby" mafiánům. The Bucket list si neškrtá podle tohodle.Luxusní podívaná..................a pak že němci neumí točit filmy?! ()

Prochy38

No, tak to bylo ale velmi příjemné překvapení! Černá komedie o tom, jak naložit s posledními dny svého života. T. Schweiger a J. J. Liefers jsou úžasní a i český dabing povedený. Ve filmu skvělá hudba a klasik si přijde i na pecku od Guns'n Roses, ale až na konci. Posledních deset minut je skvělých. Nadchne, zamrazí, zesmutní, prostě zasáhne. 95% ()

lucijelucije

Je to neuvěřitelné jak se dokáže skloubit něco velmi smutného až nezměnitelně žalostného s něčím tak radostným, s něčím, co ve vás zanechá impozantní dobrodružství a zážitek, dva lidé seznamující se svou skutečností, která jim nedává příliš mnoho času, a dva neznámý kteří se seznámí v nemocnici, a za neskutečně krátkou dobu vznikne silné pouto, které je dovede poznat něco co ještě neviděli, něco o čem se mluví v nebi, něco co je čiré, nekonečné a úchvatné..samozřejmě nic dokonalého, ale stejně jako golfista, já jednoznačně v tomto případě dávám navrch!!! ()

venom14

Dlouho jsem hledal nějaký film,který by vyprávěl příběh o lidech,kteří ví že brzo zemřou,tak dělají to,co by si nikdo nedovolil,protože už nemají co ztratit.Film je navíc celou dobu doprovázen černým humorem,ale ten filmu nijak neškodí,právě naopak,někdy jsem se vážně zasmál.Jediné,co se mi nelíbilo,bylo cameo Rutgera Hauera,to mi přišlo trochu zbytečné. ()

peetriss

Klepání na nebeskou bránu je skvělým důkazem, že i takové vážné téma, jako umírání a trávení posledních dnů života se dá natočit v odlehčeném a humorném stylu. A opravdu u tohoto filmu jsem se dokonale bavil, hlavní představitelé předvádějí skvělé výkony, skvělou práci odvedli i tvůrci. Klepání na nebeskou bránu u mně patří k nejlepším snímkům německé provenience vůbec. Vřele doporučuji! Perfektní tragikomedie ve stylu road movie. Thomasi Jahne, smekám! ()

Erinye

Ani se nedivím, že je to nejúspěšnější snímek roku 1997. Je zvláštní, že i na toto tolik vážné téma se dá natočit komedie, a to velice kvalitní a na úrovni a plná inteligentního humoru. Je zbytečné se tu nějak více rozepisovat, ale tohle je film, ke kterému se ráda vracím. A je to i film o splněném snu dvou lidí na sklonku života. Rozhodně milý a pohladí po duši. Jen ještě jedna věc, tuším, že byl natočen remake. Jen nechápu, proč američané mají pořád potřebu prznit anebo natočit film úplně stejně jen s jiným obsazením. ()

Schuldiner odpad!

Že já vůl pokoušim ´´štěstí´´ a pouštim si zas něco německýho... Tohle vážně nejde!!! To je tak tupý a klišoidní, že to snad ani nemůže bejt tupější !!! Do 40.minuty tam nebyl jedinej vtip, i když se o to fakt snažili a pak už mi fakticky došla trpělivost.. Momentálních 86% je snad taky jen debilní vtip!!!!!!! ()

orkadimenza

Tenhle film na mě spadnul doslova z nebe. Neřekl bych, že mě dokáže německý snímek tak nadchnout, rozesmát a nakonec i dojmout. Je neuvěřitelné, jak se v jednu chvíli popadáte za břicho a v momentě oněmíte a koukáte na úplně jiný příběh. A nebyla k tomu ani potřeba žádná plejáda hollywoodských herců ani Oscarové megalomanství, stačil úžasný scénář, dynamika a taky výborné narážky na imigranty, které by dneska pod velením Merkelové nemohl nikdo natočit. Těším se na svou premiéru u moře po tomto libovém snímku a Knock, knock, knockin' on heaven's door už bude pro mě nadosmrti jinou písní. ()

Milodar

Je to vtipné, je to pěkná roud můví jízda, dobrej film plný černého humoru. No, ale trošku poplatný své době (skákající chlapi na gauči v apartmánu) a taktéž občasné připomínání nemoci je mírně trapné. Celé dílko zachraňuje dvojka tureckých němců mafiánů, kteří hrají lépe, než ústřední duo. ()

Rozjimatel

[3,5*]     "Sag mir, wo mein Geld ist und ich schenke euch das Leben."     Bláznivá kriminálna komédia o dvoch ľuďoch, ktorí nemajú čo stratiť, o dvoch úplných protikladoch, ktorých spojí dokopy nepriaznivý osud. To, že je film silne inšpirovaný Tarantinom, je viac než zjavné, odkazmi na jeho dielo sa to tu len tak hemží (spôsob využívania soundtracku, dvojica gangstrov ako vystrihnutá z Pulp Fiction (1994), pohľad z kufra auta, spôsob streľby gangstrov, atď.). Musím priznať, že som sa zabával náramne, bavili ma najmä tie štýlovo karikatúrne postavy (s výnimkou toho tupého policajta, ktorý ma skôr otravoval) a často ma rozosmieval výborný humor. Stále však platí, že ide iba o napodobneninu (hoci vydarenú), ktorá kvalitu originálu nedosahuje. Najviac mi asi prekáža jedna vec: Tarantino používa parodickú nadsádzku s veľkým citom, v tomto prípade je tá nadsádzka trochu prehnaná, takže to potom pôsobí ako lacná paródia paródie. Z hercov najviac vynikajú Til Schweiger (Martin) a Moritz Bleibtreu (Abdul) a oči poteší aj viacero pôvabných ženských predstaviteliek (pre mňa je až napodiv, kde to v tom Nemecku ponachádzali), najmä tá policajtka, ktorá mala podľa mňa dostať viac priestoru.     "Das war wahrscheinlich der geilste Fick meines Lebens." "Und deine letzte." ()

Zyne

naprosto skvělý snímek! něco takového bych od německé kinematografie snad ani nečekal. o ději filmu nemá smysl se tu vyjadřovat, to už za mě udělali jiní, já jen zmíním výborné hercké výkony ústřední dvojice, skvělý mix humoru a melancholie a vesměs musím říct, že snímek má prakticky všechno, co má mít film, aby člověka chytl, zaujal a pobavil. ()