Halloween

• Česko Předvečer svátku Všech svatých (více)

V roce 1963 o Halloweenské noci ubodal šestiletý Michael svou patnáctiletou sestru Judith. Po patnácti letech v ústavech se mu podaří právě v předvečer všech svatých utéct. Nikdo neví a nikdo ani nechce vědět, co se stane 31. října 1978, kromě doktora Loomise, Michaelova psychiatra. Ten si je jistý, že se Michael vrací zpátky do Haddongield, ale když to zjistí zbytek města, je už pro mnoho lidí pozdě. (Pannonia Ent.)

Rathalos

Haloween a Michael Myers su spolu uzko spate,hororova legenda,ktoru uz pozna kazdy a tato kultova zalezitost to vsetko krasne zobrazuje,skvela prvotina,ktoru musi vidiet kazdy fanusik tohto zanru a tejto serie...:-) ()

Heavyman

Klasika žánru, která oslavuje 40 let od vzniku a na rozdíl od jiných v souboji s časem ještě relativně obstojí. ()

Folky

Dnes už to rozhodně nemá takový efekt jako před čtyřiceti lety, ale působivá podívaná je to pořád. Michael Myers je král slasherových zabijaků (především kvůli perfektní masce) a Curtisová je jako oběť alespoň zapamatovatelná, což je v tomto subžánru velmi výjimečné. Nemůžu říct že bych se u filmu přímo bál, ale mrazení se dostavilo, takže i když Halloween funguje víc jako kultovní film, jako horor taky není k zahození. ()

johnywalker

Ufff... No ano, jsem člověk, který zkrátka není na starší filmy. Nedokážu je ocenit tolik, jak bych měl... Já to vím. V té době to byl jistojistě hit, průkopník svého žánru, jenž působil noční můry na potkání a lidi se o Halloweenu radši zahrabali do peřin a dělali burrito. Bohužel na mě pár scén působilo až komicky. Jediné co mohu opravdu vyzdvihnout, je Carpenterova hudba a kamera. Naprosto perfektní! ()

kukys

Eeh... Tak tohle mě vůbec nevzalo. Nejstrašidelnější film všech dob? Prosím? Zcela vážně - nezatrnulo mi a mráz po zádech nepřeběhl ani jednou. Což je u hororu docela špatná vizitka. Ve srovnání s o 5(!) let starším Vymítačem ďábla, kde jsem se opravdu bál, mi to přijde jak nějaká parodie. Štvalo mě nelogické chování postav, nepřehlednost (bílej barák na druhou) a směšnej profesor. Jediné co Halloween trochu zachraňuje je skvělá hudba a práce s kamerou. ()

BOURQUE

Film, ktorý v rámci hororu vytvoril sub-žáner. Dnešným okom a s nejakým pozadím už videných „klónov“ to určite vypadá inak. Avšak koncom sedemdesiatych rokoch si myslím, že to mal úplne iný efekt (prvý šok prichádza hneď na úvod – M.M. ako dieťa). Postupne vybudované napätie, ktoré však v záveru (hlavne potom, čo ste videli) vás neodrovná tak, ako by ste čakali. Hudba je však prvotriedna (to piano je nenapodobiteľné) a podobne ako jednotlivé časti filmu J. Carpentera aj dnes slúžia ako etalon pre tých, ktoré točia podobné filmy. P.S.: Ikonický „debut“ J. L. Curtis. Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

domirovec

Je třeba vůbec představovat Halloween?.. Já myslím, že ne. Vždyť by se ten snímek dal považovat za ''Tatínka'' všech slasherů! 5/5 ()

panvasik

Když už píšu na nějaký film z velké série recenzi, tak většinou píšu pro každý díl z celé série, ale tady jsem se rozhodl spontánně, protože ten film miluju a často k němu tady zajedu na stránkách ČSFD, abych si opět zavzpomínal... John Carpenter, pro mě, ještě nepřekonal, tenhle geniální kousek, který je v dnešní době velkou klasikou a opravdu ten film braním svým tělem, protože na něj nedám dopustit. Dlouhé záběry, dlouhé a ničím moc extra zabývající se dialogy, mi nikdy v tomto filmu nevadilo. Hudba patří k jedním z mých nejoblíbenějších, hned to přidává filmu na atmosféře, která je tak boží, trýznivá a hlavně mrazivá. Vraždy a klišé k filmu, jsou v dnešní době samozřejmě všem k smíchu, protože dneska, jsou lidi zvyklí na to, že dostanou brutální, perfektně velkou a CGI vyšperkovanou zabijačku, kdy si každý pochvaluje, že k životu nic víc nepotřebuje.....  A těmito starými filmy opovrhuje mmm Monkey 100% ()

Empire

Skvělý začátek serie a slasher movies. Pomalu chodící vrah, který ví, že oběti mu stejně neutečou dřív nebo později je skosí. Hodně do sebe má taky hudba, která se stala do jisté míry kultovní. Haloween počítám mezi největší klasiky slasherů, stejně jako Black Christmas a Psycho. ()

Utero

Výborné! Ještě předtím než jsem se vrhl na tuto původní verzi tak jsem viděl Zombieho remake. Jasně, že remake má spoustu lepších vychytávek a vylepšení ve scénáří, ale atmosférou mě původní Halloween doopravdy dostal! V půlce filmu jsem dokonce musel rozsvítit světlo :D Opravdu výborná klasika s neopakovatelou atmosférou, která započala všechny možné slasher filmy. ()

Al44...

První díl slavné hororové slasher série. Vynikající atmosféra, výborný hudební motiv. Masový vrah Michael Myers uniká z psychiatrického ústavu a vrací se do míst kde vyrůstal a kde před 15 lety zavraždil vlastní sestru. Tento jeho návrat "na místo činu" s sebou přináší další a nové oběti. Trochu mě vadily všudypřítomné dětské postavy, které na mě v určitých vypjatých scénách působí značně nevěrohodně a rušivě. ()

Pekisan

Pri horore sa mam bat, ja som sa nudil. Zabijak ma byt hrozivy, mne sa zdal smiesny. Kultovka nekultovka, Carpenter neCarpenter bolo to zle ()

helraiser

Jednoznačně se jedná o jeden z nejlepších hororů vůbec, diváci při jeho premiéře museli v kinech nadskakovat ze sedaček jelikož obsahuje několik opravdu strašidelných scén. Halloween patří mezi moje nejoblíbenější filmy a tohle místo si jednoznačně zaslouží. Má geniální hudbu, dokonalého záporáka v bílé masce. Divák má příležitost vidět zrod slasheru a i když se film neutápí v potocích krve tak dokáže i přesto pořádně vyděsit. Je prostě vidět, že Carpenter své práci rozumí, a že ho baví. Dokonalost sama o sobě která stála za zrodem jedné dlouhé série, ale tohle je prostě klasika. ()

Stíba

Film s nesmírně pečlivě budovanou atmosférou u kterého právě o to více zamrzí z mého pohledu dost nelogický závěr. Zabíjet někoho natřikrát a chovat se při tom takhele mi přijde dost nelogické. Nebýt toho, byl by to snad dokonalý horor kde jedna monotóní melodie dokázala víc než jinde tisíc jiných. ()

Eki

Paradoxně se mi víc líbila první polovina filmu, kdy si Michael v klídku jezdí po bezstarostném městečku. Je i celkem jedno, že nikdy předtím neřídil a tím pádem je jasné, že ani nevlastní řidičský průkaz. Ale to vůbec nevadí. Důležité je, že to člověka opravdu baví a napětí se stupňuje. S druhou polovinou jsem ale měl problém. Laurie je nám vykreslena jako stydlivá a velmi inteligentní dívka. Na konci nám ale ukázala, že inteligentní není. A to ještě měla štěstí, že Michael nebyl v úplně střízlivém stavu. ()

S.U.E.S.

První a nejlepší Halloween. Všechny ostatní díly jedině s výjimkou dvojky a H20 už jsou jenom průměrné až podprůměrné. ()

bif

Mistrnně zrežirovaný horor s vynikajicím scénářem a dokonalou hudbu. All of it made by John Carpenter. Bohužel však na dnešní poměry, je Halloween již poněkud sterilním hororem, který děsí pouze napínavě a nepředvídatelně točenými scénami. ()

Práva na sérii Halloween jsou na prodej

16.09.2017

John Carpenter bude produkovat nový Halloween

John Carpenter bude produkovat nový Halloween

25.05.2016

Halloween Johna Carpentera je naprostá hororová klasika, jíž nedokázalo zastínit žádné ze sedmi pokračování. Hlavní série skončila v červenci 2002, o 5 let později ale došlo na remake v režii Roba… (více)