Halloween

• Česko Předvečer svátku Všech svatých (více)

V roce 1963 o Halloweenské noci ubodal šestiletý Michael svou patnáctiletou sestru Judith. Po patnácti letech v ústavech se mu podaří právě v předvečer všech svatých utéct. Nikdo neví a nikdo ani nechce vědět, co se stane 31. října 1978, kromě doktora Loomise, Michaelova psychiatra. Ten si je jistý, že se Michael vrací zpátky do Haddongield, ale když to zjistí zbytek města, je už pro mnoho lidí pozdě. (Pannonia Ent.)

PanTumnus

halloween je společně se sérií pátek třináctého hororová série které jsem dlouho odolával a to ze dvou důvodů, ten první: dříve než tento snímek jsem viděl jeho remake, který mě nadchnul a bavil a tak jsem se zkrátka obával že se mi originál nebude až tak líbit, případně že budu za idiota když bych pak musel prohlásit že verze z roku 2007 je lepší. ten druhý: nemám moc rád vyvražďovací horory tzv. slashery. naštěstí jsem nemohl být dále od pravdy. halloween je výborný film, dělaný s láskou, s perefktním hudebním doprovodem, skvělou hereckou sestavou a především s výborným záprákem (který se mimochodem chová trochu jinak než v remaku). chápu tu kultovost. finále jsem prožil bez dechu a otevřené finále je perfektní. jsem spokojen. ()

TheSpearCZ

Jeden z nejdůležitějších hororových filmů a počátek podžánru slasher. Michael Myers jako jedna z nejpopulárnějších postav a osamělá halloweenská noc v malém městečku. No, musím říci, že o příběhu se tu moc ani nedá mluvit, většinu filmu se opravdu nic neděje a chodí se sem a tam, každopádně to dokonale vynahrazuje neskutečná hudba, která vás do filmu parádně zasvětí a prožíváte to stejně jako hlavní postavy, takže ano, hudba ten film tak trošku zachraňuje, ale klasika to je i bez toho suprová. Čisté 3* ()

WinstonS

V dobrém slova smyslu staromódní snímek, který staví na pozvolna budovaném napětí, skvělé hře světla a stínů, dnes již ikonickém hudebním motivu a působivém zabijákovi, který nikdy neběhá a svoji "práci" vykonává pomalu, místy až monotónně a extrémně pečlivě. Ve své době to muselo být naprosté zjevení a i dnes má HALLOWEEN větší koule a lepší atmosféru než drtivá většina jiných hororů. ()

Flopik

No popravde som skôr sklamaný, na mňa to bolo až príliš pomalé veď na prvú vraždu teda vlastne druhú čakáme skoro hodinu. A čo sa celkovo vrážd týka tak krv žiadna. Atmosféru to malo ale perfektnú a nakoľko sa jedná a prvý takýto plnohodnotý Slasher tak tú hviezdičku prihodím. Soundtrack samozrejme skvelý. ()

Muel

| Compass International Pictures | Hororová klasika, ktorá ma ničím výrazne nezaujala a ktorej koniec tak trocha vyšumí do prázdna. Ale kultovosť rešpektujem. | Hodnotenie: 6/10 | ()

Cartmof

Když přijde řeč na kultovní horory, většina si vybaví Pátek 13. . Jason Vorhees sekající končetiny nadrženým teenagerům bylo asi něco neuvěřitelného. Já totiž film nikdy nebral jako nějaký klenot, na který by se mělo vzpomínat. Ba naopak je to pro mne přeceňovaný kus. Když jsem začal uvažovat o tom, že bych si pustil Halloween, bál jsem se, že se bude jednat o podobný případ, jako u Čtvrtka 12. . ALE NE! Tady jsem pochopil, čím se film proslavil, proč se na něj vzpomíná a proč je tak důležitý pro hororový žánr celkově. Atmosféra, která by se dala krájet, Michael Myers se svou bílou maskou naháněl husí kůži pokaždé, když se objevil na scéně. A vlastně i když na scéně vůbec nebyl. Člověk nikdy nevěděl, zda se jen neschovává někde v pozadí a nepozoruje naší final girl, Laurine, která má oproti ostatním nějaký charakter a celý film jsem si nepřál, aby schytala nůž do krku. Ostatní postavy nejsou moc propracované, ale jejich archetypy stačí k tomu, aby dotvářely již zmíněnou atmosféru. Perfektní horor, který pro mne sesadil trapného Jasona a nandal korunu krále hororu právě Michaelu Myersovi. ()

jorgus

dobry film by nemel nudit..a dobry horror by nemel byt k smichu..tohle je oboje..ze zacatku hezka zalezitost s budovanym napetim, skvelou hudbou...ale ono budovani napeti trva porad..trva dele a dele...az zacne nudit, cele minuty jen nalety kamerou kdy se nic nestane..nemam rad vyvrazdovacky bez obdsahu ale toto uz bylo nudne..a ony prehravajicivedlejsi postavy..opravdu jsem si myslel ze se divam spise v nekterych castech na parodii:) ()

KOZEL84

Viděl sem to ted' poprvé a to jen proto že se mi líbí Zombieho remaky.Jako možná je to klasika,ale taky obrovská nuda,která nejspíš zestárla tak o 100 let.Nechce se mi věřit že i před těmi 30-ti lety na tomhle bylo něco tak působivého,že vznikla takhle dlouhá série.No ale asi bylo a je to dobře (remaky).Jediný důvod proč nedávám odpad je právě to stáří.Taková VĚC je i po letech výborná.Abych jenom nekritizoval tak hudební motiv je super. ()

pend

Kdysi dávno jsem ten film viděl spolu s dvojkou na kazetě. Ani jeden film jsem nedokoukal na jeden zátah. Co může být lepší vizitkou pro horror? ()

ASSBURGER

Jeden z najpopulárnejších starých hororov je práve tento napínavý a zaujímavý Halloween. Ktorý bol proste skvelým začiatkom serie Halloween ktorá im až tak celkom nevyšla ako mala,proste jednotka najlepšia nemá na ňu ani Noční Múra (Nightmare On Elm Street) ani Piatok Trinásteho (Friday 13th)..... Musel som tomu dať päť hviezd lebo v jednu chvíľu ma tento film neskutočne bral. Proste lepšiu adaptáciu už o tomto filme spraviť nemôžu ani Rob Zombie s tým novým remakom bol hrozný. ()

Matli

Z pohledu dnešní doby hodně kvalitní film, ale člověk se u toho prostě nebojí ani neleká. Před třiceti lety bych se z toho asi posadil na prdel a dal za pět. Hudba je samozřejmě bezkonkurenční, Carpenter je šikula. 76% ()

Erumocio

Legendární hudba a tím taky končím. Asi jsem prošvihl správnej věk nebo náladu, abych tomu dal plnou palbu. Ten film je i k posrání nudnej. První hodinu se tam prakticky nic neděje a když přijde na vyvražďovačku, tak se hrdinka chová jako vymletá pipina. Ta si vyloženě říkala o to, aby ji prostě sundal. ()

warrenur

Svoju premieru tohoto milnika horroru som mal akurat teraz. A som znacne sklamany. Nebyt znamej klavirnej zvucky a obcas zaujimavej kamery a aspon slusne zahraneho doktora ustavu, zvazoval by som doslova odpad. Videne vtedy, mohlo to byt slusne. Ale ja som sa nudil, krutil hlavou a nemohol pochopit tie neuveritelne slabe herecke vykony a hlupe dialogy. The Thing, ktoru Carpenter natocil o par rokov neskor bola radovo lepsia. Tuna som necitil prakticky ziadnu atmosferu. Chcel som si film nielen odskrtnut zo zoznamu, ale, i na zaklade vysokeho hodnotenia, uzit si slusny, i ked starsi horror. Strasna bieda. Predpokladam, ze od zajtra premietana premiera Halloween-u v kinach bude uplne inde, kedze ho na imdb zatial hodnotia 79timi. Tento film (1978) v sucasnosti zvladne len zanieteny fanusik, schopny odpustit absolutne vsetko. Neodporucam. ()

Darren98

Jakoby tento ze starších bratrů mezi rozřezávačskými horrory vznikl přesně v takové době, aby zpola přelomově zářil pečlivě napínajícím dějem o nápaditém zlu a překvapivě působivou hudbou, zatímco druhou půli vyplnil starší nezáživně natahovanou kamerou zabírající občasné mezery příběhu s úsměvně absurdním mizením bubáka. Předvečer svátku Všech svatých jakožto klasické filmové vyvražďování trpí faktem, že strašidelnost každého zabíjení zde jde brát stěží vážně, ovšem veškeré zásluhy děsivé myšlenky čistého zla za lidskýma očima patří právem tomuto prvnímu Halloweenu. ()

Aurus

7/10. Tento film byl pro mě 2/10 ale nakonec mu dám víc. Chápu proč tento film má tolik procent ale pro mě to není takový dobrý film. No prostě tento film už nepotřebuji někdy vidět znova. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou docela sympatické, hudba je výborná, atmosféru tento film má povedenou, napětí je zde hodně časté, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. Pro mě je druhý díl mnohem lepší. Pro mě je tento Halloween díl druhý nejslabší díl série Halloween. Můj nejoblíbenější díl Halloween série je Halloween Zabijí a nadávejte mi jak chcete ale já názor nezměním. Pro mě prostě 7/10 víc ani míň ne. ()

peetrejr

Dajte zlým hercom zahrať horor so sakra dobrou hudbou a réžiu nechajte Carpenterovi. Presne táto kombinácia vytvorila túto divnú kultovú zlepeninu. Ja chápem, že sa píše rok 1980 a ľudia sa báli iných vecí. Ale aj starý film by možno mohol mať dôstojnosť, ktorú aj Halloween má... lenže ku koncu tá ako tak desivá atmosféra mizne. Začne to byť komické a ja miesto strachu mám doširoka úsmev a smejem sa. Problém je možno režisérovi, ale tí herci! Ja neviem kde ich Carpenter vyhrabal, lebo nevedia podľa mňa, že v akom sú vôbec filme. Najhorší z najhorších je ale herec Micheala Myersa. Prostre chôdza ako C3-PO a tá neohrabanosť! Pomoc! Krvácajú mi oči! Keby to nie je kultovka, tak sa po tom ani neobzriem. ()

molcan2

Halloween je jeden z mojich najobľúbenejších filmov a už som stratil prehľad, koľkokrát som ho videl. Presne si pamätám deň, keď som ho pozeral prvýkrát, mal som 10 rokov a bol som úplne vystrašený, stále som sa čudoval, ako môže byť film s takým jednoduchým príbehom taký strašidelný a zároveň kultový. Samozrejme, dnes sa už nebojím, ale stále sú momenty, ktoré ma trápia. V roku 1963 Michael Myers brutálne zavraždí svoju dospievajúcu sestru Judith. Je odsúdený a 15 rokov držaný v ústave pod neustálym dohľadom doktora Sama Loomisa. V roku 1978, v predvečer Halloweenu, sa Michaelovi podarí z ústavu utiecť a vracia sa do svojho rodného mesta Haddonfield, kde si hľadá ďalšie obete. John Carpenter je vynikajúci režisér, s jednoduchou zápletkou dokázal natočiť klasiku, ktorá dnes patrí k najlepším hororom vôbec. Okrem réžie napísal s pomocou Debry Hillovej aj scenár a vytvoril soundtrack, ktorý je dnes jedným z najikonickejších. Dnes som skončil pri pozeraní predĺženej verzie, o ktorej existencii, verím, málokto vedel, ja som si ju pozrel už skôr, je asi o 15 minút dlhšia a verte mi, v deji je to obrovský rozdiel. V tomto filme vidíme, že Jamie Lee Curtis prevzala talent svojej matky Janet Leight, jednoducho úžasná vo svojej úlohe, postava veľmi dobre interpretovaná, nakoniec cítite všetky emócie, ktoré postava cíti v okamihoch na obrazovke a postará sa o to. Michael Myers je jeden z mojich najobľúbenejších zloduchov v žánri slasher a stal sa ikonou vo svete hororu, je to neuveriteľný zloduch, má kostým a jednoduchú masku, ktorá dokáže byť úplne desivá. nepoznáte jeho motivácie, neviete, čo sa mu odohráva v hlave, nehovorí, neviete, čo cíti, všetko, čo z neho robí dnes už kultového zloducha. A samozrejme nemôžem zabudnúť na Donalda Pleasencea, pretože Dr. Loomis sa do svojej úlohy určite oddal naplno, neuveriteľné dialógy a postava, ktorú si navždy zapamätáme. Tento film viac než odporúčam, je takmer povinnosťou si ho pozrieť, je to skutočné majstrovské dielo kinematografie a hororu. ()

Kochanski

Carpenter a jeho hudba "ta,ta,at,tááá,ta,ta! Jenom ta příšerná hudba mě pronásleduje... Kam se na tenhle starý snímek hrabou Vřískoty, Tajemství etc. ()

Práva na sérii Halloween jsou na prodej

16.09.2017

John Carpenter bude produkovat nový Halloween

John Carpenter bude produkovat nový Halloween

25.05.2016

Halloween Johna Carpentera je naprostá hororová klasika, jíž nedokázalo zastínit žádné ze sedmi pokračování. Hlavní série skončila v červenci 2002, o 5 let později ale došlo na remake v režii Roba… (více)