Gotti, Witness to the Mob, Boss of Bosses. Moja oblubena mafianska trilogia o najznamejsom mafianovi za posledne roky. Kazdy z tychto filmov sa venuje jednej z troch dolezitych postav tohto mafianskeho klanu. Gotti - samotnemu Gottimu, Witness to the Mob - Gottimu zastupcovi, ktory ho nakoniec potopi a Boss of Bosses - staremu bossovi, ktoreho Gotti nasilu nahradi. Jednotlive filmy su tak za 7/10, ale spolu tvoria skvelu mozaiku za 8/10. Uplne nesedi vo vsetkych detailoch, ale ani rozdielny pohlad tvorcov jednotlivych filmov by som nepovazoval za zapor, ale zaujimavy klad. O to viac vynikne snaha urobit z hlavnej postavy v kazdom jeho vlastnom filme charizmatickeho a z urciteho pohladu relativne kladneho mafiana, pricom je jasne, ze vsetci boli obycajni zmrdi, ktori si svoj osud zasluzili. Tak ako vsetci mafiani. Napriek tomu je stale fascinujuce sledovat ich osudy. Jednotlive filmy odporucam sledovat v poradi v akom som uviedol na zaciatku.(12.11.2012)

„Nie sme filmové hviezdy. Sme mafia.“ KRSTNÝ OTEC 2, PRÍBEH Z BRONXU, ANALYZUJ, MAFIÁNI, ŠPINAVÉ ULICE, NEPODPLATITEĽNÍ, KASÍNO, VTEDY V AMERIKE, JACKIE BROWNOVÁ. Robert De Niro má svet mafiánov a iných gangstrov v rámci hereckých možností rád a tak nečudo, že v roku 1998 z pozície šéfa výroby inicioval vznik televíznej mini-série o malej rybe, ktorá sa dostáva cez jednotlivé funkcie až po... nie, bossa nie, toho hrá „fešák“ Tom Sizemore. Snímka sleduje skôr dejovú líniu jeho pravej ruky (v talianskej mafii tzv. consiglieri - rieši problémy namiesto bossa, s jeho tichým povolením). Páčilo sa mi, že atmosférická snímka je podriadená (v rámci možností) realite, čo sa prejavuje napr. tým, že mafiáni sú tuční škaredí chlapi v teplákoch. Fenomenálny seriál „Sopránovci“, ktorý prišiel o rok neskôr (a v ktorom tiež hrali Michael Imperioli a Tony Sirico) De Nirovej snímke za mnohé vďačí. Ale štvrtý KRSTNÝ OTEC to nie je.(20.9.2010)

Robert De Niro je chlapíkom, ktorí sa vo svete filmovej mafie pohybuje od úvodu svojej kariéry. Na sklonku minulého tisic-ročia sa rozhodol spraviť vlastný projekt. Dosť ma len prekvapilo, že je to len TV FILM. Podľa mňa kľudne mohol letieť do kín. Je to veľmi dobrá mafiánska story vyrozprávaná hlavným hrdinom Sammym Gravanom. Už na začiatku vieme, že Sammy je ten svedok. Film sa tým vôbec netají. Ale nasledovné minúty nám predvedie prečo je tomu tak. De Niro a spol. využili pre tento film hercov, ktorí časť svojej kariéry venovali napr. Sopranovcov alebo cáppa Castelaniho si zahral Tessio z Godfathra. Považujem sa už za odborníka v tejto filmovej brandži a je len málo filmov, ktoré som nevidel. Musím priznať, že tento príjemne prekvapil. Nechýba v ňom nič čo má mať správny film o Cose Nostre. Od vrážd, vydierania, podpalačstva až po korupciu krásne človek vidí kam siahajú chápadlá tejto nesmrteľnej chobotnice. Navyše silným faktorom je aj skutočnosť, že tento film napísal sám život. Trošku som čakal či sa aspoň na chvíľu neukáže na scéne aj De Niro.(9.3.2015)

Tak a okomentujem aj tento filmík. Bol som rád, že som tento film videl neskôr ako môj najobľúbenejší seriál Soprano´s. Pripadalo mi to ako predloha alebo inšpirácia už spomínaného seriálu. Na tomto filme ma zaujal hlavne príbeh, ten bol určite najlepší. Herec v hlavnej úlohe mi moc nesedel, tak ako vo vedľajšej Tom Sizemore. Dávam 3 hviezdičky.(6.7.2010)

Pekne sfilmovane az na par vychyliek, ktore sa nezhoduju. Napriklad ako prijali sammyho "the bull" gravana do rodiny.. Prijimal ho paul castellano, pritom sammy bol v rodine este kym zil carlo gambino. Dalsia vec co sa mi nepacila bol slovensky dabing. Volali ho tam sammy buldog, pricom to nie je a ani nebol buldok ale byk. Ale nas dabing sa samozrejme nevztahuje na ten film, zato si mozme sami.. ;) inak nemam co vytknut a davam 75%.(10.4.2015)

• - Film je inšpirovaný životným príbehom mafiána Sammyho Gravana, prezývaného “The Bull“. (Sufferer)

• - Spoiler: Díky svědectví proti Johny Gottimu byl Sammy Gravano odsouzen pouze k 5 letům ve vězení, ačkoliv měl na svědomí skoro dvě desítky vražd. V roce 2000 byl Gravano znovu zatčen za obchod s drogami a odsouzen k 20 letům vězení. (krubi)