Henry Morgan

Bylo to teda mnohem lepší než ruský výlet ve čtvrtém díle. Sice to strašně těžilo ze slávy předešlých dílů, ale Avildsen tam vnesl trochu inovátorského přístupu a pár dějových zvratů a i když nepřekonal svého Rocky 1, tak alespoň dokázal s bříběhem pracovat jako profík a realista. Poučen z Karate kid, že pouliční fight je mnohem zábavnější, nechal i Rockyho předvést svou pouliční směs. Celkově vzato byl 4 i 5 díl nastavenou kaší, ovšem tenhle byl asi lepší, i když byl Balboa odsunut do role managera. ()

Idahou

Údajně nejslabší díl série, no, já ani přesně nevím, je to možné, ale problém bych viděl spíš v očekávání. Tenhle díl se tak nějak vymyká zaběhnuté sérii, ale přesto má co nabídnout. Stejně jako u dílu třetího, i zde jsem se rozhodoval mezi třemi a čtyřmi, ale nakonec dávám čtyři a to i přesto, že je tu spousta nevyužitého potencionálu. Nicméně Rocky, je Rocky ()

Armin82

Myslim,že jedna hvězda nebo odpad je až moc přísný! Podle mě těch průměrných 50% je adekvátních kvalitě tohoto dílu. Nuda to není a to je hlavní. Nevim co většina z vás kritiků čekala,Sly neztvárnil Terminátora,ale normálního stárnoucího boxera tudíž je nesmysl,aby v pátém díle opět boxoval ve 40ti letech s o 20 let mladšíma soupeřema a díky aspoň za tu závěrečnou bitku na ulici. Podle mě jinej příběh než ten,že bude dělat trenéra a manažera ani nepřipadal v úvahu. To,že to není bůhvíjak kvalitně natočené,to bude hlavně režisérem,Stallone si to měl dotáhnout do konce sám a možná by to dopadlo trošku jinak,ale jak jsem už psal. Zas taková bída to nebyla a když vidim ty odpady,tak přidam na 60% ()

danny_21

Ve světle nabušené čtyřky, působí pátý Hřebec jako tápající nemluvně. Bezesporu nejslabší díl celé série, kdeže jsou časy 10-ti kolových pěstních přestřelek, ze Slye je troska a nakonec si to rozdá s neposlušným svěřencem před bárem ... No úplná ostuda to nebyla, ale přesto víc než dvě slabé hvězdy si nezaslouží - 35 % , ()

Nocturno culto

Námět byl dobrý, akorát to dostalo trošku děravý kabát v podobě scénáře..Začátek byl dobrý, flashback do Moskvy se podařil ale ten střed byl takový nemastný, Tommy Gunn byl jen hloupá masa svalů, úplně dutá postava, ještě že mu Rocky, v perfektní závěrečné bitce, ukázal, zač je toho loket .. ()

balcazar

Nebolo to také zlé, ako to nakoniec možno vypálilo. Naopak, z Rockyho V si budem pamätať veľa pozitívnych momentov - Rocky Balboa ako tréner, zrada od žiaka vs zrada vlastného syna, súboj so synom, ktorý musel prísť. Potom sú tu však veci, ktoré tieto kvalitné veci zrážali dole. Miestami, najmä v závere, sa to podobalo skôr na lacnú americkú komédiu, kňaz po záverečnej bitke sa absolútne nehodil, promotérovo "nenápadné" "only in America" mi otváralo nôž vo vačku. A tak by som mohol pokračovať. Dobrá myšlienka miestami spracovaná na kolene. ()

holub109

Takové zhoršení jsem fakt nečekal. Většina filmu je absolutně nudná a poslední půlhodina zachraňuje co se dá 50% ()

rublik05

Slibovaný návrat ke kořenům, který vyšel poněkud rozpačitě, neboť po skvělé čtyřce působí Rocky V jako studená sprcha. Příběhově se tvůrci snažili navázat na veleúspěšnou jedničku, a tak se s notnou dávkou patosu vracíme na známá místa, opakují se již viděné motivy, jako třeba špinavé a drsné prostředí filadelfských ulic, krutý pád, osobní krize nebo legendární Rockyho klobouk. Stallone je tentokrát poněkud upozaděn, do popředí se dostává pro mě extrémně nesympatický Tommy Morrison, který byl spíše lepší boxer, než herec. Rodinné drama působilo tak nějak rozpačitě, nicméně chemie mezi Rockym a Adrianou funguje pořád naprosto dokonale a jejich společné scény jsou místy velice dojemné. Boxerské zápasy jsou tentokrát hodně osekané, tréninky taktéž, tudíž motivace téměř nulová, což se samozřejmě odráží na celkové atmosféře. Závěrečná pouliční bitka je sice natočena perfektně a poměrně autenticky, ale asi to není úplně to, co bych od této boxerské série očekával. Co je ale největší zklamání, je hudba. Jindy přímo geniální soundtrack, dnes již zcela signifikantní pro tuto sérii, je zde z nepochopitelného důvodu nahrazen odporným pouličním gangsta rapováním, které celý film docela sráží a místo podpoření atmosféry ji tak akorát kazí. I když je Rocky 5 pořád slušná podívaná, jsem velice rád, že se nejedná o poslední díl a vznikl ještě šestý, který mé zklamání z pětky hezky zahnal. 4/10. ()

Baron Noktur

U Rocky V Stallone opäť dokazuje, aký výnimočný scenárista a ešte lepší herec to je. Rocky V je komorná dráma o kedysi veľkom boxerovi, ktorý padol až na dno a postupne sa.... nie, nedostane sa na vrchol. Postupne opäť nájde svoju rodinu a začne si uvedomovať, čo je pre neho to najdôležitejšie. Krásny film, ktorý namiesto tvrdých tréningov a nadpozemských boxerských zápasoch stavia na inteligentné dialógy, presvedčivé herecké výkony a konverzačnú dramatizáciu. Stallone napísal nádherný scenár, nie dokonalý, ale ľudský, civilný a uveriteľný. Rozmýšľal som nad 5 hviezdami, ale konečný súboj proti Tommymu už bol až zbytočne naťahovaný a kontrastoval s odkazom filmu. Film mal skončiť vtedy, keď Rocky poslal k zemi Tommyho piatimi či šiestimi ranami, po ktorých Tommy ostal na pletive a netušil kde je. To by úplne stačilo. Tak či onak, vysokú kvalitu snímku tých pár záverečných minút samozrejme v žiadnom prípade neznehodnotí. Súčasných 53% na CSFD je absolútne nezaslúžených. ()

Nix

Tohle už není Rocky jak býval. Tady už je jen jako trenér, celej film je o ničem a akorát závěrečná bitka je celkem fajn, protože je na ulici, ale tohle už nemá se sérii nic společný a vůbec mi to jako Rocky nepřišlo. Spousta věcí tady není, naprosto zbytečný film. Ten už vidět fakt nepotřebuji. ()

IronRocky

Nejslabší díl celé serie, ale pořád je to dobrý pokračování Rockyho. Dávam navíc 1 * za Tommyho Morrisna, který je skutečný boxer v težký váze a docela hodně dobrej. ()

Ogrb

Velká slabota, s dvojkou nejslabší díl, ale čekal jsem možná i větší průser, proto ty slabý tři. 5/10 ()

Magoor

Nevím proč je tenhle díl hodnocený tak špatně. Osobně si myslím, že nádherně zapadá do duchu Rockyovské série. ()

topi80

Měl jsem v plánu pořádně to tomuto filmu natřít. Ale když jsem si uvědomil, že jsem jej dokoukal do konce, osud hlavního hrdiny mě zajímal, na konci jsem mu fandil a navíc, že ten film jsem viděl už pomilionté (tudíž se mu v sérii nijak nevyhýbám), ponechám mu průměrné hodnocení. Neutralizační složky jsem už tedy popsal, zbývají plusy a mínusy. Nejprve tedy negativa. Způsob, jakým se Rocky dostal na dno, je absolutně nepravděpodobný, ne-li nereálný. Opravdu by nestačilo hrdinovi, který se vrátil jako národní hrdina z Ruska, aby ho někdo vyfotil na plakát a miliony se jenom hrnuly? Stejně jako tato záležitost je za vlasy přitažený celý děj. Slizký uřvaný manažer, trochu klišovitá zápletka s Rockyho synem. Aspoň že Paulie také jednou dostal příležitost ukázat také svou lepší tvář. A hlavní mínus? No přece Rockyho žák. Absolutně nesympatický týpek, kterému jsem přál nakládačku už od první chvíle, co se objevil na scéně. Žádné pouto mezi učitelem a žákem jsem tady absolutně necítil a dodnes nemohu pochopit, proč k němu Rocky tak přilnul, když ten kašpar se projevoval jako blb už od prvních okamžiků. Co je však největší slabinou, je zobrazení Rockyho jako někoho, kdo v podstatě kašle na syna. Pojďme k plusům. Když už jsme se tedy smířili s násilným pádem Rockyho na dno, mohli jsme ocenit návrat do starého prostředí. Kámoši se k Rockymu neotočili zády a u baru vždycky našel místo. Ostatně, Rockyho postava je kladem kteréhokoliv dílu už sama o sobě, ani nemusí nic vykonat. Závěrečný souboj ve špíně kovového předměstí se také vydařil. Možná je toho málo, ale vzhledem ke skutečnostem, které jsem uvedl na začátku, nebudu chodit pro hodnocení moc nízko. EDIT: Význam i kladné vnímání tohoto dílu stoupá se zhlédnutím filmů Rocky Balboa a Creed. Kdyby ty filmy nenavázaly právě na pětku, zdaleka by nemohly být tak dobré (pokud by vůbec byl důvod k jejich vzniku). ()