Hra na vraha

• Česko Maturiťák (festivalový název) (více)

Při hře ve staré opuštěné škole nešťastně zemře holčička. Ostatní děti se rozhodnou o nehodě mlčet, ale netuší, že někdo je viděl. A ten někdo přichází o šest let později na jejich maturitní ples, aby je všechny zamordoval. Klasika whodunit slasheru vezoucí se na slasherové vlně z počátku 80. let následovaná třemi pokračováními. (choze)

ARI50

Jednička normální film, dvojka z celé série největší pecka 3 a 4 už špatný pokus o nějaké pokračováni. ()

Seabeast

Hra na vraha kulišácky pojmenovaná v rámci festivalu Otrlého diváka jako Maturiťák je popravdě jen další v řadě nechtěně komediálních hororů. O to víc, když se tu jako ředitel gymnázia velebí Leslie Nielsen, jehož vtipný ciferník si nejde s ničím jiným spojit než s Bláznivou střelou. Už jeho samotné vzezření vyvolává úšklebky a úsměvy od ucha k uchu. Takže si dovedete představit, co ve vás vyvolá, když už se v úvodních titulkách jen zjeví jeho jméno. Naneštěstí se o komedii nejedná, ale o béčkový slasher! K tomu Halloweenská ženská drtička Jamie Lee Curtis, ale její přítomnost nic nezachraňuje. Samotné mordovačky teenagerů jsou de facto až při konci, takže se dobrou hodinu opravdu nic závratného neděje. Pokud se ale rochníte v žánrových klišé a občas v dementním vyznění scén, tak by vás to mohlo bavit. Kdybych nebyl v sále za přítomnosti chichotajících Otrlců, tak se při projekci doma asi pekelně nudím. ()

corpsy

Obstojný slasher, ktorému ale trvá trochu dlhšie než sa dostaví to, čo od tohto žánru čakáme. Osobne, ale lepšie ako hlúpy remake z roku 2008. ()

Zayl

Jsou filmy, o které se mnozí ani neotřou a hodnocení mají nanejvýš 50%. Prom Night jedním z takových je. Hledáte strach, krev, zábavu? Jedno vám slíbit mohu, strach se dostaví. Ne snad, jak hrůznou atmosférou tento slasher disponuje, ale stačí několik málo minut na to, aby jste se zhrozili, cože vám to zabralo místo na disku. Dobře, přeháněl bych... První půl hodina, kdy si děti hrají na vrahy je povedená, ale minimálně platí, že druhá polovina patří na smetiště. Snad jen vstup vraha na scénu pomocí telefonátu viz. Black Christmas, má nějakou úroveň. Nicméně váš respekt si nezíská. Běhá v kukle se sekerou, a má co dělat sám se sebou, natož pak s oběťmi. Rovněž mordy nestojí za nic, pokud ovšem nejste fandové kečupu a jiných potravinářských barviv. Do toho všeho si přidejte příšernou disco hudbu a máte výsledek. ()

blackrain

Když už nic jiného, tak alespoň, že se Jamie Lee Curtisová uměla pěkně hýbat. Na tom tanečním parketu jí to docela šlo. Film byl zakoupen v LevnýchKnihách. Bohužel má špatnou zvukovou kvalitu. ()

kaylin

Snímek „Hra na vraha“ má docela dobrou gradaci, ale musím uznat, že se nejedná o nic, co by bylo vyloženě skvělé. Je to takový standard, ale díky tomu, že je zde Jamie Lee Curtis, díky tou, že to má tu správnou osmdesátkovou atmosféru, se mi film prostě líbil a docela jsem si ho užil, i když dějově ani vizuálně není schopen přinést něco, co by ho opravdu vyčleňovalo nad ostatní. Přesto jsem se nenudil. ()

Eldrick

PROM NIGHT je z historického hlediska důležitý slasher, protože inspiroval I KNOW WHAT YOU DID LAST SUMMER, v němž Kevin Williamson imituje hned několik nápadů z PROM NIGHT, ale nutno uznat, že je modifikoval v mnohem lepším podání než tady originál. Začátek sice začne slibně, budování atmosféry funguje, Jamie Lee Curtis je sexy jako svině, ale na úvodní regulérní mord se čeká přes hodinu, což je u slasheru zásadní. Snímání temných chodeb střední školy evokuje, že film měl mnohem na víc, kdyby se ho chopil schopnější režisér. Veškerý napětí totiž selhává při zdlouhavý naháněčce nemotornýho vraha se sekyrou a závěrečná melodramatická pointa mě docela zklamala. Slasher, jehož pověst je lepší než obsah. ()

BoredSeal

Suchárna. Ale scény, kde vrah útočí jsou chytré, akční a oběti utíkají, brání se, nechovají se jako pitomci. Sorry Jamie, tuhle origošku si nekoupím. ()

StrYke

Celý film se tam nic neděje a v posledních 20 minutách se to snaží tvůrci dohnat strašně zdlouhavými vraždami... Nuda ()

Martin741

Ako slasher strasne podpriemerne, nema to ani cim zaujat. Kulisy su vyslovene podpriemerne, vyvrazdovacky nemaju stavu, cele je to rezisersky len rutinersky natocene bez chuti, bez entuziazmu, Jamie Lee Curtis este jakz takz na urovni, ovsem Leslie Nielsen mi vo vaznych ulohach hodne vadi : 20 % ()

Mefistofelle

Úvodní scéna, kde si děti hrají a dojde k nehodě, je velmi slibná, ale s ní vešekrá zábava bohužel končí. Zbytek je na můj vkus až moc nudný teenage slasher. Navíc, než se pořádně něco rozjede, strašně dlouho to trvá. A vrah? Když nebudeme brát v potaz to, že není ani trochu těžké přijít na to, kdo jím je, tak jeho počínání je dost zmatené. Prostě takový ňouma u kterého jsem každou chvíli čekala, že nejvíc se mu podaří zranit akorát tak sebe... a myslím, že takhle by to rozhodně být nemělo. Z vražd toho taky není moc vidět a pokud ano, tak jsou takové kečupové a celkově nic moc. Důvod proč vlastně dávám 2* je Jamie, která jediná umí aspoň trochu hrát a dost mě bavilo se na ní dívat. ()

Rodriguez

Jsou to spíše lepší 3*. Celý film byl zasazen do celkem utíkajícího tempa, ale ten konec? Když už se něco začalo pořádně dít, tak vše bylo zahaleno do tmy, takže ve finále jste viděli akorát ten konec, kdo to vlastně celé viděl a proto vraždil. 60% ()

destroy83

Postery Prom Night (Jamie Lee Curtis s krví potřísněnou sekerou v rukou či blištivý vykošťovák zobrazený mezi zlověstnýma očima vraha v masce) vzbuzují v divákovi očekávání čistokrevného slasheru. Realita je ale trošku někde jinde. Na začátku dílka tvůrci divákovi předhodí nevinnou dětskou hru na vraha, která se záhy mění v tragédii. Poté se děj posouvá o několik let vpřed, kdy se partička dětí z Hamiltonovy střední školy chystá na maturitní ples. Všem je jasné, že oslavovat vyrazí i účastníci tragédie, která se před lety odehrála. Už jen stačí klasické výhružné telefonáty skřehotavým hlasem a kolotoč zabíjení se může naplno rozjet. Ovšem na ten si divák bude muset počkat až do závěrečné půlhodinky. Předtím se má šanci naplno seznámit s hlavními postavami snímku, které jsou na slaher velmi solidně propracovány. V průběhu rozehrávání vztahů mezi jednotlivými postavami probíhá různé nadhazování identity vraha, kterou divák nemá šanci tušit až do samotného finále, které krví opravdu nešetří a vynahrazuje divákovi čekání na slasherovou jízdu. Vraždy jsou celkem obstojně ztvárněny a závěrečné vrahounovy hrátky za doprovodu ukrutné disco hudby jsou přímo k sežrání. Třešničku na dortu představuje postava údržbáře Sykese, která vyvolává negativní pocity nejen ve středoškolačkách, když se jim motá kolem šaten a sprch, ale i v divákovi samotném. Celkový dojem z Prom Night vystačí v pohodě na čtyři hvězdy. ()

majo25

Typické trilerovské béčko, akých vzniklo v tomto období množstvo. Iným je možno iba to, že ho produkovala Kanada a obsadila do nich 2 hviezdičky - Leslieho Nielsena a Curtisovú. Zápletka je veľmi neoriginálna, treba vypátrať masového vraha, ktorý kosí jedného študentíka za druhým, pričom vieme, že to súvisí s detskou minulosťou daných študentov. K tomu nám hrá dobrá 80-ková disco hudba. Škoda, že chýbajú nahotinky, akých by som v tomto žánri - študetnských slasherov - očakával. Čo ale nechýba je celkom schopná atmosféra, ktorá drží diváka v napätí a tak opomenie aj také lapsusy ako vražda el. mixérom s metlačkami. Škoda, že sa k záveru Nielsen k slovu už príliš nedostane. ()

MightyHal

Poměrně obyčejný slasher, který ničím nevybočuje. Je to tak, v podstatě se jedná o nikterak výjimečnou žánrovku, kterou sem tam z ještě většího průměru vytahuje pár aspektů. Postavy tu jsou poměrně fajn (samozřejmě nejvíce zaujali Opičák Lou či macík Slick), a Jamie Lee Curtis mě tu obzvlášť bavila. Sice si tu bohužel moc hororového řádění neužije, ale zase tu předvede naprosto super taneční číslo. Taky musím ocenit že vrah tu ve stylu Vřískotu je zranitelnej a během svých naháněček poměrně dostává na prdel a rozhodně to není žádný terminátor. I tak ale zklame že vraždění přijde poměrně pozdě a to už ve chvíli kdy filmu nějakou tu dobu silně začal docházet dech. Ono totiž sledovat puberťáky na škole jak fádně řeší své problémy bez nadsázky, už i přes sympatie přestane bavit. No a i zamrzí že jakmile se ke killům dostane tak krom jednoho je to bez góru. Tři hěvzdy, ale dávám za poměrně fajn odhalení vraha, atmosféru a závěrečnou část na plese i s honičkami. Jinak se prostě jedná o průměr bez ničeho navíc. 5/10 ()

Koly

Hodně velká slabota. Nezachránila to ani ta useknutá hlava těsně před koncem. Hlavní problém je, že se film rozjíždí tak dlouho, až se vůbec nerozjede. Další velký zápor je odporná disco hudba. Je to škoda. Obal na DVD vypadal hodně slibně. ()

Sfinkter

Určitě jeden ze slabších slasherů 80. let, vše táhne Jamie Lee a hlavně kvůli ní se tento snímek dá s klidem dokoukat. ()

Duoscop

Film se stopáží 87 min. a první vražda přijde na řadu až v 63 min. ? Vraždy k tomu nejdou pořádně vidět a jsou dost odfláklé. Takže i ty 2* jsou až až. ()

PetrPan2

Celkově trochu zklamání. Začátek mě namlsal. Z těch harantů mi totiž běhal mráz po zádech, pak však dlouho, dlouho nic a když už sem si myslel, že v tom hororu snad nikoho nezabijou, tak se to konečně rozjelo. Jenže to už se film chýlil ke konci a oběti i vrah působili, že to chtěj mít rychle za sebou :o( ()