Souboj Titánů

• Velká Británie Clash of the Titans (více)

Mocný bůh Zeus zničí království krále Acrisia jako trest za to, že dal vlastní dceru a jejího právě narozeného syna Persea svrhnout do moře. Zatímco poslední z titánů Kraken ničí království, Perseus, který je ve skutečnosti Diovým potomkem, i jeho matka, jsou bezpečně dopraveni na ostrov Serifos. Kalibos, syn bohyně Thetis, už takové štěstí nemá, protože ho Zeus změní v netvora jako trest za to, že vyhubil Diovo stádo létajících koní. O princeznu Andromedu, kterou si měl vzít za ženu, se tak sice mohl ucházet každý, jenže všichni zatím skončili na hranici, protože nedokázali uhádnout její hádanku a tím zlomit prokletí. Perseus, kterého Thetis z pomsty přenesla do fénického města Džopy, je okouzlen krásou Andromedy a rozhodne se ji získat. Využije magických zbraní, kterými ho vybavili bohové na příkaz Dia, a v nebezpečné noční výpravě se mu podaří odhalit odpověď na novou hádanku. Radost však netrvá dlouho, protože marnivá královna Kasiopeia urazí Thetis a bohyně žádá jako odplatu smrt pro Andromedu. Kasiopeia ji musí za třicet dnů na mořském břehu obětovat Krakenovi. Pouhých třicet dnů má tak Perseus na to, aby své milované zachránil život. (TV Nova)

Sysel_CZ

Pro mě postarší, historický fantasy film - formoval mé mládí, leč hodnotím jej objektivně. Proč 5? Protože každý, kdo mu něco vytkne, je.... no jak to nazvat :) Ať to obhájí, nebo ať přistane na smetišti pseudointelektuálů, protože tenhle film je v měřítku svojí doby geniální. Příběh Persea zná jistě každý, a všichni kdo si ho kdy představili ho jistě chtěli vidět - a já, po skoro 20 letech po prvním shlédnutí, si sotva tu legendu vybavím jinak než v reáliích tohohle filmu. Můžete tvrdit, že to je zle, já tvrdím - je to proto, že Souboj Titánů je skvělý film. Uchvátí diváka, pojme legendu a nasměruje představivost. ()

Allien.9

Nesmrtelná klasika a zároveň jeden z filmů měho dětství, který jsem viděla tolikrát, že bych ho mohla zpatra odříkat na známky a dostala bych za jedna. Krásné efekty, výborný střih, Kraken s Medúzou, kteří mě dlouhé roky děsili ve snech atd., atd. A zkuste najít odpornější a nepříjemnější postavu než božsky namaskovaného Kaliba.;-) ()

MIMIC

Film ako taký je síce ilúziou, nie však zrkadlom (reality alebo predstavy). Triky v Súboji titanov, ktoré ako triky vyzerajú sú mi preto stokrát milšie než mnohé súčasné ťažkokalibrové "digitálky", efektné, ale neosobné - špecificky štylizovaná ilúzia dokáže byť viac cool než ilúzia dokonalá. Ak je divák vtiahnutý do sveta, ktorý čiastočne vyzerá ako bábkové divadlo, okamžite si uvedomuje, že je vo svete neskutočnom, čo je fascinujúce. Na druhej strane prekvapuje, že niektoré zvláštne efekty spred štvrťstoročia sú presvedčivé rovnako ako tie súčasné. Tvorcovia Súboja mali k dispozícii prebohatý zdroj inšpirácie v gréckych bájach, ktoré svojou fantáziou tromfnú akúkoľvek modernú fantasy (ak hovorím akúkoľvek, tak mám na mysli Akúkoľvek - áno, aj Pána prsteňov, veru tak, pane) a vytvorili preciózne vybudovanú klasiku, kde žiadna scéna nie je navyše a takmer každá je emocionálne strhujúca. Čo sa týka hercov, rád by som sa pristavil pri Sian Phillipsovej. Poznám ju z troch filmov (Ja, Claudius, Súboj titanov a Vek nevinnosti) a vo všetkých prezentuje jedinú hereckú polohu - aristokratickú blazeovanosť dovedenú k úplnej dokonalosti. Nemám rád manieristické herectvo, ale na margo tejto Velšanky si trúfam poznamenať, že ide o národný poklad (Zeta-Jonesová možno neskôr). ()

2-Xtreme

Na tie pomery to patrí k tým lepším filmom. Na dnešné pomery ku klasikám. Ja neviem, ale tie slabé triky a všetko čo je už dnes na smiech robí film takým výnimočným a dobrým. Pochybujem, že remake s kvalitnými efektami ma bude bavit viacej. Toto je kult. ()

Adam Bernau

Jste všichni upadli, ne? Ten film vypadá, jako by z něj někdo vystříhal porno scény, kvůli kterým vznikl. Po hláškách "tento štít ti jednou zachrání život" a "bohové jsou opravdu úžasní" vypínám. ()

Vančura

Klasika, která mě minula. Vidět ten film v roce 2016 znamená smát se jeho předpotopním trikům, hereckým výkonům (všechny scény s bohy jsou vyloženě trapas) i celkovému vyznění - slyšet postavy řecké mytologie mluvit anglicky, to prostě nemohlo fungovat nikdy. Nebavilo mě to, přišlo mi to úmorně dlouhé, a jediným povznášejícím momentem tam byl (kromě vrcholné sekvence s Medusou, která mě nadchla) záběr na holou prdelku Judi Bowker - v roli Andromedy je vážně roztomilá. Bavila mě tam jen ta sova Bubo, design Krakena a Medusy, maska Kaliba, a to je asi všechno - osobně jsem zkrátka nikdy tenhle typ rodinných fantasy filmů moc nemusel. Omg, ten film film je strašně hloupý (kromě různých chyb - mj. jasně viditelné zubní výplně v ústech herce v úvodní scéně - mu lze vyčítat i zavádějící název, protože se tam žádní Titáni ve skutečnosti nevyskytují) a poznamenaný dobou svého vzniku, nemůžu si pomoct. ()

kingik

Ne všechno v tomhle filmu je ideální. Představitel Persea Harry Hamlin patrně vytvořil nejlepší filmovou postavu ve své kariéře a vtiskl jí silácké charisma, neohroženost, ale i určitou lidskost. Ani ostatní postavy jako je Kalibos nebo Kraken si nevedou špatně a dají se zapamatovat A co teprve taková jedovatá Medusa. Jenže triky z dílny Ray Harryhausena jsou tak žalostné, že film dost strhávají a ubírají filmu na jeho propracovanosti, ačkoliv nedá se jim upřít jistý půvab. Režie Desmonda Davise nabízí studnici nápadů, která ovšem vlivem špatných triků nepříjemně časem vyschla. Slušná podívaná, ale hlavně pro ty, co jsou schopni tolerovat naivní triky, kterých je nepočítaně a mírně naivní pojetí filmu. Hlavně o mém hodnocení rozhodlo to, že po letech mě už film tolik nebral jako v dětství. Kouzlo se úplně vytratilo. 60% ()

sochoking

Tak, ako kedysi, ked som bol ešte mladý šprngáč, tak i teraz, po 15tich rokoch, som sa tešil na prsia kojacej Danae malého Persea! Avšak dnes som si uvedomil, že Zeus bol jedna závistlivá egoistická cudzoložná sviňa, a potom, že ak si si zatrtkal a niekomu ' odtiaľ hore ' sa to nelúbilo, tak ťa premenil, zohavil a poslal naveky do prdele! I napriek tak dlhej dobe som si to dal na jeden dych, pretože toto je bezpochyby filmový klenot a som veľmi zvedavý na jeho remake, ktorého premiéru čakám u nás v UK 2. 4 . 2010 ak sa nemýlim. ()

Legas

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů z dětství. Bohužel po nedávném shlédnutí musím změnit názor, jelikož hlavní hrdina je nesympatický hloupý ňouma s IQ na bodu mrazu a kdyby nebylo božstev, nepřežil by v té době snad ani den. Díky bohu za skvělou Medůzu a legendárního Krakena. ()

InJo

Velká fantasy klasika z dílny legendárního trikaře Raye Harryhausena. Krásná atmosféra starověku, chytlavý děj a dodnes úžasná (ukázkově napínavá a strašidelná) scéna s Medúzou (kam se na ni hrabe ta v remaku!). 85 % ()

Šakal

Nejlepší zpracování řeckých mýtů, co kdy bylo natočeno. Chytře propacovaný scénář ( kam se hrabou seriály typu Xena, Herkules....působící oproti tomuto snímku téměř směšně ). Ano, zapracoval zde ten pověstný zub času ( zejména co se trikové stránky týká jsou dnešní filmy zcela jinde a to ještě tento snímek působí starším dojmem než ve skutečnosti je, nicméně pro tu atmosféru, herecké výkony, krásnou Andromedu, Caliba, bájného Krakena, okřídleného Pegase, Meduzu, obří štíry...si snímek uznání zaslouží. Přidávám se k té menšině z vás, která se hlásí raději ke " staré trikové škole " , která je mi mnohem bližší než nové digitální technologie působící odtažitě, chladně, " neživě"......nicméně milerád se (možná) nechám vyvést z omylu......http://www.csfd.cz/film/236434-souboj-titanu-clash-of-the-titans/videa/ p.s. nemůžu si pomoci, ale z nostalgie ke " starým dobrým ( dětským ) časům " nakonec tu 5-tou * přihazuji :o) Už pouze kvůli faktu, že vždy, když dávají tento snímek v Tv, milerád se opět podívám..... ()

Sonnery

Že je ST čupr film dokazuje jeden nepopiratelný fakt - v mém blízkém kruhu přátel nikdo neprdí, všichni vypouští Krakena. A někdy nelžou ()

Anderton

Súboj Titanov je taká giulty pleasure rozprávka. Z dnešného pohľadu. Vo svojej dobe to bola pecka, aj keď aj vtedy boli použité Harryhausenove triky skôr raritou. Ten vizuál je na filme to najdôležitejšie, príbeh, ani herecké výkony nie sú ničím výnimočné. Svižné fantasy zo sveta, ktorý nie je v kinematografii príliš frekventovaný. Súčasný remake práve kvôli kúzelnosti starých trikov nemohol v porovnaní s týmto filmom dôstojne obstáť. ()

Carol Pifková

Proste klasika z detstva. I keď už vtedy som chápala, že tie efekty nie sú práve najlepšie tak aj tak klobúk dolu, že okrem CN ma ohúrilo konečne aj niečo iné. ()

Kothy

Stará klasika. I když efekty nejsou nic moc, přece jen je to lepší než remake. Má to v sobě počád určité kouzlo. ()

Spinosaurus

Tak tohle je moje dětství. Na dnešní dobu už jsou sice triky hodně směšné, ale to vůbec nevadí, protože tenhle film má jednu věc, kterou už asi nikdy žádné novodobé filmy mít nebudou, a to je atmosféra. Jako malý jsem byl vždy doslova omámen prvním zjevením Krakena, jenž už nemůže díky dnešní počítačové animaci vypadat lépe. Taky Kalibos je opravdu ďábelská postava. Je krásně vidět, že padoucha nedělá počet mrtvol nebo umění ohánět se mečem (remake). Avšak úplný vrchol filmu je návštěva Medůzy. I když se na to dívám po těch letech, tak z téhle pasáže ještě teď uchcávám. Vidět Persea jak kráčí v mlze Tartaru, kde jsou zkamenělí lidé, ze tmy číhají zlé oči, uvnitř plápolá oheň do kterého vstupují medůzý stíny a nakonec sama medůza, která je tak zrůdná a temná, to prostě už nenapodobí žádný remake. Tenhle film bych asi hodnotil čtyřmi hvězdičkami, ale tu poslední si nechám pro žolíka, kterým oplívá u nás tento film. A tím žolíkem je český dabing. Už jen slyšet pana Županiče (Kaliba) a vládce všech bohů v podání Moravce je pastva pro uši. Skutečně krásný dabing. Ale to co předvádí v ještě starším dabingu pan Lukavský v roli Dia, to jsem snad ještě v životě neviděl. Jsem jednoznačně přesvědčen, že tento dabing je mnohem lepší než originál, a proto dávám i tu poslední hvězdičku, protože slyšet Lukavského jak zakřičí:"Vypustíš Krakena!" je opravdové pohlazení pro uši. ()

swamp

Z dětství si tenhle film pamatuju jako něco extrovního, po opětovném zhlédnutí však musím hodnocení srazit na průměr. Efekty jsou zde jak z doby ledové (k porovnání se nabízí Cesta do pravěku Karla Zemana z roku 1955, tj. o nějakých 26 let starší film, od kterého Davis určitě opisoval.. a to zdaleka ne tak dobře, jak by mohl) a dialogy taky nepatří k nejlepším. Přesto má snímek své kouzlo a především sova Bubo je nezapomenutelná. :) ()

DwayneJohnson

Stará, dobrá klasika, kterou jsem si včera po čase se slzou v oku opět připomněl. Mnohel lepší, nápínavější a zábavnější, než pozdější pokračování. A za mnohem méně peněz. ()

Campbell

Dnes již naprostá klasika, nádherné triky, skvělá výprava a ta hudba. Já na tomhle filmu vyrůstal a nadšení pro tenhle film se ani po několika letech nevytratilo. Navíc sova Buba a Pegas jsou stále mojimi favority. ()

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

08.05.2013

Režiséři nestávkují...

Režiséři nestávkují...

09.11.2007

Alespoň prozatím. Ale když si scenáristé, jejichž vzpoura momentálně v Státech probíhá (a už to vážně postihlo několik připravovaných filmů a hlavně televizi, kde je přeci jen výrobní doba pořadů… (více)

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

09.08.2007

Studio Warner Bros. a produkční společnost Legendary Pictures to s remakem fantasy klasiky Souboj Titánů myslí smrtelně vážně. Koncem června Lawrence Kasdan (Dobyvatelé ztracené archy, Impérium vrací… (více)

Z Bradavic na Olymp

Z Bradavic na Olymp

22.04.2007

Už z toho pomalu začíná být trapná fráze, ale úspěch 300: Bitvy u Thermopyl opravdu změnil Hollywood. Najednou se s velkým hřmotem vynořují všechny projekty, které jen vzdáleně souvisí se starověkým… (více)