Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže

• Česko Piráti z Karibiku 2: Truhla mrtvého muže (více)

V tomto dobrodružném a velkolepém pokračování filmového hitu z roku 2003, které vzniklo opět pod vedením producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Gorea Verbinskiho, je kapitán Jack Sparrow znovu lapen ve spletité síti záhrobních intrik. Prokletí Černé perly se mu sice podařilo zlomit, avšak nyní musí se svou posádkou čelit mnohem děsivější hrozbě - ukáže se, že Jack se upsal krví legendárnímu Davymu Jonesovi (Bill Nighy), který je vládcem oceánských hlubin a kapitánem tajemné lodě BLUDNÝ HOLANĎAN, jíž se v rychlosti a schopnosti rychlého zmizení nedokáže vyrovnat žádná jiná loď. Pokud se Jackovi nepodaří najít způsob, jak se z této faustovské dohody vyvázat, bude nucen strávit celý posmrtný život jako otrok v Jonesových službách. Překvapivý vývoj událostí přeruší svatební plány Willa Turnera a Elizabeth Swann, kteří se znovu ocitají ve víru Jackových dobrodružství, během nichž dojde na strhující souboje s mořskými monstry, nepřátelský naladěnými ostrovany a výstřední věštkyní Tiou Dalmou (Naomie Harris) a dokonce i na tajemné setkání s Willovým dlouho ztraceným otcem Štruplem Billem (Stellan Skarsgard). Mezitím si nemilosrdný lovec pirátů lord Cutler Beckett (Tom Hollander) z Východoindické společnosti začíná brousit zuby na bájnou Truhlu mrtvého muže. Dávná legenda praví, že ten, kdo se truhly zmocní, bude moci ovládnout Davyho Jonese a celou jeho posádku - a Beckett chce této obrovské síly využít k tomu, aby jednou provždy očistil Karibik od všech pirátů, kteří jej křižují. Časy se mění a skutečnými loupeživými piráty se pomalu stávají draví obchodníci a úředníci... zatímco staromódním bukanýrům jako je Jack, kterému jde především o dobrodružství a nespoutaný způsob života, hrozí vymření. (Magic Box)

Slarque

Dvojka si udržuje všechny rysy, které se mi líbily na jedničce. Opět parádní mix dobrodružství, komedie a hororu v efektním podání à la Jerry Bruckheimer. Vysoký rozpočet je vidět zejména na parádních tricích (hlavně vynikající Davy Jones), scénář připomíná jízdu atrakcí v zábavním parku daleko víc než jednička a Keira Knightley už není pouze na ozdobu, ale má prostor srovnatelný s Johnnym Deppem a umí ho využít. Možná to mohlo být kratší, ale i tak je to povedená letní oddychovka. ()

WANDRWALL

Jen Piráti zjistili, že divák na ně letí, už poprosili producenta, ten zaměstnaln scenáristy a režiséra, pak se k tomu projektu přidali herci, filmový štáb, a na konci je divák, takže ten rozhodne. ()

Vitason

Prokletí černé perly byl velice hezký dobrodružný snímek s dobře hrajícím Deppem a Rushem. Dá se říct, že jsem proti tomuto filmu neměl moc námitek kromě Orlanda Blooma a velice kostrbatého příběhu. Přesto jsem se k pokračování dostal až více jak po roce od doby jeho vzniku. No takže dvojka je pořád hezky vypadající dobrodružství s ještě pořád dobrým Deppem, ale bez Rushe a stejnými neduhy jako první díl. Rushovu úlohu hlavního zlouna převzal Bill Nighy jako kapitán Davy Jones, který místo obličeje nosí různé dary moře. Jedná se o velice povedený trik, ale někteří členové jeho posádky se stejným efektem působí trochu divně. Jones je sice sympaťák, ale charisma Barbarosy ani jeho prostor nemá. Nejvíce prostoru dostala postava, která si ukradla první díl pro sebe a tak se z ní v pokračování vaří mnohem více. Ano Jack Sparrow je teď v centru dění. Některé jeho vtipy působí pořád skvěle, ale jsou zde již gagy, které vyjdou na prázdno a to se v prvním díle nestávalo. Přece jen mohli tvůrci Jackem trochu více šetrit. Orlando Bloom je pořád stejně prkený a pořád stejný Mirek Dušín. Keiře Knightley její drsnější poloha vůbec nesedí a docela se z hlediska její postavy začínám bát třetího dílu. Také mě zklamalo, že Truhla mrtvého muže mnohem více sklouzává ke komedii než předchozí díl, kdy opravdu né každý vtip vyjde. Dalším kamenem urázu je opět překombinovaný děj, který je korunován nesmyslnými dialogy. Jsou to zhruba dvě hodiny, co jsem film dokoukal, ale pochybuju, že bych teď dokázal převaprávět celý děj. Opravdu se jedná o stejné mínusy jako v první dílem a s plusy je to podobně. Výprava s atraktivními kulisami je velice povedená. Hudba je taky na vysoké úrovni a skvěle podbarvuje scény a dalším významným plusem jsou triky, které jsou v čele s Davyho chobotnicí a Krakenem opravdu propracované. Na další eskapády karibčanů se pořád hezky dívá, ale oproti předchozímu dílu už to není takový zážitek. Film je ubit nepovedeným příběhem, který během 150 minut už začíná trochu nudit a z průměru ho nemůžou vytáhnout ani povedené scény z ostrova kanibalů, souboj na mlýnském kole, nebo samotné finále. P.S. (ACHTUNG: spoiler pro ty, co neviděli první díl) Nechápu jak může být opička Jack stále nesmrtelná, když v jedničce byla celá posádka Černé perly zbavena kletby a když se jí kletba týkala, tak by se jí mělo týkat i její odvolání. Zatím jsem tady nepátral jestli to zde už někdo řešil, takže se když tak omlouvám. ()

Rocky62

Je to bohužel tak, jak jsem se domníval. Nejsem zkrátka pro Piráty stvořen. I přes mimořádného Johnyho Deppa a přes to kvantum extravagancí (kraken, chapadla místo vousů apod.) nejsem schopen takový film plně docenit a vychutnat si jej. Ať dělám, co dělám, stále v tom všem vidím jen další obyčejný blockbuster natočený pro jistý komerční úspěch. Fanoušci snad odpustí. ()

classic

„Piráti z Karibiku: Hrudník mŕtveho muža” , a môže byť taktiež aj » truhlica « , ako oficiálne znie v slovenskom i v (českom) preklade, zároveň, keď v podstate obidve pomenovania sú napokon správne, odkazujúce k »postave« kapitána Davyho Jonesa, snáď naveky odkázaného brázdiť otvorené moria na Bludnom Holanďanovi, ktorému ešte čosi dôležité v jeho vnútrajšku chýba, čo je zapečatené v truhlici, keď kľúč od zámku má práve on, schovaný pod svojimi « chobotnicovými dredami » , že následne okolo neho sa rozpútava kolotoč (ne)predstaviteľných, dobrodružných udalostí, do ktorých sa postupne zapájajú všetci hrdinovia z jednotky, a ak by bol citovaný kľúčik, trebárs stále iba v jeho (ne)pevnom držaní, tak tým pádom by to nebolo vôbec tak bravúrne, keďže je v hľadáčiku hneď u troch postáv, a to od kapitána Čiernej perly, Jacka Sparrowa, cez rezignovaného komodora Jamesa Norringtona, až po kováča Williama Turnera, pričom každý z nich vidí v tejto problematike svoje vlastné záujmy, alebo tiež netrpezlivé čakanie na (chobotnicu) Krakena = teraz na porovnanie prirovnám k legendárnemu žralokovi z Čeľustí, či napríklad ku Xenomorphovi z Votrelca, že zvolený štýl: „Čo nie je poriadne (dlhšie) vidieť, to oveľa viac desí, a pritom veľmi dobre takisto tušíme, že sa k nám niečo strašné blíži” , čo sa priam najideálnejšie zobrazí až vo "veľkom celku" a v tzv. "zábere zo žeriava" , teda myslené v tomto prípade a budeme "TO" vidieť vo svojej celučičkej kráse. Ďalej už radšej prejdem k režisérovi, ktorý sa tak neuveriteľne transformoval, až tomu normálne nechápem, ako si perfektne načasoval vyšší "upgrade" , z čoho nastáva vzájomný "progress" , akoby ani Verbinski sám (ne)režíroval tento sequel. Klobúk dole, ako to celé ukočíroval, kedy D_P Dariusz Wolski si narichtoval trochu temnejšie filtre, alebo samotná montáž, už vonkoncom nie je taká chaotická, ako predtým ! (Po)chválim aj majstrovskú výpravu, ako z » Piráta siedmich morí « . Dvojku by som na záver porovnal so všetkými vydarenými pokračovaniami, ktoré ešte dokonca naprosto tromfli i svoj vlastný tieň, svoju prvú časť, či diel, možno včuľ vyzniem, ako 15 - ročný pubertiak, ale mňa to nepredstaviteľne bavilo od samého začiatku až po samotné titulky. Obľúbil som si najmä formu pred obsahom. Chcem to vidieť zas a znovu ! ()

klerik

SINDIBÁD: LEGENDA SIEDMICH MORÍ bol lepší, ale takto nejako by mohla vyzerať jeho prerábka. Bruckheimer je zasa na koni. Ostatní už menej. Z Deppa som mal zo začiatku pocit, že to bude preháňať, ale nakoniec ma film prekvapil pomerne jemným dávkovaním kapitánovho humoru. Dej je chaotický, takže v polovici filmu musia dvaja blbí piráti v rozhovore všetkým pripomenúť, prečo sa všetci naháňajú za akousi truhlou, Keira prekvapila svojou vychcanosťou, vzťah kováča a jeho otca bol nechutne chladný, efekty a námorné bitky okúzlujúce. Film si nezaslúži 4*, ale je to ravnako zábavné a šibnuté ako Jacksonov KING KONG, má to dobrodružnú atmosféru a filmík sám seba neberie moc vážne, tak nikto nemúsi brať vážne ani moje hodnotenie... ()

Chrustyn

Minimálně o třídu lepší než první díl. Skvělá popcornová zábava s perfektním Johnny Deppem a krásnou Keirou Knightley. Pěkné triky (hlavně Kraken je super), propracované akční scény (bitka na mlýnském kole), perfektní hudba (štafeku převzal po svém učni Hans Zimmer) a opravdu hodně vtipných situací (útěk před kanibaly byl perfektní). Komu se líbil první díl bude z druhého nadšen. ()

Lenny.M

Druhý díl bohužel ztrácí na kvalitě, příběh se celkem táhne, ale pořád se mi líbily akční scény, např. ta s mlýnem. Ale velké plus za úžasně propracované mořské příšery a domorodce. ()

SeBig

Tak tohle mě bavilo o hodně mín než první díl. Přeci jenom v prvním díle se teprve s postavami seznamujeme a dostáváme se do světa pirátů. Tady už je to trošku ukecanější a trošičku nudný. Bavil mě jen Sparrow a záporák Jones, ktery byl ale až v druhé půlce. Nezapomenutelná scéna pro mě byl souboj na točícím se mlýnu.. jinak bohužel slabší průměr. ()

korbitch22

Po jedničce šílené zklamání. Komické prvky skoro chybí, vše je tmavé, zlé po odlehčeném prvním dílé takové moc temné. Davy Jones je až příliš nevydařený záporák a charakter Jacka Sparowa je zde degradován z lišáckého anti/hrdiny na regulérního sraba a podrazáckého sráče, což není vůbec dobré. Trojka díky bohu šla už lepším směrem a čtyřka definitivně vrátila Johnymu čest a i přes pirátskou podstatu hrdinské srdce. Dvojka je špatná, temná a je to jediný díl, na který se nekoukám. 55% ()

LaciLC

Po stránke zábavnosti rovnaké ako jednotka, opäť hlavný mediálny ťahač filmu Johnny "Sparrow" Depp výborný, ostatní tiež. Filmu vlastne nemám čo vytknúť, len tá dĺžka je dosť veľká a bojím sa, že ak tvorcovia v trojku nenaplnia vtipmi a akciou bude to dosť nudiť. ()

Yardak

Pokračování pirátů je stále zábavné a akční. Už to neni taková bomba jako jednička, ale stále slušné 4 hvězdy. 78 %. ()

heyda

O 2 třídy horší než jednička, ale pořád se na to dá koukat. Zachraňují to především vynikající herci a dobrá hudba. ()

Stanislaus

Pokračování veleúspěšných Pirátů mi přišlo na stejné úrovni jako jednička - Jack Sparrow je pořád stejně šílený a vtipný, "Líza" Swan pořád stejná "křehotinka" ... a teď se k tomu přidal "neodolatelný" Davey Jones, jehož vzhled budí hrůzu a respekt. Byla zde spousta vtipných scén, které mě sice nerozesmály, ale rozhodně pobavily. Vizuální řešení Krakena a jeho "výstupy" se povedly, stejně jako nepřeslechnutelný soundtrack. Zkrátka opět pěkná dávka humoru s poněkud přepálenou stopáží. ()

Othello

Mezi čtyřmi až pěti. Daleko vtipnější a hravější, než jednička. Dlouho si nevzpomínám, kdy sem spolu s celým kinem řval smíchy tak, že sem si utíral slzy z očí, jako při útěku hlavních postav před kanibaly. Film má ze začátku pomalejší tempo a má určité pasáže, při kterých sem usínal (svůj díl na tom bude mít i nula hodin spánku za noc), ale když se do toho tvůrci opřou, tak to stojí za to. Některé scény jsou tak nagradované, že to přechází do absurdních měřítek. Příkladem je, jak tři hlavní postavy šermujou všichni proti sobě, kvůli v názvu zmíněné truhle, DO TOHO na ně hází Keira Knightley kamení, DO TOHO za jejími zády právě dva piráti nenápadně odnášejí truhlu na loď, DO TOHO se při tom ještě všechny postavy perou o klíč od té truchly a DO TOHO vylejzají z moře jacísi rybolidé, se stejným cílem. Nepočítám v to pokračování scény, kdy se DO TOHO ještě přidá mlýnské kolo. Takováhle bombastická hravost se mi straně líbí v kombinaci s Johnny Deppem, kterej zase polechtá bránice (možná eště víc, než v jedničce) by mi tý čtyřky bylo fakt líto. ()

anais

Celkem zábavné, ale jinak velmi zbytečné pokračování. Film v podstatě nenabízí nic jiného, než díl první, jen je všeho víc. Víc akce, víc triků, víc humoru. Jsou tu dvě perfektně sestříhané akční scény (Sparrow utíká domorodcům a hlavně fantastická honička na ostrově). Kolem těchto dvou scén se rozkládá moře vaty. ()

honajz

S bídou tři hvězdičky. Co ylo originální u jedničky, je tady už dávno viděné, kouzlo překvapení se nekoná, no a příběh samotný nic nezachrání, protože na 2,5 hodiny je plytký, navíc je v něm něco málo logických děr (a tím nemyslím jen Krakena ajeho jednou rychlost, jednou úděsnou pomalost, s jakou ničí lodi). Chybí nějaké nové překvapeí, zajímavé pointy, a málo platné, ani hlášek tu moc není. Vše se vysvětluje až moc polopaticky, několikrát, jak pro děti, a stejně nechápete, když kapitán Bludného Holanďana slyší výzvu ke hře, že se nechá okrást jak malý kluk. Navíc když ví, že Turnerovi jde o klíč. Ne, ani ho neschová.... A takových pitomin je tam víc. ()

jonyyy

Když vás nenadchne jednička, je malá šance, že se bude líbit dvojka víc, ale mám rád velký chobotnice, tak o kousíček lepší. 65% ()

SOLOM.

Další skvělá jízda v podání Deppa a ostatních. Ve filmu na nás čeká další kupa humorných okamžiků, skvělých efektů i nezapomenutelných scén. Asi nejvíce se mi líbilo zapojení podvodních příšer, Bludného Holanďana a samotného kapitána Davy Jonese. Režisér ani scénárista se rozhodně za tohle pokračování stydět nemusejí, ba přímo naopak. Chceme více kapitána Jacka Sparrowa!!! ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

10.07.2011

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (více)

S kolty na upíry

S kolty na upíry

18.12.2008

Tento týden jsme psali výhradně o komiksových adaptacích. Dnes tady pro změnu máme... ehm, komiksovou adaptaci. Korejskou „mangu“ Priest (u nás vyšla jako „Kazatel“ – pozor, nezaměňujte s Preacherem,… (více)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky