Antikrist v těle Damiena Thorna je nyní na vrcholu sil a poznání a dychtí po vládě nad světem. Jeho jedinými nepřáteli je sedm mnichů, kteří se zasvětili Damienovu zničení a kteří mají posvátné meče ukované pouze k tomuto účelu. Damien je po nečekané sebevraždě velvyslance jmenován do jeho funkce. Na recepci velvyslanectví se seznámí s novinářkou Kate Reynoldsovou a později i s jejím dvanáctiletým synem Petrem. Ty zcela ovládne Kate se stane jeho milenkou a Peter apoštolem, kterého využívá při systematickém vyvražďování novorozených chlapců věří totiž, že na zem přišel znovu Kristus, a chce se ho tak zbavit. Mniši Damiena pronásledují - zvítězí dobro, nebo zlo? (oficiální text distributora)

Haymar

Série s těžce sestupnou tendencí... trojka už je vážně mizerná... Ze špičkové jedničky a průměrné dvojky nám zbyla jen ta hudba a charismatický (již dospělý - a o to nebezpečnější) Damien s xichtem Sama Neila... ()

Paldiny

Pri poslednom stretnutí stojí proti Damienovi sedem čepelí a návrat samotného spasiteľa. Rozhodne ide o pocitovo najdlhšiu epizódu aká sa môže smelo rovnať celodennej púti s modlitebnou knižkou. Nasadenie Sama Neilla nemuselo byť špatnou voľbou len tie obligátne nudné kázania čo prednáša sú vskutku neznesiteľné. Podobným trepaninám sa nevyhne ani “kladná strana“ čo predstavuje skôr nebezpečnú sektu než bojovníkov za lepší zajtrajšok. Do toho mizerná réžia, nevýrazná hudba, nulové napätie, nudné dialógy a finálna facka v podobe zjavenia najvyššieho. Film, ktorý na papieri chcel byť hororom, na plátne pripomína úbohú náboženskú agitku a potvrdzuje, že mal Damien zostať pri Donnerovom origináli. ()

Eldoth

Sam Neill je vynikající herec, který předvádí co v něm je. I když v téměř béčkovém pokračování takového skvostu jako je Přichází Satan s nepřekonatelným Gregory Peckem. ()

Klay

Trochu zlepšení oproti předchozímu dílu a hodně tomu napomáhá skvělý Sam Neill ve slizké roli dospělého Damiena. Taky dějově jde jednoznačně o pokrok a ne jen o špatně přetočenou jedničku. Damien se zde musí vypořádat se sedmi mnichy, kteří se jej postupně pokouší zabít, nutno dodat hodně pitomými způsoby, a s narozením nového spasitele, kterého musí najít a zlikvidovat dokud mu ještě zbývají síly. Na třetí hvězdičku mi to stále nestačí, protože Poslední střetnutí je prostě příliš roztahaný a špatně napsaný film, kterému v závěrečné třetině viditelně dochází dech, což se hodně projevuje i ve slabém finále. Kbyby se jednalo o nějaký zapadlý brakový horor, nehodnotil bych tak přísně, ale tohle je pokračování Omenu a Omen je ve světě satanského hororu zatraceně důležitý pojem, který se nevyplácí špinit zbytečnými sequely. ()

loki666

Behold,the Lion of Judah! The Messiah,who came first as a child but returns not as a child, but now as King of Kings, to rule in power and glory forewer! ()

SkyCaptain

Velkou výhodou tohoto filmu je skvělý scénář (jak by taky ne když je částečně opsaný z Bible :-) bohužel mdlá režie a nevýrazné herecké výkony jeho kvalitu hodně snižují, celkově všechno v tomto filmu působí poněkud ospale a nevýrazně, škoda že to nesvěřili lepšímu režisérovi, takhle je to bohužel jen promarněná šance, ale fanouškům předchozích dílů ho přeci jenom doporučuji... ()

M.Myers

Hmm tak jsem dal tomu filmu 666. hodnocení, takže jsem asi v pr... I když pokud je Antikrist takovej Lojza jak v tomhle filmu, tak můžu být úplně v klidu. ()

MickeyStuma

Antikrist v těle Damiena Thorna je nyní na vrcholu sil a poznání, ale nějak to tak nevypadá. Jeho charakter sice touží po ovládnutí světa, ale tohle můžeme vidět v kterémkoliv snímku jakéhokoliv žánru. Damien ve zcela prvním díle byl vskutku ďábelský už ve svém výrazu a tajemné hrůzné činy kolem něho dokázaly v divákovi vyvolat husí kůži. Ve druhém pokračování to již skřípalo a zde ve třetím bylo dílo dokonáno. Děsivá temná atmosféra je naprosto pryč a nic, co by mohlo zaujmout, tu prostě není. Laťka prvním snímkem byla sice nastavena značně vysoko, takže snad ani nešlo očekávat v pokračování něco podobného, ale tohle skutečně vyznívá nepovedeným dojmem. Jako samostatný film bez pojmenování postavy Damienem by v podobě televizního snímku mohl postačit, ale že patří do série, bohužel. ()

katmandzoo

och..to teda bola nuda..tretí diel Omen som pozeral asi na 3x, pretože ma to vôbec ale vôbec nebavilo a dopozeral som to prakticky len z povinnosti..po natočení jednotky z roku 1976, ktorá bola geniálna a v ktorej zaznel jeden z najhrôzostrašnejších chorálov vôbec, tvorcovia vsadili na jednu kartu, a to že natočia ďalšie pokračovania, kde môžeme vidieť dospievanie i nástup k moci antikrista Damiena, to však bolo podľa môjho názoru ich osudovou chybou, keďže už dvojka bola slabšia, no a trojka teda nestála za nič..veľmi uvažujem nad tým, že štvorku asi vynechám a pozriem si niečo kvalitnejšie..pre mňa slabé 2* ()

Shaleman

Filmařsky daleko vyspělejší než sterilní druhý díl, avšak po legendární atmosféře prvního dílu stále žádné stopy a ten zrychlený pitomí konec se do téhle série vůbec nehodí, neboť poslední střetnutí si zaslouží dle mého soudu daleko velkolepější finále. ()

Demonic189

O niečo lepsie ako slabučka dvojka, a to najmä demonickému Neillovi. Inač som si vsimol, ze tejto serii chybalo jedno - hrdina! Ludia totiž umieraju len tak a vam je to jedno... ()

Adiemus

Vážně jsem čekala, že na posledním záběru bude těhotná Lisa Harrow alias Kate Reynoldsová. A ono ne, i když by to bylo logičtější. A zase se objevil ten milý pejsek, který ve druhém dílu kamsi zmizel a byl nahrazen havranem (havrany). ()

Likan7

Potřetí vymačkaný citrón, který v sobě už vůbec nic nemá. Nemůžu říct, že by Sam Neill byl špatný, ale na dětským zlu je vždycky něco znepokojujícího. Tady je jen tajtrdlík, co chce ovládnout svět. Bez zapamatovatelné hudby, bez atmosféry, bez hororových nebo alespoň scén s hutnou atmosférou. ()